Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

A ja na razie zrezygnowałem z gry i przekazałem kuzynowi moje konto,przynajmniej będzie miał jakąś armię w naszym sojuszu :P.Znudziła mi się już ta gra,wolę coś innego,normalne strategie i RTSy.Może jeszcze sobie popykam w to czasami,ale przypuszczam,że wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Nie moge zbierać surowców ze szczątków statków. :( Mam zbudowane recyklery, ale nadal nie moge zbierać. Co muszę jeszcze zrobić, żeby móc zbierać fanty z wraków ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:53, gitarka napisał:

Mam mały problem. Nie moge zbierać surowców ze szczątków statków. :( Mam zbudowane recyklery,
ale nadal nie moge zbierać. Co muszę jeszcze zrobić, żeby móc zbierać fanty z wraków ???

Wysyłanie recyklerów z podglądu galaktyki możliwe jest tylko, gdy wykupisz komandora. Jeżeli go nie masz zapamiętaj współrzędne, na których leżą szczątki, wejdź do zakładnki "Flota", wybierz recyklery, następnie wpisz współrzędne szczątek i ustaw w menu rozwijanym PZ (Pola Zniszczeń) zamiast Planeta. Następnie wyślij recykler z misją "Zbieraj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:53, gitarka napisał:

Mam mały problem. Nie moge zbierać surowców ze szczątków statków. :( Mam zbudowane recyklery,
ale nadal nie moge zbierać. Co muszę jeszcze zrobić, żeby móc zbierać fanty z wraków ???


A wybrałeś odpowiedni cel? Powinno być zaznaczone to w czerwonej ramce.

20070524171529

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:21, Jakub Wędrowycz napisał:

> /.../

A ile masz punktów? Bo chciałem się tak orientacyjnie dowiedzieć kiedy można się już o grawitony
starać :-)


Masz zaparcie i marne eko .. dasz rade przy 150k ..

Masz średnie eko i trochę zaparcia - 300k

Masz eko jak podałem to jest około ~500-700k zależy od obrony floty badań budujuesz w około 2 tyg ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam żyjących i grających ludzi, którzy twierdzą, że grawków nie trzeba stawiać, bo 1 GS jest niszczony przez ~50 plazm lub 200OW. Ja narazie mam 200k pkt i nawet się nie zastanawiałem nad opracowywaniem grawitronów... Ale z tego co wiem to:
-Postaw se nanity na 4lv i roboty na 12
-Buduj na ciepłej planecie (żeby z satelit było 50 enrgii)
Fajnie by było gdybyś miał na porządnym (29-31) elektrownię słoneczną. Zawsze to 10k energii więcej, a więc 200 satelit mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zakładce Ustawienia znalazłem zakładkę Urlop . Co ona daje , jeśli ją ustawie , to inne osoby nie będą mogły mnie atakować i czy surowce będą wtedy wydobywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 19:09, olki77 napisał:

W zakładce Ustawienia znalazłem zakładkę Urlop . Co ona daje , jeśli ją ustawie , to inne osoby
nie będą mogły mnie atakować i czy surowce będą wtedy wydobywane.

Ok, więc po kolei. Urlop to jak sama nazwa wskazuje jest odpoczynkiem od gry, w końcu trzeba być często na OGame... co kiedy się wyjeżdża, dajmy na to na wakacje?
Wtedy bierzemy urlop, powiem wam, że najbardziej się opłaca na więcej niż miesiąc, biorąc urlop na parę dni się w ogóle nie opłaca, bo już lepiej pożyczyć komuś konto czy coś na ten okres niż bawić się w urlopy. Przecież lepszy gracz spokojnie znajdzie kogoś zaufanego w sojuszu, a słabszy nie musi w zasadzie sie trudzić, gdyż atakowany nie będzie- szkoda paliwa.
Co daje urlop?
+Brak możliwości zaatakowania ani jakiejkolwiek akcji floty - czyli możemy być spokojni.
+Wciąż wydobywane są surowce, fakt że to tylko 20 metalu i 10 krysi na godzinę na każdej planecie, niby niewiele ale zawsze coś.
+W końcu zawsze się będzie opłacało te parę K surówki które się uzbiera przez miesiąc.

-Ustawiana automatycznie produkcja kopalń itp w zakładce surowce, po zakończeniu urlopu musimy z powrotem ustawiać produkcję na 100%
-Nie opłacalny na krótki czas
-analogiczne pierwsze dwa punkty w "+"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie przez 4 dni mnie nie będzie i tak sie zastanawiałem nad tym . Ale i tak nikt chyba nie może mnie zaatakować , za mały mam poziom. A tak przy okazji uzbieram sobie dużo surówki jak ty to mówisz . :) I szybciej rozbuduje sobie poźniej planete.

A właśnie co mam zrobić ,żeby mieć więcej niż jedną planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybudować statek kolonizacyjny (zobacz w zakładce technologia jakie ma wymagania) i znaleźć planetę niezasiedloną przez innego gracza. Największe planety są na polach 4 5 i 6. Mozna mieć 8 kolonii i planee matke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zbudować stację księżycową? Bo chciałbym , nie teraz , zbudować teleporter .
A w Technologie obok stacji ksieżycowej , nie mam nic napisane w wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:56, olki77 napisał:

Jak zbudować stację księżycową? Bo chciałbym , nie teraz , zbudować teleporter .
A w Technologie obok stacji ksieżycowej , nie mam nic napisane w wymaganiach.


Najpierw trzeba mieć księżyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:56, olki77 napisał:

Jak zbudować stację księżycową? Bo chciałbym , nie teraz , zbudować teleporter .
A w Technologie obok stacji ksieżycowej , nie mam nic napisane w wymaganiach.


sama nazw a mówi stacja księżycowa więc musisz to budować na księzycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:00, Gelo87 napisał:

Najpierw trzeba mieć księżyc

Skąd ja ci wytrzasnę księżyc jak nie mam go na swojej planecie. Muszę jakoś inna znaleźć. Ale najpierw statek kolonizacyjny mi potrzebny. Dobra dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:14, olki77 napisał:

Skąd ja ci wytrzasnę księżyc jak nie mam go na swojej planecie. Muszę jakoś inna znaleźć. Ale
najpierw statek kolonizacyjny mi potrzebny. Dobra dzięki.



LOL z Twoich postów widze, ze w ogame grasz od niedawna i nie masz o nim pojęcia (bez urazy) Nie da sie znaleźć planety z moonem. ksiezyc moze powstać jedynie po bitwie i to też nie zawsze. Poczytaj FAQ na forum oGame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wszystko wiedział , to bym nie pytal na forum . Logiczne nie. Myślałem że jak znajdę nową planete to przy okazji będzie też księżyc. Ale powoli już wiem o co chodzi w tej grze. Więc chyba ten temat jest od tego żeby porozmawiać o grze i pomóc początkującym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja wyjaśnie coś niecoś o księzycach :]

po 1. Po bitwie ( nieważne czy wygranej czy przegranej) 30 % wartości statku ( tego co się wayło na niego w stoczni .. oprócz deuteru) zamienia się w szczątki
po 2. Każde 100.000 ( 100k) szczątków (nieważne czy metal czy kryształ) daje nam 1 % na powstanie księżyca
po 3. Można mieć max 20 % na powstanie księżyca ( chociażby realnie było nawet 100)
po 4. % na księżyc to także odpowiednik jego wielkości ( ile pól będzie mozna wytworzyc budując stację księżycową)
im większy tym więcej mozna zbudować

Dobra to chyba tyle podstaw na temat powstawania księżycy ( moonów / mondów )

Jak coś pisz pomożemy Ci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to mi sie podoba :) Profesjonalna odpowiedź , profesjonalnego usera. I już wiem o co chodzi . Ale jak na razie na bitwę sie nie szykuje , za słaby jestem . Musze dobrze rozwinąć kopalnie i i zbudować statek kolonizacyjny żeby znaleźć nową planetę. :) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 22:15, olki77 napisał:

No i to mi sie podoba :) Profesjonalna odpowiedź , profesjonalnego usera. I już wiem o co chodzi
. Ale jak na razie na bitwę sie nie szykuje , za słaby jestem . Musze dobrze rozwinąć kopalnie
i i zbudować statek kolonizacyjny żeby znaleźć nową planetę. :) Dzięki


wiesz ty nigdy nieprzewidzisz czy cie ktos zaatakuje:D ale sa tak zwane proby moonowe znaczy ze umawiasz sie z innym graczem ze on ci wysle X statkow i ty je rozwalisz i wtedy powstanie % na ksiezyc(jezeli flota jest wystarczajaco duza) jak bedziesz mial ow albo krazowniki to juz mozesz nadtym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować