Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dobrze o tym wiem, chodziło mi tu tylko o przedstawienie sytuacji, gdzie może 5 % graczy używa rozdzielczości wyższej niż FullHD, i zazwyczaj są to rozwiązania Multi-Screen, a nie jeden monitor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 12:13, Mafioso_PL napisał:

Dobrze o tym wiem, chodziło mi tu tylko o przedstawienie sytuacji, gdzie może 5 % graczy
używa rozdzielczości wyższej niż FullHD


No, a jaki procent graczy kupi taką kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2011 o 09:53, Mafioso_PL napisał:

To teraz proszę wstaw mi tutaj te argumenty:

Proszę bardzo :)
1. HD 6990 lepiej spisuje się w większych rozdzielczościach, zaś w mniejszych obie karty są na podobnym poziomie;
2. HD 6990 ma niższy pobór prądu;
3. Radeon ma niższą cenę
Pewnie znalazłyby się jeszcze ze 2 czy 3 wielce ważne dla Ciebie argumenty, ale myślę, że tyle Ci wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy naciskam "Graj" w tym panelu Dragon Age II, który pojawia się po kliknięciu w ikonę, pojawia się komunikat:

"Nie udało się wykryć obsługiwanej karty graficznej", a potem raport o błędach.

WTF?! Wcześniej grałem, sprzętu nie zmieniłem.

Podobnie jest z FIFĄ 11. Wcześniej było w 100% okej, a teraz jakiś komunikat: "E0001".

Instalowałem sterowniki najnowsze, jak i te trochę starsze (zgodnie z przepisem w podpiętym poście). Nic nie zadziałało. Próbowałem też z DirectX.

Format raczej nie wchodzi w grę. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 17:03, Antek100100 napisał:

Czy Radeon HD6870 pociągnie battlefielda 3 na max?? I w jakim stopniu jest lepszy od
Geforce 9600 GT??/


Cóż, o trzeciej części tej gry za wiele jeszcze nie wiadomo, również w kwestii wymagań i optymalizacji, więc można tylko snuć przypuszczenia. Tak czy inaczej myślę, że gra powinna ruszyć na minimum średnich detalach. Jeśli zależy Ci na tym, aby gra ruszyła na maksymalnych, poczekaj z zakupem do ogłoszenia wymagań gry lub po prostu kup mocniejszą kartę. Jeśli chodzi o porównanie tej karty z GF 9600 GT, to tu jest jakieś mini-zestawienie:
http://www.hwcompare.com/6094/geforce-9600-gt-1gb-vs-radeon-hd-6870/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 17:03, Antek100100 napisał:

Czy Radeon HD6870 pociągnie battlefielda 3 na max?? I w jakim stopniu jest lepszy od
Geforce 9600 GT??/


Nie ma podanych wymagań (zadałes sobie chociaz trochę trudu, by to znaleźć?), wiec skad mamy wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kartę GTX 460 1GB. Zainstalowałem już dawno sterowniki 258.68 i zastanawiam się nad ich aktualizacją. Wersja 260.99 działała mi gorzej niż 258, więc szybko wróciłem na stare śmieci. Moje pytanie brzmi, czy 266.58 dają radę? Czy jest to skok wydajności także na kartach z serii 4xx, czy dopieszczają tylko działanie na kartach 5xx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 13:11, Crew_900 napisał:

Czytaliście już to ?
http://pclab.pl/news45413.html


komentarz:
"Dłuższe życie każdej karty to azot..."
xD

nVidia po raz kolejny udowadnia, ze nie potrafi robic kart dwuprocesorowych...

http://www.hardware.fr/articles/825-4/dossier-nvidia-repond-amd-avec-geforce-gtx-590.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 22:56, kuba9876543210 napisał:

nVidia po raz kolejny udowadnia, ze nie potrafi robic kart dwuprocesorowych...


A tam nie umie...
Gtx 295 do dzis pracuja i ludzie sobie chwala.
Tak czy siak, 590 ma zle chlodzona sekcje zasilanai i tu zieloni musza cos zrobic, bo karty przestana byc kupowane.

Oczywiscie wszystko sprowadza sie do jak najwiekszej oszczednosci przy produkcji, czego efekty widzimy.
Zamiast zrobic karte o 50 zl drozsza, to wszystko obliczaja na minimum kosztow przy praktycznie granicznie niebezpiecznej pracy ukladow.
Ludzka proznosc nie zna granic !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, której firmy karty graficzne wiodą prym na rynku? Zazwyczaj było tak, że albo Nvidia albo ATI/AMD przez pewien czas robiły lepsze karty od konkurencji. Ostatnio mało interesuję się sprzętem komputerowym, ale ma zamiar kupić nowego laptopa i zastanawiam się na kartą graficzną. Większość podzespołów mam wybranych, ale nie mogę zdecydować się na którą kartę postawić Radeona czy na Geforce? Jak tak patrzyłem na statystki podobnie kształtujących się cenowo kart graficznych to w "Processing Power GFLOPs" moc większą miały Radeony? Także jak radzicie do laptopa w granicach 3 koła, której firmy karta będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 15:22, Misquamaqus napisał:

Co... woodoo Ci sie wpomnialo ?


Jestem sentymentalny. Stare karty, stare gry, najlepsze czasy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zakupić karte graficzną do gry FIFA 11 tylko nie wiem jaką.

Mój sprzęt
AMD Athlon x2 240
Procesor 2.81Ghz
Pamięc 960Mb (zamierzam dokupic 1000Mb)
Zasilacz Power Suppl Gembird 400W

Mam jedną karte na oku http://allegro.pl/rewelacyjna-evga-9800gt-superclocked-gwarancja-i1551638048.html
niemusi byc ta na tej aukcji ale o ten model chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Od razu możesz doliczyć koszt zasilacza - wsadzenie jakiejkolwiek mocniejszej do czegoś takiego może zaowocować eksplozją komputera.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - czarna lista zasilaczy czyli dlaczego twój się do niczego nie nadaje.

Takie coś byłoby ok:
http://allegro.pl/zasilacz-delta-400w-pci-e-3x-sata-krakow-gwarancja-i1540757175.html

A co do karty to jak najbardziej taka może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować