Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2007 o 21:49, ciusiek i luka napisał:

ale według ciebie lepszy jest Radeon czy GeForce?



To zależy w jakim segmencie cenowym. Zdecydowanego lidera nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 12:14, gmx napisał:

hmm, ciekawe - zwlaszcza kawalek "230W consumption"

Jeszcze trochę i pobór mocy zacznie być coraz ważniejszym parametrem nowych komputerów.Jutro odbieram sprzęt z GF8800GTX i zastanawiam się , ile będzie zjadał prądu , bo karta około 150W potrzebuje.Inne elementy też nie działają za darmo.Jak dorzucić do tego kolejne 80W , czyli to co brakuje do 230 , to całkiem niezłe wartości wychodzą.Sam sprzęt , to wydatek jednorazowy , a zużyty prąd , to niekończące się wydatki.Już niedługo przekonam się , o ile wzrosną moje rachunki za energię.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupuje sobie niedługo nową kartę. Ma do wydania ok. 350 zł. Co mu polecacie? X1300 Pro 256MBRAM jest dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma GeForce 7800 GT na ktorego wydalem ostatnie oszczednosci i przez nastepne 3 lata nic nie upgreaduje
(moze troche wiecej RAM xD ale 1 giga wystarczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat 8800 GTX jest podobno strasznie prądożerne. Kolejny argument przemawiający przeciwko tej karcie. Nie lepiej było kupić troszkę tańszy i mniej prądożerny model ? Zamiast 90 fps w grze miałbyś 60, pograc się da, a jaka oszczędność na karcie i na eksploatacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 18:58, hehe napisał:

Akurat 8800 GTX jest podobno strasznie prądożerne. Kolejny argument przemawiający przeciwko
tej karcie. Nie lepiej było kupić troszkę tańszy i mniej prądożerny model ?

Akurat zmieniałem sprzęt i chciałem skompletować coś , co będzie już obsługiwało dx10.Po za tym wydaje mi się , że wszystkie tak szybkie karty będą miały podobnie i raczej w bliskiej przyszłości równie szybkiej , ale za to oszczędnej karty nie będzie.Nowy Radeonek o kilka do kilkunastu procent szybszy , ma pochłaniać o 80 W więcej.
A co tam.Przynajmniej będę miał cieplej w pokoju.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:36, banan96 napisał:

Czy słyszał ktos o karcie Radeon X850XT PE?Podobno jest bardzo dobra.

Ta karta to konkurencja dla GF 6800 Ultra wiec do najnowszych nie nalezy. Najnowszych gier raczej dobrze nie pociągnie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:36, banan96 napisał:

Czy słyszał ktos o karcie Radeon X850XT PE?Podobno jest bardzo dobra.



Była dobra - 2 lata temu. Teraz to technologiczny staroć, nic nie warty. Ciut warty, ale wydajność mizerna, tylko Sader Model 2.0 - jeżeli chcesz koniecznie SM2.0 to lepiej kup tańszego o wiele X800GTO i go podkręć. Zaoszczędzisz jakieś 200zł (bo mówimy o wersji PE, czyli najdroższej Platinum Edition) i będziesz miał ciszę w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X800 GTO. Co prawda kręci się super np. rdzeń z 400 do 500 bezproblemowo, ale ciszy niestety nie ma. Żeby podkręcać przydałoby się wiatraczek zmienić na lepszy, więc założyłem ATI Silencer. Pomimo że chodzi ciszej niż standartowe chłodzenie to i tak jest najgłośniejszy element komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.
Jaką kartę graficzną AMD ATI byście mi radzili kupić oddałem swojego Radeona 9600 Vguru na gwarancje bo coś mi się w nim spaliło a że nie mogli jej naprawić ani wymienić z braku tej serii oddali mi pieniądze tak więc dołożyłem 500 i ma 1000 na kartę graficzną teraz mam trudny wybór napiszcie jeśli możecie jaką karte mi polecacie i ile kosztuje taka w sklepie.
z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:57, Adam Malysz napisał:

Mam do was pytanie.
Jaką kartę graficzną AMD ATI byście mi radzili kupić oddałem swojego Radeona 9600 Vguru na
gwarancje bo coś mi się w nim spaliło a że nie mogli jej naprawić ani wymienić z braku tej
serii oddali mi pieniądze tak więc dołożyłem 500 i ma 1000 na kartę graficzną teraz mam trudny
wybór napiszcie jeśli możecie jaką karte mi polecacie i ile kosztuje taka w sklepie.
z góry dziękuję!


jeśli dobrze kojaże masz AGP, wtedy polecam ci : Sapphire Radeon X1950 Pro AGP <== poodbno najszybsza karta na AGP aktualnie cena ~850zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:57, Adam Malysz napisał:

Mam do was pytanie.
Jaką kartę graficzną AMD ATI byście mi radzili kupić oddałem swojego Radeona 9600 Vguru na
gwarancje bo coś mi się w nim spaliło a że nie mogli jej naprawić ani wymienić z braku tej
serii oddali mi pieniądze tak więc dołożyłem 500 i ma 1000 na kartę graficzną teraz mam trudny
wybór napiszcie jeśli możecie jaką karte mi polecacie i ile kosztuje taka w sklepie.
z góry dziękuję!

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9200708 <== tu jeszcze masz, karta znika szybko ze sklepów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2007 o 22:03, Dead-pl napisał:

jeśli dobrze kojaże masz AGP, wtedy polecam ci : Sapphire Radeon X1950 Pro AGP <== poodbno
najszybsza karta na AGP aktualnie cena ~850zl

dzięki też o niej myślałem ale niewiem czy pujdzie mi na niej procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 22:08, Adam Malysz napisał:

i podobno ma słabe chłodzenie j

Sapphire Radeon X1950 Pro AGP


Zalety

* Wysoka wydajność
* Umiarkowanie cichy system chłodzenia
* Atrakcyjna cena
* Zgodność z HDCP

Wady

* Nie stwierdzono

Cena: 905 złotych z podatkiem VAT (z grą) i 850 złotych (bez gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować