Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Cin

Pomysły na Ekranizacje gier

192 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 23:25, M1k3 napisał:


Dawajcie piszemy petycję do Uwe :P (Tak wiem, głupi żart)


jeżeli już to Spielberg/Lucas
no albo Michael Bay od Transformersów

Awesome: oj tak Mafia the movie = murowany hit

tylko jakoś nie mogę dopasować żadnego aktora do roli Tommiego Angelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Secret of Monkey Island

Dla tych, którzy w czasie premiery robili w pieluchy (lub nawet nie było ich w planie), a potem nigdy nie shańbili się grami przygodowymi, dopowiem, że SOMI opowiada o perypetiach Guybrusha Threepwooda, chłopaka, który chce zostać piratem. Akcja rozpoczyna się na niewielkiej wyspie znanej jako Melee Island - Guybrush dowiaduje się od Trzech Ważnych Piratów, że aby zostać jednym z nich, musi przejść trzy próby: próbę fechtunku (trzeba wygrać z Carlą, mistrzynią szpady), próbę poszukiwacza (trzeba znaleźć Legendarny Skarb Melee Island) oraz próbę złodziejstwa (trzeba ukraść statuetkę z rezydencji gubernator wyspy, Elaine Marley). Przy okazji wykonywania zadań, Guybrush dowiaduje się, dlaczego po miejscowej tawernie - SCUMM Barze - jak i całej wyspie nieustannie pałętają się piraci. Otóż, nie opuszczają oni wyspy, bo zostali sterroryzowani przez LeChucka - widmowego kapitana widomowego statku regularnie nawiedzającego okoliczne wody i mordującego wszystkich na pokładzie. Wieść gminna niesie, że zanim stał się duchem zakochał się w urodziwej pani gubernator - niestety bez wzajemności. Sądził, że uda mu się jednak ją przekonać i aby zaprezentować swoje możliwości, postanowił odkryć Legendarną Tajemnicę Małpiej Wyspy. W czasie podróży zaskoczyła go i jego okręt straszliwa burza, wskutek której wszyscy zginęli łącznie z nim samym. Sądzono, że to koniec LeChucka. Ale się pomylono. :)

Tak oto wygląda prolog tej legendarnej gry, która od początku do końca nafaszerowana jest żartami i absurdalnymi sytuacjami - roi się w niej od barwnych postaci, aluzji wyśmiewających stereotypy kultury masowej (np. każdy szanujący się pirat musi mieć papugę, opaskę na oku, hak zamiast ręki i/lub drewnianą nogę).

Film powinno się zrobić na Zachodzie, bo tam mają odpowiednie środki i tak będzie z pewnością realniej. Dlatego też propozycje obsady to aktorzy anglojęzyczni (choć niekoniecznie anglosasi).

- jako Guybrusha widziałbym tu sympatycznego i ładnego (ale bez przesady:P) aktora młodego pokolenia, potrafiącego zagrać fajtłapę, niestety tu jestem na bakier z obsadą. ;)
- uwodzicielska Elaine Marley - Jessica Biel byłaby niezła, tylko musiałaby się przefarbować na ogniście rudo. :D
- LeChuck - Daniel Day-Lewis
- Stan - Kevin Spacey
- Voodoo Lady - Whoopi Goldberg

---

Gabriel Knight: Sins of the Fathers

Moja druga propozycja to Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Dla nieznających: głównym bohaterem jest Gabriel Knight, młody właściciel antykwariatu w Nowym Orleanie i początkujący pisarz w jednej osobie. W jego mieście ma miejsce seria zabojstw powiązanych z kultem voodoo - temat ten wydaje się Gabrielowi ciekawy i postanawia oprzeć na nim swoją następną powieść - rozpoczyna zbieranie materiałów. W zdobywaniu informacji pomaga mu prowadzący śledztwo w sprawie morderstw, detektyw Moseley, najlepszy kumpel. Wraz z postępem swojego minidochodzenia, Gabriel zauważa porażające zbieżności z koszmarem, który nawiedza go od lat; śni mu się, że stoi przy wielkim płonącym stosie, szyję oplata mu wąż, przed oczami pojawia się półnaga kobieta w zwierzęcej masce z wielkim wężem w rękach, zmieniająca się w jaguara; błyszczy dziwny medalion skąpany we krwi, aż w końcu Gabriel rozpoznaje samego siebie wiszącego na gałęzi w czasie burzy. Kolejne szczegóły odkrywają dramatyczną historię sprzed 150 lat i przybliżają Gabriela do rozwiązania sprawy mordów religijnych i znaczenia jego koszmarów.

Tak oględnie mówiąc prezentuje się zaczątek fabuły Gabriela - jednej z najlepszych przygodówek w historii. Propozycje obsady:

- Gabriel Knight - ktoś w typie Johnny''ego Deppa, tylko odrobinę młodszy
- Grace Nakimura - ktoś w typie Sung Hi Lee ;) ale nieco młodsza
- Moseley - Kevin Spacey byłby świetny, gdyby mu trochę odjąć lat
- Malia Gedde - Salma Hayek albo Halle Berry
- Dr John - Michael Clarke Duncan albo Ving Rhames
- wujek - Anthony Hopkins

--- Vege. :)

Ktoś polaryzuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że tu się pojawia pewno "ale".
Bo jakby nie patrzeć "Piraci z Karaibów" brali garściami z motywu "Monkey Island".
Czy nie rzucają się nam od razu porównania kpt. Barbossy i LeChucka ? :)

Z Wikipedii: "There are a few similarities between LeChuck and Barbossa, the villain from the movie Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl. Davy Jones, the villain from Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest, is also similar to LeChuck. Like the ghost pirate LeChuck, Davy Jones is a villainous undead pirate captain whose immortality is a curse resulting from his broken heart. Due to similarities in plot, it would seem that the writers of the Pirates of the Caribbean movies are fans of the Secret of Monkey Island'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 02:55, lothar-mb napisał:

tylko że tu się pojawia pewno "ale".
Bo jakby nie patrzeć "Piraci z Karaibów" brali garściami z motywu "Monkey Island".
Czy nie rzucają się nam od razu porównania kpt. Barbossy i LeChucka ? :)


Przede wszystkim - kiedy Ron Gilbert obmyślał Monkey Island, inspirował się (broń Boże plagiatował) częścią Disneylandu zwaną... Pirates of the Carribean. :) Film, więc w pewnym sensie, trafia w swoje korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:44, Krakers15 napisał:

W zasadzie to na upartego można by zekranizować każdą liniową grę i prawie każdą wojenną. Jeżeli
chodzi o moje typy, to proponuję: Syberię1i 2,[...]

ahh, to by było coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2007 o 17:02, Sephirath napisał:

A na serio - ja się nie mogę filmu "The Sims" doczekać, trailery są rozbrajające :-)

To pewnie bedzie coś a''la "Moda na sukces", tak? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 17:02, Sephirath napisał:

He hehe, Wiedźmina można by zekranizować, hehe :-P

Jest film na podst. książek SPakowskiego...Totalna porażka ;)

Dnia 07.10.2007 o 17:02, Sephirath napisał:

A na serio - ja się nie mogę filmu "The Sims" doczekać, trailery są rozbrajające :-)

No to bedzie hit sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 17:31, Sephirath napisał:

Nie, bardzo fajna komedia :-)

Ale przy MnS też mozna się usmiać! Ponieważ Broke z Richem, to Amber zostawiła Ricka, a Teylor się z nią skumał, dlatego Stefani poszła spać bez dobranocki, z czego wyszła nowa kolekcja dla domu mody Forrester:)

Krótko, zwięźle i na temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 23:35, Mr. Cin napisał:

>
> Dawajcie piszemy petycję do Uwe :P (Tak wiem, głupi żart)

jeżeli już to Spielberg/Lucas
no albo Michael Bay od Transformersów

Awesome: oj tak Mafia the movie = murowany hit

tylko jakoś nie mogę dopasować żadnego aktora do roli Tommiego Angelo


C o do Tomiego,to moze...Al Pacino???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 18:54, Vanmati napisał:

C o do Tomiego,to moze...Al Pacino???

Oj, wiek już chyba nie ten :P Bardziej pasowałby...no właśnie nie wiem kto :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm film na podstawie gry S.T.A.L.K.E.R. ? Świat ciekawy fabuła dowolna bo da się dużo wymyślić od wybrańca do zabije tego kolesia bo dotknął moją siostrę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 19:02, Firaxo napisał:

> C o do Tomiego,to moze...Al Pacino???
Oj, wiek już chyba nie ten :P Bardziej pasowałby...no właśnie nie wiem kto :s


Teraz mozna odmłodzic jakimis srodkami na komary czy cos,bo z młodszych to nie ma na co liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2007 o 17:02, Sephirath napisał:

A na serio - ja się nie mogę filmu "The Sims" doczekać, trailery są rozbrajające :-)


serio taki film wychodzi, bo jakoś nie mogłem odnaleźć żadnego trailera na YT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować