Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2007 o 23:34, Agntx napisał:

Supreme Commandera miałem właśnie
kupować ze względu na to dziedzictwo, ale demko jakoś mnie zbytnio nie przyciągnęło. Jednak
wolę klasyczne strategie.


A widzisz, ja jak na razie nawet dema przetestować nie mogę. :-/
Dopiero w styczniu mam nadzieję, o ile GF8600 da sobie z nią radę. Bo jeśli nie, to dopiero w lutym, kiedy to będzie mnie już stać na 8800 GT.
Do tego czasu mogę co najwyżej pooglądać screeny i popytać się ludzi, czy na ich 8600/8800 gra działa. ;-)

Dnia 27.11.2007 o 23:34, Agntx napisał:

Chętnie bym zagrał w jakiś nieoficjalny dodatek do TA. A jak to jest
z serwerami do gier netowych? Bo ja próbowałem się połączyć i za każdym razem wyskakuje mi
błąd. Może serwery już pozamykali? (Tak, mam oryginała).


Przykro mi, ale nie mogę Ci w tej materii nic dopomóc. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że za czasów mojej szczególnie dużej fascynacji tą grą nie miałem jeszcze żadnego łącza internetowego, w efekcie czego nie miałem nawet możliwości spróbować tej gry w necie. Ale podobno było (jest ?) całkiem nieźle. ;-)
Pamiętam tylko, że do TA powstało dość sporo tzw. Unit packów i że trzeba mieć zainstalowany ten właściwy, aby móc pograć z innymi (czy jakoś tak).
Polecam poszukać na googlach stron dedykowanych tej właśnie grze. Może tam znajdziesz jakąś lepszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że za bardzo wpadamy w temat o Supreme Commander. :)

Fakt jest taki, że gra ma bardzo duże wymagania jeżeli ktoś pragnie mieć cały czas komfort gry w najwyższych detalach i przyzwoitej rozdzielczości np. 1280x1024 przy wykorzystaniu największego limitu wszystkich jednostek w grach 1vs1 lub 2vs2 to bez mocnego 2 albo 4 rdzeniowego procka i karty graficznej typu 8800GT/GTX nie da rady. Ale np. jeden z najlepszych graczy i w dodatku Polak wcale nie gra na super sprzęcie - w grze można wyłączyć wiele fajerwerków a i tak będzie się czerpało dużo przyjemności. No ale to nie ten temat, najlepiej porozmawiać z ludźmi z polskiej sceny SC na supremecommander.pl a tutaj raczej tylko o GPU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a mianowicie składam sobie nowy komputer...
Procesor Intel core 2 duo 2.2 ghz E4500
2 gb ramu 800 mhz
Płyta główna http://www.allegro.pl/item272549493_salon_asus_p5k_se_plyta_glowna_lga775_wawa.html
I mam dylemat co do Karty graficznej... myślałem nad 8600 GTS, ale po niektórych komentarzach co do tej karty to zastanawiam się nad czymś innym, ale w mniej więcej tej samej cenie.
Proszę o jakieś propozycję które będą pasowały do płyty głównej, którą podałem wyżej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jaka karte kupic pod AGP x8 w cenie ok. 300 zl (lub taniej) tak, aby miala troche lepsza wydajnosc od mojego starego GF 6600 GT ( http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=7&l3=154&l4=0&model=397&modelmenu=1), ale zeby miala jak najlepszy stosunek cena/jakosc. Moj 6600 GT mi w miare wystarczal, wiec potrzebuje czegos tylko troche lepszego, bo sie zepsul, a mysle za gora rok bede wymienial caly komputer, wiec kupno wypasionej karty sie nie oplaca. O ile wydajnosciowo lepsza jest ta karta: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7600GS/GeForce_7600_GS_Gigabyte_256MB_TV/DVI_ BOX_AGPx8_/pelny,id,31060/
od mojego starego 6600 GT (najlepiej zeby mi ktos dal jakis link lub powiedzial w %) i czy oplaca sie ja kupic.
Aha, i jestem raczej za tym zeby to byl chipset Nvidii, a nie ATi, bo zawsze mialem GF i nie mialem z nimi zadnego problemu a stery ATi tak jakos mi spowolniaja system i w ogole... CoD mi na karcie zastepczej (wlasnie od ATi) nie chce odpalic, wyskakuje ze nie znajduje OpenGL. Krotko mowiac zrazilem sie. Prosze o dosc szybka odpowiedz bo dobrze by bylo, gdybym decyzje podjal do jutra do godz. ok. 16. Z gory dzieki

PS. Najlepiej przekopiujcie ten link i skasujcie spacje przed "BOX" wtedy bedzie chodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że chcesz wymienić całkiem dobrą kartę graficzną. Jednak jak musisz to weź 7600GS z DDR3.

PS. Ten GPU ma DDR2 (więc odpada).
I jeszcze jedno - jeśli to możliwe to zmień sklep na tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tylko musze :P Zepsula sie, jesli nie bedzie jej jutro wymienionej dostaje kase (520 zeta, wiec wiecej niz ta karta jest warta w tej chwili). Od 2 miesiecy dostalem ja na 1 dzien (niecaly), po czym znowu padla.

Ja kupuje w mikrozecie we Wroclawiu, ten sklep ma dobre ceny, znajdzcie mi jakas dobra karte w dobrej cenie, ja im to pokaze i oni mi znajda to samo w jeszcze lepszej cenie. DDR3 sie zaczyna od 800 MhZ w gore, tak? 7300GT jest lepszy od 6600GT? Z DDR3 oczywiscie

Aha, nie patrz na ceny mikrozetu w sklepie internetowym, nie jest on zbyt aktualny zarowno pod wzgledem cen, jak i asortymentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widze ze palita ma 400 rdzen i 1000 pamieci, a zalman 500 rdzen i 1400 pamieci, wiec roznica lekka jest. A moze jakas inna karte? 6800 GT to juz raczej na rynku nie znadje, co nie? Moze znajdzie mi ktos kto sie w miare zna dobrego 7600 w cenie do 300 zeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:01, fifomaniak napisał:

Ale widze ze palita ma 400 rdzen i 1000 pamieci, a zalman 500 rdzen i 1400 pamieci, wiec roznica
lekka jest. A moze jakas inna karte? 6800 GT to juz raczej na rynku nie znadje, co nie? Moze
znajdzie mi ktos kto sie w miare zna dobrego 7600 w cenie do 300 zeta?


To tylko allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:34, fifomaniak napisał:

Ale na PCI-E juz mi jest ciezko znalezc, a co dopiero na AGP. Help me! :)

jak dobrze widziałem to masz na karte 520 zeta lepiej poszukaj sobie radeonx1950pro na agp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:38, czaja24 napisał:

> Ale na PCI-E juz mi jest ciezko znalezc, a co dopiero na AGP. Help me! :)
jak dobrze widziałem to masz na karte 520 zeta lepiej poszukaj sobie radeonx1950pro na agp


"(...)wiec potrzebuje czegos tylko troche lepszego, bo sie zepsul, a mysle za gora rok bede wymienial caly komputer, wiec kupno wypasionej karty sie nie oplaca(...)"

Moj cytat z jednego z poprzednich postow. Nie mam zamiaru kupowac takiej karty bo po prostu mi sie to nie oplaca, skoro niedlugo bede zmienial caly komputer bo mam plyte glowna do wymiany (DDR 1, s754, AGP)

Ach, allegro raczej nie wchodzi w gre. Cene znajde w miare dobra znajdzcie mi kilka propozycji, zeby w sklepach gdzie szukacie kosztowala gora 350-400 zl, to ja znajde lepsza cene. Chodzi o to zebym mial kilka alternatyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:51, DJ Danielus napisał:

Poszukaj:
X1950GT (tańsza niż PRO, a niewiele mniej wydajniejsza)


A gdzie najtaniej można nabyć X1950PRO? Jakoś się w sklepach nie orientuję. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować