Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 19:24, walgierz napisał:

> Ja zamówiłem i w poniedziałek otrzymam angielską wersję paczuszka już wysłana :)
.. Teraz
> męcze znajomego aby wyciągnął spolszczenie a ponoć spolszczenie aż 4.2 gb zajmuje
:(

Spolszczenie jest własnością polskiego wydawcy. Nie jest to freeware. Zatem propagowanie
piractwa, a co za tym idzie - ban.
Żegnam.


Dzięki, niedoczytałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grę już mam ale nie miałem czasu zainstalować. Kupiłem zwykłą edycję za 79zł.

Boję się bardzo tego zabezpieczenia Starforce.. Nigdzie na opakowaniu nie pisze i chyba wpadłem. Kiedyś nie pamiętam już ale miałem cholerne problemy ze starforcem. Kupiłem jakąś grę i niestety ciągłe resety systemu itp. Teraz mam XP SP 3 może to pomoże.

Jak widać sporo ludzi gra i zainstalowało owe zabezpieczenie i jak widać nie ma problemu .. Muszę zaryzykować. Niestety wtedy to mnie kosztowało format dysku. Nie pamiętam już jaka to gra ale na pewno od Cenegi.

Dlaczego Cenega nie poinformowała na stronie swojej ani w zapowiedziach, że będzie ten "zakazany" starforce?
Czy może ktoś odpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już dzisiaj grę zamówić, ale jak napisaliście o SF, to zwątpiłem. Wielka szkoda, bo demo było świetne. Trudno, poczekam na jakieś wydanie w tańszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Starforce''a... Jego zła sława zdecydowanie przerysowana i wynika głównie z niewiedzy. Ja nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Wspomniany wyżej kolega, który był zmuszony odłączyć CD, nie musiałby tego robić gdyby napędy były odpowiednio podpięte i ustawione. Resety? Przy zadbanym i aktualnym systemie, żadne zabezpieczenia nie będą powodowały resetów.
Odnoszę wrażenie, że wiele osób robi tutaj z igły widły. Nie chcecie kupować - naprawdę nikt Was do tego nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:38, Rafal G napisał:

Nie chcecie kupować - naprawdę
nikt Was do tego nie zmusza.

No otóż to. Pozwolę sobie jednak dorzucić kilka zdań i faktycznie zakończmy ten pół-offtop. Czy sława SF jest przerysowana? W jakimś tam stopniu na pewno, ale nikt mi nie powie, że zachodni wydawcy z Ubisoftem na czele wycofali się z niego ot tak bez powodu. Oni w KB SF nie mają i jak już pisałem ruscy też je sobie zdjęli ostatnio. A skoro otrzymuję do gry "bonus" któy może być niebezpieczny to jestem niezadowolony. Bardzo. To troszkę tak jak z chodzeniem na czerwonym świetle. Niby jak jesteś ostrożny nic Cię nie przejedzie, ale chyba nie o to chodzi? Specjalistą informatykiem nie jestem, ale to co czytałem w niejednym miejscu na temat tego systemu, zarówno poważniejsze artykuły, jak i opinie graczy, sprawiają, że zdania nie zmienię. SF jest wredny i potencjalnie może powodować problemy z systemem. Też nie miałem z nim nigdy problemów ponieważ unikam go jak ognia. Dla przykładu trójeczki Prince of Persia nie zagrałem do dziś (a miałęm niegdyś na nią duże smaki)... Właśnie z tego powodu... Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Cenega pójdzie po rozum do głowy i wzorem naszych wschodnich braci coś z tym fantem zrobi;]

Poza tym dla tych co jeszcze mają wątpliwości czy dać szansę KB - gra jest po prostu śliczna, dobrze zoptymalizowana i ma masę questów pobocznych co pozwala na duuuużo zabawy (zdecydowanie więcej niż takie "wielkie" rpg jak NVW2^^). Nie jest też zbyt łatwa co mnie bardzo cieszy - gram na normalu (w sumie 4 stopnie trudności) paladynem i momentami mam problemy w bitwach. No ale przynajmniej nie przechodzi się wszystkeigo z marszu i bitwy stanowią jakieś wyzwanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bug :P Podczas zakładania artefaktu z Netwitt w Arlanii gra wykopuje.
Pozwolę sobie też przytoczyć kilka literówek:

-kapłani powinni być objęci świątobliwością, nie świętobliwością
-oddziały uparcie otwierają szkrzynię zamiast zwykłych skrzyń
-podczas pierwszej... poważniejszej rozmowy z Duchami Szału Zerok popełnia literówkę, nie pamiętam gdzie dokładnie

Poza tym gra nie "wyskakuje" po kombinacji Alt+Ctrl+Delete, wielka zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Media Markt [Poznań, M1] - 89.,90
Mega Awans [Poznań, Stary browar] - 85,00
Empik [Poznań, Stary Browar] - 99.90

Nie wiem gdzie jeszcze w Poznaniu patrzeć, ale lecę do MA w tym tygodniu :]

I pytanie. DEMO ukończyłem na normalnym poziomi trudności z 1 porażką (ale to moja wina, zapomniałem wojska uzupełnić a sejwa nie miałem :P), a na niemożliwym miałem ich kilka, ale sejwy mnie ratowały. Kilka starć wygrałem z dwoma łucznikami na końcu (kwiatki mnie tak rozgromiły...) i nie pokonałem trzech niezwyciężonych [rycerz, zbój i mag). Na jakich poziomach gracie w pełnej wersji? Wydaje mi się, że najrozsądniejszym wyborem będzie "trudny". Dobrze mówię? Aha - w demie grałem tylko wojownikiem [po 5 walkach magiem mi sie odechciało tej klasy :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym raczej poziom normalny, ponieważ Duchy Szału otrzymujemy nieco później i wymagają one "aktywacji", poza tym za Grenwort gra zaczyna się na poważnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 15:37, Ostrowiak napisał:

Sugerowałbym raczej poziom normalny, ponieważ Duchy Szału otrzymujemy nieco później i
wymagają one "aktywacji", poza tym za Grenwort gra zaczyna się na poważnie ;)

Aha, czyt: nie sugerować się wersją demonstracyjną, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, zaczyna się. Po wejściu na sterowiec Treguma w celu eksploracji wyspy Lyaro gra... wykopała do DOS!
Czyżby słynny Starforce? :P Jeżeli tak, chętnie oddam głos w petycji do Cenegi w celu wykopania go z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:18, Ostrowiak napisał:

Oho, zaczyna się. Po wejściu na sterowiec Treguma w celu eksploracji wyspy Lyaro gra...
wykopała do DOS!


Uruchomiłeś tą grę pod DOS-em??! Masz mój szacunek:D

Dnia 25.10.2008 o 16:18, Ostrowiak napisał:

Czyżby słynny Starforce? :P


Całkiem możliwe, coś mi się wydaje że Starforce może mieć problemy ze współpracą z DOS-em:)

-> Rafal G

Dnia 25.10.2008 o 16:18, Ostrowiak napisał:

Resety? Przy zadbanym i aktualnym systemie, żadne zabezpieczenia nie będą powodowały
resetów.


To że gry wymagają od użytkownika uaktualniania sterowników jest złem koniecznym, to że gracz musi się jeszcze dodatkowo wysilać aby zadowolić program który jest mu całkowicie zbędny jest już przegięciem. Jak już producent/wydawca dorzuca taki system zabezpieczeń to powinien mieć obowiązek zadbać o to aby system ten współgrał absolutnie ze wszystkim co jest na komputerze klienta bez żadnej dodatkowej interwencji ze strony owego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:11, Karharot napisał:

Uruchomiłeś tą grę pod DOS-em??! Masz mój szacunek:D


Mhm, tryb MS-DOS, +30% doświadczenia :P

Dnia 25.10.2008 o 17:11, Karharot napisał:

Całkiem możliwe, coś mi się wydaje że Starforce może mieć problemy ze współpracą z DOS-em:)


Mniej więcej wyglądało to tak-> zwykła zwiecha, czarny ekran, DOS informujący o konieczności resetu.

EDIT-> Poprawiony układ zdań ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekajac na zabezpieczenie gry King`s Bounty Legenda mieliscie racje. Na moim komputerze nie mam zadnych wirtualnych napedow, nie mam tez zainstalowanych programow do wypalania plytek. Mam za to tylko i wylacznie jeden naped DVD. I oto co mi Starforce powiedzial po tym jak samodzielnie zrestartowal mojego kompa. Normalnie zal i zaraz normalnie napisze kilka slow do Cenegi.

20081025202134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak to się kończy - piraci ze scrackowaną grą grają sobie w najlepsze a uczciwi klienci muszą się użerać i przekonywać własną grę że jest uczciwie kupiona...
Nie jestem pewien przeciwko komu są wymierzone takie agresywne zabezpieczenia - jedynym powodem ich powstawania jest chyba to że okradanych przez piratów twórców ponoszą emocje i zaczynają walić w tłum dla samej satysfakcji - żadnego pirata co prawda nie trafią ale przynajmniej będą mieli satysfakcję że pokazali swoją "siłę":(
Tak swoją drogą - załapałem właśnie żonę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 20:22, Wojman napisał:

Narzekajac na zabezpieczenie gry King`s Bounty Legenda mieliscie racje. Na moim komputerze
nie mam zadnych wirtualnych napedow, nie mam tez zainstalowanych programow do wypalania
plytek. Mam za to tylko i wylacznie jeden naped DVD. I oto co mi Starforce powiedzial
po tym jak samodzielnie zrestartowal mojego kompa. Normalnie zal i zaraz normalnie napisze
kilka slow do Cenegi.


Ja już napisałem do nich też. Bez zbędnych bluzgów, kulturalnie, ale z wyrażeniem swojego niezadowolenia i pytaniem czy mają zamiar coś z tym zrobić. Odpowiedzi nie oczekuję bo ignorowanie klienta w sytuacji gdy wyłożył już pieniądze jest na porządku dziennym...
Odnośnie emulacji i tego śmierdzącego SF - jeżeli masz może CloneCD to odinstaluj go - dawno dawno temu spotkałem się z czymś co przypomina Twoją sytuację (brak wirtuali i ban na granie za "emualcję") - okazało się, że powodował go właśnie nieszczęsny programik...

A przykłady takie jak Half-Life2 czy Spore niczego jeszcze nie nauczyły tych... NIE MA SKUTECZNEGO ZABEZPIECZENIA! Jest tylko frustracja legalnych klientów i dodatkowe koszta wliczone w cenę gry (przecież wszelkie systemy zabezpieczające są czyjąś własnością i dostaje on swoją działkę).

Odnośnie samej gry. Uderzyło mnie to jak bardzo uboga (to mało powiedziane) jest gra w kwestii "spiczów". Tekst mówiony jest tylko w "intro" a w trakcie gry przygrywa (świetna) muzyczka ale poza tym straszna cisza. Jedynie jednostki w trakcie bitwy od czasu do czasu tylko "stękną" i tyle... Z jednej strony mamy pełną polonizację i to chyba nawet lepiej że tak jest (znaczy cicho) - bo kolejnego "super" aktora czytającego swoje kwestie rodem z koszmaru wenezuelskiej noweli bym nie zdźierżył (np. pani Foremniak w H5 = królowa betonu). Tym niemniej jest tak cicho... za cicho...

edit: Nie doczytałem Wojman, że nie masz nic do wypalania, ale może uwaga o Clonie się kiedyś komuś przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wszystko będzie u mnie w porządku z tym Starforce''em... Ale mnie poraża głupota developera/wydawcy. Nie chce mi się wierzyć że nie słyszeli o problemach ze Starforce''em, a mimo to instalują go na swoich porduktach, przez co spada również sprzedaż. Czyli w sumie developer jest dwa kroki w tył bo przecież za te zabezpieczenia też musi płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym żebyśmy się źle zrozumieli - ja bynajmniej nie bronię pomysłu ze starforcem:) Chciałem tylko zwrócić uwagę, że istnieje możliwość uniknięcia potencjalnych problemów z nim związanych, więc rezygnowanie z zakupu gry tylko i wyłącznie z powodu to troszkę daleko posunięte działanie:) A co do piratów - w polską wersję nie pograją na pewno;)
Gratuluję żony i życzę gromadki dorodnych synów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogromnie zawiedziony !!! Dlaczego Cenega tak traktuje klientów ?

Ja najchętniej podałbym do sądu ale samemu to ja nic nie wskuram. Tak nie można robić ! PŁACĘ prawie 100zł chcąc sobie przyjemnie pograć a tu okazuje się, że co 10min resetuje mi się komputer !!!!!!

Najgorsze to to, że wziąłem płytkę wskoczyłem do sąsiada on ma XP SP 2 świeżutki bo formatował dysk tydzień temu. Udało się gra ruszyła !!! Huraaaa gramy z 20min i ucieszyło nas, że gra działa. Wróciłem do domu po paru godzinach znów do sąsiada aby pograć sobie.. i ?? BLUE SCREEN przy uruchomieniu gry.

Czy to są jakiejś jaja? Jeżeli Cenega nie wyda patcha który usunie to zabezpieczenie (a ruscy tak zrobili wydajac 1.6.4) to podam ich do sądu.

Bo żarty się skończyły.


P.S - Proszę nie pisać takich tekstów w stylu " a może źle masz skonfigurowany komputer itp" - Ja nie jestem może wielkim informatykiem ale znam się dobrze na komputerach od wielu latżyję w świecie komputerów.


EDIT: Zainstalowałem grę na drugim moim komputerze 1ghz, 256ram tak aby zobaczyć czy w ogóle pójdzie. I co dziwne wykryło mi to samo co u WOJMANA czyli te problemy z napędami. Bardzo dziwne przecież system świeżutki !! zadbany rzadko używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować