Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA wchłonęło studia BioWare i Pandemic

109 postów w tym temacie

EA przestałem lubić przez pierwsze Simsy... Tyle czasu, tyle nerwów z dodatkami, tyle kasy... Zmarnowane, to wszystko zmarnowane. Obserwowałem tę firmę, byłem wobec niej obojętny, dopóki nie przejęli przeszło 19% zysków Ubisoftu, ale po co im one, żeby robić lepszą reklamę swoich gier za cudze pieniądze? (ogólnie to nie wiem co z tego wynikło, 3 lata temu czytałem, że Elektronicy chcieli w ten sposób nawiązać współprace - tja - z Ubi, a niedawno, iż chcą całkowicie wchłonąć francuskiego giganta).
Teraz przejęcie BioWare''u i Pandemicu... Przyznaję, że marzyłem by Pandemic był u innego wydawcy (Lucas z cenami w Polsce chce trochę za wysoko), ale nie spodziewałem się, że to będzie EA - co na jedno wychodzi. No nic, a już BioWare''owy Mass Effect mnie zaciekawił, w tej sytuacji... Już go nie kupię. No może z 5 lat po premierze, w EA Classics jak się znajdzie za 5 dyszek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie!
Za co? Co ja takiego zrobiłem? Nie chce widziec 10 dodatku do NOWEGO SUPER WYPAS RPG''A BIOWARE!!!
Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie!
EA - nie ruszaj pracy BIOWARE! Za Chiny bo łby powykręcam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2007 o 14:16, Bartold-1991 napisał:

A Obsidian to pies?:D


Obsidian tworząc kotora 2 pracował na silniku jedynki, więc dużo się nie napracowali, dodali tylko parę rzeczy i koniec. Zrobili jeszcze NWN 2 tutaj już mieli większe pole do popisu, bo 2 znacząco różni się od 1, ale nadal mieli aurorę do dyspozycji. Ja czekam na ich własny produkt, aby zobaczyć ich zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
No to fajnie nie dość, że nienawidzę gości z EA Polska (kiepska jakość produktów), to jeszcze cena po premierze to "jedyne" 139.90, masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEEE !!
TYLKO NIE BIOWARE !!
MOJA UKOCHANA FIRMA ROBIĄCA GRY Z PASJA !
... po prostu szok - już widzę RPG-i Electronic Arts... :( dlaczego ta wielka plaga komputerowych gniotów i Simsów musiała dotkąć Bioware ??
Martwiłem się że nie będzie KOTOR-a 3 - ale teraz już NAPRAWDE sie martwie - o KOTOR-a 56423 z 2342 dodatkami. Martwie się o każdą grę RPG która wymaga zupelnie innego podejścia niż to które stosuje Electronic.
Zamiast kilku wspaniałych erpegów dostane ich wiele... w zubożałej formie. Teraz już nie musze się martwić o terminy gier BioWare = będą wychodziły "byleby jak najszybciej i najdrożej". Kto teraz będzie nam dawał dobre RPG ?? :(
*westchnienie* - jak pomyśle chociażby o rejestracji w systemie EA to mnie szlak trafia !! Juz zaczeli prosic o PIN do karty kredytowej czy jeszcze nie ??
BioWare był jedną z niewielu firm które nie uległy modzie na robieniu coraz to krótszych gier w odcinkach... jak tylko pomyslę że teraz dostanę dobrego RPG-a ale którego przejście zajmnie mi 5h - a pozniej bede musial kupic kolejną cześć (5h) i znowu kupić kolejną... to po prostu aż mi słów brak.
Teraz zamiast RPGA KIEROWANEGO DO GRACZY RPG DOSTANIEMY RPG KIEROWANEGO DO "SZERESZEGO GRONA ODBIORCOW" -co to znaczy ?? NIE MA KLIMATU JEST ZA TO ZAP*** POTWOROW :(

do EATomka : powiem tak - szanuje to że lubisz EA, jednakże wszystkie produkcje EA nie są Grami RPG - dodatkowo - z DOBRYCH GIER wydanych DO TEJ pory przez EA, osobiscie zaliczam tylko Bitwe o Srodziemie 2 i C&C3. Inne gry to po prostu komputerowe tasiemce coraz krotsze i w coraz wiekszej ilości. Z tych nie wydanych... Crysis to gra akcji - ktora będzie cholernie krótka. JEdynie Hellgate daje radę. I polityka EA - to wszystko nastawia negatywnie to tego zdarzenia - po dotychczasowym zachowaniu EA mozemy przewidywać tylko najgorsze. nie wiem jak Ciebie ale mnie nie cieszy wizja , przykładowo KOTOR-a pociętego na 4 części, sprzedawanego po 99 zł i w dotaku nastawionego na sieczkę i efektowna grafike a nie na to co w RPGach ważne.

a propo Obisidianu : tak Oni też robią RPG - bardzo dobre - jednakże osobiście nie lubie RPG-FPP , po prostu wole widok "z trzeciej osoby, no i przedkladam dobrą fabułe nad swobodę grania.

To tragiczny dzień dla branży
Bioware - Rest in Peace
...
Az mi niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 11:57, jaceloth napisał:

> NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
> Nie Bioware! A co z Kotorem 3? :(
możesz być spokojny, teraz będzie tych Kotorów, oj będzie. Kotor 2008, Kotor 2009,Kotor 2100.
co roku będziesz miał nowego


Raczysz żartować. Nie będzie żadnego KOTOR-a, jesli Lucas się na to nie zgodzi. Oni sobie mogą chcieć, ale to LucasArts wydaje wszystkie gry ze znaczkiem SW. To Lucas jest tu nadrzędną siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matka2: Slowo "nienawisc" jest dosc mocne, nieprawdaz? W kazdym razie, nie wiem jaki masz powod do tego, by mnie nienawidzic. Tym bardziej, ze ja do Ciebie nic nie mam, wiec wiesz :)

Alex6x: wiesz, ja jestem pewien, ze do takiej sytuacji, o ktorej mowiles, nie dojdzie. Wiesz, spojrz na to obiektywnie - czy EA wydalo kiedys gre wlasnie w takiej formie, o jakiej mowisz? Musicie pamietac, ze to nadal stare, dobre BioWare z Rayem Muzyka na czele. Nie zapomna nagle jak sie robi gry, a EA na pewno w ich produkcji nie bedzie im przeszkadzac. A wprost przeciwnie :)

Wiem, ze Was nie przekonam raczej do swoich racji, ale jestem pewien, ze niebawem wszyscy przekonamy sie, ze mialem racje :) I jeszcze raz to powiem - spojrzcie na Hellgate: London i Crysis. No wlasnie - to sa gry, ktore powstaja we wspolpracy z EA. I zapowiadaja sie znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EATomek: patrzę na to obiektywnie. Chociażby Sims (brr .. przyznaję sie tej gry nigdy nie trawiłem), i seria Battlefield - to tasiemce nastawione na zysk. Jescze sie dobrze BF2 nie zadomowil na komputerach bo ma dosc usterek ale dodatek w drodze !!
Powiem tak: Jezeli EA zostawi w całkowitym spokoju proces produkcji, datę oddania produktu finalnego... w sumie cale studio BioWare a to co będzie robić to zasilać budżet BW, oczekując dobrych rezultatów - to wtedy naprawdę przestanę narzekać na EA.
Jednakże wszyscy znamy EA, i watpie zeby dala spokoj BioWare - uwezmie sie chociaż na date wydania gry... i już mamy niedopracowany produkt. Na pewno będzie chciała "poszerzyć grono odbiorców" -> gra rpg dla wszystkich ?? tja, mów dalej a ja postaram sie nie śmiać. Takich przykładów można przedstawiać w nieskończoność.
Mówisz Crysis. Dobrze to naprawde dobra gra... która na pewno będzie miała dodatek bo 10-14 h grania to tak troche.... mało. Jakosć wydania produktów EA też nie jest dobra. Pomijam już moje modły o to aby EA nie zaczeło wymagać rejestracji w ich systemie....
Abstrachując od tych 5-10% dobrych gier to EA=shit , i naprawdę nie widzę nic dobrego w przejeciu BioWare.
...ostatecznie w tym studiu pracują ludzie - a my homo sapiens często zapominamy o jakosci produktów gdy w grę wchodzi wybór - albo oddajecie grę w terminie albo was zwalniamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:53, EATomek napisał:

I jeszcze raz to powiem - spojrzcie na Hellgate: London i Crysis. No
wlasnie - to sa gry, ktore powstaja we wspolpracy z EA. I zapowiadaja sie znakomicie.


Masz rację - zapowiadają się. Bo jeszcze nie było premiery.

Poza tym - powiedz, jak wytłumaczyć strategię Electronic Arts, które mimo udziału kilku setek tysięcy graczy NFS Underground 2, likwiduje serwer multiplayer? "Nie wspieramy starych tytułów" - to jest wasze młotto. Co powiecie na totalną olewkę próśb graczy NFS Most Wanted o wypuszczanie patche''a? "Nie wspieramy starych tytułów". Jeszcze powiedz, że to dla naszego dobra. Co powiesz na to, że rok temu na imprezie turniejowej nie ufundowaliście żadnej nagrody rzeczowej dla zwyecięzców? Hmm, niech zgadnę... Taką macie zasadę! ALE rozdawaliście, z pomocą konferensjera - UWAGA - dema FIFY''08 na - UWAGA - Playstation2 -- i to na imprezie pecetowej! Faktycznie, jesteście nie do pobicia.

A co do newsa:

To są jedne z najbardziej szanowanych studiów w przemyśle i cieszę się, że będziemy z nimi znów współpracować. Przyczynią się do wzmocnienia naszych głównych celów: zwiększenia jakości, rozwinięcia idei gry przez sieć oraz tworzenia nowych własności intelektualnych. Oczekujemy, że przyniesie to w dalszej perspektywie sporo zysków naszym udziałowcom"

Wytłuszczenie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas: ale sa beta-testy ;) Co wiecej - mowimy o autorach gier takich, jak Diablo i Far Cry. Mowimy tez o BioWare - firmie, ktora jest odpowiedzialna za chocby KOTOR-a. Czy Wy naprawde myslicie, ze EA bedzie chcialo zepsuc im opinie? To raczej bylby srednio dobry pomysl, mam racje?

Co do imprez, ktore zorganizujemy w ciagu najblizszych miesiecy - mozesz sie o nagrody nie martwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Co powiesz

Dnia 12.10.2007 o 15:21, Vojtas napisał:

na to, że rok temu na imprezie turniejowej nie ufundowaliście żadnej nagrody rzeczowej
dla zwyecięzców? Hmm, niech zgadnę... Taką macie zasadę! ALE rozdawaliście, z pomocą konferensjera
- UWAGA - dema FIFY''08 na - UWAGA - Playstation2 -- i to na imprezie pecetowej! Faktycznie,
jesteście nie do pobicia...


sorry, że nie na temat ale...

racja, pamiętam w marketach była super promocja, dawali dema Simsów 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 15:25, maggit napisał:

Nie zapominajmy też o tym, że Atari wcale nie było lepsze od EA....


no i ma sporo kłopotów m.in. finansowych ale Polacy uratują firmę Wiedźminem ;-)

a z drugiej strony jak już wyżej było powiedziane zawsze mogą stworzyć nowe studio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować