Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2008 o 21:41, ziptofaf napisał:

/.../
Jak dasz "Kup teraz" za 180-220 zł, to powinni ją kupić. Mój znajomy sprzedał swoją za
285 zł od razu, ale to było kilka miesięcy temu.


Eh, mam ponad 350 komentarzy na allegro, aukcja wyglądała swietnie i niestety cena nie osiagnela ceny minimalnej. Chcialem 180zl a ludzie dawali max 142,50.

Macie jakis inny sposob zeby ja sprzedac? moze jakis znajomy chcialby taka? Bo kurcze karcioszka jest w perfekt stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 21:39, ziptofaf napisał:

Doskonale oddaje wydajność tej technologii. W skrócie - stukrotnie przyspieszyłoby obliczenia
w stosunku do twojego procesora. Zainteresowany? Przeczytaj sobie ten oto artykuł na
moim gramsajcie, masz tam konkretniej wyjaśnione co i jak (porada - jak konwertujesz
filmy np. na iPoda, czy Sony PSP, to ściągnij sobie testową wersję programu Badaboom.
To dopiero jest szybkie :)) :
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=39

Heh, fajnie, ale ja wolę, żeby pozostało u mnie tak jak jest. :P
Bo chyba CUDA obsługują określone gry, tak? Jak nie - to jestem zainteresowany bardzo. :)

Dnia 14.10.2008 o 21:39, ziptofaf napisał:

> Noo, a czemu PhysX tak mało gier obsługuje?
Bo do niedawna PhysX było obsługiwane tylko przez specjalną kartę fizyki, Ageia PhysX.
A producenci nie będą marnotrawić kasy i czasu na tworzenie czegoś, z czego i tak prawie
nikt nie skorzysta.
Znacznie lepiej jest z Havokiem, który niedługo będzie wspierany przez karty ATI (w zasadzie
to już jakiś czas temu powinien być, ale AMD ma opóźnienia...). Ten jest obsługiwany
przez 4x więcej gier niż PhysX...

Acha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 21:48, Kalejdoskop86 napisał:

> http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=39
Heh, fajnie, ale ja wolę, żeby pozostało u mnie tak jak jest. :P

Wolisz, aby było 100x wolniej? Dziwny jesteś :) Ja tam szczerze liczę na to, że Nvidii uda się to rozpowszechnić. Bo jak zrobi to Nvidia, to to samo zrobi ATI (u niej nazywa się to CTM). I będzie "nowa generacja gier" :)

Dnia 14.10.2008 o 21:48, Kalejdoskop86 napisał:

Bo chyba CUDA obsługują określone gry, tak? Jak nie - to jestem zainteresowany bardzo. :)

Na razie to tego nie wspiera żadna gra. Ale jak się komuś zechce, to może sobie taką napisać. Ja na razie zrobiłem w CUDA-ach kalkulator :) Nic trudnego, używamy tylko C++, a ten język programowania jako tako opanowałem. Nie powiem, aby do tego była potrzebna moc karty graficznej, ale jak się komuś chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

Wolisz, aby było 100x wolniej? Dziwny jesteś :) Ja tam szczerze liczę na to, że Nvidii
uda się to rozpowszechnić. Bo jak zrobi to Nvidia, to to samo zrobi ATI (u niej nazywa
się to CTM). I będzie "nowa generacja gier" :)

Nie, nie wolę 100x wolniej, ale czy nie będzie po tym problemów?

Dnia 14.10.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

Na razie to tego nie wspiera żadna gra. Ale jak się komuś zechce, to może sobie taką
napisać. Ja na razie zrobiłem w CUDA-ach kalkulator :) Nic trudnego, używamy tylko C++,
a ten język programowania jako tako opanowałem. Nie powiem, aby do tego była potrzebna
moc karty graficznej, ale jak się komuś chce...

Acha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 21:46, aghadnis napisał:

Eh, mam ponad 350 komentarzy na allegro, aukcja wyglądała swietnie i niestety cena nie
osiagnela ceny minimalnej. Chcialem 180zl a ludzie dawali max 142,50.

Trzeba było dać tylko "Kup teraz" i walnąć jakiś super opis typu "na tej karcie uruchomimy Crysisa na wysokich detalach, a Wiedźmina na maksymalnych (tu wstaw screeny z ww. gier)". Co prawda, jest to pewne naginanie rzeczywistości, bo to będzie pokaz slajdów, a nie gra, ale mniejsza o szczegóły :)

Dnia 14.10.2008 o 21:46, aghadnis napisał:

Macie jakis inny sposob zeby ja sprzedac? moze jakis znajomy chcialby taka? Bo kurcze
karcioszka jest w perfekt stanie.

Cóż, możesz spróbować w sklepie. Ale tam nie dadzą więcej niż 150....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

Nie, nie wolę 100x wolniej, ale czy nie będzie po tym problemów?

Na co dzień twój komputer uruchamia pełno programów napisanych w najróżniejszych językach programowania. I jakoś działa. A te napisane w CUDA po prostu wykorzystują kartę graficzną zamiast procesora. Nic się nie stanie. Przecież Nvidia nie dopuściłaby do wtopy...
PS Ech, czasem mi szkoda, że nie mam GeForce''a (tzn. mam, ale tylko w starym kompie i to nie za mocnego), bo mnie takie "CUDA" w sporej mierze omijają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie, nie wolę 100x wolniej, ale czy nie będzie po tym problemów?
> Na co dzień twój komputer uruchamia pełno programów napisanych w najróżniejszych językach
> programowania. I jakoś działa. A te napisane w CUDA po prostu wykorzystują kartę graficzną
> zamiast procesora. Nic się nie stanie. Przecież Nvidia nie dopuściłaby do wtopy...
Ale oprócz CUDA będą działać inne też różne rzeczy? Ogólnie to na razie sobie podaruję, zobaczę kiedyś.

btw. ponoć Nvidia wypuściła kiedyś podkręcone wersje starych kart jako nową wersję... ale nadal nie kapuję, jak z jednej kart graficznej zrobić procek?

> PS Ech, czasem mi szkoda, że nie mam GeForce''a (tzn. mam, ale tylko w starym kompie
> i to nie za mocnego), bo mnie takie "CUDA" w sporej mierze omijają :)
A widzisz? Jednak dobrze postąpiłem biorąc GF jako kartę graficzną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 22:21, Kalejdoskop86 napisał:

Ale oprócz CUDA będą działać inne też różne rzeczy? Ogólnie to na razie sobie podaruję,
zobaczę kiedyś.

Wszystko będzie działać normalnie. A poza tym - co tu sobie darować? Nie umiesz ściągnąć instalki sterowników od karty graficznej i dwa razy kliknąć? I tak będziesz musiał to zrobić, wcześniej czy później, bo ci gry przestaną działać, jak będziesz mieć za stare sterowniki do karty graficznej.

Dnia 14.10.2008 o 22:21, Kalejdoskop86 napisał:

btw. ponoć Nvidia wypuściła kiedyś podkręcone wersje starych kart jako nową wersję...
ale nadal nie kapuję, jak z jednej kart graficznej zrobić procek?

A czym się różni karta graficzna od procesora? I to liczy, i to liczy. Tylko, że karta graficzna początkowo miała się zajmować obliczeniami związanymi z grafiką. Ale teraz te ograniczenia zanikają. A że jest jakieś 50-100x szybsza od typowego procesora, to i obliczenia na niej mogą być "dość" szybkie.

Dnia 14.10.2008 o 22:21, Kalejdoskop86 napisał:

A widzisz? Jednak dobrze postąpiłem biorąc GF jako kartę graficzną. :)

A wykorzystujesz jego ukryty potencjał? Nie. A w samych grach szybszy byłby Radeon...Więc ten "argument" po prostu zbyję milczeniem. Poza tym - ATI też to ma, ale na razie nie ma widocznych efektów, udostępnionych publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 22:33, Misquamaqus napisał:

Super chlodno.

Ale pod crysisem ponad 80 stopni.
>Tylko masz zdziebko mniej fps-ow.
Raz musiałem na chwilę wejść do pulpitu (i tak się nie udało).

i takie pytanie ogólne:
Czy ktokolwiek słyszał o zamiennym chłodzeniu na 3870X2? Standardowe strasznie szumi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wielkie dzięki za całe info-bardzo mi pomogłeś :D Co prawda szkoda mi wydawać tych 40zeta więcej.W końcu szukam karty nie po to,żeby grać w najnowsze gry(nie mam czasu na nic prócz Guild Wars :)) tylko,żeby nieco podkręcić doznania wzrokowe,gdy gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo zastanawiam się czy w mojej konfiguracji nie ma jakiegoś "wąskiego gardła". Otóż jaki procek najoptymalniej pasuje do GF 8800GTS? Mam w tej chwili C2D E6400 2,13@3,36 i nie wiem czy powinienem w pierwszej kolejności zmienić grafę czy procesor?
EDIT:
Mam w planach kupić Ati X4870x2 ale pewnie zaraz potem okaże się, że procesor do niej nie przystaje, więc może lepiej kupić C2Q Q9550 a grafę zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty nie zmieniaj.

Jak by co to procek ale i tak ten co masz jest dobry jak nie masz za dużo kasy to zmień na E7xxx a jak masz trochę więcej to kup E8xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz w planach zmianę grafy na tego potworka ;-P, HD4870X2 to najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zakup albo E8400 albo Q9300 (najlepszy stosunek cena/wydajność).
Jest jeszcze inna sprawa. Podejrzewam, że przy okazji zmiany grafiki, jeśli kupisz ATI, czeka Cię wymiana zasilacza. Wprawdzie nie wiem co masz na pokładzie, ale nie przypuszczam żebyś miał markowe 650W. Jest to minimum wymagane dla 4870X2.
Swoją drogą, jeśli masz monitor 32" i grasz w Crysisa to dopiero wtedy zakup tej karty jest opłacalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 09:10, Mati1990 napisał:

Hej mam pytanko czy na ATI Radeon HD3650 1024MB będą mi działać wszystkie nowe gry typu
Wiedźmin czy FAR CRY 2??


Pograć pograsz. Myślę, że na średnich detalach. Te 1GB pamięci i tak nic nie daje przy szynie 128 bit. Niewiele bardziej różni się wydajnością od tej samej karty z 512MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 08:01, GeoT napisał:

Mam pytanie, bo zastanawiam się czy w mojej konfiguracji nie ma jakiegoś "wąskiego gardła".
Otóż jaki procek najoptymalniej pasuje do GF 8800GTS? Mam w tej chwili C2D E6400 2,13@3,36
i nie wiem czy powinienem w pierwszej kolejności zmienić grafę czy procesor?
EDIT:
Mam w planach kupić Ati X4870x2 ale pewnie zaraz potem okaże się, że procesor do niej
nie przystaje, więc może lepiej kupić C2Q Q9550 a grafę zostawić?



Mysle sobie zeby zostawic tego 8800 gts 640 i kupic cos 4 rdzeniowego np. Q9300 i go wyocowac ile sie da.
Karte podkrecimy w jej biosie i na razie bedzie git. Potem sobie kupisz radzia 4870x2, ktory bedzie w sam raz do Quada.

Juz wczesniej pisalem, ze Ci pomoge wyocowac grafe w jej biosie, ale nie doczekalem sie odpowiedzi...czy to mialo oznaczac, ze sie wycofales ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować