Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Ja nie chcę sterowników ATI Catalyst. Chcę żeby moja karta ATI Radeon HD 4670 była odczytywana jako HD 4670 a nie jak aktualnie jest odczytywana jako HD 4600. Ja mam tylko plik do mojej karty o nazwie „vga_driver_ati_xp_8.66” i dzięki temu plikowi karta działa normalnie ale komputer odczytuje ja jako HD 4600 i przez to np. mój monitor może odświeżać do 75 Hz a mogę sobie ustawić 100 Hz i nie będzie żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 20:59, px333 napisał:

Ja nie chcę sterowników ATI Catalyst. Chcę żeby moja karta ATI Radeon HD 4670 była odczytywana
jako HD 4670 a nie jak aktualnie jest odczytywana jako HD 4600. /.../

Zawsze tak będzie, bo to są sterowniki do wszystkich kart z serii HD 46xx. To znaczy że do 4650, 4670 i wszystkich innych, które mają oznaczenie 46 na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktora karta jest lepsza, Radeon 4580 czy GeForce 9600 GT. Z kolegą powstała na gg mała sprzeczka, ja jestem posiadaczem GF 96 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 13:50, Bithda napisał:

Ktora karta jest lepsza, Radeon 4580 czy GeForce 9600 GT. Z kolegą powstała na gg mała
sprzeczka, ja jestem posiadaczem GF 96 GT.


Nie istnieje taka karta jak HD 4580, wiec albo chodziło ci o HD 4570 albo o HD 4850. Pierwszy jest dość znacznie słabszy, drugi znacznie wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:51, Crew_900 napisał:

Są może jakieś nowe screeny czy informacje na temat tych nowych kart graficznych GeForce
4xxx ?


Nie. Plota dalej mówi, że premiera będzie w marcu/kwietniu. Jedynie szef nvidi powiedział, że wraz z GF 100 (czyli GeForcem) pojawi się Tesla i Quadro, oraz, że ma w dupie normalnych graczy i nie planują w najbliższej przyszłości wypuścić pociętego fermi na rynek main stream, tylko topowe wersje.

Zresztą, http://pclab.pl/news41093.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o karcie Mobility Radeon 5470? Taka karta nada się do grania? Nie mam tu oczywiście na myśli full opcji w najnowszych tytułach, ale czy np: taki Modern Warfare (jedynka) poszłaby na wysokich płynnie? Szukałem w necie jakiś informacji, ale niczego oprócz suchej specyfikacji nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to karta do gier. Co prawda odpalisz wszystkie najnowsze tytuły (CoD 4 też), ale na niskich detalach, w rozdzielczości nie wyższej jak 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 15:13, TBKPredator napisał:

Co prawda odpalisz wszystkie najnowsze tytuły


Skąd masz pewność że na zintegrowanej grafice odpali najnowsze gry ?
Oficjalnie żadna gra jej nie obsługuje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie.
Sam dopisek mobility oznacza że jest to karta z laptopa, co za tym idzie - małe gówienko wciśnięte w obudowę które - dalej - nie jest oficjalnie wspierane przez żadną grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 15:50, Mafioso_PL napisał:

/.../

gpu jest tak samo produkowany jak odpowiednik desktopowy, instaluje sie dokladnie te same stery a całość dziala na takiej samej zasadzie jak w blaszaku (bo niby jak inaczej?) - nie ma mozliwosci zeby jakas gierka nie odpalila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:03, UnknownBoy napisał:

Które będą pasowały? te pod 3400?

Tak, pasują do całej rodziny kart 34xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu uda3o mi sie uchwycia problem jaki mam u siebie z czarnym kolorem i z ciemnymi lokacjami
czy to wina karty graficznej? - dodam ze takie problemy mam w wielu grach a najbardziej irytuje to w " Alone in the Dark " w którą to gre nie da sie graa w ciemnych,mrocznych korytarzach,lokacjach ...

20100220215106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainstaluj najnowsze sterowniki dla radeonów z HD 4800
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Dla ułatwienia tu masz dla Visty 64 bit:
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista64/common-vista64

Odinstaluj najpierw stare sterowniki a potem zainstaluj nowe.
Jeżeli problem będzie nadal się powtarzał, to radze wyłączyć CCC "Catalyst Control Center" lub w ogolę go nie instalować, możesz również spróbować tylko wyłączyć Catalyst A.I. w ustawieniach 3D CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować