Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Czy karta graficzna GeForce 9800 jest na tyle lepsza, że warto dokładać te 30zł w stosunku do 9600 czy to minimalna różnica?
Pytanie może trochę nie w temat, ale coś z kartą chyba jest związane. Otóż gdy chcę uruchomić pewną grę to ekran staje się czarny i jest tylko napis Out of range i chyba 75/60 (czegoś tam). Monitor mam dość dobry (chyba) i nigdy takich problemów nie było... oczywiście do czasu "otrzymania" karty GeForce 9500... czy może to mieć związek (karta 9500), ona nie współpracuje z moim monitorem, czy coś?
Jeszcze do tej sprawy: ta gra działała, ale chciałem sobie zwiększyć rozdzielczość i chyba przesadziłem... teraz nie wiem jak dać podstawową (może wtedy się uruchomi), bo przecież do opcji nie da się wejść jak obrazu nie ma... jest jakiś inny sposób? Przez plik czy coś- gra jest steamowa, próbowałem coś tam robić, ale nic :(
Wiem, że odbiegłem od tematu kart, więc przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 zł warto dopłacić do 9800 ;)
Rzeczywiście, przesadziłeś pewnie z rozdzielczością, bądź odświeżaniem (chodź nie powinno uruchamiać gier w trybie większym niż obsługuje monitor)
Spróbuj uruchomić grę z elementem docelowym -freq 60 (steam - klikasz na grę, dajesz właściwości -> Parametry startowe)

Są też parametry do zmiany rozdzielczości, ale nie pamiętam jak to szło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to karta GeForce 9500 nie mogła spowodować takiego zachowania monitora? Za 9600 nie było problemów, a rozdzielczość taka strasznie mała również nie była. Chodzi mi tylko o to czy może to mieć jakiś związek. Gdzieś na forum czytałem, że może karta z monitorem się "nie dogadywać", a czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie prawda. Żaden monitor nie ma prawa odmawiać współpracy z jakąkolwiek kartą graficzną - i na odwrót. Zrób tak jak kolega wyżej napisał. W ostateczności czeka Cię reinstall gry. Ewentualnie możesz poszukać pliku konfiguracyjnego gry i ręcznie zmienić rozdzielczość, ale w tym wypadku koniecznie utwórz kopię zapasową edytowanego pliku (w razie jakichś problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:05, khorinis38 napisał:

Jaki poleciłbyś mi procesor za ok 300-400 zł do tej płyty co podałem powyżej a GeForce
GTS 450 będzie pasować


Za 400zł może złapiesz używanego Phenoma II 925. Ew. Popatrz za jakimś Phenomem II X3 - można w nim odblokować czwarty rdzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 18:24, Mafioso_PL napisał:

Wpisałeś "freq 60" czy "-freq 60" ?
Drobna różnica, a jednak ważna ;]


Obie wersje :) Sprawdzę jeszcze teraz po reinstalu, ale nie wiem czy pomoże...

EDIT: Nic nie dało, ani z "-" ani bez ;/ jakieś inne pomysły, bo nie wiem co zrobić...
Taki mój głupi komentarz- może tam trzeba wpisać coś, ale po polsku (nie znam się, proszę się nie śmiać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty graficznej na której gothic 3 będzie chodził na full bez żadnych zacięć. Oczywiście karta jak najtańsza.
Pozostałe parametry są ok. Procesor AMD Athlon x2 3,3 GHz, i 3 Gb Ramu. Więc potrzebna mi tylko karta ale jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie się karty graficznej?

Podaj nam więcej informacji.

khorinis38
Wystarczy tylko troszeczkę poczytać by uchronić się od gadania głupot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 21:19, khorinis38 napisał:

Moim zdaniem to wina monitora


To na 100% NIE jest wina monitora. Bo wtedy nie widać by było błędów na screenie...

Możliwa przyczyna: zjarana karta graficzna (niektóre modele po prostu po jakimś czasie padają). Proponuję sprawdzić ją u kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kolega ma Radka 5770, a one raczej miały niskie temperatury

Łukasz, sprawdź temperatury w HW Monitorze i podaj nam screena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 21:25, Ancient_Lord napisał:

Hmm, kolega ma Radka 5770, a one raczej miały niskie temperatury

Łukasz, sprawdź temperatury w HW Monitorze i podaj nam screena.


sterowniki od karty są odinstalowane chociarz ich nie odinstalowywałem.
w gpu-z nie wykrywa karty, nie pokazuje temp.

20101107231624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwórz budę, wypnij kartę graficzną. Przedmuchaj delikatnie slot PCI-E, sprawdź czy jakiś paproch nie osadził się na stykach GPU.

Zainstaluj jeszcze raz najnowsze sterowniki ze strony AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 17:42, lukaszqwerty napisał:

Witam

Od dwóch dni mam różowe paski na ekranie.
Co może być ich przyczyną?
Karta nie była podkręcana.
Proszę o szybką odp.!!!

Prawie na bank zjarana karta graficzna.
Przeinstaluj sterowniki, zainstaluj ewentualnie nowe, nawet jeśli nie podkręcałeś, to niestety mogła się spalić, zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować