Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2010 o 15:03, Pernia napisał:

mnie też, bo jest autorskie pcb

Autorskie niekoniecznie lepsze :P. Sztuka projektowania PCB to bardzo rozległy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to masz takiego HISa, prawda?
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=22000
Przecież on absolutnie nie ma referencyjnego PCB, ani trochę go nawet nie przypomina. Referencyjne wygląda tak, porównaj sobie sam:
http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4850/images/front.jpg

A tak na marginesie, to mam inne zdanie na ten temat: referencyjne PCB jest, moim zdaniem, niemal zawsze lepsze od tych autorskich, często strasznie kastrowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale tutaj nie ma nic napisanego o PCB. Czytając recenzje, to właśnie ten HIS miał podobno referencyjne, no ale najwyraźniej mam złe dane. NIe ważne :P
@hans_olo
ja tam mam zasade że jakby coś było dobre, to by tego przecież nietykali. No, jak widać zdania sa podzielone:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo na temat gwarancji modelu Galaxy i tym bym się zainteresował, niby jest paragon ale on nic nie znaczy

W przypadku tego Winfasta 5 miesięcy gwary sklepowej daje mu sporą przewagę jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 16:31, blacklio2 napisał:

Nic nie wiadomo na temat gwarancji modelu Galaxy i tym bym się zainteresował, niby jest
paragon ale on nic nie znaczy

W przypadku tego Winfasta 5 miesięcy gwary sklepowej daje mu sporą przewagę jak narazie


Fakt. Dopytam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:48, blacklio2 napisał:

9500GT = 8600GTS

Wydajność 4650 DDR3
http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/ati-hd-radeon-4650-review-9500-gt-vs-8600-gt-vs-hd-4650-vs-hd-3650-a-57719/

Wydajność 4650 DDR2
http://www.hardwareheaven.com/reviews.php?reviewid=715&pageid=4

Z nvidii jedynie 220GT (ewentualnie jakaś używka )

Osobiście bym brał HD3850 za 200zł z linka allegro

Jak 9500 GT = 8600 GTS to jestem zakonnica http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego na tej stronie 9500 GT osiąga lepsze rezultaty. Sam miałem 8600 GTS, zaś mój kolega posiada 9500 GT. Prawda jest taka że 8600 GTS jest lepszy o jakieś 20% w porównaniu do 9500 GT z pamięciami DDR3, dzięki znacznie wyższym zegarom. Co do samego GPU, zgodze się że jest to 8600 GT, tyle że w niższym procesie technologiczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest wersja Galaxy OC, normalne karty przyfabrycznych taktach 9500GT gdzie wydajność równa się 8600GTS +/- zależnie od gry, za 9500GT przemawia mniejsza technologia wykonania co daje mniejszą temp pracy oraz mniejsze zużycie prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:44, TBKPredator napisał:

Nie wiem dlaczego na tej stronie 9500 GT osiąga lepsze rezultaty. Sam miałem 8600 GTS,
zaś mój kolega posiada 9500 GT. Prawda jest taka że 8600 GTS jest lepszy o jakieś 20%
w porównaniu do 9500 GT z pamięciami DDR3, dzięki znacznie wyższym zegarom. Co do samego
GPU, zgodze się że jest to 8600 GT, tyle że w niższym procesie technologiczym.

Moj kolegama 9500 GT a ja mialem 8600 GTS i moja byla lepsza we wszystkich grach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:39, zerohunter napisał:

Poszukuję czegoś w wydajności 4850, ale z dx 11 i takimi bajerami;p

5750/5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że to ma być w tym przedziale cenowym;p

blacklio2 ja tego kompa mam prawie 6 lat, ledwo żyje, więc wolę inwestować w przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:58, zerohunter napisał:

Zapomniałem dodać, że to ma być w tym przedziale cenowym;p

blacklio2 ja tego kompa mam prawie 6 lat, ledwo żyje, więc wolę inwestować w przyszłość.


Nie ma niczego w cenie HD 4850 z ta sama wydajnością i wsparciem Dx 11. Poza tym, każda karta poniżej HD 5850 po włączeniu Dx 11 (a dokładniej teselacji) bedzie zdychać. Wiec lepiej kup HD 4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Radek 5870 pociągnie mi najnowsze gry w rozdzielczości Full HD ( monitor o którego kupnie myślę ma rekomendowaną rozdzielczość 1920x1200 ) i czy zmniejszenie rozdzielczości w grach do,np. 1680x1050 naprawdę aż tak bardzo odbije się na jakości wyświetlanego obrazu podczas gry?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Słabsza wersja tego Radeona, HD5850, na razie wystarcza mi do grania na 2 monitorach naraz. Więc dla mocniejszego HD5870 FullHD nie będzie żadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:44, ziptofaf napisał:

/.../
Słabsza wersja tego Radeona, HD5850, na razie wystarcza mi do grania na 2 monitorach
naraz. Więc dla mocniejszego HD5870 FullHD nie będzie żadnym problemem.


kompletujesz powoli Eyefinity ? ;>


@Lis_23

Jeśli planujesz uzywać tego radka z tym procem, co masz w podpisie, to masz error'a, bo jest on stanowczo za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:04, GANGSTERR napisał:




@Lis_23

Jeśli planujesz uzywać tego radka z tym procem, co masz w podpisie, to masz error''a,
bo jest on stanowczo za słaby


Nie,planuję zakupić też procka - AMD Phenom II X4 965 Black Edition

ziptofaf - dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować