Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

/.../

Nie zapuszczę - monitor mam tylko 19"...
Zresztą jak oddałem dysk kuzyniakowi, to musiałem czekać na swój (Caviarów nie było u dystrybutora). W końcu i tak wziąłem Seagate. A że ostatnio składałem kilka komputerów, jak to mówią szewc bez butów chodzi, dopiero wczoraj zabrałem się za robienie swojego kompa. Póki co jest system, stery i aplikacje. Dzisiaj zabawa z grami. A potem muszę trochę się odchamić (czyt. pograć). Testy jakoś nie ciągną mnie szczególnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 09:46, Misquamaqus napisał:

Mysle sobie zeby zostawic tego 8800 gts 640 i kupic cos 4 rdzeniowego np. Q9300 i go
wyocowac ile sie da.
Karte podkrecimy w jej biosie i na razie bedzie git. Potem sobie kupisz radzia 4870x2,
ktory bedzie w sam raz do Quada.


Super. Dzięki za poradę. Choć im więcej czytam o plusach i minusach HD4870x2 i GF28GTX to coraz większą konsternację odczuwam :)

Piszą, że ATI generuje gorszą jakość grafiki niż GF. To raz, a dwa, że ponoć karta ATI rozwija skrzydła dopiero przy bardzo wysokich rozdzielczościach, a nie wiem czy natywną mojego monitora (1680x1050) można zaliczyć do "bardzo wysokiej". A po trzy ponoć koszmarnie się grzeje (czytam częste opnie użytkowników wymieniających 85C przy obciążeniu)

Dnia 15.10.2008 o 09:46, Misquamaqus napisał:

Juz wczesniej pisalem, ze Ci pomoge wyocowac grafe w jej biosie, ale nie doczekalem
sie odpowiedzi...czy to mialo oznaczac, ze sie wycofales ???.


Nie wycofałem się i przepraszam, że nie odpisałem. Postawiłem wczoraj macierz na kompie i wywaliłem do góry nogami cały system. A dziś znowu dostanę nowy wentylator na procku i będę chyba musiał całą płytę wyciągać z obudowy. Więc póki co nie ma po prostu jak. Ale na pewno się zgłoszę jeśli będzie można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu narazie zostawil grafike i kupil lepszy procke np E8400. Po nowym roku beda nowe procki z nowymi podstawkami wiec inwestowac w Quada nie ma co. Pamietaj jak wezmiesz E8400 zrob wczesniej update biosu do F12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 12:11, MLODY2K6 napisał:

Ja bym na twoim miejscu narazie zostawil grafike i kupil lepszy procke np E8400. Po nowym
roku beda nowe procki z nowymi podstawkami wiec inwestowac w Quada nie ma co. Pamietaj
jak wezmiesz E8400 zrob wczesniej update biosu do F12


A Ty wiesz, ze mi się ten F12 nie chciał w ogóle sflaszować? Jakiś błąd wyskakiwał. Poprzestałem na F11, ale po tym podkręcaniu procka teraz mi system okazuje że mam bios F9. W ogóle nie rozumiem teraz o co chodzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przywrocil Ci ostatni dzialajacy. Pamietaj ze tam masz dual bios. wiec jak wgrasz nowy pierwszy i wszystko dziala ok to wrzucasz nowy drugi i tez powinno dzialac.Ja smigam na F12 i pojawilo sie podkrecanie ulamkowe na mobo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 11:29, GeoT napisał:

Piszą, że ATI generuje gorszą jakość grafiki niż GF. To raz, a dwa, że ponoć karta ATI
rozwija skrzydła dopiero przy bardzo wysokich rozdzielczościach, a nie wiem czy natywną
mojego monitora (1680x1050) można zaliczyć do "bardzo wysokiej". A po trzy ponoć koszmarnie
się grzeje (czytam częste opnie użytkowników wymieniających 85C przy obciążeniu)


Gorszą jakość grafiki? Pierwsze słyszę. Raczej lepszą :) A przynajmniej na pewno lepszą w filmach HD, a w grach jest identycznie. W 1680*1050 odczujesz już znaczną różnicę między Radeonem i GeForcem. Tak ok. 30% na korzyść HD4870X2. Temperatury - tutaj się zgodzę, jest nieco powyżej 80 stopni. Ale tak naprawdę to nie problem. W końcu karta została tak zaprojektowana przez ATI. To nie jest tak, że ta temperatura powoduje jakieś błędy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam glupie pytanie i pewnie wielokrotnie byly juz odpowiedzi na moje pytanie, ale prosilbym o krotki opis :)

mam stery ati 8.9 jak zainstalowac najotymalniej nowe 8.10 ??
tzn w jaki sposob, czyli usunac w trybie awaryjnym stare ? czy jak ? czy poprostu usunac i nowe zainstalowac ?

prosze o rade i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Wejdz w dodaj usun programy odinstaluj najpier catalysty a potem sterowniki urcuhom ponownie komputer zaisnta;luj najpierw sterownik a potem catalysty i to wsZystko. Ja tak przed momentem zrobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie biedy , która na dobre się obróciła.Padł mi GF8800GTX.Na szczęście był na gwarancji.Okazało się , iż naprawa jest niemożliwa i dostanę nową kartę , GF GTX 260 OC.Moje pytanie dotyczy właśnie tego OC.Nie mogę znaleźć porównania GTX 260 i GTX 260 OC , a jestem ciekawy , o ile ta druga grafika jest mocniejsza od podstawowej wersji.Jakiś link ciekawy może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 12:15, MLODY2K6 napisał:

Ile zaplaciles za karte?? To jest wazne bo jezeli zaplaciles ponad 1300zl to warto domagac
sie zwrotu pieniedzy


GF8800GTX kupowałem , jak tylko stał się dostępny , więc zapłaciłem dużo więcej od 1300.Zwrotu kasy nie potrzebuję , tylko nowej karty.GTX 260 stoi w rankingach bardzo wysoko , więc taka karta za półtorarocznego 8800 GTX , to całkiem nieźle.Tylko ciągle nie wiem , o ile wersja OC jest lepsza od zwykłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 10:32, Jagged napisał:

mam glupie pytanie i pewnie wielokrotnie byly juz odpowiedzi na moje pytanie, ale prosilbym
o krotki opis :)

mam stery ati 8.9 jak zainstalowac najotymalniej nowe 8.10 ??
tzn w jaki sposob, czyli usunac w trybie awaryjnym stare ? czy jak ? czy poprostu usunac
i nowe zainstalowac ?

prosze o rade i pomoc :)


Ja korzystam zawsze z Catalyst Uninstallera. Usuwa wszystkie stery i CCC z systemu. Potem po restarcie możesz spokojnie instalować nowe. Niestety działa chyba tylko pod XP i 2K, pod Vistą nie wiem.
Możesz go pobrać np. stąd: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować