Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 16:02, MLODY2K6 napisał:

Moze dlatego ze masz zamiar kupic ojcu laptopa oszczedzasz.. :P

Rozpracowałeś mnie! ;P A tak na prawdę to po prostu nie pakuję się na nowinki, ponieważ i tak się wszystko szybko zestarzeje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale taki wykaz procentowy jestem sam w stanie zrobić, a czy ktoś by w to uwierzył to bym polemizował

260GTX vs HD4870 różnica 2% zwykły błąd statystyczny, zresztą karty oceniamy po ilość FPS w danej grze a nie po procentach. Inna sprawa co te słupki wykazują, żadnych szczegółów totalnie nic, jak dla mnie FAKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:10, W.S.A.D napisał:

Mam prośbę... Czy mógłby mi ktoś złożyć niezłą konfigurację, ale tak żeby w zestawie
był GF 8800gt, albo 9600 przy stosunkowo niskiej cenie(do 1700zł) Z góry dzięki.


To bardziej pasuje do tematu Upgrade kompa - pomoc, porady, ale masz ten zestaw:
AMD Phenom 8650
MSI K9A2 CF-F
2GB RAM Mushkin HP (800 MHz CL4)
WD 500GB (AAKS)
DVD-RW Pioneer DVR-215D
Radeon HD4850 (jest równie szybki co 9800GTX, czyli 8800GT i 9600GT są przy nim bez szans)
Obudowa: Asus TA-891 Czarno-Srebrna (bez zasilacza)
Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec GPS-550AB-A (Fan 120mm)
Suma: 1707 zł (www.gral.pl)

Na pierwszy rzut oka nieco dziwny zestaw, bo nie ma w nim Core 2 Duo E7200, a Phenom 8650. Zrobiłem to z dwóch powodów - po pierwsze, Phenom (bez podkręcania) dość często wyprzedza E7200 (w zasadzie to wyrównuje z E8200), a poza tym płyty główne pod niego kosztują grosze. Za świetną płytę MSI płacimy tylko 219 zł, podczas gdy coś o podobnych możliwościach (CrossFire) u Intela to wydatek 350 zł.

Zestaw już standardowo będzie naprawdę szybki, a ma jeszcze możliwość wsadzenia drugiej karty graficznej (co da z 70% więcej mocy) i podkręcenia procesora do ok. 3-3,2 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:07, blacklio2 napisał:

Tej płyty nie ma w gralu od przynajmniej 1,5 miecha, tak dla informacji

Hmmm...czemu mi wyświetla "produkt dostępny"? W razie czego jest jeszcze Gigabyte MA790X-DS4 (20 zł droższa, ale parametry takie same.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:17, matti napisał:

> czy ktos jeszcze oprócz mnie ma wrażenie złego działania najnowszych sterów do
NVidii
> serii 8 ?

Ja mam nie wrażenie a pewność. Stery są dobre do wersji 169.21. Wersja 173 to już chu..nia
z grzybnią.


wróciłam do sterów 169.21 i wszystko wygląda niby w porządku... mam tylko nadzieję, że tamten szajs nie zdążył mi zepsuc karty :s
jak dali te same stery do wszystkich 'ósemek' to można było się domyślić, ze coś będzie nie tak z nimi... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wrucilam :) ???.
Sterowniki 169.21 testowalem na paru kartach i zawsze zachowywaly sie najwydajniej i najlepiej pod wzgledem wyswietlanego obrazu.
Artefakty moga sie zdarzyc nawet przy najlepszych sterownikach.
Mnostwo urzytkownikow nie docenia chlodzenia kart a wlasciwie jego braku czy niewydolnosci, ktora wplywa na poprawnosc dzialania.
Nie wiem dla czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:26, Misquamaqus napisał:

Jak to wrucilam :) ???.
Sterowniki 169.21 testowalem na paru kartach i zawsze zachowywaly sie najwydajniej i
najlepiej pod wzgledem wyswietlanego obrazu.
Artefakty moga sie zdarzyc nawet przy najlepszych sterownikach.
Mnostwo urzytkownikow nie docenia chlodzenia kart a wlasciwie jego braku czy niewydolnosci,
ktora wplywa na poprawnosc dzialania.
Nie wiem dla czego.

ja doceniam chłodzenie, ale w granicach rozsądku, nie kupię chłodzenia wodnego, bo wyjdzie ze taniej kupić xboxa ;]
jak zoptymalizować chłodzenie przy tym sprzęcie co mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:13, seles napisał:

> > czy ktos jeszcze oprócz mnie ma wrażenie złego działania najnowszych sterów
do
> NVidii
> > serii 8 ?
>
> Ja mam nie wrażenie a pewność. Stery są dobre do wersji 169.21. Wersja 173 to już
chu..nia
> z grzybnią.
>
>
wróciłam do sterów 169.21 i wszystko wygląda niby w porządku... mam tylko nadzieję, że
tamten szajs nie zdążył mi zepsuc karty :s
jak dali te same stery do wszystkich ''ósemek'' to można było się domyślić, ze coś będzie
nie tak z nimi... ;/



Ja też wróciłem. ;>

Jeszcze tak dla całkowitej jasności. Mam 8800GTX 768. Także nie narzekam na wymagania sprzętowe gier, heh. Ale jednak dobre stery to podstawa! Bez tego ni chu chu nawet na najlepszej karcie (kufa odkrycie Ameryki ;]). Zmieniłem z 169 na 173 sam nie wiem po co?? Bo nowsze były, lol. Skutek był taki, że 8800GTX przestał poprawnie wyświetlać obraz w grze NWN 1 - rewela!! Innych gier już nie sprawdzałem - od razu wróciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurcze....dalem ciala co do plci :(((.
Jak dobrze poszperalem to masz 8600 gt. "blacha" jako radiator ma sie nazywac chlodzeniem ?. W 6600 gt, ktora mialem czas temu tez byl radiator i temperatura na nim dochodzila do 92 st C. Porazka. Wymiana calego chlodzenia przyniosla efekty.

Mozliwe, ze sie myle no bo jak mam cos konkretnego napisac skoro nie widze karty. Pokaz fotke karty lub daj linka do takiej samej.


Jak na nasz gramowy sposob myslenia karta dziala normalnie, gdy nie jest obciazona a to oznacza, ze pracuje w 2d. Jak zarzucisz gierke to robia sie artefakty czyli jestesmy w 3d a to jest maximum dla karty.
Wszystko wskazuje na przegrzewanie sie gpu lub pamieci na karcie. Nie ma innego wyjscia jak poprawic wydajnosc chlodzenia. Mozna rowniez wyciagnac bios na dyskietke i go nieco zmodyfikowac. Mozna mu ustawic prog temperatury, po ktorym wentylatorek zacznie szybciej pracowac co zapobiegnie przegrzaniu sie karty.

Jest takie fajne chlodzonko na 8600 gt:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_81/strona_2.html#towar_filtrFlash_40372_81_81_0_8_210

Mam na mysli aluminiowe bo jest tanie a zarazem wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.... w sumie sterowniki nvidi nie zostawiaja zbytniego balaganu w systemie, ale lepiej dmuchac na zimne....
sciagnij i zainstaluj programik " driver cleaner pro ":

http://www.idg.pl/ftp/pc_10142/Driver.Cleaner.Professional.1.5.html

opis: odinstaluj stare sterowniki w panelu sterowania.
Gdy zrobisz restart wymagany po odinstalowaniu sterownikow to przejdz do trybu awaryjnego....nastepnie uruchom programik "driver cleaner pro" (wczesniej sciagniety i zainstalowany) i wybierz z listy nazwe "nvidia" bez dodatkow czyli tylko nazwa nvidia.
Nastepnie zrob ptaszka ponizej w okienku "select multiple cleaning filter". Teraz uaktywnil sie Add > >. Kliknij go.
Teraz klikasz na start...czekasz chwilke....jak po chwili okienko start znowu bedzie aktywne to kliknij je jeszcze raz. Po ponownym aktywowaniu okienka "start" zakoncz ten programik klikajac na "zakoncz".

Teraz bedziesz miec pewnosc w 98 %, ze smieci po starych sterownikach juz poszly do lasu i mozesz spokojnie pracowac na nowych sterownikach oczywiscywiscie, gdy je zainstalujesz.

Oczywiscie musi byc restart komputera.


edit:

ale ze mnie jest mol...przecierz ten proces czyszczenia jest przyklejony :)))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 18:16, Misquamaqus napisał:

O kurcze....dalem ciala co do plci :(((.
Jak dobrze poszperalem to masz 8600 gt. "blacha" jako radiator ma sie nazywac chlodzeniem
?.

na karcie jest wiatrak na 100%

Dnia 31.07.2008 o 18:16, Misquamaqus napisał:

W 6600 gt, ktora mialem czas temu tez byl radiator i temperatura na nim dochodzila
do 92 st C. Porazka. Wymiana calego chlodzenia przyniosla efekty.

Mozliwe, ze sie myle no bo jak mam cos konkretnego napisac skoro nie widze karty. Pokaz
fotke karty lub daj linka do takiej samej.


Jak na nasz gramowy sposob myslenia karta dziala normalnie, gdy nie jest obciazona
a to oznacza, ze pracuje w 2d. Jak zarzucisz gierke to robia sie artefakty czyli jestesmy
w 3d a to jest maximum dla karty.
Wszystko wskazuje na przegrzewanie sie gpu lub pamieci na karcie. Nie ma innego wyjscia
jak poprawic wydajnosc chlodzenia. Mozna rowniez wyciagnac bios na dyskietke i go nieco
zmodyfikowac. Mozna mu ustawic prog temperatury, po ktorym wentylatorek zacznie szybciej
pracowac co zapobiegnie przegrzaniu sie karty.


a dokładniej?

Dnia 31.07.2008 o 18:16, Misquamaqus napisał:


otwiera mi sie tylko strona główna sklepu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 19:05, Misquamaqus napisał:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=FREEZONE+XC-70+AL%2B

Taki zestawik zalozyl moj kumpel na 8600 gt i dzialal pieknie. Dzialal poniewaz kupil
8800 gtx.

>
ładny. Może kupię sobie takie cos. To się montuje zamiast firmowego wentylatora na karcie? ee...musi być podłączony do zasilacza on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem Radeona 4870! Mam tylko jedno pytanie: obecne sterowniki są w wersji 8.5 najpewniej. Czy są jakieś nowsze sterowniki i czy warto je instalowac? Co zmieniają?

PS. Właśnie zauważyłem, że literka "c" z kreską mi nie działa ;). Słyszałem, że to normalne. Jak mogę się tego problemu pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 19:54, mrosi napisał:

/.../ > Uruchom Cathalyst Center, wejdź w zakładkę HotKeys i odhacz "enable hotkeys". /.../

Czasem, w starszej wersji sterowników (nie pamietam która to była) trzeba było jeszcze zastapić tam HotKeys (c+alt) innym, ja zastapiłem (g+alt) i dopiero wtedy pomogło. Ale już zmieniłem stery i to nie było potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować