Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - klasyfikacja PEGI przyznana!

237 postów w tym temacie

Dziwne jest to PEGI przecież tak, erotyka będzie no zbieranie kart z uwiedzionymi damami, dyskryminacja pod koniec Sagi jest pokazany sorry opisany pogrom i to dosyć szczegółowo, hazard no to gra w kości to nie hazard, jak tu kilka osób wcześniej wspomniało to narkotyki również są(chyba bo tak naprawdę nie wiem jak to będzie w grze no ale w Sadze są, nie) no niema tylko strachu. Dziwna ta klasyfikacja ale i tak nie wiele osób jej przestrzega ja oczywiście nic do tego nieprzestrzegania nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:12, Soleila napisał:

> Bo ktoś będzie tych znaczków PEGI przestrzegał :P No ale ja jestem za, żeby takowe się
pojawiały
> i były egzekwowane.

Przed zakupem poprosimy Cię o dowodzik! :]



Mam nadzieje że żartowałaś bo jak nie to rzucę chyba kurierowi pieniądze a paczkę wyrwe i zwieje do do domu.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:40, Kojdeś napisał:

> > Bo ktoś będzie tych znaczków PEGI przestrzegał :P No ale ja jestem za, żeby takowe
się
> pojawiały
> > i były egzekwowane.
>
> Przed zakupem poprosimy Cię o dowodzik! :]


Mam nadzieje że żartowałaś bo jak nie to rzucę chyba kurierowi pieniądze a paczkę wyrwe i zwieje
do do domu.hehe



Przecież nikt nie będzie zmniejszał zysków tylko dlatego, że gimnazjaliści nie powinni grać w Wiedźmina.

Klasyfikacji PEGI nie przestrzega się w Polsce w ogóle. Jakbyś chciał zobaczyć co znaczy PEGI, udaj się do Niemiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:07, hallas napisał:

Niemniej ja, osobiście, nie widzę różnicy pomiędzy agresja skierowaną do elfa czy Afroamerykanina
albo Żyda poza tym, że cel jest inny ale znów nie taki bardzo inny: elf to istota rozumna,
mogąca się parzyć z ludźmi i wydawać na świat płodne potomstwo co wskazuje na to, że jest to
ten sam gatunek (niech biolodzy mnie poprawią jeśli się mylę) a jedynie inna rasa. Innymi słowy
są to przejawy rasizmu.


no to patrz:

idziesz na ulice i krzyczysz "smierc elfa, won z nieludzmi, precz z dlugimi uszami, precz z elefickim smierwem" to dostajesz zaklucanie porzadku, a jak krzyczysz "zydy won, murzyny do afryki, precz z indianskim pomiotem" to masz proces - jak widzisz roznica jest, przynajmniej wg mnie.

Jakbys w grze mordowal i katowal zydow to byloby to oznaczone na pudelku, ale ze w swiecie pogardzane sa elfy ? no nie zartujmy sobie :] w kazdym universum jest ktos gorszy i ktos lepszy.

elf to istota rozumna - nie mozesz tego stwierdzic bo to nie istnieje :) [...] "(niech biolodzy mnie poprawią jeśli się mylę)" oni tez tego nie stwierdza bo to nie istnieje :)

patrz na przykladzie gier - Chinole chyba zakazuja wydawania niektorych gier u siebie bo sa tam pokazani jako źli, cii niedobrzy do ktorych sie strzela. A zaden elf nie zaskarzy gry bo nie istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 16:40, Kojdeś napisał:

Mam nadzieje że żartowałaś bo jak nie to rzucę chyba kurierowi pieniądze a paczkę wyrwe i zwieje
do do domu.hehe


Oj miałby gazety o czym pisać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie zdążą mi dowodu wyrobić przed premierą;):P Trudno, może na paszport mi sprzedadzą=)

A co do tego ze 18+,to zadne zaskoczenie jak dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 15:16, Domek napisał:

Ale spoko. Redowcy mają nad czym pracować w ewentualnej kontynuacji! :D


Czy mamy to traktować jako nieoficjalną zapowiedź? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 17:01, Harvenar napisał:

/.../

Świadomie zaniżasz sprzedaż Wiedźmina mówiąc o dowodzie przy kupowaniu Wiedźmaka. Sabotaż,
sabotaż powiadam! :]


Aj tam zaniżam.. że co? GRACZ nie da rady?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, gra została sklasyfikowana na 18+ i nic wielkiego.Każde dziecko i tak będzie mogło sobie pograć. Rodzice dzieci też pewnie nie będą brać do głowy tych oznaczeń i jak dziecko poprosi to mu kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam, tylko 2 lata mi brakują więc nic ani nikt mnie nie powstrzyma (najwyżej gra przeleży 2 lata w szafie :))
Tylko ciekawe kto w sklepie wysyłkowym sprawdzi wiek gracza :]
PS. Czy PEGI jest czymś związana z PIGI :P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 17:06, stasiecki napisał:

No i dobra, gra została sklasyfikowana na 18+ i nic wielkiego.Każde dziecko i tak będzie mogło
sobie pograć. Rodzice dzieci też pewnie nie będą brać do głowy tych oznaczeń i jak dziecko
poprosi to mu kupią.



A potem fala nienawiści przetoczy się przez nasz kraj. Od Krakowa po Szczecin, zaleje Wenecję, Włochy i Pragę (tą w łódzkim). Dzieci wyjdą na ulicę mordować i gwałcić.

Potem staniemy się krajem totalitarnym, gdzie gry będą zakazane przez rząd.

Zapewniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować