Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2007 o 18:46, zakrokrzy napisał:

Krótkie pytanie: Jak wypowiedzieć wojnę? (chodzi o to czy trzeba gdzieś kliknąć czy tak po
prostu się atakuje)

Samo zaatakowanie nazywamy farmieniem. Zaś jeśli chodzi ci o wypowiedzenie wojny, piszesz to wg wzoru na forum. Zaś następnie podajesz powód wojny (u siebie na stronie sojuszu i że toczysz z nim wojnę) i wysyłasz im wiadomość o wojnie. I to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie: jak zapatrujecie się na stworzenie sojuszu gram.pl team na jednym z nowszych uniwersów? Przed chwilą sprawdzałem - na uni 52 można się jeszcze rejestrować. To jak panowie (i panie oczywiście też, a nawet bardziej ;-)), gramy? :-)

--
tabasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:09, Jakub Wędrowycz napisał:

Ponawiam moje pytanie: jak zapatrujecie się na stworzenie sojuszu gram.pl team na jednym z nowszych uniwersów?

Prawdopododobnie nie uda Ci się tego zorganizować. Ci którzy już grają nie będą chcieli rezygnować z rozbudowanych baz i rozpoczynać wszystkiego od nowa. Ci którzy nie grają, nie zaglądają tutaj i nic nie wiedzą o inicjatywie :-)
Poza tym niebawem wakacje, wyjazdy, i nie opłaca się rozpoczynać dłuższej gry.
Ale mógłbyś spróbować zbierać namiary chętnych i wystartować na nowym Uni we wrześniu.
Gdy kiedyś się zastanawiałem nad stworzeniem sojuszu, to doszedłem do wniosku, że warto zsynchronizować zegarki i starać się rejestrować konta w jednej minucie. Jest wtedy duża szansa, że będzie się miało planety w tym samym lub sąsiadujących układach. A to jest bardzo przydatne jeśli się ma w pobliżu jakiegoś sąsiada rozrabiakę. Zmasowane ataki są w stanie skutecznie obrzydzić mu grę lub go uspokoić.
Mając planety w pobliżu siebie i zgraną paczkę można rządzić sporym kawałkiem galaktyki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pan ma rację :D .. Btw albo zarajestrowac z 1 kompa ( tylko na konta nie wchodzić) Wtedy sa duże szanse na ten sam układ xP .. Wiem bo tak robili moi koledzy .. a za samą rejestracje banow nie ma

Btw gratuje nowej rangi - swoją droga dziwna jakaś "Urpianin" co to ma znaczyć :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 23:27, A-cis napisał:

> Ponawiam moje pytanie: jak zapatrujecie się na stworzenie sojuszu gram.pl team na jednym
z nowszych uniwersów?
Prawdopododobnie nie uda Ci się tego zorganizować. Ci którzy już grają nie będą chcieli rezygnować
z rozbudowanych baz i rozpoczynać wszystkiego od nowa.


A niby czemu porzucac inne uni??? Przeciez mozna grac na kilku!!! Sam gram na u21 i u22, a jak uda sie zorganizowac sojusz gram.pl to zaczne grac na kolejnym :)(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 23:27, A-cis napisał:

/.../


A czy w takim razie mogę liczyć na Twój udział? Jesteś, jakby nie patrzeć, jednym z najbardziej doświadczonych graczy na tym forum. Przydałby się ktoś taki w sojuszu :-)

BTW, gratuluję osiągnięcia pułapu, który dla większości forumowiczów jest sennym marzeniem. W końcu WT to nie byle co :-) A co pokazało Ci się pod nickiem przy poście, którym ten tytuł nabiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 15:44, Jakub Wędrowycz napisał:

A czy w takim razie mogę liczyć na Twój udział? Jesteś, jakby nie patrzeć, jednym z najbardziej
doświadczonych graczy na tym forum. Przydałby się ktoś taki w sojuszu :-)

Wątpię. Kiedyś grałem na 2 uni równocześnie, i to mi tak dało w kość, że mam, przynajmniej na jakiś czas, dosyć poważnej gry. Ale możemy do tego tematu wrócić po wakacjach. Może ochota wróci :-)
Poza tym jest tutaj dużo więcej doświadczonych (i to daleko bardziej ode mnie) graczy. Choćby Lucek.
Spróbuj jego namówić.

Dnia 01.04.2007 o 15:44, Jakub Wędrowycz napisał:

BTW, gratuluję osiągnięcia pułapu, który dla większości forumowiczów jest sennym marzeniem.
W końcu WT to nie byle co :-) A co pokazało Ci się pod nickiem przy poście, którym ten tytuł nabiłeś?

Dziekuję. Pod nickiem nic się nie pokazało ale ok. 1-szej w nocy przyszedł mail od CDP (automatycznie generowany) z gratulacjami, a na moim Gramsajcie miałem zamiast Sekretarza wpisane "Stachanowiec".


====> kecal
Ale masz na obu Uni po komplecie kolonii? Bo dopiero zawiadywanie blisko 20-ką planet przez parę miesięcy, daje w kość.
Ja, znając już te przyjemności, drugi raz na takie coś w zyciu bym się nie zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 20:54, wychoniu napisał:

Czy ogame jest płatne?

Nie :) Dlatego gra w to tyle ludzi. Oczywiście możesz wykupić kilka bajerów do swojego konta, które dadzą Ci przewagę. Można jednak grać z powodzeniem bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 20:51, A-cis napisał:

====> kecal
Ale masz na obu Uni po komplecie kolonii? Bo dopiero zawiadywanie blisko 20-ką planet przez
parę miesięcy, daje w kość.
Ja, znając już te przyjemności, drugi raz na takie coś w zyciu bym się nie zdecydował.


Na jednym mam 8, a na drugiej 5.
Na obu zreszta slaby jestem ok 40k punktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 21:14, Arti 101 napisał:

Moj ojciec w to popyla,dla mnie to troszke nudna gra.

Tatuś się wkręcił? Mojego kolegi również, był przez pewien czas w top 80. Ale dobrze mieć takiego tatusia, nie masz dostępu do kompa, to zawsze ci po-seat... ale o tym ciiiiiii! ;)
Właśnie tak mnie zbiera na narzekanie. Bo na nowych unich, w top 100 są najczęściej gracze którzy albo są Pro- grają cały dzień, lub mają oficerów (wspomagacz nie wspomagacz, ale zawsze jesteś wyżej). I jak to możliwe, że grają cały dzień? Otóż są to tzw emryci, ludzie którzy mają ponad 50 lat i są na emeryturze. Tacy grają cały dzionek, (no troszkę przesadzam) i kiedy ty się uczysz/ jesteś w pracy to oni wysyłają flotę by cię zezłomować. Taka prawda, przedział wiekowy tych graczy w OGame jest bardzo duży zauważyłem też, że tacy gracze (no nie wszyscy) nie wypowiadają się na forum (może się wstydzą swojego wieku :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 23:26, patrYX93 napisał:

I jak to możliwe, że grają cały dzień? Otóż są to tzw emryci, ludzie którzy mają ponad 50 lat i są na emeryturze

Są jeszcze osoby, które mają możliwość grania w pracy. Spotykałem w sojuszach osoby piszące, że teraz kończy, bo musi wrócić z roboty do domu a jak wróci to się znów odezwie :-)
Takie osoby tylko w nocy miały przerwy. Ale wtedy robiły FS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty za to masz przewagę w nocy bo w 99% ludzie powyżej 50 roku życia wtedy śpią a większość ataku flot prowadzonych przez młodych graczy (sam doświadczyłem ataków pomiędzy 23-5 rano,co uważam za chore żeby siedzieć po nocy,czy wstawać nad ranem ).Znam też wiele osób grających podczas pracy,więc nie muszą to byc osoby po 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
O co chodzi z tym całym opóźnianiem flot?? Bo wiem jak się to robi, ale nie wiem po co?? Może ktoś mi to wytłumaczyć, ew. podać linka z dobrym tutkiem?? Thank you from mountain :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 09:04, Damian14BO napisał:

Mam pytanko:
O co chodzi z tym całym opóźnianiem flot?? Bo wiem jak się to robi, ale nie wiem po co?? Może
ktoś mi to wytłumaczyć, ew. podać linka z dobrym tutkiem?? Thank you from mountain :D


Chodzi o to, zeby upewnic sie czy nie ma zasadzki (wspolna obrona/obronca sciagna wiekszc sily) i nie dac sie zlomowac.

===> Gregory171

Jak by moja babcia grala to nie bylo by bezpiecznych flot:) Spi 5-6h dziennie dluzej nie moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy

Dnia 03.04.2007 o 23:26, patrYX93 napisał:

ty się uczysz/ jesteś w pracy

raczej się ucze i ja w to nie gram.
Tylko mój ojciec bo nie lubie (a wręcz niecierpie) gier w internecie [chodzi mi o gry jak Ogame albo tibia a nie o minigierki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OGame to spoko gierka fajnie mi się w nią kiedyś grało. Niestety teraz trzeba zająć się nauką i brak czasu na rozrywkę no chyba, że w weekend :)
------------------------------------------------------
A co do ludzi, którzy grają 24h na dobe to nie dlatego, że są po 50 i mają emeryturke tylko jak już ktoś wyżej wspomniał grają w pracy, a później w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 21:13, rochicz napisał:

OGame to spoko gierka fajnie mi się w nią kiedyś grało. Niestety teraz trzeba zająć się nauką
i brak czasu na rozrywkę no chyba, że w weekend :)

Jeśli chcesz grać w taką grę jak OGame tylko w weekeny, to daj sobie spokój, chyba że nie zależy Ci na byciu w TOP 10/50/100, ale to w końcu cel każdego Imperatora :D

Dnia 04.04.2007 o 21:13, rochicz napisał:

------------------------------------------------------
A co do ludzi, którzy grają 24h na dobe to nie dlatego, że są po 50 i mają emeryturke tylko jak już ktoś wyżej
wspomniał grają w pracy, a później w domu.

Głównie tak, u mnie w soju 30% to ludzie, którzy grają w robocie i w domu. Ale emeryta, który gra cały dzień też byś, przy odrobinie wysiłku, znalazł.

Kutwa, atakuje mnie jeden koleś przez cały dzień , a ja mu cały czas uciekam ;) Chyba się trochę zdenerwował :D:D:D. Wysłał na mnie 100 OW i 25 Pancerników, a ja mam 7 WR, 13 LDL, 1 Jonowe, 27 LM, 49 CM i 3 Krążki. Chyba ma za dużo deu- ale jak ma marnować, to lepiej niech mi wyśle :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować