Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2008 o 13:03, MLODY2K6 napisał:

Ja tak zrobilem i kupilem potem EVGA 9800GTX SSC i X360 Premium.


A ja ciągle walczę.Serwis hurtowni upierał się na GTX 260 , a od czasu , gdy dostali odpowiedź ze sklepu , co chce klient , czekam na kolejną propozycję.Poszperałem w necie i wychodzi na to , że najwyraźniej masz rację z tym zwrotem kasy.Nie ma pośpiechu , niech się z tym prześpią.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty masz od nich odebrac kase a nie karte ktora Ci proponuja. Czekaj spokojnie. Natmiast jesli minal termin reklamacji postarsz ich rzecznikiem praw konsumenta. to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nowe karty ATI w ogóle nie są kapryśne. Wręcz przeciwnie ;)
Na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym Radeona HD4850. Wydajność na poziomie 9800GTX+, a pobór mocy niższy niż 8800GT. Twój zasilacz spokojnie go dźwignie. No i przy okazji w kategorii cena/jakość to chyba najlepsza karta (jak się postarasz, to znajdziesz tego Radeona za 450 zł).

PS Nie bierz 9800GT. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą i ceną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mnie ktoś z moim problemem? Masseffectlauncher.exe w ustawieniach programu w kontroli grafiki Nvidia nie ma opcji "przywróć" ! :/
Co zrobić, aby była? Chcę mieć pewność, że wszystko dobrze ustawiłem przywracając ustawienia 3D gry, początkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:56, ziptofaf napisał:

/.../

Nowe karty ATI w ogóle nie są kapryśne. Wręcz przeciwnie ;)
Na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym Radeona HD4850. Wydajność na poziomie 9800GTX+,
a pobór mocy niższy niż 8800GT. Twój zasilacz spokojnie go dźwignie. No i przy okazji
w kategorii cena/jakość to chyba najlepsza karta (jak się postarasz, to znajdziesz tego
Radeona za 450 zł).

PS Nie bierz 9800GT. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą i ceną...



Za 450zł tego Radka będzie baaaardzo ciężko dostac.
Po pierwsze pod koniec ubiegłego tygodnia karty (mowie na przykladzie radkow) podrożały o ok 100zł i np. Palit Sonic 4850 zamiast 520zl kosztowal juz 605 aby osiągnąc cenę 630, zwykły Palit z 430zł wskoczył na 515zł. To sa dane z niedzieli.
A teraz najnowsze ceny, które dzisiaj wprowadziłop wiekszosc sklepow a reszta zrobi to zapewne jutro:

PALIT 4850 ---605zł
PALIT SONIC 4850---725zł

Te ceny są chore juz.

Sam chcialem w ubieglą sobote kupic palita sonica ale akurat podniesli tego dnia cene o 100zl i dupa z tego wyszla.
Potem sie zastanawialem długo i wczoraj rano dokonałem zakupu zwykłego PALITa 4850 w cenie 450zł z przesyłką. Dodam, ze byla to aukcja na allegro kup teraz. Karty sprzedawal jakis sklep i po mojej ofercie na aukcji dostepne byly jeszcze 4egz i aukcja miala trwac do soboty. I co sie stalo? równo 9min po moim zakupie, sklep zakonczyl aukcje. Widocznie sie zorientował.
A te dzisiejsze ceny to juz istny kosmos. Zwykly palit za ponad 600zl to juz jest chore.

Btw, dolar dzisiaj poszedl w góre o 6%.

I jak, bede zadowolony ze zwykłego Palita 4850? jak uwazasz?

Druga czesc pytania:
czy trudny jest jej montaz? Karte jutro odbiore z poczty bo awizo mam i bede musial sam ja wmontowac. Moze musze na cos uwazac, o czyms wiedziec?
Dzieki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

> /.../
>
> Nowe karty ATI w ogóle nie są kapryśne. Wręcz przeciwnie ;)
> Na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym Radeona HD4850. Wydajność na poziomie
9800GTX+,
> a pobór mocy niższy niż 8800GT. Twój zasilacz spokojnie go dźwignie. No i przy okazji

> w kategorii cena/jakość to chyba najlepsza karta (jak się postarasz, to znajdziesz
tego
> Radeona za 450 zł).
>
> PS Nie bierz 9800GT. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą i ceną...


Za 450zł tego Radka będzie baaaardzo ciężko dostac.
Po pierwsze pod koniec ubiegłego tygodnia karty (mowie na przykladzie radkow) podrożały
o ok 100zł i np. Palit Sonic 4850 zamiast 520zl kosztowal juz 605 aby osiągnąc cenę 630,
zwykły Palit z 430zł wskoczył na 515zł. To sa dane z niedzieli.
A teraz najnowsze ceny, które dzisiaj wprowadziłop wiekszosc sklepow a reszta zrobi to
zapewne jutro:

PALIT 4850 ---605zł

Na gralu widzę tę kartę za 517 zł. Ale cena rzeczywiście podskoczyła do oporu!

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

PALIT SONIC 4850---725zł

Za 819 zł jest podkręcony HD4870...

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

Te ceny są chore juz.

A żebyś wiedział. Takiego skoku to ja od dawna nie widziałem. Podejrzewam, że to po to, aby skłonić ludzi do zakupu GTX-ów i z powodu chorego wzrostu ceny dolara...

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

Potem sie zastanawialem długo i wczoraj rano dokonałem zakupu zwykłego PALITa 4850 w
cenie 450zł z przesyłką. Dodam, ze byla to aukcja na allegro kup teraz. Karty sprzedawal
jakis sklep i po mojej ofercie na aukcji dostepne byly jeszcze 4egz i aukcja miala trwac
do soboty. I co sie stalo? równo 9min po moim zakupie, sklep zakonczyl aukcje. Widocznie
sie zorientował.

Ty przynajmniej masz tyle szczęścia, że jeszcze zdążyłeś :)

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

A te dzisiejsze ceny to juz istny kosmos. Zwykly palit za ponad 600zl to juz jest chore.

Btw, dolar dzisiaj poszedl w góre o 6%.

ILE? Huh, dobrze, że ja swój upgrade już dawno zrobiłem, bo bym z torbami poszedł.

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

I jak, bede zadowolony ze zwykłego Palita 4850? jak uwazasz?

Pewnie. To wydajność 9800GTX+, nawet Crysis na Very High (fakt, że bez wygładzania krawędzi) nie stanowi dla niej problemu.

Dnia 22.10.2008 o 22:05, lajonaluis napisał:

Druga czesc pytania:
czy trudny jest jej montaz? Karte jutro odbiore z poczty bo awizo mam i bede musial sam
ja wmontowac. Moze musze na cos uwazac, o czyms wiedziec?

Po pierwsze - włożenie karty wymaga nieco siły, nie warto obchodzić się z nią jak z jajkiem. Po drugie, przed rozpoczęciem całej zabawy dotknij kaloryfera w celu pozbycia się ładunku elektrycznego z twojego ciała. Po trzecie - nie zapomnij włożyć dodatkowego złącza zasilającego do karty graficznej. Po czwarte - nie dotykaj jej podczas grania itd. bo osiąga 85 stopni i można się oparzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy HD4830 na in4.pl

Karta praktycznie równa 9800GT w osiągach i cenie, więc w tym przypadku klient powinien brać tą kartę która lepiej się spisuje w preferowanych przez niego tytułach, albo tą która obsługuje odpowiednie technologie.

OMG, dolar po 2.9zł euro po 3.71, wszystko drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9600Gt to dobra karta, Ja ją polecam. Bardzo dobra cena do wydajności. Jeśli chodzi o 8600gt, to odczujesz duży skok w wydajności. Jednak Ja na Twoim miejscu dołożyłbym kasy na jakiegoś HD 4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 17:28, ppoz93 napisał:

9600Gt to dobra karta, Ja ją polecam. Bardzo dobra cena do wydajności. Jeśli chodzi o
8600gt, to odczujesz duży skok w wydajności. Jednak Ja na Twoim miejscu dołożyłbym kasy
na jakiegoś HD 4850.

No a jeśli ktos tak jak ja jest mocna zwiazany z Geforcem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 17:39, rafekx 12 napisał:

> 9600Gt to dobra karta, Ja ją polecam. Bardzo dobra cena do wydajności. Jeśli chodzi
o
> 8600gt, to odczujesz duży skok w wydajności. Jednak Ja na Twoim miejscu dołożyłbym
kasy
> na jakiegoś HD 4850.
No a jeśli ktos tak jak ja jest mocna zwiazany z Geforcem?:)


To już lepej 9800GT, co prawda to 8800gt w nowej odsłonie, ale wyjdziesz troszkę na plus z wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 17:41, ppoz93 napisał:

To już lepej 9800GT, co prawda to 8800gt w nowej odsłonie, ale wyjdziesz troszkę na plus
z wydajnością.


Nie wyjdzie na plus. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą i ceną. Parametry na te same, co lekko podkręcony fabrycznie 8800GT, który będzie tańszy.
EDIT
I jeszcze coś - 9800GT żadną miarą nie wygra z HD4850. To się nie udało nawet 9800GTX+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 17:39, rafekx 12 napisał:

No a jeśli ktos tak jak ja jest mocna zwiazany z Geforcem?:)

To wtedy pozostaje tylko 9800GTX+. Wydajność ta sama, niestety GeForce żre dużo więcej prądu, obsługuje straszą wersję DX10 i osiąga niższą jakość obrazu w filmach HD. Co prawda, ma PhysX, ale tego używają naprawdę nieliczne gry, a wydajność zamiast wzrastać, najczęściej spada...
W tym momencie brałbym Radeona (o ile znajdziesz go za sensowną cenę, a te idą w górę jak szalone. Sensowna cena = nie więcej niż 510 zł. A jeszcze niedawno można było go dostać za 450 zł...). Nie ma żadnych problemów ze sterownikami i bierze 50W mocy mniej od 9800GTX.
Zresztą, tu masz test:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311-53 (jedno ale - teraz wyniki Radka są jeszcze lepsze z powodu nowszych sterowników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika z tych testów, to bardziej opłaca się obecnie kupić GF 8800GT. Różnica w cenie jest dość spora, bo GF można nabyć już za 4 stówki (średnio 500), a Radka poniżej sześciu trudno dostać. Nie wiem czy ta stówa czy nawet dwie różnicy warta jest tej karty. Osobiście używam obecnie Asusa 9600GT i jestem b.zadowolony. Wszystkie gierki śmigają mi na maxa bez żadnych oporów. Ostatnio testowałem ją na demku Devil May Cry 4 z modułem testowym. Śmigała w zakresie 60-100kl/sek. Dopiera jak dałem wszystko na maxa (łącznie z antyliasingami i innymi tam), niektóre scenki zwalniały chwilowo do 15kl/sek, ale średnia pozostawała na ok. 40kl/sek.
Jedyne co może budzić niepokój to to, że 8800gt jest już dość leciwe, ale czy każda nowość musi być lepsza od dobrego ale starego sprzętu? Radek 4850 pewnie jest lepszy, jak wynika z testów, ale czy to jest warte prawie ok 25% więcej ceny 8800GT? Moim zdaniem nie - gorączka nowości ma swoje granice rozsądku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:30, ziptofaf napisał:

> To już lepej 9800GT, co prawda to 8800gt w nowej odsłonie, ale wyjdziesz troszkę
na plus
> z wydajnością.

Nie wyjdzie na plus. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą i ceną. Parametry na te same,
co lekko podkręcony fabrycznie 8800GT, który będzie tańszy.
EDIT
I jeszcze coś - 9800GT żadną miarą nie wygra z HD4850. To się nie udało nawet 9800GTX+.


Może i nie wygrał, ale w dalszym ciągu jest kilka tytułów w których 9800GTX+ zdobywa parę klatek więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować