Zaloguj się, aby obserwować  
BeenMan

METAL czy HIP-HOP co lepsze?

545 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2006 o 14:56, Monastor napisał:

> Wole Hip-Hop w hip-hopie sa wazne teksty

To rzuć może tutaj jakimś pięknym, ważnym tekstem hip hopowym.

Znasz 2pac i piosenka Ghetto Gospel albo z polskich to Liber feat. Doniu piosenka Skarby albo Jeden Osiem L
Kiedyś było inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie polski hh bo tam fajnie wygladaja i sie wyslawiaja wykonowacy, sam pracuje nad tym zeby miec profesjonalna wade wymowy
lubie tez metal bo dzieki niemu wiem ze kupy, sex i szatan nie sa zle.
metal uczy mnie bycia wojownikiem natomiast hh pozwala zdobyc szacunek na dzielni i jak profesjonalnie seplenic oraz wygladac
pozdro 666-88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 14:56, Monastor napisał:

> Wole Hip-Hop w hip-hopie sa wazne teksty

To rzuć może tutaj jakimś pięknym, ważnym tekstem hip hopowym.

To tutaj ci daje tytuly naprzyklad takie : 2pac i pisenka Ghetto Gospel a z polskich to naprzyklad :Liber feat.Doniu
Skarby albo Jeden Osiem L piosenka Kiedyś było inaczej albo jeszcze Jeden Osiem L piosenka piosenka Czasem tak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:02, Seldon napisał:

> Uwielbiam słuchać ciężką muzykę. Denerwuje mnie fakt, że ogromna ilość zespołów metalowych

> ma zapędy satanistyczne, wszędzie pokazują tego typu znaki, mają takie teksty. Naprawdę,
nie
> wiem już jaki zespół metalowy jest od tego wolny.


To ty chyba dość krótko metalu słuchasz. To ,że twórcy czasami sięgają po tą tematykę ,żeby
wprowadzić pewne urozmaicenie w swoich tekstach, to jeszcze o niczym nie świadczy. Są zespoły
, które "bawią się" okultyzmem w swoich tekstach ,a są takie które zupełnie nie interesują
się tą tematyką (np. Hammerfall, Skid Row, Manowar itd. w zasadzie większość kapeli power metalowych,
czy glam metalowych (które sobie z okultyzmu totalne jaja robią :P ). Są też zespoły , które
w zależności od nastroju interesują się tym tematem , lub nie ( patrz Metallica , Iron Maiden)
itd.


Fakt, słucham zaledwie 4 rok. Zaczęło się od Blind Guardian - no to jest coś. Potem było masę innych zespołów, tak dla urozmaicenia, np. Therion - supre klimat, ale sam wiesz czego w tym nie lubię. Muszę wrócić chyba do powermetalu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khm , jak słuchasz Theriona , który bądź co bądź zaczynał od Death Meatalu , to nie oczekuj ,że będą śpiewać o różowym rowerku.... Spróbuj może sięgnąć do głównego nurtu - heavy, thrashu, speed metalu , tam jest duzo mniej pseudo czcicieli kozłów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hh można nie uznać za piosenke!
przecież tam to jest recytowanie przy byle jakiej muzie!
owszem... ostry ze mnie krytyk, ale jak słysze w radiu hh, lub techno to siłą woli sie powstrzymuje, żeby nie rozwalić tego radia

ale jak mówiłem kocham metal i rock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 14:43, graczomaniak napisał:

W Hip-Hopie jest za duż wszystkiego na kupie i niekiedy wykonwacy jeszcze nie wyraźnie mówią.:)

No nie powiesz mi, że rozumiesz co "ryczy" wokalista Behemota ;) I nie krytykuje tutaj tego zespołu, dla wielu osób będzie to zaleta, jednak pokazuję, że można lubić to co ty krytykujesz :)

Monastor - nie spodziewaj się wywodów porównywalnych do tych największych filizofów i autorytetów moralnych, ale możesz spróbować wsłuchać się w Grammatik - Nie ma skróconych dróg(potrafi podnieść na duchu), WWO - Uważaj jak tańczysz, Tymon - Oto ja, Fenomen - Ludzie przeciwko ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:26, Luk15 napisał:

> > Wole Hip-Hop w hip-hopie sa wazne teksty
>
> To rzuć może tutaj jakimś pięknym, ważnym tekstem hip hopowym.


"życie nasze składa się z któtkich momentów,
radosnych chwil lub przykrych incydentów
wszystkie je łapie,
korzystam z talentu przelewam go na papier
i dbam by chwile ulotne jak notka
nie uleciały ja ulotna plotka w niepamięc"

mam przepisac cała wzrotkę?!

Dnia 28.01.2006 o 15:26, Luk15 napisał:

z polskich to Liber feat. Doniu piosenka Skarby


Doniu?? To tylko Przestrzeń albo Uciekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 16:28, paweln napisał:

hh można nie uznać za piosenke!

Pewnie że można :) Można nawet uznać że koń jest człowiekiem, ale czy to nie mija się z prawdą? ;)

Dnia 28.01.2006 o 16:28, paweln napisał:

przecież tam to jest recytowanie przy byle jakiej muzie!

Czy jest to byle jaka muza zależy od gustu a o tych się nie dyskutuje.

Dnia 28.01.2006 o 16:28, paweln napisał:

owszem... ostry ze mnie krytyk,

Wg mnie masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, po tym co napisałeś(nie podałeś żadnych rzeczowych argumentów) nie zasługujesz na miano krytyka :)

>ale jak słysze w radiu hh, lub techno to siłą woli sie powstrzymuje, żeby nie rozwalić tego radia
Wypływa z Ciebie agresja, niedobrze bo to nie jest cecha prawdziwego krytyka :)

Dnia 28.01.2006 o 16:28, paweln napisał:

ale jak mówiłem kocham metal i rock

A ja kocham swoją rodzinę, dziewczynę i żółwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 16:50, Cheed napisał:

Pewnie że można :) Można nawet uznać że koń jest człowiekiem, ale czy to nie mija się z prawdą?


wg. mnie tak

>czy jest to byle jaka muza zależy od gustu a o tych się nie dyskutuje.

zgadzam się

Wg mnie masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, po tym co napisałeś(nie podałeś żadnych rzeczowych
argumentów) nie zasługujesz na miano krytyka :)

no wiesz... o gustach się nie mówi! krytykiem nie jestem... ja mówie to co myśle (czasami przez to mam kłopoty...)

Dnia 28.01.2006 o 16:50, Cheed napisał:

Wypływa z Ciebie agresja, niedobrze bo to nie jest cecha prawdziwego krytyka :)


przyznaje... czasem mnie agresja ponosi... ale to akurat taka przesada! przecież nie rozwale radia ja za nie płaciłem :D

Dnia 28.01.2006 o 16:50, Cheed napisał:

A ja kocham swoją rodzinę, dziewczynę i żółwia :)


ja także, tylko z tą różnicą że nie kocham żołwia, i nie twoją ale moją dziewczyne :D
metal i rock to drugoplanowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 17:06, paweln napisał:

wg. mnie tak

Nie wiem czego to się tyczyło, ale sądzę że przyznajesz mi rację :)

Dnia 28.01.2006 o 17:06, paweln napisał:

zgadzam się

Cieszy mnie to niezmiernie :)

>krytykiem nie jestem... ja mówie to co myśle (czasami przez to mam kłopoty...)
Wcześniej pisałeś że "ostry ze mnie krytyk" ;)

Dnia 28.01.2006 o 17:06, paweln napisał:

przyznaje... czasem mnie agresja ponosi... ale to akurat taka przesada! przecież nie rozwale radia ja za nie >płaciłem :D

Proponuje agresję wyładować na nękających ludzi(przeważnie metali, jak to piszecie) dresiarzy :)

Dnia 28.01.2006 o 17:06, paweln napisał:

ja także, tylko z tą różnicą że nie kocham żołwia, i nie twoją ale moją dziewczyne :D metal i rock to >drugoplanowo

To był taki żarcik, jak nie zauważyłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2006 o 16:50, Cheed napisał:

> ale jak mówiłem kocham metal i rock
A ja kocham swoją rodzinę, dziewczynę i żółwia :)



A swojego tyłka nie kochasz?;)


Co jest lepsze: obrazy Vinciego czy Daliego? Ciężko powiedzieć? Chyba podobnie jest z różnymi rodzajami muzyki. Jeszcze miesiąc temu powiedziałbym, że metal, dzisiaj przestały mnie tak bardzo kręcić ostre klimaty. Z hiphopu poznałem naprawdę fajnego Łonę, ale trzeba wziąć pod uwagę, że on właściwie żartuje sobie z hh jednocześnie go tworząc.

Jak dla mnie hh to walące na jedną modłę smutasy, a metal - ostra, czasami aż męcząca melodia i sporo zawodzenia. W jednym i w drugim jednak odnaleźć można wyjątki, dzięki którym słucha mi się przyjemnie w gruncie rzeczy sporo kapelciężkich i dwa czy trzy bandy hhopowe.

A tak w ogóle jazz i folk(huculski, żydowski i celtycki) jest najlepszy :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 17:12, Jerodzik napisał:

A swojego tyłka nie kochasz?;)

Nie kocham :P

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Jerodzik napisał:

Co jest lepsze: obrazy Vinciego czy Daliego? Ciężko powiedzieć? Chyba podobnie jest z różnymi
rodzajami muzyki.

Zgadzam się, dlatego pisałem już wcześniej, że jest to bezsensowny temat.

>Z hiphopu poznałem naprawdę fajnego Łonę, ale trzeba wziąć pod uwagę, że on właściwie żartuje sobie z hh >jednocześnie go tworząc.
Czy żartuje, ciężko ocenić, jednak z pewnością jeden z lepszych wykonawców("... może to bojówkarz radia maryja") :)

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Jerodzik napisał:

Jak dla mnie hh to walące na jedną modłę smutasy

W sumie raperzy, są jednymi z weselszych ludzi, mają pieniądze, kobiety i robią w życiu to, co kochają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 17:12, Cheed napisał:

Nie wiem czego to się tyczyło, ale sądzę że przyznajesz mi rację :)


owszem

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Cheed napisał:

Cieszy mnie to niezmiernie :)


no to ja też sie ciesze:D

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Cheed napisał:

Wcześniej pisałeś że "ostry ze mnie krytyk" ;)


źle to napisałem... powinno być "ostro krytykuje"

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Cheed napisał:

Proponuje agresję wyładować na nękających ludzi(przeważnie metali, jak to piszecie) dresiarzy
:)


czy tu chodzi oto że ja mam zbić dresa , czy on mnie (dresa już raz zbiłem[z mojego bloku])

Dnia 28.01.2006 o 17:12, Cheed napisał:

To był taki żarcik, jak nie zauważyłeś ;)


to moje też jak nie zauważyłeś ;)

jerodzik => mojego tyłka sie nie czepiaj! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dresa już raz zbiłem[z mojego bloku])
Zależy, kogo nazywamy dresem :) Bo o ile mi wiadomo dresy, to gatunek ludzi występujących w grupie, więc ciężko byłoby Ci takiego "zbić" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 17:18, Cheed napisał:

> A swojego tyłka nie kochasz?;)
Nie kocham :P


Każdy kocha swój tyłek;P.Kłamiesz!;)

Dnia 28.01.2006 o 17:18, Cheed napisał:


> Jak dla mnie hh to walące na jedną modłę smutasy
W sumie raperzy, są jednymi z weselszych ludzi, mają pieniądze, kobiety i robią w życiu to,
co kochają :)


A jużci! Nie przeszkadza im to jednak śpiewać dla ich braci, że jest dupnie, kasy brak, i w ogóle to tak ciężko, ach, ałaj.

Właściwie to źle napisałem. Hhopowcy przechodzą ze skrajności w skrajność - jak nie bida i łódzkie Bałuty na teledyskach, to skromno odziane panie i dużo wódzi. Jedno i drugie nie pasuje mi jakośc specjalnie, dlatego wolę Łonę. No O.S.T.R. też zgorszy nie jest właściwie:). Sąsiad z Łodzi, to trza popierać jego tfu!rczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jedno i drugie nie pasuje

Dnia 28.01.2006 o 17:24, Jerodzik napisał:

mi jakośc specjalnie, dlatego wolę Łonę. No O.S.T.R. też zgorszy nie jest właściwie:). Sąsiad
z Łodzi, to trza popierać jego tfu!rczość.


ooo tak, ten wybór popieram. Łona ma w sobie to, że leje na modę, trendy, tylko pisze o czym chce, robi to z jajem i wychodzi mu naprawdę dobrze. A ostry też jest niezły, chociaż specjalnie za nim nie przepadam nalezy go docenić, bo wybija sie na tle reszty (razem z paroma innymi jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 17:24, Jerodzik napisał:

Każdy kocha swój tyłek;P.Kłamiesz!;)

Widzisz, jestem wyjątkiem :) Będziesz jeszcze kiedyś opowiadał wnukom :)

Dnia 28.01.2006 o 17:24, Jerodzik napisał:

A jużci! Nie przeszkadza im to jednak śpiewać dla ich braci, że jest dupnie, kasy brak, i w
ogóle to tak ciężko, ach, ałaj.

To że mają kasę na życie w Polsce, nie oznacza, że żyje im się tak jak to sobie kiedyś marzyli. Zobacz po ilu latach owocnej działalności WWO(to samo tyczy się Tede) pozwolili sobie utworzyć firmę Prosto(Wielkie Joł w Tedego).

Dnia 28.01.2006 o 17:24, Jerodzik napisał:

jak nie bida i łódzkie Bałuty na teledyskach, to skromno odziane panie i dużo wódzi. Jedno i drugie nie pasuje
mi jakośc specjalnie,

Narzekasz, nic Ci nie pasuje :) Mi np piękne panie nie przeszkadzają przy oglądaniu teledysków, zawsze lubiłem podziwiać ich wdzięki :) Dopóki oprócz pań, będzie leciała muzyka, będę popierał takie teledyski :)

>dlatego wolę Łonę. No O.S.T.R. też zgorszy nie jest właściwie:). Sąsiad z Łodzi, to trza popierać jego >tfu!rczość.
A ja lubię Łonę, Ostrego i nie przeszkadza mi to słuchać także WWO, Grammatika, Te Trisa i całą resztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować