Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam pytanie. Czy przy C2D E6400 (bez OC) 2GB DDR2 GeiL 800Ultra, mobo P35C-3S i ewentualnej 8800GTX wystarczy Tagan 430W U-22 2Force? Pytam, bo w wymaganiach karty piszą, że wymaga zasilacza 400W. Tyle tylko, że nie wiem czy to dla samej karty czy ogólnie dla komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:16, mrosi napisał:

Mam pytanie. Czy przy C2D E6400 (bez OC) 2GB DDR2 GeiL 800Ultra, mobo P35C-3S i ewentualnej
8800GTX wystarczy Tagan 430W U-22 2Force? Pytam, bo w wymaganiach karty piszą, że wymaga zasilacza
400W. Tyle tylko, że nie wiem czy to dla samej karty czy ogólnie dla komputera...


POWINIEN CI WYSTARCZYC. acz kolwiek lepiej miec cos mocniejszego tak 480W. Ja mam na zbyciu markowa 500W "))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:18, MLODY2K6 napisał:

POWINIEN CI WYSTARCZYC. acz kolwiek lepiej miec cos mocniejszego tak 480W. Ja mam na zbyciu
markowa 500W "))


No właśnie się zastanawiałem czy nie wymienić go na Tagana 480W U-22 2Force. Większa moc a ten sam komfort pracy (niesłyszalny). Miałem przez chwilę Tagana 500W U-15 EasyCon i muszę powiedzieć, że normalnie suszarka. Taki hałas, że nie idzie wysiedzieć przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:26, DJ Danielus napisał:

Raczej wystarczy. Jest markowy i dobry.
Nawet jeśli wartość zostanie przekroczona (nie znacznie) to nic nie powinno się stać.


Wiesz, w sumie w instrukcji napisali, że może pracować (pomimo nominalnego 430W) z mocą do 480W, więc taką też mam nadzieję, że wystarczy. Zresztą, zobaczymy jak zachowa się Gigabyte. Na co wymienią mi mojego 7900GT.
Zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą. 8800GTX wymaga 2xPEG. Mój zasilacz ma tylko jedną taką końcówkę. Są dostępne przejściówki 2xMOLEX->PEG (jak już powiedział blacklio2), tylko czy mogę ją podłączyć do jednego przewodu zasilacza (bo jak wiesz każdy taki przewód ma dwie końcówki MOLEX) czy muszę podłączać do dwóch różnych przewodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2007 o 13:32, mrosi napisał:

Na co wymienią mi mojego 7900GT.

orientujesz sie moze czy w razie awarii karty graf wogole ktos je naprawia ? czy zawsze wymieniaja na nowa lub zamiennik?
PS. ten tagan 430 raczej styknie wiec bym go nie wymienial, nowsze karty beda najprawdopodobniej mniej pradozerne niz obecna linia 8xxx wiec "zbroic" sie na zapas nie ma imho sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:36, dobrakos napisał:

orientujesz sie moze czy w razie awarii karty graf wogole ktos je naprawia ? czy zawsze wymieniaja
na nowa lub zamiennik?


To zależy. W sklepie/hurtowni, w której ja kupuję podzespoły i składam komputery jest wydzielony serwis. Część usterek usuwają oni. Jeśli nie dadzą rady (poważne uszkodzenia lub takie, które wymagają specjalistycznego sprzętu serwisowego) to wysyłają do producenta. Ten z kolei - w zależności - wymienia na taki sam (jeśli jest on jeszcze w produkcji) lub na taki o zbliżonej wydajności (jeśli nie ma zwróconego produktu na rynku i w produkcji).
W moim przypadku jestem w sumie w dość szczęśliwej sytuacji bo we wrześniu/październiku ubiegłego roku moja karta była jedną z najwydajniejszych kart graficznych na rynku (i jedną z najdroższych), więc na wymianę na cokolwiek poniżej 8800GTS 640MB po prostu się nie zgodzę. Tym bardziej, że akurat Gigabyte nie robi ceregieli w takich sytuacjach. Wymieniają prawie zawsze na modele nawet o kilka półek wyższe.

Dnia 24.11.2007 o 13:36, dobrakos napisał:

PS. ten tagan 430 raczej styknie wiec bym go nie wymienial, nowsze karty beda najprawdopodobniej
mniej pradozerne niz obecna linia 8xxx wiec "zbroic" sie na zapas nie ma imho sensu


No tak. Tylko, że nie sądzę abym miał wybór. Za dwa tygodnie raczej nie będzie nowszych kart...
Jak mi wymienią to na model będący w sprzedaży. A nie na taki, który ma wejść na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:45, mrosi napisał:

No tak. Tylko, że nie sądzę abym miał wybór. Za dwa tygodnie raczej nie będzie nowszych kart...
Jak mi wymienią to na model będący w sprzedaży. A nie na taki, który ma wejść na rynek.

no tak, mialem na mysli ze na takiego 8800 GTS ta zasilka tez styknie, to bardzo dobry zasilacz i te 430W to juz w zasadzie zanizona moc jak napisales zreszta powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 12:37, DJ Danielus napisał:

Karta jest zachwalana i raczej nie ma z nią problemów.
http://www.frazpc.pl/artykuly/568/AMDATI/RADEON/HD/3850/Rewolucja/czy/ewolucja


W sumie wygląda to całkiem nieźle, jeśli porównać do średniej ceny. ;-) Także jeśli nie będzie mnie w styczniu stać na 8800 GT, to najpewniej zakupię jednego z tych Radeonów 38xx.

Dnia 24.11.2007 o 12:37, DJ Danielus napisał:

Nie, zastępuje on CCC, posiada też lepsze funkcje i nie obciąża za bardzo PC. Dodatkowo liczy
ilość FPS i umożliwia OC.


Ale zakładam, że w standardzie do kart ATI dają te całe CCC, a Tray Toola można sobie ewentualnie pobrać czy jakoś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 15:20, blacklio2 napisał:

Czy w standardzie zainstalujesz CCC to już od ciebie zależy, ATT musisz już sam pobrać i instalnąć


Jeśli dobrze rozumiem, to całe CCC to nie jest sterownik, tylko jakiś jego kontroler. A czy w związku z tym nie ma wymogu jego instalacji ?
Mogę zrobić tak, że instaluję sam sterownik, a potem zamiast CCC instaluję to całe Tray Tool ? Czy jakoś tak ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 15:26, Dann napisał:

> Czy w standardzie zainstalujesz CCC to już od ciebie zależy, ATT musisz już sam pobrać
i instalnąć

Jeśli dobrze rozumiem, to całe CCC to nie jest sterownik, tylko jakiś jego kontroler. A czy
w związku z tym nie ma wymogu jego instalacji ?
Mogę zrobić tak, że instaluję sam sterownik, a potem zamiast CCC instaluję to całe Tray Tool
? Czy jakoś tak ? ;-)


Tak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 15:15, Dann napisał:

Ale zakładam, że w standardzie do kart ATI dają te całe CCC, a Tray Toola można sobie ewentualnie
pobrać czy jakoś tak ?


ATI TT niestety musisz sam pobrać, co nie stanowi problemu (są nawet wersje PL).

Ze strony ATI pobierasz tylko drivery, a ATI TT dogrywasz we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję na bazie waszych wypowiedzi, że to całe ATI Tray Tool jest narzędziem raczej nieoficjalnym. ;-)
Ale skoro nie ma z nim problemów, a wręcz przeciwnie, jest (zgodnie z tym co piszecie) lepszym rozwiązaniem niż oficjalny kontroler, to chyba problemu nie ma.
W każdym razie jeśli dokonam zakupu jakiegokolwiek Radeona , to już będę wiedział co instalować, a czego nie. ;-)
Także dzięki wielkie wam wszystkim za informacje. ;-)

PS. Teraz zacząłem się nad czymś zastanawiać. Mianowicie, skoro mogę zainstalować sam sterownik, to po co mi jeszcze jakieś kontrolery CCC tudzież ATT ?
nVidia też posiada coś takiego ? ;-) Bo jakoś nie zwróciłem uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 17:02, Dann napisał:

Wnioskuję na bazie waszych wypowiedzi, że to całe ATI Tray Tool jest narzędziem raczej nieoficjalnym.
;-)

Z tego co pamiętam (coś mi przed oczyma przemknęło - możliwe błędy z mojej strony) to kontroler nie jest robiony przez ATI.

Dnia 24.11.2007 o 17:02, Dann napisał:

Ale skoro nie ma z nim problemów, a wręcz przeciwnie, jest (zgodnie z tym co piszecie) lepszym
rozwiązaniem niż oficjalny kontroler, to chyba problemu nie ma.

Tak - sam używam na drugim PC i szczerze powiem - jestem bardzo zadowolony.

Dnia 24.11.2007 o 17:02, Dann napisał:

W każdym razie jeśli dokonam zakupu jakiegokolwiek Radeona , to już będę wiedział co instalować,
a czego nie. ;-)
Także dzięki wielkie wam wszystkim za informacje. ;-)

PS. Teraz zacząłem się nad czymś zastanawiać. Mianowicie, skoro mogę zainstalować sam sterownik,
to po co mi jeszcze jakieś kontrolery CCC tudzież ATT ?

Bez tego ani rusz! Cóż po sterach jeśli nie mogą zostać użyte?

Dnia 24.11.2007 o 17:02, Dann napisał:

nVidia też posiada coś takiego ? ;-) Bo jakoś nie zwróciłem uwagi.

Ma to razem ze sterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 17:20, DJ Danielus napisał:

> PS. Teraz zacząłem się nad czymś zastanawiać. Mianowicie, skoro mogę zainstalować sam
sterownik,
> to po co mi jeszcze jakieś kontrolery CCC tudzież ATT ?
Bez tego ani rusz! Cóż po sterach jeśli nie mogą zostać użyte?


Czyli że na jakiej zasadzie to się instaluje ? Najpierw ściągam same sterowniki, instaluję je, a one i tak nie będą działać, dopóki nie "doinstaluję" tego ATT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować