Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

>

Sprawdziłem wszytsko jeszcze raz. Zasilanie podłączone jak należy, karta działa tylko ten cholerny "ultradżwiękowy pisk" Włozyłem między zasilacz a kartę gombkę izolujacą i jestem na 100% pewien że źródłem pisku nie jest zasilacz. Kartę kupiłem w ESC.pl i zaczynam proces reklamacji. Niedługo opowiem jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:05, pluszi napisał:

>

Sprawdziłem wszytsko jeszcze raz. Zasilanie podłączone jak należy, karta działa tylko
ten cholerny "ultradżwiękowy pisk" Włozyłem między zasilacz a kartę gombkę izolujacą
i jestem na 100% pewien że źródłem pisku nie jest zasilacz. Kartę kupiłem w ESC.pl i
zaczynam proces reklamacji. Niedługo opowiem jak poszło.



W takim razie życzę powodzenia, ja w swoim GTX 460 od Palita mam coś z wentylatorkiem.Sam nie potrafi dostosować prędkości wentylatora do obciążenia i temperatury co za skutkowało temp. karty w wysokości 96 stopni.Kartę oddałem a serwis stwierdził, że wszystko jest jak należy ... dziwne ... ale nie mam pomysłu na kłótnie z nimi a także nie mam zamiaru być bez karty graficznej ... może się z nimi pokłócę jak kupię drugą do SLI .... poza tym wgrali mi bios od słabszej karty ... Także nie daj sobie nic wmówić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrali bios od slabszej karty ?
Wez no zgraj bios z karty do pliku i daj go na forum, to oblookam co znim nie tak.
Mozesz to zrobic poprzez gpu-z.
Pod logo nvidii jest taki malutki znaczek.
Wystarczy go kliknac i zapisac bios na dysk.
Lik z biosem wrzuc na hosting plikow i daj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:05, pluszi napisał:

Sprawdziłem wszytsko jeszcze raz. Zasilanie podłączone jak należy, karta działa tylko
ten cholerny "ultradżwiękowy pisk" Włozyłem między zasilacz a kartę gombkę izolujacą
i jestem na 100% pewien że źródłem pisku nie jest zasilacz. Kartę kupiłem w ESC.pl i
zaczynam proces reklamacji. Niedługo opowiem jak poszło.


Obawiam się, że mogą Ci nie uznać reklamacji. Bo piszczenie grafy nie jest wadą. Jest to po prostu kwestia budowy cewek. Cewki piszczą tak samo jak buczą transformatory.
Można ten efekt zniwelować delikatnie smarując cewkę lakierem bezbarwnym albo klejem typu super-glue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2010 o 09:17, Phobos_s napisał:

Obawiam się, że mogą Ci nie uznać reklamacji. Bo piszczenie grafy nie jest wadą. Jest
to po prostu kwestia budowy cewek. Cewki piszczą tak samo jak buczą transformatory.
Można ten efekt zniwelować delikatnie smarując cewkę lakierem bezbarwnym albo klejem
typu super-glue.


Dzięki za słowa pocieszenia he,he,he...
Będę walczył, po godzinie siedzenia przy kompie człowiekowi piszczy w głowie jeszcze z 2 godzinę
Uważam że to wada i bedę tego dochodził. Nie oczekuję 100% ciszy, rozumiem szum wiatraków
ale taki pisk jest nie do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 09:39, pluszi napisał:

Uważam że to wada i bedę tego dochodził. Nie oczekuję 100% ciszy, rozumiem szum wiatraków
ale taki pisk jest nie do przyjęcia.


No to życzę powodzenia :) Daj znać czy udało Ci się coś zdziałać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A czy ktoś może miał podobny problem? Może się czepaiam poprostu.
Do tej pory nie spotkałem się z czymś takim, Czytalem że cewki na kartach potrafią piszczeć (i to jest chyba to)
z tym że przy obciążeniu, a moja wydaje z siebie ten nieznośny 2-3 sekundy od pisk od włączenia zailania.
Dodam że pisk nie pojawia się nagle lecz w sposób ze tak powiem płynny (kurde to taki dźwięk jak w starych telewizorach lampowych). Może ktoś miał coś takiego i pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 10:15, pluszi napisał:


A czy ktoś może miał podobny problem? Może się czepaiam poprostu.
Do tej pory nie spotkałem się z czymś takim, Czytalem że cewki na kartach potrafią piszczeć
(i to jest chyba to)
z tym że przy obciążeniu, a moja wydaje z siebie ten nieznośny 2-3 sekundy od pisk od
włączenia zailania.
Dodam że pisk nie pojawia się nagle lecz w sposób ze tak powiem płynny (kurde to taki
dźwięk jak w starych telewizorach lampowych). Może ktoś miał coś takiego i pomoże?


Jest też nowa teoria... Płyta główna piszczy... ale to chyb atylko wykręt Pana z SERWISU :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 11:33, pluszi napisał:

Jest też nowa teoria... Płyta główna piszczy... ale to chyb atylko wykręt Pana z SERWISU
:-/


Niezależnie czy to mobo czy grafa powód zapewne jest dokładnie taki sam. Cewki :)

Ja miałem podobny problem z poprzednią grafą. Też piszczała, przy włączonym pulpicie tylko lekko, ale gry powodowały nasilenie tego pisku. Albo scrollowanie stron :) Wtedy piszczała w rytm scrollowania :)
Ale wtedy nie znałem patentu z lakierem/super-glue/woskiem i się przemęczyłem do wymiany karty na nową :)

Co do mobo. Postępowanie j.w. z cewkami grafy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 12:04, Phobos_s napisał:


no tak tyle że grafika nówka więc ma gwarancję a płyta juz ma ponad 2 lata

ciekawe bo dotychczas nie piszczała... starość :-) ?
Może tak być że powodem jest zmiana karty gr?

(Wszystkich czytających i pukajacych się w głowę z myslą "Co za zielony koleś" - z góry przepraszam
za ciagnięcie tego wątku - poprostu potrzebuję pomocy) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 12:12, pluszi napisał:

no tak tyle że grafika nówka więc ma gwarancję a płyta juz ma ponad 2 lata

ciekawe bo dotychczas nie piszczała... starość :-) ?
Może tak być że powodem jest zmiana karty gr?


Najlepiej jak byś uruchomił kompa na tzw pająka i wtedy posłuchał dokładnie gdzie piszczy.
Cewki mobo są głównie przy sekcji zasilania (czasami mogą być przy złączu PCi ale rzadko) czyli w pobliżu proca a grafa jest na drugim końcu :)
Teoretycznie mógłbyś to "zdiagnozować" nawet bez pająka ale tak będziesz miał łatwiejszy dostęp do komponentów niż wsadzając głowę do budy :)

Dnia 30.11.2010 o 12:12, pluszi napisał:

(Wszystkich czytających i pukajacych się w głowę z myslą "Co za zielony koleś" - z góry
przepraszam
za ciagnięcie tego wątku - poprostu potrzebuję pomocy) :-)


Don''t worry :) Raczej nikt się nie puka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pluszi, wez gazete i zrob z niej tube.
Otworz bude, przyloz tube do grafiki i ururchom komputerek.
Obsluchaj caly komputer i napisz z kad najglosniej piszczy.
Mozna tez wyciagnac grafike i zamontowac jeszcze raz.
Czasem ktorys z pinow w slocie pci-e nie dolega jak powinien i robia sie andrody.

Jak ustalisz, ze to karta piszczy, to oddaj ja na gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,ja już nie wiem co zrobić z tym czarnym ekranem podczas wyświetlania filmów z płyt Blu-Ray ...
ponoć mój PC nie radzi sobie z HDPC - w przeciwieństwie do monitora i napędu BD - ale czy to możliwe?
raczej nie jest to kwestia systemu operacyjnego,gdyż:

" System operacyjny firmy Microsoft – Windows Vista – obsługuje ten standard przy przesyłaniu obrazu pomiędzy kartą graficzną a monitorem. "

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

więc chodzi o jakiś podzespół PC - tylko o jaki?

polecono mi też coś takiego ale to jest dosyć drogie:
http://www.consoleshop.com/product.php?productid=20586

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:18, GANGSTERR napisał:

Wszystko powinna u ciebie śmigać bez problemu.

Ja bym trzasnął formata dla świętego spokoju.

Ja już nie wiem ... nawet na forum visty nikt mi nie może pomóc / prawie nikt nie odpisał na mój post /,na innych technicznych forach,też - czy to HDTV czy PCLab - nikt nic nie wie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:27, lis_23 napisał:

> Wszystko powinna u ciebie śmigać bez problemu.
>
> Ja bym trzasnął formata dla świętego spokoju.
>
Ja już nie wiem ... nawet na forum visty nikt mi nie może pomóc / prawie nikt nie odpisał
na mój post /,na innych technicznych forach,też - czy to HDTV czy PCLab - nikt nic nie
wie ...


Tak jak napisałem, ostatnią deską ratunku jest format

Kupowanie kabla za 120 dolców nic tutaj nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.11.2010 o 14:37, GANGSTERR napisał:


Tak jak napisałem, ostatnią deską ratunku jest format

Kupowanie kabla za 120 dolców nic tutaj nie pomoże.

Mam jeszcze sugestie żeby zainstalować naprawdę stare sterowniki AMD/ATI - ponoć niektórym osobom filmy z BD chodzą dopiero gdy się w ogóle odinstaluje sterowniki do karty graficznej ale wtedy nie da się grać ...
porypanre to trochę ... :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nową kartę graficzną od nVidii. Obecnie w budzie jest ATI. W XP po czymś takim czyściłem stare drivery (mniej więcej tak jak to opisano w przypiętym poście). Czy w Windows 7 też warto to robić? Drivery od ATI mam te zainstalowane przez Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2010 o 14:42, lis_23 napisał:

Mam jeszcze sugestie żeby zainstalować naprawdę stare sterowniki AMD/ATI - ponoć niektórym
osobom filmy z BD chodzą dopiero gdy się w ogóle odinstaluje sterowniki do karty graficznej
ale wtedy nie da się grać ...
porypanre to trochę ... :roll:


Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Ja na praktycznie na każdej wersji sterowników bez problemów odtwarzałem filmy HD (fakt, z dysku, bo nie miam napędu BL - ale to nie powinno mieć większego znaczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:56, logray napisał:

Kupiłem sobie nową kartę graficzną od nVidii. Obecnie w budzie jest ATI. W XP po czymś
takim czyściłem stare drivery (mniej więcej tak jak to opisano w przypiętym poście).
Czy w Windows 7 też warto to robić? Drivery od ATI mam te zainstalowane przez Windows
Update.


Lepiej zrobić tak jak jest napisane w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować