Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2010 o 21:45, Misquamaqus napisał:

/.../ > Klapki macie na oczach i szkoda mi Was amd-owcow.

Pewnie tak, bo nadal mam Radeona 3870 i gra mi się dobrze w rozdzielczości 1920x1200.
Zbieram się do kupna nowego kompa, zbieram i, na szczęście, zebrać się nie mogę. Miałem już GF, miałem i Radeony. W zależności od tego, co aktualnie (aktualnie - to jest wtedy, kiedy JA kupowałem nowy komputer) było najlepsze. I zupełnie nie rozumiem dlaczego kogoś Ci żal? Dlatego tylko, ze kupił sobie tę kartę, która wtedy była lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 18:52, Misquamaqus napisał:

Nie wiem po co w ogole amd wypuscilo wyzsza serie, skoro poobcinali teselacje i procesory
strumieniowe a cena za 6870 to powyzej 1000 zl ?


HD 6870 za ok. 800zl, ale jeszcze nie jest dostepny.
No i nie jest wolniejszy, ale szybszy o kilkanascie procent od GTX 460 1GB 800/1000
Niepodkreconego GTX 460 wyprzedza HD 6850 (ok. 650zl) o ok. 15 %

zreszta tu jest porownanie po testach z wielu gier (zadnych benchmarkow):
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=663&rectr_str_numer=22
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=663&rectr_str_numer=23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi Krzychu chodzi.
Kupujcie sobie co chcecie.
Chodzi o to, ze propaganda amd jest krzywdzaca dla uzytkownikow a nie, ze ja mam jakies aluzje.
Kazdy sobie zepke skrobie nie ? :))
Miala byc poprawa teselacji w serii 68xx a jest wrecz odwrotnie nie mowiac o wycieciu sp.
Oczywscie nie tylko minusy nalezy przytaczac ,bo amd podwoilo dostep do obliczen na sp i dla tego to jakos chodzi.
Tylko co z tego skoro ludzie chca pykac w gry w dx11 ?
Jak karta ma te api pieknie generowac skoro teselacja praktycznie nie istnieje ?

Mysle, ze seria 6970 bedzie juz wsparta co najmniej 4-6 teselatorami i to da kopa karcie.
Z reszta widzialem bardzo ladne testy najmocniejszego 6970 i jestem pod wrazeniem.

Jest jeszcze jedna najpiekniejsza cecha kart amd mianowicie goly rdzen gpu.
Takie rozwiazanie jest bardzo efektywne majac na uwadze oddawanie ciepla z rdzenia na radiator.
W nvidii jest to kompletnie spaskudzone poprzez dodanie spreedera, ktory bardzo ogranicza emisje ciepla do radiatora.
Sam spreeder nie jest zly, ale pasta, ktora jest na rdzeniu, to porazka.
Jestem po sciagnieciu ihsa z gtx 460 i prawie zawalu dostalem jak zalozylem chlodzenie i zobaczylem temperature 57 st C w czasie gry crysis.
Na rdzeniu 900 mhz przy napieciu 1.125 volta.

Jak widzisz tez doceniam konkurencje, ale nie moge patrzec jak mlodzi ludzie popadaja wzachwyt czytajac eole peany na temat kart amd a tak na prawde chlam dostaja.


Wczesniej karta osiagala ponad 10 st C wiecej.

Reasumujac uzytkownikom amd nalezy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 18:48, Luk4s napisał:

hm... a jednak. moj błąd :-). tak czy siak nie mozna wszystkich testów HD6850 uznać za
niemiarodajne.


Luz :) Mylić się jest rzeczą ludzką :)
I oczywiście masz rację, że nie wszystkie testy są przekłamane, ale wydaje mi się, że najlepiej poczekać aż "wszystkie" zostaną zweryfikowane i wtedy będziemy mieć pewność :)
Oby różnice nie były zbyt duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj " Star Wars The Force Unleashed II ",pograłem trochę i mam problem ...
mianowicie,przeciwnicy,podłoże jak i różne elementy otoczenia stają się czarne lub znikają - czy to wina grafiki?,może kurzu nań?
efekty na zdjęciu.

20101030012531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 01:25, lis_23 napisał:

Kupiłem wczoraj " Star Wars The Force Unleashed II ",pograłem trochę i mam problem ...
mianowicie,przeciwnicy,podłoże jak i różne elementy otoczenia stają się czarne lub znikają
- czy to wina grafiki?,może kurzu nań?
efekty na zdjęciu.

Ja tak miałem na niskich detalach ale jak ustawiłem na średnie to problem zniknął ty widze masz wyższe datale może pokombinuj z opcjami w grze wyłączaj włączaj może w końcu zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 01:31, benq20 napisał:

Ja tak miałem na niskich detalach ale jak ustawiłem na średnie to problem zniknął ty
widze masz wyższe datale może pokombinuj z opcjami w grze wyłączaj włączaj może w końcu
zaskoczy.


Gdy po napisaniu posta wróciłem do gry wszystko już było ok ale potem,gra się jakby zblokowała,długo się wczytywała,potem rzuciła mnie do następnego poziomu / bez żadnego filmiku,bez ukończenia poprzedniego poziomu / a gdy zginąłem,gra zwiesiła się na amen podczas wczytywania i ledwo wyszedłem na pulpit ...
znikła mi też tapeta z pulpitu ... coś mi się wydaje że grafika zapchała się kurzem a ja nawet nie potrafię jej wyjąć z kompa żeby ją przejechać odkurzaczem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 01:58, lis_23 napisał:

Gdy po napisaniu posta wróciłem do gry wszystko już było ok ale potem,gra się jakby zblokowała,długo
się wczytywała,potem rzuciła mnie do następnego poziomu / bez żadnego filmiku,bez ukończenia
poprzedniego poziomu / a gdy zginąłem,gra zwiesiła się na amen podczas wczytywania i
ledwo wyszedłem na pulpit ...
znikła mi też tapeta z pulpitu ... coś mi się wydaje że grafika zapchała się kurzem a
ja nawet nie potrafię jej wyjąć z kompa żeby ją przejechać odkurzaczem ...


Nigdy nie czyści się sprzętu komputerowego odkurzaczem!

Czy masz problemy z innymi grami? Odpal jakiegoś benchmarka GPU i za pomocą GPU-Z sprawdź temperaturę karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 02:53, GANGSTERR napisał:


Nigdy nie czyści się sprzętu komputerowego odkurzaczem!

Cóż,ja czyszczę grafikę rurą od odkurzacze ze szczelinówką już ponad dwa lata - dodam ze nie ja to wymyśliłem a informatyk który mi przy kompie robił.

Dnia 30.10.2010 o 02:53, GANGSTERR napisał:

Czy masz problemy z innymi grami? Odpal jakiegoś benchmarka GPU i za pomocą GPU-Z sprawdź
temperaturę karty graficznej.


Niestety,nie mam i nie znam żadnego takiego programu - mam programy diagnostyczne do dysków twardych ale nie do grafiki - ściągnąłem i zainstalowałem ten GPU-Z - zdjęcia:
podkręciłem wentylator na grafice do 50% i temperatura spada.

20101030031109

20101030031116

20101030031241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 18:52, Misquamaqus napisał:

/.../

bzdury piszesz. zaden tesselator sie nie wyłącza. obrazek nizej, na ktorym opierasz swoj wniosek to... porównanie tesselacji na HD6870 i HD5870. wniosek jest jeden - poprawiona tesselacja dla mniejszych tess. factorow (do 2x wydajniej). wiekszy poziom tess. factora (czyli mocniejsza tesselacja) dusi w podobny sposób HD6870 i HD5870.

20101030102109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 10:29, Luk4s napisał:

> /.../
bzdury piszesz. zaden tesselator sie nie wyłącza. obrazek nizej, na ktorym opierasz swoj
wniosek to... porównanie tesselacji na HD6870 i HD5870. wniosek jest jeden - poprawiona
tesselacja dla mniejszych tess. factorow (do 2x wydajniej). wiekszy poziom tess. factora
(czyli mocniejsza tesselacja) dusi w podobny sposób HD6870 i HD5870.


Juz o tym pisalem wczesniej.... nie trzeba mnie douczac.
To wszystko gra slow i stwarzanie pozorow.
Jezeli cos istnieje fizycznie to tak jest i kropka.

Pojawia sie teselacja i jego obrobka spada wraz z iloscia efektow do x1.
Co to jest x1 ?... to jest nic.
I nie da sie z jednego teselatora zrobic dwoch.
Znowu chwyt amd.

I nie inputuj mi, ze bzdury pisze, bo sie uruchomie i bedzie nie milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 10:57, Misquamaqus napisał:


Pojawia sie teselacja i jego obrobka spada wraz z iloscia efektow do x1.
Co to jest x1 ?... to jest nic.

To jest poziom wydajności prezentowany przez HD 58xx, a nie zero...

Dnia 30.10.2010 o 10:57, Misquamaqus napisał:

I nie da sie z jednego teselatora zrobic dwoch.
Znowu chwyt amd.

Nigdzie nie jest napisane, że zrobili z jednego dwa, tylko tak go zomptymalizowali/ulepszyli, że w pewnym zakresie teselacji wydajność wzrosła o 50, a nawet 100% - krzywa na wykresie bardzo dobrze to pokazuje, nie czegoś takiego, jak wyłączanie się teselatora...

Teraz to ty stosujesz jakieś chwyty, żeby pokazać jakie to gówno AMD zrobiło, a jakie karty nvidii to nie są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 03:24, lis_23 napisał:

Teraz mam,m.w. tak:


Pokazywanie temperatur w IDLE (czyli kiedy karta nie jest obciążona) nic mi nie mówi.

Wystarczy ruszyć głową i użyć google (hasło: benchmark GPU). Ściągnij jakiegoś 3dmark''a lub unigine haeven. Może być też zwykła gra..

Natomiast w GPU zaznacz "Continue refreshing this screen while GPU-Z is in the background). Jak już bedziesz grał minimalizujesz grę (Alt+TAB) i najeżdżasz kursorem na ten czerwony pasek w polu "GPU Temperature" gdzie jest on najwyższy i odczytujesz temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 12:41, GANGSTERR napisał:

Teraz to ty stosujesz jakieś chwyty, żeby pokazać jakie to gówno AMD zrobiło, a jakie
karty nvidii to nie są..


Bla... bla ... bla ...
Zobacz co przed chwila napisal jeden gosc z pewnego forum na temat amd (fotka), a byl to taki sam zagorzalec jak Ty i inni na tle amd.

Poza tym juz pisalem, ze nie interesuje mnie kto co kupuje.
Ja sie odnosze do producenta i samego wyrobu a nie do gusta uzytkownikow.
Wolnosc slowa jest w tym kraju :))

Skoro Wy non-stop psioczycie jakie to sa zle te karty od nvidii, to ja mam porawo napisac kilka slow prawdy na temat knowac amd.

Chyba nie masz mi tego za zle prawda ?

20101030124646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 12:51, Misquamaqus napisał:


Skoro Wy non-stop psioczycie jakie to sa zle te karty od nvidii, to ja mam porawo napisac
kilka slow prawdy na temat knowac amd.

Gdyby te karty były takie wspaniałe, to Nvidia nie traciłaby udziałów w rynku, XFX (partner na wyłączność) nie przeszedł by na AMD, podobnie jak Apple, która od teraz w swoich wyrobach bedzie montowała karty AMD zamiast nvidii. A to jest duuuża kasa.

Do tego teraz motyw z GTX 580. W końcu wypuszczają pełne fermi, i zamiast nazwać to GTX 480 512 core, czy GTX 485 (czy nawet 490) to oni wciskają niezorientowanym ludziom bajeczkę, że to nowa seria kart graficznych.

A co do gościa, walnął sobie 2xGTX 470 i pisze, że ma wysoką wydajność.. no shit sherlock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 13:06, GANGSTERR napisał:

Do tego teraz motyw z GTX 580. W końcu wypuszczają pełne fermi, i zamiast nazwać to GTX
480 512 core, czy GTX 485 (czy nawet 490) to oni wciskają niezorientowanym ludziom bajeczkę,
że to nowa seria kart graficznych.


Tak, to zwykly kotlet :(((
Nvidia schodzi na psy, kombinuje z numeracja jak amd... nie dobrze.
A mialo byc tak pieknie !!

Przydalo by sie to omowic przy pucharze piwa :)))
Zmienil bys o mnie zdanie na te lepsze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 13:32, Misquamaqus napisał:

Nvidia schodzi na psy, kombinuje z numeracja jak amd... nie dobrze.

Prędzej to AMD kombinuje z numeracją jak Nvidia...ATI przynajmniej nie wydało do tej pory 3x tej samej karty graficznej pod różnymi nazwami, co Nvidii już się chyba udało (GTS250->9800GTX+->8800GTS 512). Dopiero seria GTX4xx zerwała z tradycją odgrzewania kotletów, na jakiś czas przynajmniej. A teraz znowu się zaczyna ;)

Notabene, jest gdzieś uczciwy test HD6850 i HD6870? Bo mam kupca na swojego HD5850 tylko wolałbym go nie wymienić na słabszą kartę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować