Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

z tym zasilaczem to nie była oszczędność (ale to długa historia w którą zaplątana jest burza:/)... a jeśli chciałbym do takiego Chiefteca podłączyć HD4850 to by wytrzymał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:25, player000 napisał:

z tym zasilaczem to nie była oszczędność (ale to długa historia w którą zaplątana jest
burza:/)... a jeśli chciałbym do takiego Chiefteca podłączyć HD4850 to by wytrzymał??


Wytrzyma, ale wiesz to będzie już prawie max. możliwości tego zasilacza i może być niebezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:25, player000 napisał:

z tym zasilaczem to nie była oszczędność (ale to długa historia w którą zaplątana jest
burza:/)... a jeśli chciałbym do takiego Chiefteca podłączyć HD4850 to by wytrzymał??


Wytrzyma bez wysiłku :) HD4850 bierze 110W mocy, czyli minimalnie więcej od 9800GT.

@ ppoz93
Nie przesadzaj. HD4850 ma niski pobór mocy jak na kartę o tej wydajności. A Chieftec robi dobre zasilacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:34, ziptofaf napisał:

> z tym zasilaczem to nie była oszczędność (ale to długa historia w którą zaplątana
jest
> burza:/)... a jeśli chciałbym do takiego Chiefteca podłączyć HD4850 to by wytrzymał??


Wytrzyma bez wysiłku :) HD4850 bierze 110W mocy, czyli minimalnie więcej od 9800GT.

@ ppoz93
Nie przesadzaj. HD4850 ma niski pobór mocy jak na kartę o tej wydajności. A Chieftec
robi dobre zasilacze.


To przepraszam, może rzeczywiście mnie poniosło, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kiedyś obracałem się bardzo w temacie kart graficznych, ale ostatnio trochę się zgubiłem z rynkiem. Mam GF8800GTS i chciałbym wymienić go na coś lepszego, co się teraz najbardziej opłaca kupić do 500zł? Bo słyszałem, że ATI jest lepsze i chciałem kupić coś z serii 3xxx, tylko nie wiem co. Podpowiedzcie mi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz karte do 500zl z ATI to tylko Radeon 4850 chociaz on moze byc teraz drozszy przez ciezko systuacje gospodarcza i cene $.

Poprawka. Do 500zl nie znajdziesz na razie zadnego Radka. Trzeba poczekac bo ceny teraz oscyluja w granicach 600zl za najtanszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:18, sathorn1 napisał:

Aha, a duża jest różnica pomiędzy 8800 a tym Radeonem 4850? Znaczy bo zależy mia na tym,
żebym mógł sobie przesunąć wszystkie paski na prawo w opcjach xD


A to nie warto wymieniać. Radeon HD4850 jest o ok. 20% szybszy od 8800GTS 640 i o ok. 10% szybszy od 8800GTS rev.2 (tego z 512MB RAM).
Jak chcesz znaczącego skoku wydajności, to dla ciebie potrzebna byłaby karta pokroju HD4870 lub GTX260. Te są już o ok. 50% szybsze (i do wyciągnięcia pełni mocy potrzebują 3GHz Core 2 Duo :)) od wszystkich kart poprzedniej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To warto sie jednak jeszcze wstrzymac z zzakupem, przynajmniej na czas ustabilizowania sie cen i powrotu ich do normalnych wartosci. Bo nie oplaca sie przeplacac dodatkowych 100-200zl. Wiem ze to ciezkie bo ida miesiace wysypu gier lecz kase ktora bys mial doplacic do grafiki na darmo moglbym wydac na jakies fajne gry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 10:28, MLODY2K6 napisał:

To warto sie jednak jeszcze wstrzymac z zzakupem, przynajmniej na czas ustabilizowania
sie cen i powrotu ich do normalnych wartosci. Bo nie oplaca sie przeplacac dodatkowych
100-200zl. Wiem ze to ciezkie bo ida miesiace wysypu gier lecz kase ktora bys mial doplacic
do grafiki na darmo moglbym wydac na jakies fajne gry!!


Racja miałem zamiar kupować nowego kompa ale teraz jak sklepy wyskoczyły z tymi cenami to aż strach cokolwiek kupować.

Wie może ktoś kiedy ceny będą znowu normalne. Bo nie wiem czy wytrzymam ;[

Można poczekać na nowe karty Geforca z serii GT 200 w wersji 55mm

Jedno źródło podaje oczywiście nie oficjalnie że mają już wyjść w listopadzie tego roku no i jeszcze nowe procki od ADM pod koniec roku. Więc opłaca się czekać tylko oby te ceny pospadały do końca roku bo tak nie może być ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie warto kupowaz zadnego sprzetu komputerowego bo jest nie oplacalny. Jesli chodzi o nowa serie Gt200 czyli GT206 Gt212 i GT216 to niby NVIDIA planuje wypuszczenie ich ale kiedy to tak naprawde nastapi tego nie wiem. Jesli masz mozliwosc to sie wstrzymaj i poczekaj na normalne ceny. No chyba ze spisz na pieniadzach i nie zal ci jest wydac 30% wiecej za komputer to kupuj :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 10:28, MLODY2K6 napisał:

To warto sie jednak jeszcze wstrzymac z zzakupem, przynajmniej na czas ustabilizowania
sie cen i powrotu ich do normalnych wartosci. Bo nie oplaca sie przeplacac dodatkowych
100-200zl. Wiem ze to ciezkie bo ida miesiace wysypu gier lecz kase ktora bys mial doplacic
do grafiki na darmo moglbym wydac na jakies fajne gry!!


Dobra dzięki za radę, wstrzymam się do okresu poświątecznego, na razie skupię się na grach. W końcu teraz taki wysyp idzie, że to aż strach się bać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer w podpisie masz bardzo fajny wiec poczekaj sobie spokojnie na spadek cen i sobie kupisz Radka 4870 lub GTX260 zobaczymy w jakich cenach beda i wtedy dokonasz zakupu. Co do gier, no zgadza sie trzasnie mnie to troche po portfelu. Geras Of War 2, Far Cry 2, Dead Space, Red Alert 3, Fallout 3, GTA 4. prawie 1000zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 10:45, MLODY2K6 napisał:

Komputer w podpisie masz bardzo fajny wiec poczekaj sobie spokojnie na spadek cen i /.../

I może sobie długo czekać.
Wszystko, niemal dosłowni wszystko w cenach części komputerowych zależy od kursu dolara do złotego. Euro jeszcze odgrywa marginalną rolę jako waluta rozliczeniowa z Azją, a tam przecież głównie robi się te części. Wątpię, zeby w ciągu najbliższych sześciu miesięcy dolar spadł ponownie do poziomu 2 zł za dolara. Co będzie za pół roku, to już nikt nie wie, nie licząc tych, którzy doprowadzili do tego krachu i teraz spijają śmietankę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Spokojna głowa, państwa zainwestowały w banki już tyle mld dolarów że za niedługo powinno wszystko się ustabilizować, do tego ceny akcji na rynkach wschodzących są tak tanie ze w momencie gdy rynek na chwilę się ustabilizuję, wszyscy się na nie rzucą z myślą o zyskach.
Według mnie jest to kwestia ok 2 miesięcy, czyli gdzieś pod koniec grudnia (święta i nowy rok) nastroje ludzi powinny się wtedy poprawić co pociągnie większe wydawanie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:26, Pitkit napisał:

>/.../

Spokojna głowa, państwa zainwestowały w banki już tyle mld dolarów że za niedługo powinno
wszystko się ustabilizować, do tego ceny akcji na rynkach wschodzących są tak tanie ze
w momencie gdy rynek na chwilę się ustabilizuję, wszyscy się na nie rzucą z myślą o zyskach.

Według mnie jest to kwestia ok 2 miesięcy, czyli gdzieś pod koniec grudnia (święta i
nowy rok) nastroje ludzi powinny się wtedy poprawić co pociągnie większe wydawanie pieniędzy.


Obyś miał racje,gdyż nie chce przepłacać za karte graficzną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł jak można dobrze zaktualizować sterowniki do GeForce 9600GT? Jak na razie pobrałem wersję 178.24 i 180.43(beta). Po każdym z tych sterowników wywala mi blue screen podczas startu systemu w którym podaje, że błąd powoduje plik nv4_disp.dll. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takimi cudami i nie mam pojęcia co robić(poza startem systemu w trybie awaryjnym i powróceniem do starych sterów). Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować