Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o mnie to super wydanie edycji KB:L EK skrzyneczka rewelka bukłaczek bardzo fajny tylko troche szkoda że dali czerwień bo klimat psuje według mnie ;), ale to juz było na stronce więc się przygotowałem na to. karty bardzo fajne,no i wsumie nie wiem czemu, ale zawiodłem się tylko na sztyleciku nie wiem czemu, ale jakoś mi nie spasił.Mimo to samej edycji jestem zachwycony a artbooki oglądałem z zachwytem.Natomiast jeśli chodzi o samą gre to suuper wciaga jak nie wiem od 16 w piątek do końca weekendu przegrałem 37 godzin a mało która gra mnie potrafi na tak długo przykući bardzo mile byłem zaskoczony poziomem trudnośći ponieważ jak zawsze dałem normalny bo myślałem że będzie taki jak w demku, a tu zdecydowanie silniejszy i już od samego początku daje się we znaki, a przynajmniej w niektórych walkach;). Bardzo podoba mi się też zróżnicowanie misji ponieważ nie wszystkie jak to bywa w teraźniejszych grach polegają na wybiciu legionów przeciwnikówchociaż nie ukrywam że zdecydowana większość ale są też takie jak odprowadzenie niedźwiedzia prosta łamigłowka czy odnalezienie pewnych przedmiotów Narazie robie dopiero misje u krasnali, ale dość dużo się bawiłem no i troche walk przegralem :PP.No a gra rewelacyjna i według mnie jak ktoś lubi heroesy to musi w tą gre zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poziom trudności jest bardzo dużo już na samym normalnym poziomie. A co do misji to też robie misje dla krasnali, muszę teraz zamek syna ich odbić, ale przerąbana armia tam siedzi :) No cóż, ale zapomniałeś też wspomnieć o humorze, który w tej grze jest bardzo ważny, bo pojawiają się teksty typu: księżniczka zaczarowana w żabe mówi do ciebie gdy chcesz ją zabrać do grafa aby ten ją pocałował "Nie ja się na to nie godzę, zostaw mnie albo złoże zażalenie do administracji bagna" xD Takich tekstów jest więcej ale nie chce mi się ich wypisywać. Jak dla mnie to 10/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> bardzo mile byłem zaskoczony
> poziomem trudnośći ponieważ jak zawsze dałem normalny bo myślałem że będzie taki jak
> w demku, a tu zdecydowanie silniejszy i już od samego początku daje się we znaki, a przynajmniej
> w niektórych walkach;).

Jak to juz wczesniej pisalem (nie chce byc niemily) ale na normalu to moja poltoraroczna córka jest w stanie przejsc pol gry klikajac na prawo i lewo.

Gre skonczylem, okazała sie dluzsza niz myslem. Jest naprawde dobra. Walki duzo lepsze niz w HoMM, nawet w trojce. Trzeba sie niezle nagłówkować. Żeby przejsc na najtrudniejzym poziomie cala gre to podejrzewam ze trzeba by poswiecic ze dwa miesiace, poniewaz nie mialem tyle czasu to pyknalem ja na trudnym i uwazam ze jest to idealnie na ten poziom zbalansowana - armia i pieniadze sa na styk. POd koniec gry wszystkie armie które trzeba rozwalic sa co najmniej "very strong" a najcześciej "overpower".
Najlepsza jednostka według mnie to gigant (od krasnoludów) i czerwony smok wspomagane Inkwizytorami - choc ogolnie najwiecej gralem krasnoludzkimi wojskami.

Wykonalem prawie 100 questów, zabilem 265000 przeciwnikow, stracilem 13000 jednostek. Wydalem 2 250 000 golda, zebralem 375 kryształow. Moje statsy 16/26/15/69/86

Podsumowujac - jedna z najlepszych gier ostatnich kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 20:44, Piciambeer napisał:

Po angielsku...?

Wujek zza granicy, co? >.>


taa, gry po polsku, szczegolnie fantasy, to zabójstwo. Pamietam jakim szokiem było dla mnie HoMM III po polsku

A jakby jeszcze jakis mozg wpadl na przyklad na pomysl przetlumaczyc WoWa...

Brr, okropieństwo.

Chciałbym zeby dodatek do Kings Bounty upodobnił grę do HoMM, tylko zeby walk i jednostek nie ruszali, no co najwyzej mogliby troszke powiekszyc ilosć heksów na polu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 18:21, temist napisał:

Jak to juz wczesniej pisalem (nie chce byc niemily) ale na normalu to moja poltoraroczna
córka jest w stanie przejsc pol gry klikajac na prawo i lewo.


To chyba masz genialne dziecko, bo wybacz, ale za cholerę się nie da. Chyba, że lecąc tylko po fabule, bo w zadaniach pobocznych to potrafią być armie kosmiczne. I to już na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 00:20, Bambusek napisał:

> Jak to juz wczesniej pisalem (nie chce byc niemily) ale na normalu to moja poltoraroczna

> córka jest w stanie przejsc pol gry klikajac na prawo i lewo.

To chyba masz genialne dziecko, bo wybacz, ale za cholerę się nie da. Chyba, że lecąc
tylko po fabule, bo w zadaniach pobocznych to potrafią być armie kosmiczne. I to już
na początku.

Na samej fabule głównej imo tym bardziej (chyba, że jest jakiś level scaling), gdyż na pewne wydarzenia jesteśmy zdecydowanie za ciency i trzeba się "podpompować"^^ (zdanie wyrobione w oparciu o paladyna na normalu właśnie).

Btw lokalizacja wyszła kiepściutko - te literówki zdarzają się jednak zdecydowanie za często aby ich nie zauważyć, a to co zamieszczam na screenie to już jawne flejtuchostwo, a nie profesjonalizm... Bieda Cenego, bieda i zgrzytanie zębów...
(A jak mi ktoś napisze, że szukam dziury w całym to pogryzę;])

20081028011700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram paladynem na normalnym i póki co coś za łatwo jest dla mnie, mam w zapasie 50000 gotówki i zadania wykonuję raczej bez problemu (czasem co prawda trzeba unikać walki, ale zadanie zaliczyć się da). Mam nadzieję, że dalej będzie trudniej, bo nie chce mi się zaczynać od początku, jestem dopiero w momencie otrzymania szkatułki. Chris, Ty piszesz że grałeś tą postacią, dalej będzie trudniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trudnej walki to spróbuj ulepszyć wszystkie swoje przedmioty, jestem niemal pewien że przynajmniej w jednym z nich dostaniesz taki wycisk od strażników że nie będziesz narzekał na zbyt niski poziom trudności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 01:19, ChrisBgnr napisał:

Na samej fabule głównej imo tym bardziej (chyba, że jest jakiś level scaling), gdyż na
pewne wydarzenia jesteśmy zdecydowanie za ciency i trzeba się "podpompować"^^ (zdanie
wyrobione w oparciu o paladyna na normalu właśnie).


Norma w tej grze. wiele zadań, nawet pierwszych krain potrafi być za trudna przez spory kawałek czasu. Wieży arcymaga Rezo wciąż nie mogę wykonać, mimo 9 levelu wojownika. Podobnie jak zamek tego dzieciaka na bagnach.
Za to żółw poszedł łatwiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:50, Bambusek napisał:

> Na Wieży arcymaga Rezo wciąż nie mogę wykonać, mimo 9 levelu wojownika. Podobnie
jak zamek tego dzieciaka na bagnach.


ZAmek tego dzieciaka to najtrudniejsza bitwa w "starym swiecie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsza bitwa w "starym świecie" to ostatnia walka turnieju w Świątyni Rycerzy: 8 Czarnych Smoków, 14 Szmaragdowych Smoków (+horda pomniejszych stworków) oraz dowodzący nimi bohater 30 poziomu.
Dzieciaka z zamku z truposzami da się załatwić przed wyruszeniem na wyspy, ze smokiem nie ma się najmniejszych szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 00:20, Bambusek napisał:

> Jak to juz wczesniej pisalem (nie chce byc niemily) ale na normalu to moja poltoraroczna

> córka jest w stanie przejsc pol gry klikajac na prawo i lewo.

To chyba masz genialne dziecko, bo wybacz, ale za cholerę się nie da. Chyba, że lecąc
tylko po fabule, bo w zadaniach pobocznych to potrafią być armie kosmiczne. I to już
na początku.


No moze troche przesadzilem. Przeczytalem kilka rezenzji i recenzenci mowia ze gra jest trudna. Nie wiem - ostatnia strategia jaka gralem to bylo HoMM V 2 lata temu, ktore bylo cienkie jak dupa węża i krotko w nie gralem, wiec nie jestem nie tylko guru strategii ani nawet sredniak jak podejrzewam. Demo przeszedlem na normalu, i samą gre gdzies do 6-8 levelu i byla duzo duzo za łatwa tzn,. w czasie walk nie trzeba bylo sie zastanawiac nad strategia poniewaz i tak zawsze sie wygrywalo tylko z wiekszymi stratami, a poniewaz na normalu ma sie nadmiar pieniedzy to łatwo bylo uzupelniac armie.

Dla mnie idealny okazal sie poziom trudny poniewaz zakonczylem gre tylko ze 100 000 goldow, a biorac pod uwage ze czarny smok kosztuje 15 000 a mozna miec 9-10 pod koniec gry to nawet na 1/5 armii nie starczyloby.
Wiem ze mozna uciec z pola walki i dostaje sie kase na nowa armie, ale tego nie zrobilem ani razu.

Gra jest super i koniecznie grajcie na trudnym bo tylko wtedy mozna docenic piekno walk, jak i sama adrenalinke zeby omijac czesc wrogich oddzialow.

Natomiast rzecza wkurzajacą jest bardzo mala liczba itemow jakie mozna zebrac. W zwiazku z tym gra duzo traci. Aha i bron boze nie sprzedajcie dwoch rzeczy - miecza +30% przciwko demonom i miecza + 50% przeciwko smokom - bez nich ukonczenie gry chyba niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ups, musze chyba odpalic gre bo zapomnialem ten q skonczyc, a staralem sie zrobic wszystkie (znalazlem 97) - a tak przy ookazji to jedyny q jakiego nie zrobilem nzywa sie o ile pamietam The wayward Book, nekromanata chce zebym wlzal do jakis jaskin kolo jakiegos arrahta. Nie mam pojecia gdzie to moze byc wiec bylbym wdzieczny za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 09:43, berbelek napisał:

(...) Chris, Ty piszesz
że grałeś tą postacią, dalej będzie trudniej??


Dokładnie tak jak napisali porzednicy - zobaczysz questy które nie tylko dadzą łupnia, ale i przez długi czas będą nie do ugryzienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 09:43, berbelek napisał:

Gram paladynem na normalnym i póki co coś za łatwo jest dla mnie, mam w zapasie 50000
gotówki i zadania wykonuję raczej bez problemu (czasem co prawda trzeba unikać walki,
ale zadanie zaliczyć się da). Mam nadzieję, że dalej będzie trudniej, bo nie chce mi
się zaczynać od początku, jestem dopiero w momencie otrzymania szkatułki. Chris, Ty piszesz
że grałeś tą postacią, dalej będzie trudniej??


Hoh, to jesteś bardzo blisko. Spróbuj ujarzmiać "myślące" przedmioty. Na starcie dostajesz wiązankę czarów taką, że oczy z orbit wychodzą. Potem idź do jednego zamku, w którym masz znaleźć skarb za portretem - z jednego obrazu mi wyskoczyła armia oznaczona jako "niezwyciężeni". W wieży maga Rezo też jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 01:53, Bambusek napisał:


Hoh, to jesteś bardzo blisko. Spróbuj ujarzmiać "myślące" przedmioty. Na starcie dostajesz
wiązankę czarów taką, że oczy z orbit wychodzą. Potem idź do jednego zamku, w którym
masz znaleźć skarb za portretem - z jednego obrazu mi wyskoczyła armia oznaczona jako
"niezwyciężeni". W wieży maga Rezo też jest super.



Zadanie ze skarbem za portretem udało mi się wykonać bez żadnej walki, ale niektóre zlecenia trzeba rzeczywiście odłożyć na później. Mimo wszystko zacząłem od nowa grać na trudnym, jeżeli nie wyjdzie to wrócę do normala. Teraz trzeba naprawdę przemyśleć każdy ruch, każdą walkę i zoptymalizować rozwój postaci. Już się cieszę na kilkadziesiąt godzin grania :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 09:47, berbelek napisał:

Zadanie ze skarbem za portretem udało mi się wykonać bez żadnej walki,


O ile dobrze pamiętam to jedna walka jest tam konieczna bo przed skrzynią stoi oddział duchów (być może jednak da się go wywabić i ominąć). Według mnie jednak unikanie walk to nie najlepsze podejście - ja nawet po zdobyciu skrzyni "wyklikałem" całą resztę portretów aby wywabić strażników, w końcu "exp nie śmierdzi":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam dosc malo czasu na gre. Wczoraj nie gralem wogole dzis jakies poltorej godzinki (a tak wstalem o 3 rano :). Generalnie gra mi sie bardzo podoba, ale niektore bitwy... coz ciezkie sa. Bywa i takie, w ktorej wiekszosc armii potrafie stracic. :)) W kazdym razie wojownikow w pierwszym zamku juz wszystkich wykupilem, lucznikow zreszta tez. Chlopi zostali, ale ich nie biore, bo sa slabi. Wiem co prawda gdzie moge kupic rycerzy konnych, ale obok obozu stoi bardzo silny przeciwnik i poki co za Chiny Ludowe nie moge go pokonac. Coz bede chyba musial zastosowac metode OKiS czyli Odciagnac Kupic i Spadac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować