Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Cin

Pomysły na Ekranizacje gier

192 postów w tym temacie

Tak jak w tytule jakie gry chcielibyście zobaczyć w kinie.

Nie piszcie tylko tytułu ale:
-dlaczego
-jakie wątki
-kogo chcielibyście widzieć w głównych rolach
itp itd.

Ja na przykład nie obraziłbym się na Bioshocka i mówię to po zagraniu tylko w kawałek demka, po prostu bardzo podoba mi się pomysł katastrofa lotnicza + podwodne miasto + plus elementy horroru. No ale muszę zagrać w pełna wersję żeby poznać cała fabułę.


(zdaję sobie sprawę ze jest podobny temat ale:
-Umarł jakieś pół roku temu
-Chodziło o istniejące gry i filmy, a nie pomysły na nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie taka propozycja pół serio.
ProEvo Soccer!
Film miał by polegać na tym że trener pewnej drużyny siedzi na trybunach z laptopem i prowadzi mecz.
Wszyscy podziwiają zmagania pilkarzy na boisku a on gapi się w ekran i się śmieje.
Mecz jest niesamowity i kończy się wynikiem 18:2.

To taka luźna propozycja na dobranoc :)
Jutro w ciągu dnia napiszę cos na powaznie.

Ale temat fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć ekranizację Gothica. Jestem ciekawy jakby świat wyglądał, kolonia, bariera. Fabułę każdy zna a co do odtwórców ról to obojętnie kto byle byli podobni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo ekranizacja Sąsiadów z Piekła Rodem :D Grało by dwóch idiotów paru drugoplanowych, dużo śmiechu, humoru i dobra komedia :D

(ekranizacja Wormsów :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 22:34, Fumiko napisał:

Jade Empire :D Fantastyczny film by z tego wyszedł, na miarę Hero co najmniej :D



Zgadzam się! Fantastyczni bohaterowie i świat w grze na pewno sprawdziłby sie na dużym ekranie.
To samo z KotOR-ami! Te gry są stworzone do ekranizacji;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w grę nie grałem ale z tego co wiem o niej to niezły pomysł, orientalny film fantasy ?? ogólnie RPG stanowią dobra podstawę do filmów. Co nasuwa mi inny pomysł

Fallout, przetrwać w postapokaliptycznym świecie, bez podziału na dobro i zło i te scenerie zniszczonych stanów zjednoczonych.


hate mastah: mógłbyś to bardziej rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 22:28, 143872 napisał:

Chciałbym zobaczyć ekranizację Gothica. Jestem ciekawy jakby świat wyglądał, kolonia, bariera.
Fabułę każdy zna a co do odtwórców ról to obojętnie kto byle byli podobni :)



To marzenie mas Gothicowskich graczy :) Ja również chciałbym zobaczyć koleje życiowe Beziego na dużym ekranie.
Oczywiście jakoś przyzwoito zrealizowane, najważniejszym elementem byłoby IMO odtworzenie tej ciężkiej, zaszczutej atmosfery Kolonii, a w szczególności Starego Obozu.
Zresztą, już jakiś czas temu grupa fanów z dojczlandów zrealizowała projekt "Gothic - Der Film" tyle że to po prostu była najzwyklejsze , nakręcone przejście gry , tyle że bez questów pobocznych i z "filmowymi" ujęciami ;]

Tak mnie naszło - wyobrażacie sobie filmowego Gothica zrobionego przez polaków? xD
W roli Thorusa obsadzono by pewnie Lindę (chociaż tam nie porzucałby sobie zbytnio mięsiwem) , w roli Diego Żmijewskiego z włosami farbniętymi na czarno a w roli Wrzoda.........Maciek Zakościelny! (..i dobrze mu tak:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja najchętniej chciałbym zobaczyć ekranizacje Baldura :). Jednak jak każdy wie fabula tej gry jest zbyt duza by zmiescila sie w jednym filmie. Dlatego moglby to byc serial xD. Jak jeszcze gralem w jedynke to zawsze sobie wyobrazalem jaki bylby poczatek :D. Jednak serial ten MUSIAŁBY być na podstawie gry a nie ksiązki. Ta druga przeczytalem raz i z niesmakiem rzucilem ja w kat. A teraz obsada najdrozszego serialu wszechczasow:

sezon pierwszy
Jaheira: Jennifer Connelly
Khalid: Clive Owen
Montaron: Hugh Jackman
Xazar: Kevin Bacon
Minsc: Vin Diesel
Dynaheir: Beyonce xD
Imoen: jakaś młoda aktorka :P
i inni

sezon drugi
Jaheira: Jennifer Connelly
Minsc: Vin Diesel
Imoen: jakaś młoda aktorka :P
Viconia: Charlize Theron
Yoshimo: Jet Li ;D
i inni

Dobierałem aktorów bardziej ze wzgledu na moje wyobrażenie postaci z baldura i podobienstwo aktorow do nich, nie zas za ich umiejetnosci. Zdaje tez sobie sprawe, ze moze z jeden aktor zgodzilby sie grac w takim serialu. Reszte obsady stanowiliby pewnie nikomu nie znani ludzie, ale pomarzyc zawsze mozna ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:07, Donki napisał:

A ja najchętniej chciałbym zobaczyć ekranizacje Baldura :). Jednak jak każdy wie fabula tej
gry jest zbyt duza by zmiescila sie w jednym filmie. Dlatego moglby to byc serial xD. Jak jeszcze
gralem w jedynke to zawsze sobie wyobrazalem jaki bylby poczatek :D. Jednak serial ten MUSIAŁBY
być na podstawie gry a nie ksiązki. Ta druga przeczytalem raz i z niesmakiem rzucilem ja w
kat. A teraz obsada najdrozszego serialu wszechczasow:

sezon pierwszy
Jaheira: Jennifer Connelly
Khalid: Clive Owen
Montaron: Hugh Jackman
Xazar: Kevin Bacon
Minsc: Vin Diesel
Dynaheir: Beyonce xD
Imoen: jakaś młoda aktorka :P
i inni

sezon drugi
Jaheira: Jennifer Connelly
Minsc: Vin Diesel
Imoen: jakaś młoda aktorka :P
Viconia: Charlize Theron
Yoshimo: Jet Li ;D
i inni

Dobierałem aktorów bardziej ze wzgledu na moje wyobrażenie postaci z baldura i podobienstwo
aktorow do nich, nie zas za ich umiejetnosci. Zdaje tez sobie sprawe, ze moze z jeden aktor
zgodzilby sie grac w takim serialu. Reszte obsady stanowiliby pewnie nikomu nie znani ludzie,
ale pomarzyc zawsze mozna ;].



FAbuła Baldur''s Gate jest zbyt rozległa żeby powstał film, czy nawet serial. Choć byłoby super ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 22:59, Mr. Cin napisał:

Fallout, przetrwać w postapokaliptycznym świecie, bez podziału na dobro i zło i te scenerie
zniszczonych stanów zjednoczonych.


no własćwie to już było ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym chętnie zobaczył ekranizację Diablo :) albo ehhh to mogłoby byc coś - Warcraft the Movie :D
No i Gothica można by zekranizować :) - scenarisuz właściwie gotowy - bo fabuła bogata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:20, lothar-mb napisał:

ja bym chętnie zobaczył ekranizację Diablo :) albo ehhh to mogłoby byc coś - Warcraft the Movie
:D
No i Gothica można by zekranizować :) - scenarisuz właściwie gotowy - bo fabuła bogata



Rzeczywiście do do Diablo to byłoby super gdyby został zekranizowany;P, a co do Warcrafta, to jakos go nie lubie..za to Starcraft...miodzio ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:25, Długi18 napisał:

Rzeczywiście do do Diablo to byłoby super gdyby został zekranizowany;P, a co do Warcrafta,
to jakos go nie lubie..za to Starcraft...miodzio ;P


o Starcraft też mógłby być :) chociaż już jeden filmik w takiej konwencji był - "Starship Troopers"
no i oczywiście "Alien" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:30, lothar-mb napisał:

> Rzeczywiście do do Diablo to byłoby super gdyby został zekranizowany;P, a co do Warcrafta,

> to jakos go nie lubie..za to Starcraft...miodzio ;P

o Starcraft też mógłby być :) chociaż już jeden filmik w takiej konwencji był - "Starship Troopers"
no i oczywiście "Alien" :)



Zgadza sie, ale to nie są ekranizacje gier ( oprócz Aliens vs. Predator ).... a co do filmów to obydwa są kultowe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:34, Długi18 napisał:

Zgadza sie, ale to nie są ekranizacje gier ( oprócz Aliens vs. Predator )....


no niby tak , ale generalnie po co dublować temat - fabuła w takim "Starcraft Movie" byłaby podobna jak w"Starship Troopers" :).
No i tak samo byłoby z ekranizacją Fallouta i filmem "Mad Max"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:45, lothar-mb napisał:

> Zgadza sie, ale to nie są ekranizacje gier ( oprócz Aliens vs. Predator )....

no niby tak , ale generalnie po co dublować temat - fabuła w takim "Starcraft Movie" byłaby
podobna jak w"Starship Troopers" :).
No i tak samo byłoby z ekranizacją Fallouta i filmem "Mad Max"



w sumie masz racje, ale nie oznaczało by to, że te filmy nie mogły by być lepsze, chyba, że Uwe Boll by sie za nie zabrał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 23:47, Długi18 napisał:

w sumie masz racje, ale nie oznaczało by to, że te filmy nie mogły by być lepsze, chyba, że
Uwe Boll by sie za nie zabrał ;P


oj tego właśnie się boję :D. Jak Boll się za coś weźmie to siąść i płakać tylko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 22:34, Fumiko napisał:

Jade Empire :D Fantastyczny film by z tego wyszedł, na miarę Hero co najmniej :D


Hah i było by w tym wszystko od efektów walk, świetna fabuła, zwroty akcji, wątek miłosny... Hah:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować