Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2008 o 16:48, blacklio2 napisał:

Na 8500GT????

Chciałbyś, całe szczęście wakacje trwają 2 miechy, i wkrótce trolle idą do szkoły, sorry
ale tak to oceniam

A gigową karte warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 16:51, Pirxpl napisał:

A gigową karte warto kupić?

Nie. 1GB pamięci ma sens tylko w bardzo szybkich układach - np. GTX280, czy HD4870. Co z tego, że karta ma dużo pamięci, jak ma:
a) 64-bitowy kontroler do niej.
b) jest za wolna, więc i tak tej pamięci nie wykorzysta.
W ten sposób właśnie wciska się bezsens. Dorzuca się dużo RAM-u, a ludzie to kupują, myśląc, że wpływa to na szybkość. A tak nie jest. Dla 8500GT wystarczyłoby pewnie już 128MB RAM-u (no, może 256).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to tej karcie zupełnie nic nie daje, jak wspomniał Zip kontroler pamięci tylko 64bit i na pewno pamięci DDR2, pomijam ilość Tmu,Ropów i Shaderów, jest to karta typowo biurowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 16:56, mokra skarpeta napisał:

Wiesz juz wszystko? Tak? Ok, ciesze sie ze moglismy ci to wszystko wytlumaczyc :P

CZyli ważniejsza jest ilość bitów w szynie pamięci,tak?W nowych co najmniej 512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 16:58, blacklio2 napisał:

Nie, bo to tej karcie zupełnie nic nie daje, jak wspomniał Zip kontroler pamięci tylko
64bit i na pewno pamięci DDR2, pomijam ilość Tmu,Ropów i Shaderów, jest to karta typowo
biurowa

Ja tym geforcem moim jakas wojne wywolalem.Co ja zrobie jak mi tak dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja mam w laptopie 8400GT, więc wiem jak to działa UT3, ETQW chodzi bo chodzi ale o jakość grafiki i szybkość grania się nie wypowiadam bo to żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 16:59, Pirxpl napisał:

CZyli ważniejsza jest ilość bitów w szynie pamięci,tak?W nowych co najmniej 512?

Co jest ważne w grach? Właście szerokość szyny pamięci (256 lub 512 bit), zegary i najważniejsze - ilość jednostek SP. (shaderów). Jeżeli karta ma ich dużo, to znaczy, że będzie mocna - producenci nie wkładają dużej ilości jednostek shader do słabszych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:03, blacklio2 napisał:

Słuchaj ja mam w laptopie 8400GT, więc wiem jak to działa UT3, ETQW chodzi bo chodzi
ale o jakość grafiki i szybkość grania się nie wypowiadam bo to żenada

Karta graficzna w laptopie to nie to samo.Nawet jeśli tak samo sie nazywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:01, Pirxpl napisał:

Ja tym geforcem moim jakas wojne wywolalem.Co ja zrobie jak mi tak dziala?

Naginasz trochę rzeczywistość (może nawet nieświadomie). Ściagnij Frapsa, włącz go, potem Crysis-a i spójrz na liczbę klatek. Więcej jak 20-25 nie będzie. Fakt, że tobie może wydawać się płynnie (ja tak miałem jeszcze na Radeonie 9200. Po przesiadce na 9550 nie mogłem uwierzyć, że zdawało mi się, że było płynnie. A było koło 15-20 klatek w Gothicu 2 :)), ale to nie znaczy, że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:07, ziptofaf napisał:

> Ja tym geforcem moim jakas wojne wywolalem.Co ja zrobie jak mi tak dziala?
Naginasz trochę rzeczywistość (może nawet nieświadomie). Ściagnij Frapsa, włącz go, potem
Crysis-a i spójrz na liczbę klatek. Więcej jak 20-25 nie będzie. Fakt, że tobie może
wydawać się płynnie (ja tak miałem jeszcze na Radeonie 9200. Po przesiadce na 9550 nie
mogłem uwierzyć, że zdawało mi się, że było płynnie. A było koło 15-20 klatek w Gothicu
2 :)), ale to nie znaczy, że tak jest.

Mialem radeona 9200.gralem na nim w Gothica 2.Ramu mialem malo.Potem miałem radeona 9800 pro.

Drogie sa takie karty o jakich mówisz.Mniej wiecej tysiac w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:16, Pirxpl napisał:

Drogie sa takie karty o jakich mówisz.Mniej wiecej tysiac w gore.

Że co? HD4850 - 500 zł. GeForce 9600GT - 350 zł. Już jeden taki HD4850 wystarcza, by grać we wszystko w max. detalach. Ja mam dwa, ale to dlatego, że wygładzanie krawędzi uważam za niezbędne do grania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:24, ziptofaf napisał:

> Drogie sa takie karty o jakich mówisz.Mniej wiecej tysiac w gore.
Że co? HD4850 - 500 zł. GeForce 9600GT - 350 zł. Już jeden taki HD4850 wystarcza, by
grać we wszystko w max. detalach. Ja mam dwa, ale to dlatego, że wygładzanie krawędzi
uważam za niezbędne do grania :).

Może ślepy jestem,ale żaden 9600 nie ma 512 bitowej szyny pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:28, Pirxpl napisał:

Może ślepy jestem,ale żaden 9600 nie ma 512 bitowej szyny pamieci.

Napisałem 256 lub 512 bit :) Fakt, że lepiej wziąć HD4850, ale i 9600GT nie jest wolny i można na nim porządnie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:30, ziptofaf napisał:

> Może ślepy jestem,ale żaden 9600 nie ma 512 bitowej szyny pamieci.
Napisałem 256 lub 512 bit :) Fakt, że lepiej wziąć HD4850, ale i 9600GT nie jest wolny
i można na nim porządnie pograć.

Poczekam troche na 512:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz 512 bit ma GF 260GTX oraz 280GTX


Zip wielkość szyny również nie jest kluczową zależnością szybkości karty, HD4870 vs 260GTX, 256bit vs 512bit. Architektura ,szerokość szyny oraz taktowanie są najważniejsze, bez choćby jednej właściwości karta już nie wygląda kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:53, blacklio2 napisał:

Zip wielkość szyny również nie jest kluczową zależnością szybkości karty, HD4870 vs 260GTX,
256bit vs 512bit. Architektura ,szerokość szyny oraz taktowanie są najważniejsze, bez
choćby jednej właściwości karta już nie wygląda kolorowo

Emmmm, ale z tego co wiem, to HD4870 = GTX260. Więc chyba w tym przypadku szerokość szyny nie okazała się aż tak istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:06, ziptofaf napisał:

> /.../ > Emmmm, ale z tego co wiem, to HD4870 = GTX260. Więc chyba w tym przypadku szerokość
szyny nie okazała się aż tak istotna.

Nie przesadziłeś? Z tego, co czytałem (sam mam tylko 3870) 4870 jest lepszy od GTX260. Niewiele i nie we wszystkim, ale lepszy. Za to tańszy. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

Nie przesadziłeś? Z tego, co czytałem (sam mam tylko 3870) 4870 jest lepszy od GTX260.
Niewiele i nie we wszystkim, ale lepszy. Za to tańszy. Mylę się?


Z tego, co ja czytałem, to różnica (na korzyść GeForce) wynosi 0,56%. Czyli nie ma różnicy wydajnościowej tak naprawdę. Za to jest cenowa. Jako jednak, że na razie tej karty nie miałem w swoich rękach, to nie wiem, jak jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować