Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Second Life sterowane mózgiem

53 postów w tym temacie

Tak, zaczyna się od gier sterowanych mózgiem, a kończy się na mózgu sterowanym przez gry (a raczej komputery) ;). Ja podziękuję, wolę postukać w klawiaturę. Ale na pewno nie w Second Life.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Second Life - ble jednym określeniem :P (Współczuje, jak tibia ale bez statystyk i z paroma pixelami więcej ?:P)

Jeszcze brak urządzenia służacego do automatycznego wypróżniania i dostarczania hamburgerów bezpośrednio do żołądka... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne...tylko po co coś takiego?
Nie dość, że siedzący tryb życia nie sprzyja ludziom, to jeszcze całkowite nie ruszanie się będzie zabójcze.
Tak to przynajmniej ruszasz rękami i palcami, żeby używać pada/klawiatury/myszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:42, Azreix napisał:

Coś mi się zdaje, że będzie niewypał jak hełm 3D.


Azreix. Nie do końca się z Tobą zgodzę. Możę o hełmach 3D nie jest zbyt głośno, ale wbrew pozorom, rynek ten rozwija się i to całkiem prężnie. Różnorodność w tym temacie jest sporo i generalnie już nawet każdy, zwykły wyjadacz chleba, może sobie pozwolić na hełm 3D sensownej jakości. Na razie to może jest bajer, ale myślę, że niedługo, za kilka lat, pojawią naprawdę dobre modele.
A co do wykrywania fal mózgowych - może to wszystko pójść oczywiście w złą stronę, ale może też w dobrą - ba przykład taka rzecz byłaby wybawieniem dla ludzi z paraliżem części, czy całego ciała. Poruszanie wózkiem, załatwianie spraw przez internet tylko za pomocą myśli. Czytałem, że na jakiejś uczelni skonstruowano... egzoszkielet, który umożliwia poruszanie się, zmienjszając masę człowieka o chyba 80 %! Czyli praktycznie bez żadnego wysiłku mięśni można chodzić. I takie wynalazki są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ale budzi strach który wywołują u nas setki filmów w których takie coś prowadziło do zagłady :)
Pograł bym takim hełmem nie powiem szczególe w PESa albo jakieś dobre bijatyki wydaje mi sie że było by miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, całkiem dobra nowina :P Miło, że w grach też istnieje jakiś postęp technologiczny ;] Do psioniki coraz bliżej, panowie, wkrótce "Mind Control" będzie na porządku dziennym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak najwygodniejszym rozwiązaniem jest używanie klawiatury i myszki ^^ Bo w razie co, sprzęt mogę kupić nowy, a mózgu z przegrzania nikt mi nie zwróci. :P Tak więc takie wynalazki traktujmy raczej jako ciekawostki niźli przyszłość gamingu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe które umiejętności pójdą kolejne pod tę czapkę...wymachiwanie mieczem?strzelanie z karabinu plazmowego do błyskawicznie skaczących po ścianach obcych?
zastanawiam się kiedy taka czapka stanie się wygodniejsza od klawiatury i pozwoli na skomplikowane serie ruchów (wbiegam do pomieszczenia, rzucam granat, chowam się za przeszkodą, ostrzeliwuję "na ślepo", wyskakuję zza przeszkody i biegnę za kolejną unikając pocisków.... itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie "zaszpanować". Akurat moja mama pracuje nad tą technologią, oczywiście trochę do innych celów niż granie, ale jednak miałem okazje się tym pobawić. Powiem jedno to na razie raczkuje i na wykorzystywanie tego do celów komercyjnych jest jeszcze stanowczo za wcześnie, ale za jakieś 5-10 lat, kto wie może będzie takim przełomem w sterowaniu jak około 30 lat temu wprowadzenie myszek, bez których dziś nikt nie wyobraża sobie życia. Po za tym prócz zupełnie nowego doznania, jakie nieść może takie sterowanie dodatkowo powinno pozwolić na w 100% komfortowe sterowanie nawet w zawansowanych aplikacjach (i grach) ludziom niepełnosprawnym i dodatkowo pozwoli im zmierzyć się w e-sporcie z pełnosprawnymi uczestnikami przy wyrównanych szansach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fang
Co do użyciu tego "bajeru" w życiu niepełnosprawnych to się całkowicie zgodzę. Prawdopodobnie będzie to dawało duże ułatwienie w posługiwaniu się komputerem.

@ja sam
Dla mnie to urządzenie (jeśli tak to można nazwać) zaciera coraz bardziej, przynajmniej dla mnie, strefę pomiędzy człowiekiem a maszyną. Za chwilę może się okazać, że przez takie obręcze będziemy w swojej jaźni widzieli wirtualne światy, które wykreuje maszyna i dosłownie zrobi nam pranie mózgu (taka niezbyt dobra wizja przyszłości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy,wreszcie ludzie zaczna uzywac mozgownicy ^^
Ciekaw jestem ile lat czekac bedziemy aby dane nam bylo zobaczyc w rzeczywistym zyciu Dreamfallowy "Projekt Alchera" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować