Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2007 o 14:07, patrYX93 napisał:

Mój kolega w okresie dobrej passy na uniwersum 51 (już nie gra bo zadarł ze wszystkimi i został
z niego złom) najmniejszą planetę miał 300 ileś pól (matka miała terraformer) a największa
ponad 500 pól.


Ktoś tu chyba lubi przesadzać :P

Rekordy ogame:
http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=158858

są tam również największe planety jakimi chwalili się gracze.
500 pól , może to jest możliwe, nie wiem. Ale 300 pól na matce oznacza poziom terraformera zupełnie abstrakcyjny z ilością satelitów większą niż do zbadania grawitonów , tym bardziej na uni 51.

A dokładnie rozbudowa terraformera na matce żeby miała 300 pól oznacza terreformer na 27 poziomie, czyli
Kryształ: 3.355.443.200.000
Deuter: 6.710.886.400.000
Energia: 67.108.864.000

Ta energia to przy sporym szczęściu (matka na pozycji 4) około 1.7 miliarda satelitów.
Wypada też wspomnieć o czasie budowy : przy 15 poziomie nanitow (nikt takiego nie ma) budowa trwałaby prawie rok.


PS.
Wiem że się czepiam , ale jak już ktoś wciska kit to niech on ma pozory prawdopodobieństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 11:57, Dominik Jurczak napisał:

Mi bardziej pasuje trawian!!!

A mi pasuje jak ktoś nie spami w tym temacie! Bo temat na traviana jest chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś może na 51 uni ? .. Ja się zarejestrowałem, i szukam przyjaznego sojuszu, tylko żeby to było coś porządnego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może stworzymy sojusz ? .. Kto gra na 51 ?? Kto chętny :) Chuyba że już macie, to doradzcie mi jakiś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto wymyślił takie nudne i bez sensu gry ( można to nazwać grą ) np. runescape ,ogame
nie lepiej wydać te pare złoty na jakąś porządną gre np. np np. fable albo jakąś fajną strategie np. warharmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 15:20, xwx napisał:

nie wiem kto wymyślił takie nudne i bez sensu gry ( można to nazwać grą ) np. runescape ,ogame

nie lepiej wydać te pare złoty na jakąś porządną gre np. np np. fable albo jakąś fajną strategie
np. warharmer


A nie lepiej grać w OGame, CAŁKOWICIE ZA DARMO i te pare złoty wydać na grę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto ci każe w to grać?? Poza tym myślę, że każdy kto gra na OGame gra także w jakieś inne, "normalne" gry. Gra w OGame to ciągłe emocje. Ja mam 500k deu, ale że wczoraj nie miałem wieczorem neta nie mogłem zrobić eFeS''a (wiem, że dla wielu z Was 0,5 kk deu to mało, ale jak na moje 10,5k pkt to całkiem sporo) to usnąć nie mogłem, bo bałem się, że ktoś wpadnie do mnie z wizytą, a w takim Warhammerze wyłączasz grę i koniec. A jak to mówi kumpel z soja, "... gra zaczyna się dopiero gdy wyłączysz komputer.". Ponadto w OGame gra na kilka tysięcy ludzi na jednym uni (np. u mnie jest 4,5k kont, max jest coś koło 15k chyba),a w takiego W 40k ile osób na raz pogra?? 2/4/8?? Bo więcej chyba nie.

PS: mam kolonię większą niż matka- 167 pól !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 15:20, xwx napisał:

nie wiem kto wymyślił takie nudne i bez sensu gry ( można to nazwać grą ) np. runescape ,ogame

nie lepiej wydać te pare złoty na jakąś porządną gre np. np np. fable albo jakąś fajną strategie
np. warharmer

ogame to co innego i fable lub warhammer to co innego. ludzie, nie dajmy się zwariować.
PS: moja największa planeta ma 320 pól, a pkt. mam 87k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 15:47, Damian14BO napisał:

PS: mam kolonię większą niż matka- 167 pól !! :D


Radze ja wywalic :/ Szukaj 200 i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 17:43, kecal napisał:

Radze ja wywalic :/ Szukaj 200 i wiecej.

Nie, bo to warunek wysyłania do mnie surki przez szefa soja :P. On jest w II gali a ja w I, to zrobiłem kolonię koło niego (praktycznie cały układ należy do mojego soja :P) i nie chciało mu się słać tak daleko :D. A tak wyśle na moją kolonię, a ja już sobie na matkę przetransportuję :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli porzucę jedną z moich kolonii to stracę punkty? Bo z tego co czytałem naliczane są one za wydane surowce, a odejmowane jeśli ktoś nam je zrabuje, czyli je stracimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 19:51, Corporal napisał:

Czy jeśli porzucę jedną z moich kolonii to stracę punkty? Bo z tego co czytałem naliczane są
one za wydane surowce, a odejmowane jeśli ktoś nam je zrabuje, czyli je stracimy.


Tak, punkty przepadną
a punkty nie sa nam odejmowane jesli ktoś zrabuje od nas surowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opuściłem jeszcze noobprotection a już dostałem zaproszenie do sojuszu :D Pewnie dlatego, że mam 4 kolonie... Co powinienem brać pod uwagę przystępując do niego? Jestem nastawiony na rozwój ekonomiczny, floty nie mam. Sojusz jest całkiem wysoko, boję się że jak się przyłączę to zwalą się na mnie przeciwnicy tego sojuszu (jako na jego najsłabszy element). Co doradzacie jako zaawansowani gracze? Warto się łączyć w sojusz jak ma się ponad 3000 punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączyłem do mojego soja gdy miałem 0 pkt :P. Kumple z budy mnie namówili, sojusz jest na 45 miejscu. Jesteśmy nastawieni na rozwój eko (rekord metalu to 39 lvl, a reszty nie wiem, bo rekordy soja coś na forum rzadko aktualizowane) i (ci lepsi) na bunkrownictwo (Boss ma 16k WR, 10,2k LDL i po kilka k reszty i 750 Plazm :P). Ale ostatnio coś się ruszyło, kumpel z klasy, który był we flocie pierwszy w sojuszu, teraz spadł na 5 albo nawet 6 miejsce, więc coś jest na rzeczy. Ogólnie dowiedz się, czy sojusz nie planuje żadnych wojen. Dobrze by było, gdybyś miał jakiegoś znajomego w soju, żeby w razie podesłał flotkę, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko zarejstrowałem się na Ogame ale hasło mi niedochodzi wie ktoś może co to jest ?? prosze o szybką odpowiedz .. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 19:48, Kichu93 napisał:

Mam pytanko zarejstrowałem się na Ogame ale hasło mi niedochodzi wie ktoś może co to jest ??
prosze o szybką odpowiedz .. :D

Jeżeli założyłeś sobie konto na wp czy innym badziewiu, to liczysz się z tym, że hasło dochodzi po 3 dniach lub w ogóle. Ja mam konto na o2.pl i hasło dochodzi od razu oraz na gmailu (również dochodzi od razu). Proponuje więc poczekać, jeżeli to nie poskutkuje to założyć sobie nowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować