Zaloguj się, aby obserwować  
BeenMan

METAL czy HIP-HOP co lepsze?

545 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2006 o 15:50, blesq napisał:

wiec twojje poprzednie zdanie nie ma sensu. (...)

Nie, nie wg mnie nie ma czegoś takiego jak Podkultura, jest tylko Subkultura Hip hopowa na którą składa się breakdance, rap, beatbox itd. Teraz już przeczytaj mojego poprzedniego posta ze zrozumieniem i będziesz wiedział o co mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 15:41, Cheed napisał:

Ci co o Podkulturze mówi encyklopedia PWN. Przypomnę z poprzedniego posta "PODKULTURA →
subkultura."


To masz chyba przedwojenne wydanie bo u mnie pisze jak byk:

Podkultura --> kultura grupy społecznej
SubKultura ---> kultura młodzieżowej grupy społecznej

ciezko tu mowic o subkulturach skoro np ludzie z takiego Zip składu sa pod trzydziestke dlatego pisałem ze jak coś to powinno sie mówic podkultura ze wzgledu na to ze dużo ludzi należących do tej grupy sa ludzmi w dojzalym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji sie offtop nizly zrobil bo to chodizlo o metall i hip-hop a nie subkultury.

Tak czy owak dzieki za dyskusje znikam i nie wiem kiedy wpadne na to forum. Napisalem co mialem do pwoiedzenia niech inni sobie teraz podyskutuja :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 15:57, blesq napisał:

To masz chyba przedwojenne wydanie bo u mnie pisze jak byk:

O ile mi wiadomo, przed wojną nie było internetu a korzystałem z internetowej encyklopedii PWN ;) I chcesz mi uświadomić że Zipy należą do Podkultury a np Mes do subkultury mimo, że nagrywają taką samą muzykę/gatunek muzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 16:11, Cheed napisał:

> To masz chyba przedwojenne wydanie bo u mnie pisze jak byk:
O ile mi wiadomo, przed wojną nie było internetu a korzystałem z internetowej encyklopedii
PWN ;) I chcesz mi uświadomić że Zipy należą do Podkultury a np Mes do subkultury mimo, że
nagrywają taką samą muzykę/gatunek muzyki?


nie nie wazny jest wiek tworcy a odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiecie co? I tak cał ten topic to dyskusja nad wyższością pietruszki nad koperkiem. Niech se każdy slucha czego chce i tyle. Aha i chrzanic hipho-polo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 17:20, Budo napisał:


Wiecie co? I tak cał ten topic to dyskusja nad wyższością pietruszki nad koperkiem. Niech se
każdy slucha czego chce i tyle. Aha i chrzanic hipho-polo :P


Ostatnim zdaniem calkowicie przekresliles sens poprzedniego :D. A jak ktos lubi sluchac tego, co uwazasz za hipho polo? To tak jak bys powiedzial "To bez sensu, to tak jak rozmawiac o wyzszosci pietruszki nad koperkiem, niech kazdy je co chce. Przy okazji-chrzanic pietruszke".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2006 o 17:27, Astmatyk napisał:

Ostatnim zdaniem calkowicie przekresliles sens poprzedniego :D. A jak ktos lubi sluchac tego,
co uwazasz za hipho polo? To tak jak bys powiedzial "To bez sensu, to tak jak rozmawiac o wyzszosci
pietruszki nad koperkiem, niech kazdy je co chce. Przy okazji-chrzanic pietruszke".


Hehehe :)
Coś w tym stylu, chodzi mi o to, że każdy woli co innego i nie ma dyskutowac nad wyższością jednego czy drugiego. Są gusta i guściki, ktos może powiedzieć słucham hh, chrzanić metal, ktos może powiedzieć odwrotnie. Żaden z tych gatunków nie jest lepszy. A hipho-polo nie jest stroną w tym temacie więc moje zdanie raczej brzmi w przekładzie tak:"Bez sensu rozmawiać o wyższości pietruszki nad koperkiem, niech każdy je co chce. Przy okazji- chrzanić marchwekę :P".
Hipho-polo to wg mnie tania komercha nie niosaca ze sobą nic oprócz gigantycznego ładunku kiczu, słabej muzyki takiegoż wokalu i beznadziejnych klipów. To już nie prawdziwy hh, tylko robione dla kasy badziewie, którego słuchaja dzieci (bez obrazy). To nie jest hh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 16:16, blesq napisał:

nie nie wazny jest wiek tworcy a odbiorcy

Ja się poddaje, przeczytaj swój poprzedni post, bo Twoje wypowiedzi zaczynają się robić nielogiczne ;) ("np ludzie z takiego Zip składu sa pod trzydziestke")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 19:15, Cheed napisał:

> nie nie wazny jest wiek tworcy a odbiorcy
Ja się poddaje, przeczytaj swój poprzedni post, bo Twoje wypowiedzi zaczynają się robić nielogiczne
;) ("np ludzie z takiego Zip składu sa pod trzydziestke")


nie ty myslisz nie logicznie chodzi o ludzi ktorzy zaczynali szerzyc hip-hop w Polsce. Czytanie ze zroumienie to podtsawa. Wszytsko ci musze tlumaczyc kazde zdanie po zdaniu ja terz sie poddaje.

Chodzilo mi o to ze podkulture hip-hopowa tworza ludzie w roznym wieku nie tylko nastolatki a subkultura to kultura grupy mlodziezowej a 20-30 latka trudno nazwac mlodzieza.

Zdanie "nie liczy sie wiek tworcy a odbiorcy" nie jest nielogiczne tez go nei zrozumiales bo taki np Zip sklad tworzy muzyke kupe lat i obbiorcy tej muzyki sa w roznym wieku zarowno ludzie pamietajacy pierwsze koncerty jak i bardzo mlode osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 11:34, blesq napisał:

nie ty myslisz nie logicznie chodzi o ludzi ktorzy zaczynali szerzyc hip-hop w Polsce. Czytanie
ze zroumienie to podtsawa. Wszytsko ci musze tlumaczyc kazde zdanie po zdaniu ja terz sie poddaje.

Dyskusja z Tobą zaczyna robić się jałowa, więc to jest mój ostatni post. Musisz tłumaczyć zdanie po zdaniu bo wyrażasz się strasznie nieprecyzyjnie i ciężko jest odgadnąć Twój tok rozumowania. Dla przykładu podam to co napisałem wcześniej: "np ludzie z takiego Zip składu sa pod trzydziestke" co w Twoim zamierzeniu miało brzmieć np "niektórzy ludzie słuchający Zip Składu mają około trzydziestu lat."

Dnia 26.02.2006 o 11:34, blesq napisał:

Chodzilo mi o to ze podkulture hip-hopowa tworza ludzie w roznym wieku nie tylko nastolatki
a subkultura to kultura grupy mlodziezowej a 20-30 latka trudno nazwac mlodzieza.

Tworzysz sztuczne podziału, które nie mają zastosowania w rzeczywistości. To pewnie skutek czytania chorych poglądów niektórych socjologów.

Dnia 26.02.2006 o 11:34, blesq napisał:

Zdanie "nie liczy sie wiek tworcy a odbiorcy" nie jest nielogiczne tez go nei zrozumiales bo
taki np Zip sklad tworzy muzyke kupe lat i obbiorcy tej muzyki sa w roznym wieku zarowno ludzie
pamietajacy pierwsze koncerty jak i bardzo mlode osoby.

Po SPROSTOWANIU Twoje zdanie zrobiło się logiczne. I tak jak napisałem wyżej, tworzysz podziały, które nie mają żadnego zastosowania. Jesteś pierwszą osobą, która używa takiej terminologii i podziału(mówie o tym co czytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jałowa to może być zupa która jadłes na obiad jeśli jej nie przyprawiłeś ;) Wypraszam sobie ja ciebie nie obrażam.
Żyjemy w demokracji mamy wolność wypowiedzi i sezrenia swoich poglądów. To że mój podział ci nie odpawiada nie znaczy ze jest gorszy od tego który ty uważasz za słuszny. Jako zę jestem po studiach z sojologii bazuję na własnych obserwacjach i badaniach. Więc nie możliwe jest zebyś to o czym pisze przeczytał gdziekolwiek a tym bardziej w internecie. Bo nie kopiuje tutaj cytatów z książek. (poza definicja subkultury którą gdzięś tam w postach wczesnie podałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 13:12, Cheed napisał:

Po SPROSTOWANIU Twoje zdanie zrobiło się logiczne. I tak jak napisałem wyżej, tworzysz podziały,
które nie mają żadnego zastosowania. Jesteś pierwszą osobą, która używa takiej terminologii
i podziału(mówie o tym co czytałem).


To że czegoś nie rozumiesz i trzeba ci to sprostować nie znaczy ze zdania sa nielogiczne tylko ty je rozumieszw w nie odpowiedni sposób. Widać ze w ogólniaku pewnie terz ci tzreba było sprostować sens co poniektóry tórczości polskich artystów. Skoro prostego zdania nie potrafisz zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niegdyś słuchałem hip hopu, jednak obecnie słucham właśnie metalu. Nie było mi zbyt trudno przerzucić się z jednego na drugie. Doszedłem bowiem, że hip hop jest muzyka bloków, muzyką która powinna zostac pomiędzy tymi budynkami. Metal natomiast nie ma sprecyzowanej grupy odbiorców. A że ktoś na przykład nie lubi heavy,
może słuchać np. power lub symphonic metalu. utarł się stereotyp, że metal=satan. Nie rozumiem tego, bo sam
często nazywają mnie tak ''ziomki''. Nie moja sprawa co sobie o mnie myślą. ja nie chodzę z bejzbolem po ulicach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rap już od dłuższego czasu stara się "wyjść z bloków"( :D) i przestaje być muzyką osiedlową, jednak trzeba umieć to wszystko odpowiednio selekcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rap jest dobry,ale jeśli ktoś spojrzy na takiego "Mezo" to się płakać chce:PJa jak narazie to z polskiego rapu słucham:Peji,i DonGural''A,a z Czarnego,to 2PACA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 09:13, SzarQ napisał:

często nazywają mnie tak ''ziomki''. Nie moja sprawa co sobie o mnie myślą. ja nie chodzę z
bejzbolem po ulicach..


a że ja niby chodze tylko dlatego że słucham hip-hopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować