Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2007 o 21:00, Draxvoxdor napisał:

> W takim razie Twoja karta nie obsługuje pixel shader 2.0.
Więc jak wytłumaczysz to?



To jest właśnie to o czym THGD89 i ja mówiliśmy. To karta nie obsługuje Pixel Shader i tyle. Nie pomogą żadne sterowniki bo to feler sprzętowy a nie programowy. Jedyne rozwiązanie zmienić kartę graficzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadziłeś Nas do tematu. Twoja karta obsługuje Pixel Shader 2.0, jednak gra którą chcesz uruchomić wymaga Vertex Shader. Tego zaś Twoja karta już nie obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 17:14, mrosi napisał:

/.../ maksymalna
rozdzielczość dla 17" i 19" monitora LCD to 1280x1024? I jest to nie do przeskoczenia z uwagi
na budowę piksela w wyświetlaczu.

Jeśli kogoś stać na kartę za 3k, to może go stać na monitor LCD 1920x1200 za 4,5k? A za pól roku będą jeszcze tańsze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, tyle tylko, że mnie chodziło o to, że fizycznie jest niemożliwe uzyskanie wyższej rozdzielczości niż 1280x1024 na monitorze LCD 19" i mniejszym ze względu na budowę tychże monitorów. Nie jestem pewien, zle chyba z CRT jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 20:59, mrosi napisał:

/.../ > Wiesz, to tak samo jak z czasami reakcji matrycy w monitorach LCD podawanymi przez producentów.
Że ten ma 8ms, a tamten 4ms.
http://www.comp-art.pl/opis.php?id=001050F0

Ten Twój wybrany nie ma wejścia cyfrowego, tylko analogowe, co daje zauważalne pogorszenia jakości obrazu. A przy okazji, mam 4 letni EIZO FlexScan 16" 1280x1024 z teoretyczny czasem reakcj 25 ms. O ile jest to zauważalne przy znikaniu napisu pod ikonką, to w grze ani filmie żadnego smużenia nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:33, ciusiek i luka napisał:

Jaka według was - na dzień dzisiejszy - jest najlepsza karta graficzna i ile kosztuje? Do jakiego monitora?

Jak do LCD, to albo Radeon X1900XT albo GF7900 GTO, a jak chcesz szaleć, to GF 8800 GTX za około 3000 zł. Tylko po co, skoro w rozdzielczości 1280x1024 daje takie same wyniki jak te karty za około 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:49, ciusiek i luka napisał:

ale według ciebie lepszy jest Radeon czy GeForce?

Zupełnie szczerze? Nie wiem, raczej są remisowe, ze wskazaniem na Radeona. Tyle, że niektóre gry nie lubią Radeonów a inne nie lubią GF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 20:53, mrosi napisał:

/.../

Nie siedzę w monitorach, ale czy to monitor CRT?

Nie to LCD. Już dawno wy..z domu CRT''ka o cholere mi taka krowa na biurq ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G84 - słabszy brat G80
Kiedy ostatnio Nvidia wchodziła w rynek słabszych kart graficznych miała trochę problemów, ale tym razem będzie miała trochę szczęścia. Układ G84 będzie pierwszym budżetowym rozwiązaniem kompatybilnym z DX10, który ma zastąpić karty z serii 7300. Pewne jest, że wspiera Shader Model 4, oraz jest kompatybilna z technologią SLI. Produkt pojawić się ma najprawdopodobniej podczas marcowych targów CeBIT.

to info dla osób z mniejszym portfelem ;) myśle że AtI również niewyda wcześniej karty dla średniwków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:52, WereK66 napisał:

mialem jeszce dopisac ze ten GF na GDDR3 bedzie jeszce szybszy

@destrol177 wiesz kto to FAREL niema go na forum ale masz taki avatar jak on...

Nie kopiowalem do nikogo jesli o to Tobie chodzi, sam go zrobilem. To grafika Tool''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 06:44, Dead-pl napisał:

G84 - słabszy brat G80
Kiedy ostatnio Nvidia wchodziła w rynek słabszych kart graficznych miała trochę problemów,
ale tym razem będzie miała trochę szczęścia. Układ G84 będzie pierwszym budżetowym rozwiązaniem
kompatybilnym z DX10, który ma zastąpić karty z serii 7300. Pewne jest, że wspiera Shader Model
4, oraz jest kompatybilna z technologią SLI. Produkt pojawić się ma najprawdopodobniej podczas
marcowych targów CeBIT.

No ja czekam właśnie na nie,tylko,ze ja na g86 czyli następce 7600,mam nadzieje,że też już będzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 15:43, Evil Khan napisał:

Zdaje się że to fake. Karta ma premirę w marcu 2007...
Pozatym ATI zawsze mnie odrzucało...
Czekam na Nvidię 8800 na AGP ;)



Nie chcę złorzeczyć,ale coś mi się wydaje,że 8800 już nie będzie pod AGP:/ Bo z tego co się orientuje,to do tej karty najlepiej mieć dwurdzeniowego procka,a jest jakaś płyta główna obsługująca AGP i dwurdzeniowce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 15:50, Kryszek napisał:

Nie chcę złorzeczyć,ale coś mi się wydaje,że 8800 już nie będzie pod AGP:/

Już tyle razy miało nie być AGP. Ale nawet jeśli stanowią one tylko 5-15 % rynku kart graficznych to jakby nie patrzeć kupa kasy i nie jeden producent z chęcią zgarnie swój kawałek tortu właśnie w tym segmencie...

Dnia 02.01.2007 o 15:50, Kryszek napisał:

Bo z tego co się
orientuje,to do tej karty najlepiej mieć dwurdzeniowego procka,a jest jakaś płyta główna obsługująca
AGP i dwurdzeniowce??

?? Są takie płyty - choćby ABIT....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować