Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2010 o 07:19, BartexooN napisał:

/ciach/


Wejdź do panelu sterowania => System => zakładka Sprzęt => Menedżer urządzeń i zobacz czy nie masz żadnych żółtych znaków zapytania.

Możesz też wejść we właściwości ekranu (prawy na pulpicie) => Ustawienia => Zaawansowane => zakładka Karta i zobaczyć jaki jest ''Typ karty'' a w jej właściwościach jaki jest zainstalowany sterownik.

Najlepiej zaktualizuj tez Flash playera, warto to robić po każdej aktualizacji sterów.
http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

@ lis_23
Gdzieś to info jest, może przy pomocy albo w czymś a''la menu ''plik'' :) Takie info zawsze jest :)
Ale mimo wszystko masz BD czyli powinien BluRay''e odtwarzać bez zająknięcia. (6CH oznacza, że masz 6-kanałowy dźwięk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 08:10, Phobos_s napisał:


@ lis_23
Gdzieś to info jest, może przy pomocy albo w czymś a''la menu ''plik'' :) Takie info
zawsze jest :)
Ale mimo wszystko masz BD czyli powinien BluRay''e odtwarzać bez zająknięcia. (6CH oznacza,
że masz 6-kanałowy dźwięk)


Mój PowerDVD to wersja 7.2
ponoć mój problem dotyczy połączeń,powinienem połączyć monitor z komputerem poprzez kabel DVI a nie poprzez D-Sub - ale nawet jeśli się uda to filmów / wszystkich / nie będę mógł oglądać bo wersja PowerDVD nie jest już wspierana przez CyberLink.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy połączeniu monitora poprzez DVI muszę osobno podłączać dźwięk? ( w instrukcji do monitora pisze że muszę połączyć kablem [HDMI/PC/DVI-D AUDIO IN],tylko gdzie ja wtedy podłącze głośniki? - nie znam się za bardzo i nie wiem czy płyta główna ma więcej wyjść audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 21:42, lis_23 napisał:

Szczerze wątpię w to,żeby płyty BD nie działały pod vistą ...


Chodzi o to, że możesz mieć juz taki burdel w systemie, że rzeczy przestają działać tak jak należy.

Nie mogli ci dać do napedu BL softa, który nie jest w stanie tego odtworzyć.

Gry dalej sie kaszanią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 12:46, GANGSTERR napisał:


Gry dalej sie kaszanią?


Z grami na razie jest niby ok ale nie grałem jeszcze przez dłuższy czas niż 30 minut - na dodatek,mój komp mnie zaskakuje na +
Mafia II chodzi na maxa bez zacinek
Metro 2033,też
podobnie Two Worlds II
wszystko w Full HD

I teraz juz nie wiem co robić,bo niby mi pisali żeby kupić DVI-D ale potem napisano mi że:

" Byłem pewien , że przez d-sub sygnał hd zabezpieczony hdcp nie powinien iść , może u kolegi idzie , tylko skalowany.
Sam już nie wiem , starałbym się na twoim miejscu wyeliminować wszelkie podejrzenia i sprawdzić na innym kablu.
A jak nic to nie da , to wina raczej po stronie karty lub jej sterów.
HD4870 z tego co znalazłem w sieci
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=96981&STARTPAGE=1&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear
miały problemy , także występowały one przy niektórych monitorach
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=96981&STARTPAGE=23"

mi cały czas pokazuje problem ze sterownikami do grafiki - 8.782.0.0 a Catalyst pokazuje mi:

Driver Packaging Version 8.782-100930m-106921C-ATI
Catalyst™ Version 10.10
Provider ATI Technologies Inc.
2D Driver Version 8.01.01.1081
2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE 10318}/0000
Direct3D Version 8.14.10.0784
OpenGL Version 6.14.10.10243
Catalyst™ Control Center Version 2010.0930.2237.38732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja karta graficzna to dokładnie model: Asus EAH 4870 512MB - w zestawie mam tylko dwie przejściówki - na HDMI i jeszcze jakąś,chyba na DVI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 20:31, blacklio2 napisał:

Nie zgadzaj się absolutnie, 240GT jest na poziomie 9600GT

Dzięki serdeczne,facet chciał mnie ładnie przewieżć.A sprzęt oddałem ze względu na brak zasilania.Od razu mi coś śmierdziało.Jakby tylko GPU padł to chociaż wentylatorki by kręciło.Pewnie jakaś pierdółka na linii zasilania,a ten chciał grubo przyciąć.240GT przywróciło zasilanie...ehh, ofc. oddałem ją z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,znowu Ja. Otóż chciałem zaktualizować sterowniki karty graficznej ASUS AH3650 Silent.
Nowa ver. 10/22/2010 ,a Ja musiałem zainstalować z płyty(data sterownika 2008-01-09,ponieważ miałem dziwne problemy z moim kompem m.in dziwne działanie itp.
Numer Starej wersji sterownika tej karty: 8.452
Numer nowej wer. stera tej karty- 10.10.

Info dałem na fotce + nie rozumiem tego dot. Kontroler Multimediów.<-czym to jest,co mam zrobić,by to zniknęło?

Chciałbym tak zaktualizować tą kartę by: z mojej wer. (8.452.0.0) przeszło na wersję 10.10 (najnowsza)

Przepraszam,że marudzę i tutaj tak spamuję na okrągło,ale rzuciło mi się w oko ta nowa aktualizacja. Problem jest jeden,że nie zmieniał mi się numer. Oraz dałem zdj. czego posiadam w "Dodawanie i usuwanie programów"

Z góry wielkie dzięki.

20101117155146

20101117155552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No jak patrzysz na ten numer to nie dziw się że jest inny. Bo zasadniczo to są 3 różne wersje opisywane np tak:

2009.1124.2131.38610 -> wersja CCC

6.14.0010.7008 -> wersja sterownika (i to właśnie widziałeś)

9.12 - wersja Catalystów czyli to czego szukasz
Uruchom Catalyst Control Center i poszukaj sobie Information center (czy jakoś tak, ja CCC nie używam). Tam jest właśnie wersja Catalystów. I na 100% będziesz mieć napisane 10.10.

PS U Nvidii sprawdzenie wersji sterowników też nie jest takie oczywiste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Teraz jak chciałem odpalic CCC (próbowałem Reapir''owac) ,nic nie dało. Instalowałem taki program w przypadku MOM.exe,bo myślałem, że to ten problem:
Daje fotkę...

20101117171546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 16:46, BartexooN napisał:

/ciach/


A jak klikniesz prawym na pulpicie to nie masz w menu loga ATI i Catalyst Control Center?
Bo na jednym z powyższych screenów miałeś Catalyst Control Center, tam na Install Managerem.

I tak jak napisał ziptofaf, ten numerek 8.452 nie zmieni Ci się na 10.10 bo 10.10 to jest numer edycji pakietu a 8.452 to numer sterownika. To są dwie oddzielne sprawy.
Ale, z tego co wiem, to jeśli zainstalowałeś pakiet 10.10 to numer serownika powinieneś mieć 8.78 bo to jest najnowszy sterownik pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Twoja wypowiedz, no i WSZYSTKO JASNE. Dziękuje ci wielkie,bo myślałem,że 8... zamieni się na 10.Teraz jest tak jak mówiłeś :)

@ziptofaf- Również przyjmij ode mnie podziękowanie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 17:59, lis_23 napisał:

czy to prawda ze ten cały Physyx / czy jak mu tam / odciąża procesor?

Tylko pod warunkiem, że uruchomisz grę napisaną specjalnie z użyciem PhysX.
Obecnie tylko kilka pojedynczych gier używa tej techniki i już więcej nie będzie ponieważ dokładnie to samo tylko lepiej i bardziej zunifikowane jest zawarte w specyfikacji DirectX 11.
Skoro producent gier może to samo zrobić co wykonuje się sprzętowo na wszystkich kartach spełniających specyfikację DX11, albo tylko na karty nVidia, to jest oczywiste, że wybierze to pierwsze.
Tak więc nie ma co się skupiać na PhysX, ale warto skupić się na kartach obsługujących sprzętowo najnowszego DX-a.
Czyli karty GF4xx lub radki 5xxx, gdzie pierwszy X, to co najmniej cyferka 6.

ps. nVidia instaluje domyślnie aplikację PhysX, która na dedykowanych kartach PhysX przekierowuje polecenia przeliczenia fizyki do tego układu, na kartach nVidii robi to samo, ale układ znajduje się wtedy na karcie graficznej, a na pozostałych kartach przeliczenia te są albo udawane i olewane, albo robi to i tak już zajęty CPU (jeżeli ma się nadmiar rdzeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,chyba sobie kupię Radeona 5870 zamiast płyty,pamięci i procesora
gry niby chodzą w Full HD ale jak próbowałem odpalić AAA w " Metro 2033 '' to nic z tego ;)

A co do BD - byłem z moim filmem u kolegi i On po włożeniu płyty do napędu i po uruchomieniu się PowerDVD ma tak jak ja ( zmienia się schemat kolorów na domyślny i jest taki ...hmm ... błysk ) ale zaraz potem płyta się uruchamia,jest czołówka Uniwersalu i menu ( choć trwa to dosyć długo ),oglądaliśmy też sam film,wszystko pięknie,ładnie,kolory,itp.

Ja mogę tylko co najwyżej odpalić BDRip w Media Player HomeCinema ale jego jakość nie powala
moich oryginalnych filmów nie odpalę za Chiny,nie da się nawet wejść z poziomu playera do katalogu stream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem sobie kabelek DVI / HDMI,podłączyłem DVI do karty graficznej a HDMI do monitora i mam brak obrazu i komunikat: " sprawdź kabel sygnałowy "
o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tą kartę graficzną Nvidia 220 GT Gigabyte 1GB. Czy opłaca ją się kupić. Odrazu mówię że nie gram w żadne hity itp... I raczej długo nie zagram, po mnie nie stać na nie. Czy ta karta graficzna jest dobra do takich se gier. Nie stać mnie na dorszom ta kosztuje 289 zł. Na komputronik.pl jest najlepiej oceniana ze wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? - kabel mam pożyczony tylko do jutra a chcę sprawdzić czy pomoże on na problem z odtwarzaniem płyt Blu-Ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować