Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA wchłonęło studia BioWare i Pandemic

109 postów w tym temacie

No cóż. Na pewno jest źle. Elektronicy może nie będą wpływać na pracę studia i jakość gier, ale wydanie i cena na pewno się zmienią na gorsze :( Cóż, taka jest polityka EA = kasa, jeszcze więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 15:28, EATomek napisał:

Vojtas: ale sa beta-testy ;)


To trudna i bardzo odpowiedzialna robota. Tu nie mam miejsca na relaks.

Dnia 12.10.2007 o 15:28, EATomek napisał:

Co wiecej - mowimy o autorach gier takich, jak Diablo i Far Cry.
Mowimy tez o BioWare - firmie, ktora jest odpowiedzialna za chocby KOTOR-a. Czy Wy naprawde
myslicie, ze EA bedzie chcialo zepsuc im opinie?


Mówisz do mnie, czy do kogo? Ja nic nie pisałem o wpływie EA na BioWare - ale nietrudno mi sobie wyobrazić, jak księgowi i marketingowcy przyciskają studio do muru. Myślę, że nie ma na ten temat co dyskutować, bo nawet jeśli tak jest, to i tak nie przyznasz racji. Nie możesz, bo to tajemnica służbowa po prostu.

Dnia 12.10.2007 o 15:28, EATomek napisał:

Co do imprez, ktore zorganizujemy w ciagu najblizszych miesiecy - mozesz sie o nagrody nie
martwic ;)


Nie martwię się tym, szczerze mówiąc mam to gdzieś. Dbacie o to by Wasze logo dobrze wyglądało, by były banery, by konferansjer wymieniał nazwę - reszta? Fuck it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emillo2: Widzisz, nie mam szans Was przekonac do swoich racji, jesli nie bedziecie chcieli spojrzec na moje argumenty. Ja sie staram Wam przedstawic sytuacje taka, jaka jest ona w rzeczywistosci. A rzeczywistosc jest taka, ze szefowie EA i BioWare wiedzieli co robia.

Nie jestem od przekonywania Was do tego, ze to byla dobra decyzja. Tym zajma sie pracownicy BioWare pracujac nad swoimi grami.

Vojtas: poczekaj prosze na zblizajace sie eventy miedzy innymi zwiazane z Crysisem. Wtedy - mam nadzieje - zweryfikujesz swoja opinie.

A poza tym, o jakiej tajemnicy sluzbowej mowimy? Przeciez ja nie jestem zadnym ksiegowym, a z firmy BioWare nie znam nikogo. Ja po prostu wiem, ze skoro BioWare zgodzilo sie na przylaczenie do EA, musialo miec przedstawione bardzo dobre warunki, ktore spisane zostaly w odpowiedniej umowie. Cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Bioware był drugim Origin? Jedyna pozytywna strona tego to większe szanse na mass effect na PC. Osobiście nie pamiętam studia któremu zasymilowanie przez EA wyszło na dobre. Może to sie zmienić ale ja w to nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas: jestem pewien, ze cokolwiek nie odpowiem i tak mnie za to skrytykujesz, wiec to troche kloci sie z definicja rozmowy, prawda?

Powiem tak - sa, jakie sa. Ale nikt nie mowi, ze w przyszlosci bedzie lepiej, prawda? No wlasnie.

Ok Panowie - ja sie juz zbieram (weekend sie zaczyna, a tak sie zlozylo, ze zalatwien na tak zwanym miescie moc). Takze do uslyszenia po weekendzie i naprawde - o nic sie nie martwcie.

Vojtas: ja wierze, ze bedziesz pozytywnie bardzo zaskoczony naszym postepowaniem w najblizszej juz przyszlosci. I wierze gleboko w to, ze sie obydwaj nie zawiedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:24, EATomek napisał:

Vojtas: jestem pewien, ze cokolwiek nie odpowiem i tak mnie za to skrytykujesz, wiec to troche
kloci sie z definicja rozmowy, prawda?


Nie no, luzik. Zależy co powiesz. :)

Dnia 12.10.2007 o 16:24, EATomek napisał:

Vojtas: ja wierze, ze bedziesz pozytywnie bardzo zaskoczony naszym postepowaniem w najblizszej
juz przyszlosci. I wierze gleboko w to, ze sie obydwaj nie zawiedziemy.


Wprawdzie wiara przenosi góry, ale dobrymi chęciami również kafelkują piekło. :)) Nic tak nie zamyka ust przeciwnikowi jak konkrety. Go ahead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:11, EATomek napisał:

Emillo2: Widzisz, nie mam szans Was przekonac do swoich racji, jesli nie bedziecie chcieli
spojrzec na moje argumenty. Ja sie staram Wam przedstawic sytuacje taka, jaka jest ona w rzeczywistosci.
A rzeczywistosc jest taka, ze szefowie EA i BioWare wiedzieli co robia.

Nie jestem od przekonywania Was do tego, ze to byla dobra decyzja. Tym zajma sie pracownicy
BioWare pracujac nad swoimi grami.


nie mówię, że nie trafiają do mnie Twoje argumenty

jednym z powodów niechęci do EA jest polityka cenowa, bo jak się płaci dużo kasy to się wymaga a EA Polska zna tylko liczbę 139,90.

The Orange Box 139,90 a nie jak pisałeś około 120 (chyba, że obniżacie cenę)
Stranglehold 139,90
Crysis 139,90
tylko BlackSite: Area 51 ma prawdopodobnie kosztować 99 zł (to jeszcze jeden z ostatnich od Midway tytuł co EA wydaje w Polsce)
Medal of Honor: Airborne 139,90
Hellgate: London 139,90

Porównywałeś do steama - OK, a jest też inny kierunek - Wschód, gdzie premiery od EA mogą kosztować dużo mniej niż w Polsce. Pamiętam jak wielu było rozczarowanych Ojcem Chrzestnym, za którego płacili 169zł, okazało się, że gra wyszła słaba po czym w markecie można było kupić za 14,50 zł. Gdzie ta jakość za 170zł? Oczywiście EA nie jest odosobniona, Microsoft żąda za Halo 2 w Polsce 259zł a w Niemczech
można kupić za 35 Euro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, genialnie... ;/
Wysokie ceny, nie dopracowane produkcje, i kiepskie polonizacje ( a dla wielu ludzi zagrywających się w RPG to ważne ;) ) o to z czym kojarzy mi się EA ;/
Pozostaje tylko trzymać kciuki za Bioware, bo może dzięki nim z tych trzech wad zostanie wyeliminowana jedna - nie dopracowane produkcje. Bo na wyeliminowanie pozostałych nie ma nawet co liczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, oj nie podoba. Nie chcę sytuacji, w której będziemy mieli "KOTOR 2009" czy "Jade Empire 6: Return to the beginning". Ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polityka EA faktycznie jest taka, że wszystko na wszystko. Problem w tym, że na PC robią gry w technologi rodem z PS2. I jakby boję się tez trochę o DX10 i ekstra efekty w Dragon Age''u. Trzeba w dół, do konsol równać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie spojrzę to widzę EA ile można i jeszcze wykupili tak cenione dla mnie firmy... wątpię zeby teraz gry które wyjdą z pod skrzydeł tych firm (a dokładnie EA) będą mieć taki klimat jak te przed wykupieniem:/ te coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

typowe dla EA, jako silny gracz skupuja mniejsze ale juz uznane studia tak jak kiedys Westwood. Mam nadzieje ze Bioware stworzy KOTOR3, ale jak EA ma wtracic swoje 3 grosze to moze lepiej zeby trojki nie bylo...ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować