Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2007 o 17:37, DJ Danielus napisał:

Tak. Tak samo jest jak ściągasz całą paczkę. Pamiętaj by zrobić to przed ponownym restartem.


Wszedłem sobie na stronkę ati.amd i tam dla przykładowego HD3850 miałem dwie opcje downloadu. Jedna zawierająca sterownik, to całe CCC i coś tam jeszcze. Druga natomiast (znacznie mniej ważąca) obejmowała sam tylko sterownik.
Zakładam, że w związku z tym co napisaliście wyżej, wybieram opcję numer 2 i instaluję jedynie sterownik. Potem wyszukuję to całe ATT, również instaluję i dopiero wtedy restart systemu. Jakoś tak ? ;-)

PS. Która wersja ATT jest obecnie najbardziej aktualna ? Na pierwszej lepszej stronce (bodajmy programs.pl) zobaczyłem wersję ATI Tray Tools 1.3.6.1053. Czy ta jest na chwilę obecną ok ?
Aha i jeszcze jedno. Czy wystarczy sama instalacja tego ATT, aby wszystko działało poprawnie , czy ewentualnie muszę w tym coś jeszcze grzebać i przestawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 17:55, Dann napisał:

Wszedłem sobie na stronkę ati.amd i tam dla przykładowego HD3850 miałem dwie opcje downloadu.
Jedna zawierająca sterownik, to całe CCC i coś tam jeszcze. Druga natomiast (znacznie mniej
ważąca) obejmowała sam tylko sterownik.
Zakładam, że w związku z tym co napisaliście wyżej, wybieram opcję numer 2 i instaluję jedynie
sterownik. Potem wyszukuję to całe ATT, również instaluję i dopiero wtedy restart systemu.
Jakoś tak ? ;-)

Właśnie tak!

Dnia 24.11.2007 o 17:55, Dann napisał:

PS. Która wersja ATT jest obecnie najbardziej aktualna ? Na pierwszej lepszej stronce (bodajmy
programs.pl) zobaczyłem wersję ATI Tray Tools 1.3.6.1053. Czy ta jest na chwilę obecną
ok ?

Tak, nowsza jest tylko BETA.

Dnia 24.11.2007 o 17:55, Dann napisał:

Aha i jeszcze jedno. Czy wystarczy sama instalacja tego ATT, aby wszystko działało poprawnie
, czy ewentualnie muszę w tym coś jeszcze grzebać i przestawiać ?

Wystarczy, ale radzę trochę się rozejrzeć, bo funkcje ma niczego sobie. Możesz wybrać coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 18:09, DJ Danielus napisał:

Wystarczy, ale radzę trochę się rozejrzeć, bo funkcje ma niczego sobie. Możesz wybrać coś dla
siebie.


Jeśli tylko będę wiedział, co tam jest od czego (;-), to na pewno spróbuję.

Ok. Myślę, że chyba ATM innych pytań nie mam. ;-) Także dzięki raz jeszcze i jakby co to ewentualnie w przyszłości i''ll be back. :-P
Thanks again.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 19:28, Dann napisał:

Jeśli tylko będę wiedział, co tam jest od czego (;-), to na pewno spróbuję.

Spróbuj! Bo to na prawdę łatwa i dość pomocna rzecz!

Dnia 24.11.2007 o 19:28, Dann napisał:

Ok. Myślę, że chyba ATM innych pytań nie mam. ;-) Także dzięki raz jeszcze i jakby co to ewentualnie
w przyszłości i''ll be back. :-P
Thanks again.

Cieszę się, że mogłem pomóc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie to jakaś kpina ! Nie dość że Polska najmniej zarabia , to jeszcze takie masakryczne ceny kart graficznych !
U nas taka karta co stoi po 3000 zł w Stanach można ją kupić za nasze 1500 zł :| i oni tam jeszcze masakrycznie dużo zarabiają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:42, Virus 500 napisał:

No nie to jakaś kpina ! Nie dość że Polska najmniej zarabia , to jeszcze takie masakryczne
ceny kart graficznych !
U nas taka karta co stoi po 3000 zł w Stanach można ją kupić za nasze 1500 zł :| i oni tam
jeszcze masakrycznie dużo zarabiają .

Racja, oni tam zarabiają średnio ok. 1500$ tygodniowo, a rachunki za miesiąc. ;/

A nie myśl, ze każdy tam super bogacz, bo jak mój wujek mawia - "Dają dużo zarobić, ale też dają na co to wydać". ;P
Chociaż można się czuć pokrzywdzonym przez ceny u nas, bo my tak jakby mamy z kursu euro, gdzie w branży 1$=1euro. A w rzeczywistości nie aż tak, bo w Polsce po prostu tak jakby mamy ceny z euro, więc jak coś kupujemy droższego, to lepiej sprowadzać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:42, Virus 500 napisał:

No nie to jakaś kpina ! Nie dość że Polska najmniej zarabia , to jeszcze takie masakryczne
ceny kart graficznych !
U nas taka karta co stoi po 3000 zł w Stanach można ją kupić za nasze 1500 zł :| i oni tam
jeszcze masakrycznie dużo zarabiają .


Ano niestety ceny kart u nas do niskich nie należą. Wcześniej na przykład rozmawiałem o możliwości zakupu jednego z tych najnowszych Radeonów, ale jak zauważyłem ich obecne ceny, to myślałem, że padnę na zawał ;-) (fakt, że były to ceny ze znaku, gdzie generalnie wszystko jest drogie jak cholera, ale mimo wszystko ...).
Ceny kart miały być w granicach 550-600 za 3850 i 700-750 za 3870. Tym czasem w sklepach internetowych (teraz sprawdziłem jeszcze kilka innych i znak wcale nie jest tutaj wyjątkiem) do w.w. przedziałów cenowych nie kwalifikują się nawet ceny netto tych kart (SIC). Tańszy HD3850 kosztuje średnio około 750-800 zł, a ten droższy w porywach ponad tysiąc.
A przecież podobno ATI miało konkurować ceną. ;-) To jest jakaś paranoja.
Jeśli po nowym roku ceny tych kart nie spadną, to raczej będę już wolał kupić 8600 GT + ewentualnie droższy procesor, albo poczekać jeszcze z miesiąc i wtedy może nawet jakiegoś 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 22:56, Dann napisał:

A przecież podobno ATI miało konkurować ceną. ;-) To jest jakaś paranoja.


I tak czy siak konkuruje, bo co z tego że docelowo modele nVidii 8800GT miały docelowo kosztować około 900-1000zł, to ich średnie ceny w polskich sklepach wynoszą 1100-1200zł. Trzeba się cholernie długo naszukać i mieć farta, by trafić na jakąś tańszą i dobrą ofertę (czyli kartę np. od EVGA), a jeszcze te problemy z dostępnością... Tak więc ATI i tak nieźle się prezentuje. Przemyślałem sobie to wszystko i na razie wstrzymam się z zakupem nowej karty przynajmniej do stycznia. Po pierwsze dlatego, że do końca roku to ceny będą raczej sztucznie zawyżone (ahh, gdybym miał rodzinę w USA...), po drugie bo chcę najpierw zobaczyć testy nowej 8800GTS z 512 ram, której premiera już niedługo, ciekawe tylko jak będzie z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 01:08, GanD napisał:

I tak czy siak konkuruje, bo co z tego że docelowo modele nVidii 8800GT miały docelowo kosztować
około 900-1000zł, to ich średnie ceny w polskich sklepach wynoszą 1100-1200zł. Trzeba się cholernie
długo naszukać i mieć farta, by trafić na jakąś tańszą i dobrą ofertę (czyli kartę np. od EVGA),
a jeszcze te problemy z dostępnością... Tak więc ATI i tak nieźle się prezentuje. Przemyślałem
sobie to wszystko i na razie wstrzymam się z zakupem nowej karty przynajmniej do stycznia.
Po pierwsze dlatego, że do końca roku to ceny będą raczej sztucznie zawyżone (ahh, gdybym miał
rodzinę w USA...), po drugie bo chcę najpierw zobaczyć testy nowej 8800GTS z 512 ram, której
premiera już niedługo, ciekawe tylko jak będzie z dostępnością.


Cierpliwi zostaną nagrodzeni... ;)
Tak samo jak ceny 8800GT, tak i ceny HD3850 są sztucznie zawyżone z kilku powodów:
- święta idą (mikołaj, itp.), to i ceny wyższe. Tak jest co roku ze sprzętem komputerowym,
- dostępność 8800GT znikoma, z powodu niedoborów produkcyjnych układu zasilania,
- no i wreszcie: obecne ceny HD3850 wynikają z zawyżonych cen 8800GT. Nie dziwne - każdy chce zarobić na tych, co muszą mieć "na wczoraj"

Sytuacja ta zmieni się zaraz po nowym roku - jestem tego niemalże pewien ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 09:12, Virus 500 napisał:

No właśnie , przeciętnego Polaka jeszcze nie stać na takiego GeForce 8800 lub Radeona :/
Firmy więcej stracą niż zyskają


Gdyby nie bylo stac to te karty zalegalyby na polkach sklepowych a tymczasem widzialem na allegro jak sprzedaly sie nawet za ponad 1300zl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 01:08, GanD napisał:

I tak czy siak konkuruje, bo co z tego że docelowo modele nVidii 8800GT miały docelowo kosztować
około 900-1000zł, to ich średnie ceny w polskich sklepach wynoszą 1100-1200zł. Trzeba się cholernie
długo naszukać i mieć farta, by trafić na jakąś tańszą i dobrą ofertę (czyli kartę np. od EVGA),
a jeszcze te problemy z dostępnością... Tak więc ATI i tak nieźle się prezentuje.


Czy ja wiem ? Jak miałbym obecnie wydać 1000 zł za HD3870, to wolałbym dołożyć te 100-200 zł i kupić wydajniejszego o ponad 20% 8800 GT. Ewentualnie 3850 , ale ten już zdecydowanie należy do tych słabszych. Nota bene HD3850 jest lepszy od 8600 GTS (bo do tego modelu nVidii jest najczęściej porównywany), ale ATM w naszym kraju jest od niego również zdecydowanie droższy.

Dnia 25.11.2007 o 01:08, GanD napisał:

Przemyślałem
sobie to wszystko i na razie wstrzymam się z zakupem nowej karty przynajmniej do stycznia.
Po pierwsze dlatego, że do końca roku to ceny będą raczej sztucznie zawyżone (ahh, gdybym miał
rodzinę w USA...), po drugie bo chcę najpierw zobaczyć testy nowej 8800GTS z 512 ram, której
premiera już niedługo, ciekawe tylko jak będzie z dostępnością.


Ja też (o czym już wcześniej wspominałem) planuje zakup nowego PC dopiero w okolicach stycznia, ale mnie na nowego GTSa 8800 raczej na pewno nie będzie stać. Ja ewentualnie czekam na premierę nowego, słabszego 8800 GT, może będzie kosztował poniżej 1000 zł. ;-) Jeśli nie, to najpewniej zakupię Radeona 3850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 06:46, GearHead napisał:

Sytuacja ta zmieni się zaraz po nowym roku - jestem tego niemalże pewien ;-)


Obyś tylko miał rację. ;-)
Bo raczej nie będę miał cierpliwości czekać do lutego (nawet nie zamierzam) i ATM planuję złożyć zamówienie tak gdzieś już w połowie stycznia 2008. ;-)
I chociaż rewolucji cenowej w stosunku do obecnej sytuacji nie przewiduję, to jednak mam nadzieje na chociaż drobne obniżki, o te 100-200 zł na sprzęcie, który dzisiaj sklepy wyceniają na około 3000. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 10:58, Dann napisał:

> Sytuacja ta zmieni się zaraz po nowym roku - jestem tego niemalże pewien ;-)

Obyś tylko miał rację. ;-)
Bo raczej nie będę miał cierpliwości czekać do lutego (nawet nie zamierzam) i ATM planuję złożyć
zamówienie tak gdzieś już w połowie stycznia 2008. ;-)
I chociaż rewolucji cenowej w stosunku do obecnej sytuacji nie przewiduję, to jednak mam nadzieje
na chociaż drobne obniżki, o te 100-200 zł na sprzęcie, który dzisiaj sklepy wyceniają na około
3000. :-P


Niestety sprawdzałem przewidywania cenowe na sprzęt komputerowy i z tego co tam było napisane to ceny będą stopniowo wzrastać. Już od świąt mają być podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 11:26, gaweyn napisał:

Niestety sprawdzałem przewidywania cenowe na sprzęt komputerowy i z tego co tam było napisane
to ceny będą stopniowo wzrastać. Już od świąt mają być podwyżki.


A niby skąd takie przewidywania ? Ja rozmawiałem ze znajomym (u którego w sklepie nota bene planuję mój styczniowy zakup PC ;-)) i jasno mi powiedział, że po nowym roku ceny sprzętu obniżą się.
Może chociaż podaj jakieś źródło tych swoich rewelacji, bo ja jednak jak na razie będę się trzymał wersji, którą usłyszałem od sprzedawcy w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 11:33, Dann napisał:

> Niestety sprawdzałem przewidywania cenowe na sprzęt komputerowy i z tego co tam było napisane

> to ceny będą stopniowo wzrastać. Już od świąt mają być podwyżki.

A niby skąd takie przewidywania ? Ja rozmawiałem ze znajomym (u którego w sklepie nota bene
planuję mój styczniowy zakup PC ;-)) i jasno mi powiedział, że po nowym roku ceny sprzętu obniżą
się.
Może chociaż podaj jakieś źródło tych swoich rewelacji, bo ja jednak jak na razie będę się
trzymał wersji, którą usłyszałem od sprzedawcy w sklepie.


Czytałem to w anglojęzycznym PCworldzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 11:38, gaweyn napisał:

Czytałem to w anglojęzycznym PCworldzie.


Ja tam żadnym specem na tym rynku nie jestem, więc powstrzymam się od komentarza. Generalnie jestem jednak zdania, że jakiekolwiek zmiany cen by nie były, w styczniu (kiedy to planuję właśnie zakup) nie będą one jeszcze aż tak bardzo odczuwalne. Także co ma być, to będzie. Przed świętami i tak nic nie kupię, bo brakuje mi tak z 1000 zł. :-/
Zresztą nie długo (za niecałe dwa miesiące) wszystko będzie jasne. Osobiście jestem dobrej myśli. ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy karta graficzna Radeon x800GTO 512mb wejdzie mi pod płytę główną ASUS A7V880 ?? Mam okazję od kumpla za 200zł wziąć tylko nie wiem czy będzie działać i czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 16:33, 143872 napisał:

Mam pytanie: Czy karta graficzna Radeon x800GTO 512mb wejdzie mi pod płytę główną ASUS A7V880
?? Mam okazję od kumpla za 200zł wziąć tylko nie wiem czy będzie działać i czy się opłaca.

Jeśłi na DDR3 to OK, jak an DDR2 to nie warto tyle kasy pomimo 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować