Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

jaki lol... gość poniżej 5k ptk (czyli nie jest dla mnie "dobry") o loginie farmer ma taką kolonie o nazwie "farma". Cóż, bardzo kuszące, taż ze względu na surowce znajdujące się na niej...Metal:778.826 Kryształ:405.284
Deuter:279.161 Energia:0
Niestety moja sonda została zestrzelona , a po jego surówce mogę twierdzić iż ma bunkier do 200 WR/LL lub innego wyposażenia, a sam fakt zestrzelenia sondy mówi mi o wysoko rozwiniętej technologi szpiegowskiej.
Gdybym wiedział co on tam ma na tej planecie... a tak to jestem niezbyt skory poświęcić moje 110 LM bez pewnego sukcesu, więc se zrobie z 50 krążowników i będzie jazda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 22:56, elekrin napisał:

a sam fakt zestrzelenia sondy mówi mi o wysoko rozwiniętej technologi szpiegowskiej.

Sam fakt zestrzelenia sondy świadczy o tym, że koleś ma także jako taką flotę, bo samą obroną (nawet jeśli ma "czysta pindziesiąty" lvl tech. szpiegowskiej) sond nie zestrzelisz*

* Tak mi się przynajmniej wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka :
1 czy 10 gwiazd śmierci powstrzyma atak na planete matki(gś jako obrona planetki)
2 a jak tak to mniej więcej ile by trzebabyło niszczycieli lub pancerników by je zniszczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 13:03, pingwinekbuli napisał:

mam 2 pytanka :
1 czy 10 gwiazd śmierci powstrzyma atak na planete matki(gś jako obrona planetki)
2 a jak tak to mniej więcej ile by trzebabyło niszczycieli lub pancerników by je zniszczyć
??


1 Tak ponieważ GŚ to normalny statek poza atakiem prędkoscią ilością szybkich dział i możliwością niszczenia księżycy daje się normlanie nimi grać
2.
a)Niszczycieli 1000 ze stratą około 110 :[
b) Pancernikow 2000 z dużymi stratami ... lub 5 ze stratą około 200

Nie liczyłem techów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2007 o 09:35, Damian14BO napisał:

Sam fakt zestrzelenia sondy świadczy o tym, że koleś ma także jako taką flotę, bo samą obroną
(nawet jeśli ma "czysta pindziesiąty" lvl tech. szpiegowskiej) sond nie zestrzelisz*

* Tak mi się przynajmniej wydaje...


Da radę ;] wystraczy np że masz 1 WR ( cokolwiek co zniszczy sondę ;]) i już liczy się róznica szpiegowskiej .. np zwykle koło 2 lvl róznicy zdarza się zestrzelenie jeśli gościu ma samą obronę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 13:17, Łukasz.G napisał:

Da radę ;] wystraczy np że masz 1 WR ( cokolwiek co zniszczy sondę ;]) i już liczy się róznica
szpiegowskiej .. np zwykle koło 2 lvl róznicy zdarza się zestrzelenie jeśli gościu ma samą
obronę ...

Chyba niestety się mylisz ;-) samą obroną nie da się zestrzelić sondy.
http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=174516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... żeby rozwalić sondę, trzeba mieć flotę na skanowanej planecie... Jeśli mamy dużą przewagę w tech. szpiegowskiej nad skanowanym graczem, musi on mieć dużo floty na planecie...

pingwinekbuli: Polecam ściągnięcie programu SpeedSim, który oblicza wyniki starć (uwzględnia on także poziom tech. bojowej, ochronnej i opancerzenia).
Link do downloadu SpeedSima:
http://ogame.bajo.pl/1566,speedsim.html
Pozdrawiam,
Damian14BO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenie wiem że już już nie raz dostawałem skany od graczy lepszych gdy na planecie stał tylko mały bunkier .. wtedy to ich sondy się .. rozwalały .. dziwne ? Nie wiem może to u mnie jakiś BuG nie jestem pewny ;] ale wiem że już nie raz mi się tak zdażyło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 13:15, Łukasz.G napisał:

2.
a)Niszczycieli 1000 ze stratą około 110 :[
b) Pancernikow 2000 z dużymi stratami ... lub 5 ze stratą około 200


Skąd ty te liczby wytrzasnąłeś??? Do rozwalenia 1GS lub (1DS jak zwą tak zwą) potrzeba:
- LM baaardzo wiele (z tego co liczyłem to już od 2k daje remis :P)
- CM też bardzo dużo (remis przy około 1k, z ciekawości liczyłem to 100k nie da rady :P)
- KR jak wyżej, liczba na remis ~500
- OW 240 i na 100% wygrywasz. Od 200 wygrywasz na 96%
- BOM 220 i Gwiazdka bam-bach :)
- 75 niszczycieli i gwiazdka Ci nie straszna :D
- 220 pancerników i rozwalasz

Teraz obrona:

Dla wyrzutni rakiet, lekkich i ciężkich laserów oraz jonów wynik zbliżony dla myśliwców i krążowników
- Gaussy: 260
- Plazmy: 40 i masz gwiazdę z nieba :D

Twoje dane są chyba zgadywane, ja liczyłem na SpeedSimie 9,60b. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 15:32, Łukasz.G napisał:

Z własnego doświadczenie wiem że już już nie raz dostawałem skany od graczy lepszych gdy na
planecie stał tylko mały bunkier .. wtedy to ich sondy się .. rozwalały .. dziwne ? Nie wiem
może to u mnie jakiś BuG nie jestem pewny ;] ale wiem że już nie raz mi się tak zdażyło ..

A nie miałeś czasem satelit słonecznych na planecie? Bo one też sondy mogą zestrzelić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"czy 10 gwiazd śmierci powstrzyma atak na planete matki(gś jako obrona planetki)"

To było pytanie ..
odpowiedziałem dokładnie na nie ..
Poza tym z doświadczenia wiem ile floty potrzeba na kilka Gsów bo sam kaiedyś musiałem bronić swego moona co zaowocowało około 200 % ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra znalazłem gościa poza TOPem (16k ptk) i zachęciła mnie jego surówka oraz brak aktywności, jednak lecę w ciemno i nie wiem, czy mi się opłaca ryzykować. Wysłałem na niego prawie całą moją flotę, tzn. 100LM, 5CM, 7DT, 2KR (ładna flotka jak na 2,25k ptk, nie? ;]) i mam nadzieję, że jednak mi tej floty nie zniszczy (eh gdyby moja flota miałaby przepaść, to na mojej planecie przy udanym stworzeniu moona ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uni 40
Eko to nie tak przez przypadek elektrownia słoneczna zamiast fuzyjnej na planecie?
A gość miał na planecie 18 LL i 14 CL - a co wcześniej pisali, że trzeba mieć flotę, żeby zestrzelić sonde, było nieprawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 15:14, elekrin napisał:

Uni 40
Eko to nie tak przez przypadek elektrownia słoneczna zamiast fuzyjnej na planecie?
A gość miał na planecie 18 LL i 14 CL - a co wcześniej pisali, że trzeba mieć flotę, żeby zestrzelić
sonde, było nieprawdziwe.

Z tego co wiem to na uni39 i 40 ze zniszczonej obrony tworzy się pole zniszczeń. Możliwe, że na tych dwóch uniwersach da się też obroną zestrzeliwać sondy. Albo po prostu jak go teraz szpiegowałeś to gościu odleciał już gdzieś swoją flotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 17:39, Łukasz.G napisał:

Eee tam to i tak jest dziwne ;D Bo na moonie postawiłem 1 WR i gościu z 2 lvl szpiega szpiegował
mnie dla testu i mu zestrzeliłem ..

A ty na jakim uni grasz? Bo mi nigdy się nie zdarzyło, żebym ja komuś (lub ktoś mi) obroną sondy zestrzelił. Jak byś miał kiedyś jeszcze taki przypadek, to jakbyś mógł to wstaw raport (perymetr obrony) na forum, bo to rzeczywiście jakieś dziwne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 16:21, Hoplita napisał:

Z tego co wiem to na uni39 i 40 ze zniszczonej obrony tworzy się pole zniszczeń. Możliwe, że
na tych dwóch uniwersach da się też obroną zestrzeliwać sondy. Albo po prostu jak go teraz
szpiegowałeś to gościu odleciał już gdzieś swoją flotą.


No nie gość jest nieaktywny (i) więc nie mógł poruszać sie flotą. PZ też sie nie zwiększyło przed moim atakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 18:55, elekrin napisał:

No nie gość jest nieaktywny (i) więc nie mógł poruszać sie flotą. PZ też sie nie zwiększyło
przed moim atakiem.

Ale zawsze mógł go ktoś w między czasie rozwalić i PZ pozbierać. W " FAQ: Szpiegowanie" pisze:

"Kontrwywiad zależy od poziomu techniki szpiegowskiej agresora i obrońcy, liczby wysłanych przez agresora sond oraz floty stacjonującej na orbicie obrońcy."

Wynika z tego, że samą obroną przechwycić sondy się nie da... Szukałem na forum ogame.pl jeszcze jakiś informacji, czy nie jest to możliwe na uniwersach, na których jest derbis z obrony, ale nic takiego nie znalazłem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować