Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - klasyfikacja PEGI przyznana!

237 postów w tym temacie

No i co z tego że od 18-tu? Pójdę z ojcem, On kupi i jest git. Nie zdiwię się jak sprzedwca sprzeda grę nieletniemu. Mojej 14-letniej siostrze sprzedano Gothica 3 :P No, ale takie dzisiejsze czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 19:36, Master J napisał:

Ech od razu widać że typowa polska gra...Jak już Polacy robią grę to musi być w niej zawarte
tyle przemocy, krwi, wulgaryzmów ile wlezie.Ale i tak gry bym nie kupił:P


Odrazu widac ze nie masz pojęcia o fabule i nie czytałeś sagi Sapkowskiego. Wiedźmin to nie jest cukierkowy swiat z bajkowymi storami, dobrymi wróżkami, i happy endem. Wiedźimin to realne odwzorawanie interakcji miedzy ludzmi, tam każdy klnie (jak mu sie cos nie podoba) bije, wykorzystuje słabszych, "chędoży". Nie jest to swiat średniowieczny o którym mamy wyobrażenie ze księżniczku siedziały w wieżach, a cnotliwi i piękni rycerze, są dobrzy dla każdego i wszystkim pomagają, chłopi są czyści i naiwni. Nie to całkiem inny brutalny świat. Można by rzec to nasz świat, w którym my żyjemy (idealnie tu pasuje stwierdzenie Life is brutal). Dlatego chwala za to CDPROJEKT że nic nie opuścili, nie upiększyli bo cała gra stracila by swój niepowtarzalny klimat. A wracając do tego ze to typowo polska gra to powiedz mi czy polacy wyprodukowali serie GTA (do której nic nie mam, ale przeciez tam też jest przemoc i sceny erotyczne i pełno wulgaryzmów) czy ostatnio głośnego Mahmuta (nie wiem czy tak sie to pisze, ale przemocy tam masz bez liku) czy moze na koncu Postala ?? Ty chyba nie masz pojęcia o grach brutalnych i polskim rynku gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że będzie 18+ ale i tak tą gre kupie mimo że 18 lat bede miał dopiero w grudniu za rok, a rodzice na pewno mi pozwolą kupic bo tata sie sam doczekac tej gry nie może:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy..... Mnie jakoś nikt nigdy nie sprawdzał czy mam odpowiedni wiek do gry bo i kto miał by to sprawdzać? Jak kupujesz np. w hipermarkecie to jakaś kasjerka bedzię wogóle jarzyła że właśnie ci sprzedała brutalną grę? Zazwyczaj kasjerki nie czają wogóle co sprzedają!!! Martwicie się na zapas....

BTW Ktoś napisał że grał w Diablo mając 9 lat, ja grałem w Silent Hill mając lat 10 i żyję!!!!! A bałem się ogromnie nawet w środku dnia i to z osobą towarzyszącą (szpital i pielęgniareczki rulez!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli jakiś rodzic

Dnia 02.10.2007 o 19:21, Kazmierczak-M napisał:

nie życzy sobie aby jego dziecka nie grało w jakieś gry to po prostu nie daje mu na nie pieniędzy


ale skąd taki rodzic ma wiedzieć o czym jest dana gra i czy zawarte są w niej elementy przemocy/seksu itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hjehjehje... PEGI to tylko informacja, nic więcej. Nikt w sklepie nie będzie dziecku gry z rąk wyrywał, bo nie ma 18-stu lat :> Zysk i nic więcej się liczy, zawsze i wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 18:59, Nekromantik napisał:

> I dobrze - nie lubię ugrzecznionych gier. Przecież to Wiedźmin, a nie jakieś kolorowe
fantasy.
>
> No i jedno jest pewne - ta gra nie wyjdzie w Niemczech :P

A to dlaczego nie wyjdzie w Niemczech?


Bo niemcy sa prewrazliwieni na tym punkcie, pewnie maja tam jakiegos Jacka Thompsona na wysokim stanowisku w rzadzie ;]. Juz nie raz robili awantury o gry "z przemoca". A zreszta Niemcy nie mogliby przezyc ze zrobimy im drugi Grunwald z Wiedzminem ^^

A tak apropos samego artykulu, to ja tak uwazalem od samego pocztaku. W koncu to Wiedzmin, a nie kolorowa bajka ze smokami i garnkiem zlota na koncu teczy ;). PEGI ma piegi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 20:18, Mr. Cin napisał:

>Jeśli jakiś rodzic
> nie życzy sobie aby jego dziecka nie grało w jakieś gry to po prostu nie daje mu na nie
pieniędzy

ale skąd taki rodzic ma wiedzieć o czym jest dana gra i czy zawarte są w niej elementy przemocy/seksu
itp.?


A stąd że odpowiedzialni rodzice powinni sprawdzać gre swoim pociecha zanim ją kupia (mówię tu o 6-15 lat bo wydaje mi się ze 16 w i tak juz brutalnym swiecie w którym żyjemy, napewno nie dostanie zawału na widok krwawych scen w wiedźminie :) Przeciez nie można dokładnie okreslić sztucznie granicy ze od tego wieku np 18 mozesz grac we wszystkie brutalne gry ale od 17,5 nie. Przeciez to wszytsko zależy od dojrzałości gracza i zaufania jego rodziców do niego i na odwrót. A i tak wszyscy wiemy ze jak ktos bardzo będzie chciał kupić wiedźmina to i choćby miał 12 lat będzie go miał. Taka jest rzeczywistośc i nic tego nie zmieni jak będziemy nad tym biadlić, a nie działac. Śmiesza mnie teksty "ale i tak tą gre kupie mimo że 18 lat bede miał dopiero w grudniu za rok, a rodzice na pewno mi pozwolą kupic bo tata sie sam doczekac tej gry nie może:P" no tak a ja bede miał 18 lat w lutym wiec dopiero w lutym będe mógł zagrać w wiedźmina (co moze sie okazać prawdą bo mój komp nie spełnia narazie wymagań :) To jak będziesz miał 18 lat nagle osiągniesz pełną dojrzałość psychiczną i emocjonalną i sam w końcu bedziesz mógł podejmowac decyzje, czyż nie ?? Przecież dorosłości uczymy się pzrez całe życie a nie nabywamy magicznym sposobem w dniu 18 urodzin. Tak czytam co napisałem i okazało sie że zboczyłem trochę z temtu...ale musiałem napisac co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obejrzeć niektóre screeny, lub plakaty. Między innymi taki screen troszkę mówi. Wystarczy się domyśleć... ;-)

20071002204157

20071002204218

20071002204404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 20:34, feniksipopiół napisał:

To jak będziesz
miał 18 lat nagle osiągniesz pełną dojrzałość psychiczną i emocjonalną i sam w końcu bedziesz
mógł podejmowac decyzje, czyż nie ?? Przecież dorosłości uczymy się pzrez całe życie a nie
nabywamy magicznym sposobem w dniu 18 urodzin.


W dniu 18 urodzin nabywasz jednak coś innego - pełną odpowiedzialność prawną za swoje czyny. I jeżeli np. brutalna gra/film/książka/odcinek Teletubisiów sprowokuje cię do dokonania rzezi na ulicach Szamotuł(*), to odpowiadasz za to ty, a nie twoi rodzice/opiekunowie. A jeżeli tych 18 lat nie masz, to choćbyś był i najdojrzalszy na świecie, prawną odpowiedzialność za ciebie ponosi opiekun i w związku z tym to ON może grę/film/książkę/odcinek Teletubisiów nabyć. Dziękuję za uwagę.

(*) Nie jestem zwolennikiem tej teorii, ale chyba jakieś malusieńkie "coś" w niej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee jak już tak o tym dyskutujecie to niezauważył ktoś może że np. taki Gothic 2 miał sceny seksu, była przemoc i wulgaryzmy i jakoś nikt sie nie czepiał choć gra dostała 12+ a taki Gothic 3 to wogóle bez takiego czegośi z małą ilością przemocy ( nawet krew sie nie rozlewa) i dostał 16+. Tak samo Oblivion co w tym takiego dostał 16+ niewiadomo nawet za co, że niby ktoś sie wystraszy jakiegoś stworka ? No może ktoś tak ale ja np. mam gdzieś jakieś znaczki PEGI, myślicie że jak zobacze odpadającą głowę to: wyjde na ulice i zaczne strzelać do ludzi/ zrąbie sobie psychikę na maksa/ dostanę zawału/ pobiegnę do mamy ? Może dla niektórych to gra nie jest ale dodam od siebie że mam 13 lat ;] i gram w praktycznie każdą taką grę, w większość RPG, FPS i inne gry z 16+ no i mam zamówionego Wiedźmina, Crysisa, Hellgate: London ( 3 gry od 18+), i zobaczymy czy będe psycholem. Piszę to bo mnie zaczynają denerwować takie dyskusje, tak jakbyście wy dorośli niewiedzieli jak to jest być w tym wieku. I praktycznie wszyscy moi znajomi grają w takie gry i jakoś się z nimi nic niestało. A to że 1 osoba na 1000 nie potrafi odróżnić gry od reala to już jego problem nieuważacie? Więc proszę wszystkich dorosłych nie wymądżajcie się tak na ten temat bo mało jest ludzi którzy grają w brutalne gry a potem wychodzą na ulice z nożem itp. ( oczywiście są takie przypadki ale nie często ). Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie zdziwiłem się gdy zobaczyłem tę wiadomość. Wiedźmin od początku był zapowiadany jako gra brutalna, na niższy znaczek nie było co liczyć..

Dobrze, że znaczka seksu nie ma, rodzice będą chętniej kupować xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej seksu! Więcej seksu! I Krwi! Krwi, flaków i tarzających się po ziemi mózgów! Tak, jestem niedojrzały emocjonalnie... :> No i ile w końcu jest tych sutków?! Wasza gra jest zbyt mało brutalna, ja bym dał 3+ ;)... I za mało seksu! I Triss ma za mały dekolt... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować