Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2010 o 12:49, GANGSTERR napisał:

> Teraz mam,m.w. tak:

Pokazywanie temperatur w IDLE (czyli kiedy karta nie jest obciążona) nic mi nie mówi.

Wystarczy ruszyć głową i użyć google (hasło: benchmark GPU). Ściągnij jakiegoś 3dmark''a
lub unigine haeven. Może być też zwykła gra..

Natomiast w GPU zaznacz "Continue refreshing this screen while GPU-Z is in the background).
Jak już bedziesz grał minimalizujesz grę (Alt+TAB) i najeżdżasz kursorem na ten czerwony
pasek w polu "GPU Temperature" gdzie jest on najwyższy i odczytujesz temperaturę.



W czasie gry,chłodzenie grafiki ustawione na 50%:

20101030142530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nawet przy takiej temperaturze / 55 stopni / gra mi się zwiesiła,obecnie mam czarny ekran i dźwięk i nie mogę jej nawet wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 14:24, ziptofaf napisał:


Notabene, jest gdzieś uczciwy test HD6850 i HD6870? Bo mam kupca na swojego HD5850 tylko
wolałbym go nie wymienić na słabszą kartę :D


A po kij ci wymieniać tą kartę? :P Daj sobie na wstrzymanie. Jak już, to wymień to na 69xx lub poczekaj na HD 7xxx w 32/28 nm (przynajmniej ja mam taki zamiar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 14:52, lis_23 napisał:

Niestety,nawet przy takiej temperaturze / 55 stopni / gra mi się zwiesiła,obecnie mam
czarny ekran i dźwięk i nie mogę jej nawet wyłączyć.


W innych grach wszystko ok? Na jakiej wersji sterowników jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 15:20, GANGSTERR napisał:

A po kij ci wymieniać tą kartę? :P Daj sobie na wstrzymanie. Jak już, to wymień to na
69xx lub poczekaj na HD 7xxx w 32/28 nm (przynajmniej ja mam taki zamiar)


Proste. Swojego HD5850 kupiłem za jakieś 850 zł. Sprzedam za 910 zł. A HD6870 jest za niecały tysiak ;)
Jak mam dopłacić 90 zł za nieco większą wydajność, to może być :P

A na 69xx czekać nie mam zamiaru, bo proc by za bardzo taką karciochę ograniczał. Poza tym ja nie chcę 300W poboru mocy z karty graficznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 15:21, GANGSTERR napisał:

> Niestety,nawet przy takiej temperaturze / 55 stopni / gra mi się zwiesiła,obecnie
mam
> czarny ekran i dźwięk i nie mogę jej nawet wyłączyć.

W innych grach wszystko ok? Na jakiej wersji sterowników jedziesz?


Innych gier jeszcze nie sprawdzałem,sterowniki uaktualniłem z 10.6 do 10.10 ze względu na błędy w " Arcanii ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 15:25, lis_23 napisał:

Innych gier jeszcze nie sprawdzałem,sterowniki uaktualniłem z 10.6 do 10.10 ze względu
na błędy w " Arcanii ".


To sprawdź inne gry

Przed instalacją 10.10 usunąłeś 10.6 własnoręcznie, czy instalatorrobił to za ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 15:22, ziptofaf napisał:

Proste. Swojego HD5850 kupiłem za jakieś 850 zł. Sprzedam za 910 zł. A HD6870 jest za
niecały tysiak ;)
Jak mam dopłacić 90 zł za nieco większą wydajność, to może być :P

Równie dobrze mozesz podkręcic HD 5850 :P

Dnia 30.10.2010 o 15:22, ziptofaf napisał:

A na 69xx czekać nie mam zamiaru, bo proc by za bardzo taką karciochę ograniczał. Poza
tym ja nie chcę 300W poboru mocy z karty graficznej :P

Jest jeszcze (a raczej bedzie) 6950 z poborem <225W :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 15:28, GANGSTERR napisał:


> Innych gier jeszcze nie sprawdzałem,sterowniki uaktualniłem z 10.6 do 10.10 ze względu

> na błędy w " Arcanii ".

To sprawdź inne gry

Przed instalacją 10.10 usunąłeś 10.6 własnoręcznie, czy instalatorrobił to za ciebie?


Nie potrafię usuwać starych sterowników,zawsze instaluje nowe na stare ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 15:30, lis_23 napisał:


Nie potrafię usuwać starych sterowników,zawsze instaluje nowe na stare ...


No to całkiem prawdopodobne, że zrobił ci się burdel

W pierwszym poście na każdej stronie masz instrukcję, jak usunąć stare sterowniki. Zastosuj się do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 15:40, GANGSTERR napisał:

>

Dnia 30.10.2010 o 15:40, GANGSTERR napisał:


W pierwszym poście na każdej stronie masz instrukcję, jak usunąć stare sterowniki. Zastosuj
się do niej.


Dla mnie jest to trochę zbyt skomplikowane ... ja tam staram się nigdy nie wchodzić do biosu żeby nic nie namieszać i nigdy celowo nie uruchamiałem kompa w trybie awaryjnym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2010 o 15:53, lis_23 napisał:

Dla mnie jest to trochę zbyt skomplikowane ... ja tam staram się nigdy nie wchodzić do
biosu żeby nic nie namieszać i nigdy celowo nie uruchamiałem kompa w trybie awaryjnym
...


Nigdzie nie jest napisane, że musisz wejść do BIOS''u, a w trybie awaryjnym nic nie zepsujesz. To jest dalej windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mój post nie znalazł odpowiedzi, więc ponawiam: co zrobić z hałasującym wiatraczkiem do 9500GT(link). Próbowałem nasmarować wazeliną, lecz na nic się to zdało. Wymiana na inny, nie-seryjny wchodzi w grę? Jeśli tak, to jaki?

http://www.gigabyte.pl/images/products/vga_productimage_gv-n95td3-512h_big.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,podczas gry w " Necrovision '' dzisiaj gra też mi się zwiesiła z czarnym ekranem i jakimś komunikatem o błędach którego nie udało mi się skopiować gdyż nie dało się w ogóle wyjść na pulpit,był tylko czarny ekran i dźwięk z gry i musiałem restartować kompa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 16:27, lis_23 napisał:

Niestety,podczas gry w " Necrovision '' dzisiaj gra też mi się zwiesiła z czarnym ekranem
i jakimś komunikatem o błędach którego nie udało mi się skopiować gdyż nie dało się w
ogóle wyjść na pulpit,był tylko czarny ekran i dźwięk z gry i musiałem restartować kompa
...


Zrób tak jak mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam najpierw odinstalować ATI Catalyst Install Manager,potem uruchomić komp w trybie awaryjnym,usunąć resztki po sterownikach,odpalić kompa normalnie,jeszcze raz usunąć resztki / musi być ten PC Doctor? - CClener nie wystarczy? / i zainstalować ponownie najnowszy Catalyst?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,odinstalowałem ale nie mogę uruchomić kompa w trybie awaryjnym / nie działa opcja wyboru,tylko " uruchom komputer normalnie " / a po uruchomieniu kompa miałem tylko samo tło,bez tapety i bez ikon,na szczęście,ponowny restart pomógł.
Spróbuję jeszcze raz uruchomić kompa w trybie awaryjnym a jak to się nie uda to zainstaluje sterowniki na to,co mam teraz,bez usuwania pozostałości po starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować