Zaloguj się, aby obserwować  
Cubass

Prototype - Temat Ogólny

599 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2009 o 19:18, Shelazar napisał:



Ja ci odradzam Prototyp, jest brzydki krótki i najzwyczajniej w świecie nudny... ponadto
fabuła jest liniowa a moce Alexa przestają zaskakiwać po 3 pierwszych misjach.


nie no fakt po 3 misjach to zaczynasz od 0 ;] zero dodatkowych umiejetnosci wszystko odblokowuje sie z czasem zeby nie bylo za latwo pograj dłuzej to zobaczysz ze sa dosc niezłe moce.. co do fabuly nie jest liniowe kazda misja rózni sie od siebie odkrywanie historii poprzez pozeranie ludzi zwiazanych z fabuła tez jest niezłe na prawde gra jest według mnie rewelacyjna i ja ja polecam z czystym sumieniem co prawda głowny watek zajmuje jakies 12-13 godz ale sa jeszcze zadania dodatkowe ktore przedłuzaja rozgrywke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem większość misji ii jestem bardzo zawiedziony po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii na forum. Szczerze mówiąc pisząc ''3 misje'' miałem raczej na myśli to, że moce nie robią w późniejszych etapach żadnego wrażenia bo wszystkie fajerwerki wystrzelono już na początku. Gra jest liniowa, wszystkie misje opierają się na zabijaniu a gracz nie ma kompletnie żadnego wpływu na rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 20:55, Shelazar napisał:

Przeszedłem większość misji ii jestem bardzo zawiedziony po przeczytaniu tylu pozytywnych
opinii na forum. Szczerze mówiąc pisząc ''3 misje'' miałem raczej na myśli to, że moce
nie robią w późniejszych etapach żadnego wrażenia bo wszystkie fajerwerki wystrzelono
już na początku.

Potem są bardziej efektowne moce i siejące ogromne zniszczenia i dopiero one robią wrażenie. A to że się uzywa podstawowych to kwestia stylu gry. Ja jeśli już mam walczyć to używam pazurów które są dość silne(nie tak jak ostrze al mają niszczący alternatywny atak) i szybkie.

Dnia 19.06.2009 o 20:55, Shelazar napisał:

Gra jest liniowa, wszystkie misje opierają się na zabijaniu a gracz
nie ma kompletnie żadnego wpływu na rozgrywkę.

Są misje typu zabij iluś tam ale jest też wiele innych:
gonienie za hunterem po mieście
eksorta czołgu
zbieranie DNA
udawanie pilota aby zinfiltrować baze
Jak ktoś gra niszcząc wszystko na swojej drodze to nawet przechadzke po mieście zmieni w rzeź. Ale jak ktoś gra stylem bardziej skrytym to trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które moce są takie efektowne? Ja miałem rozwiniętą w 90% postać i nie zauważyłem żadnych dużo lepszych, po prostu były inne od tych którymi władamy np. w samouczku.

A eskortowanie czołgu, zbieranie DNA czy udawanie pilota i tak sprowadza się do 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 21:13, Shelazar napisał:


eeee? ty chyba w inną grę grałeś :D Po pierwsze dawno grając w grę nie czułem tak ogromnej potęgi swojej postaci. Ilość możliwości zniszczenia jest ogromna. A jak się znudzi to można wszystko przejść cichaczem. Które są efektowne? No nie wiem, ale dowolny devastator daje ogromną frajdę i wygląda oszałamiająco. Whipfist jest świetny, bo możesz nim zniszczyć helikopter przy pomocy jednego uderzenia, użyć go jako liny, żeby go ukraść, siekać klikunastu przeciwników w dużym promieniu, albo wyławiać pojedyńcze ofiary i na przykład je absorbować. Claws świetnie się nadają do walki w zwarciu i mają genialny atak alternatywny na pojazdy opancerzone, podobnie jak devastator. Hammerfist to po prostu esencja rozwałki, ciężko tym kierować ale zadaje niesamowite obrażenia w ciekawym promieniu, moim zdaniem rzucanie się z budynku łokciem na czołg jest boskie (przy dobrej wysokości jeden strzał wystarczy). Blade zdecydowanie najuboższy jednak doskonale nadaje się do walki z hunterami i bossami. Musclemass nie jest może efektowne, ale bardzo efektywne, jak dobrze rozwiniesz to z dowolnego obiekty robisz pocisk przeciwczołgowy. Moce sensoryczne świetnie się sprawdzają w zadymie gdzie nic nie widać. Świetnie wygląda surfowanie na trupie :P lub robienie z siebie żywego pocisku gdy uderzamy w ziemię rozrzucając wszystko dookoła. A może wzywanie nalotu gdy się zamienimy w żołnierza albo oskarżanie innego, że to on jest mutantem? :) No oczywiście jak ci się znudzi mutantowanie to zawsze możesz rozbudować sobie używanie broni, która moim zdaniem świetnie się sprawdza w walce z dużą ilością piechoty. Chłopie, mógłbym tak cały dzień. Ta gra daje masę możliwości rozwiązań w różnym stylu, ale jak się wybrało masowe wybijanie wszystkiego co się rusza... no cóż to jeden z tych właśnie stylów. Jak ci się znudziło to nie baw się w terminatora tylko spróbuj cichaczem, albo po prostu uciekaj, bo samo skakanie po budynkach daje dużą frajdę. Trzeba się pogodzić z faktem, że nie jest to Thief tylko gra akcji, bardzo rozbudowana i z ciekawym wątkiem fabularnym oraz charyzmatycznym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 20:55, Shelazar napisał:

Przeszedłem większość misji ii jestem bardzo zawiedziony po przeczytaniu tylu pozytywnych
opinii na forum. Szczerze mówiąc pisząc ''3 misje'' miałem raczej na myśli to, że moce
nie robią w późniejszych etapach żadnego wrażenia bo wszystkie fajerwerki wystrzelono
już na początku. Gra jest liniowa, wszystkie misje opierają się na zabijaniu a gracz
nie ma kompletnie żadnego wpływu na rozgrywkę.

cóż Arachnos powiedział wystarczająco dużo nic dodać nic ując ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 16:07, Pariah napisał:

Nie, nie ma żadnego wsparcia GFW ani w ogóle żadnej weryfikacji przez net czy czegokolwiek


Thanks za odpowiedź (i Wam @Ecko09 oraz @Miniu).
Myślałem, że teraz każdy tytuł oznaczony logiem Games for Windows, niezależnie od LIVE, wspiera osiągnięcia (bo w końcu na X-pudle też multi w Prototype nie ma, a gamescore można nabić). Nie żeby to przesądzało zakup - grę kupię, choć komentarze są bardzo nierówne ;) Mam nadzieję, że premiera za tydzień, a nie dopiero początkiem lipca.

Dnia 18.06.2009 o 16:07, Pariah napisał:

(tło z Twoim postem dla weryfikacji autentyczności foty) ^^

O kurczak, co za poświęcenie ;) Fajny zestawik dodatków do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory za 2 posta ale mam problem jak jest najlepszy sposob na ost bosa ? Bo przechodze gre na hard i mam teraz z nim nie lada problem

Spoiler

(wiadomo ze pod koniec jest okreslona ilosc czasu 3 min...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miodus ano nie wiem. Na Normalu go załatwiłem rzucając w niego bombami, rakietami, helikopterami itp. Ale na hardzie jeszcze nie grałem.

A Prototype''a polecam, i to bardzo. Naprawdę fajna gierka, sporo pobocznych zadań, całkiem fajna fabuła, grafika co prawda nie najlepsza, ale jak dla mnie znośna. Tylko muzyki w ogóle nie słyszałem. Super moce wymiatają, parkour Alexa też. Ode mnie gra dostałaby jakieś słabe 9/10.

Mam pytanie.

Spoiler

O co tak właściwie chodziło z Karen Parker? Co ona zrobiła i co się z nią stało? I z siostrą Mercera? Zabrał ją Hunter... i co dalej? Tych dwóch wątków totalnie nie zajarzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2009 o 16:38, Luke100 napisał:

Mam pytanie.

Spoiler

O co tak właściwie chodziło z Karen Parker? Co ona zrobiła i co się z
nią stało? I z siostrą Mercera? Zabrał ją Hunter... i co dalej? Tych dwóch wątków totalnie
nie zajarzyłem.


Spoiler

zabrałes ja z tego budynku gdzie wstrzyknołes elizabeth tego raka( walczyles pozniej z tym bydlakiem ktory powstał z jej krwi.. ) zabrałeś ja do doktora i tyle nic wiecej o niej nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi nie działa regeneracja zdrowia? Mam ją już wykupioną na dość wysokim poziomie, a zdrowie jak nie regenerowało się, tak nadal się nie regeneruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:02, Kreeg napisał:


Regeneruje się, ale tylko do połowy. Trochę to upierdliwe. Z resztą pod koniec gra ma taki poziom trudności, że czasem staje się frustrująca. Dla przykładu zniszczenie gniazda zajęło mi 40 minut.... bo przy okazji musiałem roznieść ponad 20 hunterów, około 15 czołgów i drugi raz tyle helikopterów na dodatek wszystko to jednocześnie mnie chciało zabić. Od tamtego czasu nigdy nie wdaję się w bezpośrednią walkę pod gniazdem :) kradnę helikopter i się bawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 09:22, Arachnos napisał:



Tylko do połowy? Eeech, rzeczywiście upierdliwa ta gra... A im dalej jestem (jakiś czas temu zdobyłem pancerz, teraz eventy robię... kurde no, niektórych po prostu nie da się zrobić na golda!), tym coraz bardziej mnie zaczyna wkurzać. Boję się, że pod koniec gry spróbuję wyrzucić monitor przez okno ze zdenerwowania... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, pomimo, że gra jest świetna i dalej mnie zachwyca, to poziom trudności staje się trochę "wyśrubowany". NA razie jestem na misji (nie obawiajcie się, nie zaspoiluję wyjawiając fabułę) podczas której trzeba ochraniać Thermobaric Tank... i robię już 4 raz a tank zawsze wpada w tarapaty lub się gdzieś zaklinuje i pomimo moich szaleńczych wysiłków nie daję rady. Może spróbuję go osłaniać z helikoptera, ale tu dojdzie kwestia ammo :/
Co do eventów, to przynajmniej do tej misji mam wszystkie oprócz jednego na golda ( jeden srebrny - no nie umiem przekroczyć granicy sekundy w jednym wyścigu na razie) zebranych wszystkie 50 hintów i 200 landmarków ( jeden jest oszukany, ten pod mostem- pomimo skakania na max i glide na max nie da się do niego dolecieć chociaż nie jest tak daleko, po prostu opadamy tuż przed nim: musiałem polecieć helikopterem) oraz wszystkie web of intrigue do seq 6.
Fakt faktem, gra troszkę frustruje swoim poziomem trudności, no i jeszcze wszyscy przeciwko nam :/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 13:01, Pariah napisał:

Nom, pomimo, że gra jest świetna i dalej mnie zachwyca, to poziom trudności staje się
trochę "wyśrubowany". NA razie jestem na misji (nie obawiajcie się, nie zaspoiluję
wyjawiając fabułę
) podczas której trzeba ochraniać Thermobaric Tank... i robię już
4 raz a tank zawsze wpada w tarapaty lub się gdzieś zaklinuje i pomimo moich szaleńczych
wysiłków nie daję rady. Może spróbuję go osłaniać z helikoptera, ale tu dojdzie kwestia
ammo :/

Ja podczas tej misji wskoczyłem na ten czołg i praktycznie przez całą(poza przystankami) misje jechałem na nim. Poszło banalnie prosto, bo jakoś nie zatrzymywał się on zbędnie, a śmigłowce strzelające we mnie pczyszczały boki czołgu(jego nie uszkadzając)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 13:19, Tomoya-kun napisał:

Ja podczas tej misji wskoczyłem na ten czołg i praktycznie przez całą(poza przystankami)
misje jechałem na nim. Poszło banalnie prosto, bo jakoś nie zatrzymywał się on zbędnie,
a śmigłowce strzelające we mnie pczyszczały boki czołgu(jego nie uszkadzając)


Dzięki za podpowiedz :) robię podobnie (jadąc na czołgu) jednak:

Spoiler

przy drugim hive nalatuje na mnie fala hunterów, gdy ją pokonam wyskakuje ten prime hunter z kilkoma zwykłymi. Tu muszę sie trzymać daleko od czołgu gdyż ten prime hunter uderzając w ziemię tworzy falę która uszkadza również czołg. Pomimo, ze jest to twardy zawodnik, to daję z nim radę. Niestety nie umiem kontrolować tych 5- 6 hunterów naokoło i zawsze jakiś jeden lub dwa zajmują sie tankiem, podczas gdy ja jestem zajęty walką z prime prime i tymi kilkoma zwykłymi jeszcze. Nawet gdy podbiegnę i odciągnę ich uwage to dwa kolejne zaczynają walczyć z tankiem i sytuacja się powtarza


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dwa razy to przechodziłem :P bo raz wyłączyłem grę w czasie misji. Raz miałem armor i blade, doskonale się sprawdzały w walce. Tylko trzeba mieć zręczne łapki. Raz też jechałem czołgiem za nim, ale nie ukończyłem misji ten sposób więc nie wiem. Z reguły z zestawem armor/blade trzymałem się blisko czołgu i odganiałem wszystko co do niego podbiegało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować