Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Platforma nie potrzebuje twojego moherowego głosu. Typowy wyborca kaczorów - chamski, ograniczony i złośliwy.
...nie unikniesz jednak konsekwencji swoich czynów.
Będzie ci się żyło lepiej;> czy tego chcesz czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko zależy, prezydent nie może sie opierać bez namysłu rządowi, bo to będzie rzutować na opinię Polski za granicą i w kraju też- na pewno nie będzie wetowania każdej ustawy. No, ale łatwo też nie będzie, kadencje sie przesunęły, to jednak średnia opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:25, Budo napisał:

55% to więcej niż nieźle jak na nasze warunki.


Miało być 70%... Niestety, 15% Polaków, którzy deklarowali się głosować dało pupy delikatnie mówiąc. Chociaż z drugiej strony, gdyby do urn poszło więcej osób, założę się, że wybory skończyłyby się koło północy albo i później :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:28, Azreix napisał:

Twoim zdaniem to jest dobra frekwencja? Lepsza niż dwa lata temu, o kilkanaście punktów procentowych,
owszem, ale ogólnie to nadal jest nędza.


Ale to początek zmian na lepsze.
Jak będą lepsze rządy PO to i frekwencja będzie większa za 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:25, Budo napisał:

> Tylko ciekawe czy to powrót III czy początek V?

Hehe, dobre pytanie ;]
Mi sie spodobała frekwencja- ludzie wreszcie zrozumieli, że trzeba własny zadek ruszyć, 55%
to więcej niż nieźle jak na nasze warunki. No, ale nic, wybory za nami, zobaczymy co dalej
;]


Jak na mój gust to te 55% to i tak za mało. Powinno być ustawowo - 60-70% frekfencji inaczej wybory są nie ważne. Jest tak w paru krajach na zachodzie. Niby przymus, ale u nas potrzebny do czasu aż społeczeństwo nie zmieni podejścia do tematu.

PO 44%, bardzo fajnie ale szkoda, że nie zabrali jeszcze z 10% PiSowi, wtedy to mieli by konkretna większość, marzenia... Niech juzskończą z tym mitem IVRP! Ja chce znowu obudzic się w trzeciej!

Luke Shadow

W czym Tusk przeskadzał Kaczyńskiegmu? Przeceiz PiS zajmował siętylko aferami, teczkami i patrzył jak by tu tak zmienić prawo i konstytucję, aby tylko oni rządzili. Ot nasz mały dyktatorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:29, reykan napisał:

Chyba tobie sie nudzi dziecko. Nie wiem, może ci babcia dokument ukradła i nie masz się czym
pobawić?

ROTFL kiedy wreszcie rozejrzysz sie dookoła i zauwazysz ze wszyscy z ciebie polewają?
Zmykaj stąd, jutro do podstawówki ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem powiedzieć tylko.. JUPIKAJEJ MADAFOKA! :P Wygraliśmy! :P o i tyle. Dziękuje :P

JA pokażę brak kultury i głosowałem na PO... BEK! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spora przewaga PO nad PiSuarem. Dobrze że LPR i Samoobrona nie wejdą do rządu. Ale mogłoby PO mieć większość mandatów to może by coś wyszło a nie żadne koalicje. Chociaż koalicja PO - PSL albo PO - LiD (ale LiD bez pijaczyny Kwacha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:25, Budo napisał:

Mi sie spodobała frekwencja- ludzie wreszcie zrozumieli, że trzeba własny zadek ruszyć, 55%
to więcej niż nieźle jak na nasze warunki. No, ale nic, wybory za nami, zobaczymy co dalej
;]

W porównaniu do poprzednich wyborów frekwencja jest dobra, ale uprawnionych głosowania jest około 30 mln obywateli, głosowo 55%, czyli koło 16,5 mln obywateli. Jednak liczba tych niegłosujących dla mnie jest bardziej martwiąca niż zadowalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 23:31, M1chał napisał:

Ale mogłoby PO mieć większość mandatów to może by coś wyszło a nie żadne koalicje.

To jeszcze może się zmienić po dokładnym przeliczeniu głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 23:30, Ceteris Paribus napisał:

W czym Tusk przeskadzał Kaczyńskiegmu?

A nie oglądałeś chociażby debaty Kaczyński vs. Tusk. Przez nich była koalicja-której-być-nie-miało (z Samoobroną).

Dnia 21.10.2007 o 23:30, Ceteris Paribus napisał:

Przeceiz PiS zajmował siętylko aferami, teczkami i patrzył
jak by tu tak zmienić prawo i konstytucję, aby tylko oni rządzili. Ot nasz mały dyktatorek.

Heh, standardowy argument. Co wy macie do dyktatorów? :P Przecież to nie Stalin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

I tak mamy rekordową frekwencję- w sumie jestesmy młodą demokracją (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało) z burzliwymi kilkunastoma latami... jak dla mnie to nieźle.
I mały żarcik na rozluźnienie- tekst sprzed wyborów (chyba z basha).

Przewisuję dwucyfrowe poparcie dla LPR- np 2,4%

:DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować