Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Cin

Pomysły na Ekranizacje gier

192 postów w tym temacie

Doom! Aha, już było... to może Alone in the Dark? Aha...
A tak na serio - przydałaby się ekranizacja Splinter Cella (coś miało być, nie jestem pewien).
Filmy, w których maczał palce Clancy zawsze mi się podobały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zobaczyłbym ekranizacje całego Legacy of Kain. Tyle ze nie potrafię wyobrazić sobie tego tytułu w formie filmu. Myślę LoK na wielkim ekranie i od razu w moim umyśle pojawia się słowo anime. W sumie fabuła tej gry jest na tyle pokręcona że przystaje tylko do tego typu twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAk ktoś nakręci film na podstawie cyklu Warcraft i do tego ten film będzie lepszy od Władcy "pierścionka" to stawiam temu komuś pomnik ze szczerej platyny. Słowo się rzekło, kto chętny pomnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła kotora I i II idealnie nadaje się na serial.

Obsada:
Sezon 1
Główny bohater- James Marsters
Mission- Lexa doig (oczywiście po odpowiedniej charakteryzacji)
Carth- Steve Bacic

Sezon II
Sion -Alan Rickman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję nieco już zapomniany "Albion", a dokładnie - pierwszy akt (chociaż można by i następne, tworząc cykl filmowy). Fabuła wymagałaby tylko kilku drobnych poprawek (jedną z nich - choć bardziej marketingową - byłaby zapewne zamiana Rainera Hofstedta na seksowną panią doktor Hofstedt), bo sama w sobie jest bardzo filmowa.

A co do innych pomysłów - sporo gier dostarcza świata i pomysłu do adaptacji, ale do zekranizowania się nie nadają, a to ze względu na stanowcze różnice między tym, czego oczekuje się od gier, a tym, czego od filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:08, PRINCE JANEK napisał:

Ekranizacja THAW to by było coś, taki film o desce albo ekranizacja Need for Speed Most wanted
też by była super :)

No cóż, wydaje mi się, że "Fast & Furious" wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na upartego można by zekranizować każdą liniową grę i prawie każdą wojenną. Jeżeli chodzi o moje typy, to proponuję: Syberię1i 2, Stil Life, Tajne Akta: Tunguska i GTA San Andreas. IMO w grach które wymieniłem panuje świetny klimat, który przy odrobinie dobrych chęci dałoby się przenieść na ekran. Co do aktorów, to nie mam pojęcia, kto mógłby zagrać. Przygodówki można by zekranizować w całości, natomiast z GTA należało by usunąć wszystkie statystyki, misje poboczne, a skupić się na głównym wątku, czyli tym, co przedstawiają i komentują cutscenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy mógłby być też być świat warhammera 40,000 (nie koniecznie ten z gier) opowiedziany z perspektywy jednego żołnierza na przykład Gwardii Imperialnej.

(heh, kropeczkę dostawiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seriale o Baldurze lub Falloucie.
Mr.Cin miał też genialny pomysł, ale ja bym zrobił z tego serial i odcinki by się działy na przemian z perspektywy różnych ras. Np orkowie by przygotowywali się do bitwy. Odcinek kończy się podczas szarży, a następny zaczyna sie z perspektywy drugiej walczącej strony jak orki na nich biegną. Jeśli reżyser by umiał wykorzystać takie przejścia to serial byłby hitem :D

(a dostawiaj, kropeczki muszą być :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2007 o 23:16, M1k3 napisał:

Mr.Cin miał też genialny pomysł, ale ja bym zrobił z tego serial i odcinki by się działy na
przemian z perspektywy różnych ras. Np orkowie by przygotowywali się do bitwy. Odcinek kończy
się podczas szarży, a następny zaczyna sie z perspektywy drugiej walczącej strony jak orki
na nich biegną. Jeśli reżyser by umiał wykorzystać takie przejścia to serial byłby hitem :D


ja to już prędzej bym widział jako Kompania Braci w Gwardii imperialnej. Ale przedstawianie innych ras w każdym odcinku też nieźle brzmi. Szczególnie gdyby bitwy zostały zrobione z rozmachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że fabuła gry Planescape: Torment, w odpowiednich rękach, stałaby się świetnym materiałem na scenariusz filmu :-) Nic dodać nic ująć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować