Zaloguj się, aby obserwować  
PtaQ15

Liceum vs.Technikum - co lepsze czyli podpowiedzi dla gimnazjalistów.

263 postów w tym temacie

Co waszym zdaniem jest leprze po gimnazjum Liceum czy Technikum moim zdaniem techników (tak też wybrałem) mimo iż chodzi się 4 a nie jak w przypadku liceum 3 lata to jednak po technikum ma się zawód a po liceum tylko maturę co wy sądzicie na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:08, PtaQ15 napisał:

Co waszym zdaniem jest leprze po gimnazjum Liceum czy Technikum moim zdaniem techników (tak
też wybrałem) mimo iż chodzi się 4 a nie jak w przypadku liceum 3 lata to jednak po technikum
ma się zawód a po liceum tylko maturę co wy sądzicie na ten temat??



Eeeee? Lol? xD Po liceum tylko maturę? To sypnąłeś żarcikiem nie powiem ;) Chyba się trochę pomyliłeś. Dobrze też, że wybrałeś technikum, bo w liceum, to raczej ciężko by ci było, pisząc "leprze" ^^


Najlepiej jak napiszesz w temacie o szkole: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1048#u_4966

Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:13, bojanzaw napisał:

> Co waszym zdaniem jest leprze po gimnazjum Liceum czy Technikum moim zdaniem techników
(tak
> też wybrałem) mimo iż chodzi się 4 a nie jak w przypadku liceum 3 lata to jednak po technikum

> ma się zawód a po liceum tylko maturę co wy sądzicie na ten temat??
>
>

Eeeee? Lol? xD Po liceum tylko maturę? To sypnąłeś żarcikiem nie powiem ;) Chyba się trochę
pomyliłeś. Dobrze też, że wybrałeś technikum, bo w liceum, to raczej ciężko by ci było, pisząc
"leprze" ^^


Najlepiej jak napiszesz w temacie o szkole: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1048#u_4966

Pozdro ;)


Jakoś dziwna twoja wypowiedź xD Nie wiem z skąd jesteś ale np. w moim mieście powszechnie uważa się że Technikum jest trudniejsze :P szczególnie na niektórych kierunkach ale powiedz szczerze technikum daje więcej pożytku niż samo liceum (bez studiów).

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Opinia - opinią, ale winna posiadać choć odrobinę obiektywizmu. Otóż, zarówno trzyletnie liceum, jak i czteroletnie technikum przynoszą taki sam pożytek, bowiem wystarczy zwizualizować sobie sytuację następującą: Co się stanie, gdy zniknie wszelki ślad po liceum lub technikum? Nadmiar osób z zawodem - bezrobocie, analogicznie licea.
Zatem co jest ważniejsze? Cóż, generalnie obie instytucje mają równie ważne znaczenie dla społeczeństwa o aspiracjach kształcenia swojej osoby. Niektóre osoby pragną zdać na filologię, dajmy na to, angielską, to po technikum ich wiedza teoretyczna może być niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli ktoś jest pewny, że potem chce iść na studia najlepiej dzienne to lepiej iść do liceum, ale jak ktoś się wybiera na studia np. Politechnika to lepiej iść do technikum bo później jest zdecydowanie łatwiej i jak ktoś chce zaraz po średniej szkole iść do roboty i ewentualnie studiować zaoczni to też lepiej technikum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:26, Mixon1988 napisał:

/.../

Jeśli ktoś jest pewny, że potem chce iść na studia najlepiej dzienne to lepiej iść do liceum,
ale jak ktoś się wybiera na studia np. Politechnika to lepiej iść do technikum bo później jest
zdecydowanie łatwiej i jak ktoś chce zaraz po średniej szkole iść do roboty i ewentualnie studiować
zaoczni to też lepiej technikum ;)

Oczywiście się z tobą zgadzam jednak teraz coraz częściej mówi się o "Fachowcach" :)
Pamiętajmy że oprócz wiedzy teoretycznej (liceum) bardzo potrzebna jest wiedza praktyczna (Technikum) :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że technikum :) jest ciężej, nawet powiem że o wiele ciężej. Ale jeżeli sie człowiek weźmie w garść i wyjdzie z papierkiem technika to już jest wielki krok do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:32, PtaQ15 napisał:

> /.../
>
> Jeśli ktoś jest pewny, że potem chce iść na studia najlepiej dzienne to lepiej iść do
liceum,
> ale jak ktoś się wybiera na studia np. Politechnika to lepiej iść do technikum bo później
jest
> zdecydowanie łatwiej i jak ktoś chce zaraz po średniej szkole iść do roboty i ewentualnie
studiować
> zaoczni to też lepiej technikum ;)
Oczywiście się z tobą zgadzam jednak teraz coraz częściej mówi się o "Fachowcach" :)
Pamiętajmy że oprócz wiedzy teoretycznej (liceum) bardzo potrzebna jest wiedza praktyczna (Technikum)
:)

Pozdrawiam!


Z tym "o wiele cięższe to trochę przesadziłeś" ale trzeba pamiętać że w technikum dochodzą trudne przedmioty zawodowe oczywiście zależy na jaki kierunek się poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:41, M1chał napisał:

LooooL i błąd w temacie.. xD

Tak tak wiem przepraszam wszystkich (ma na błędy papiery) oczywiście
staram się ich unikać ale jednak sie zdarzają:P
trochę to wina tego że piszę na forum i jednocześnie uczę sie na sprawdzian z "Elektrotechniki i Elektroniki" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:40, PtaQ15 napisał:

Z tym "o wiele cięższe to trochę przesadziłeś" ale trzeba pamiętać że w technikum dochodzą
trudne przedmioty zawodowe oczywiście zależy na jaki kierunek się poszło.


Szkole się w budowlance (IV klasa) i sądzę że LO to byłby pryszcz w porównaniu do tego profilu. Masa zawodowych przedmiotów, tych bardziej spokrewnionych z zawodem od strony praktycznej jak i tych od strony prawnej, np: prawne podstawy działalności zawodowej, bądź zarys wiedzy o gospodarce nie należą do prostych przedmiotów. W piiiiiip beznadziejnych i sztywnych reguł które trzeba zakuwać na pamięć. Łącznie od 1 klasy miałem chyba około 13 dodatkowych przedmiotów - to praktycznie 2 razy więcej jak w LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:48, 88Bonzo napisał:

> Z tym "o wiele cięższe to trochę przesadziłeś" ale trzeba pamiętać że w technikum dochodzą

> trudne przedmioty zawodowe oczywiście zależy na jaki kierunek się poszło.

Szkole się w budowlance (IV klasa) i sądzę że LO to byłby pryszcz w porównaniu do tego profilu.
Masa zawodowych przedmiotów, tych bardziej spokrewnionych z zawodem od strony praktycznej jak
i tych od strony prawnej, np: prawne podstawy działalności zawodowej, bądź zarys wiedzy o gospodarce
nie należą do prostych przedmiotów. W piiiiiip beznadziejnych i sztywnych reguł które trzeba
zakuwać na pamięć. Łącznie od 1 klasy miałem chyba około 13 dodatkowych przedmiotów - to praktycznie
2 razy więcej jak w LO.


Wiem co czujże xD ja jestem dopiero pierwszy rok w technikum mój profil to "teleinformatyka" i mam po 3 godziny dziennie Elektroniki i Elektrotechniki itp. przedmiotów jednak wiem że jak zdam tą szkole to będę mieć zapewnianą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z technikami to jest smieszna sprawa, mam troche kumpli w technikach to czuje sie poinformowany. faktycznie sporo mozna sie nauczyc jesli sie wie co konkretnie chce sie dalej robic (i jest to typowo techniczne) to i na studiach bedzie latwiej, ALE:
-tracimy jeden rok
-slabo przygotowani jestesmy do matury (ktora teraz daje wejscie na studia, czyli nie dostaniesz sie na studia na ktorych bys sobie radzil) szczegolnie z humanistycznych przedmiotow. kumpel w 4klasie technikum ma raptem 2 godziny matmy w tygodniu.
A poza tym wbrew temu co niektorzy twierdza studia sa latwe. O ile wybierze sie dla siebie wlasciwe. No, a jesli ktos nie idzie na studia to nie ma sensu chyba, zeby szedl do liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił LO z całego serca, gdyż technikum nie da ci takiego poziomu, jak LO.
Poza tym... pewnie każdy zauważył, że do technikum idą z reguły ludzie bez dobrych perspektyw na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:46, PtaQ15 napisał:

Tak tak wiem przepraszam wszystkich (ma na błędy papiery) oczywiście
staram się ich unikać ale jednak sie zdarzają:P
trochę to wina tego że piszę na forum i jednocześnie uczę sie na sprawdzian z "Elektrotechniki
i Elektroniki" xD

Nie no spoko, ważne żeby to nie było z lenistwa.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:54, Keiran napisał:

z technikami to jest smieszna sprawa, mam troche kumpli w technikach to czuje sie poinformowany.
faktycznie sporo mozna sie nauczyc jesli sie wie co konkretnie chce sie dalej robic (i jest
to typowo techniczne) to i na studiach bedzie latwiej, ALE:
-tracimy jeden rok
-slabo przygotowani jestesmy do matury (ktora teraz daje wejscie na studia, czyli nie dostaniesz
sie na studia na ktorych bys sobie radzil) szczegolnie z humanistycznych przedmiotow. kumpel
w 4klasie technikum ma raptem 2 godziny matmy w tygodniu.
A poza tym wbrew temu co niektorzy twierdza studia sa latwe. O ile wybierze sie dla siebie
wlasciwe. No, a jesli ktos nie idzie na studia to nie ma sensu chyba, zeby szedl do liceum.

Ok masz racje tylko nie wszystkie studia są łatwe ja sam chciałbym udać się na politechnikę i z tego co wiem jest ciężko a jeżeli chodzi o matury to zdaje ją w mojej szkole 91% uczniów (nie jest źle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka łatwa sprawa z tym technikum i liceum. U mnie w mieście jest powszechna opinia, że najlepsze są LO1, LO2, a pozostałe 2 licea i technika to dno, gdyż tam po prostu idą tylko osoby z punktacją 28 z testów. Poza tym 3/4 z nich i tak jest wywalna, wiec mówie zależy to od miasta.

PS. Choć przyznam ze w technikach są również i oisoby z dużą punktacją, które po prostu soie wybierają praktycznie pewną robotę po szkole średniej.
PS2. Osobiście wolę moje liceum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak leży :)
Jak masz jakiś wymarzony zawód to wal w technikum a jak nie i chcesz isc do technikum po to tylko żeby miec zawód to daj sobie spokój i idź do LO.

Poza tym technikum jest moim zdaniem cięższe bo masz przedmioty zawodowe a one nie są takie jak by się mogło wydawac na pierwszy rzut oka.
Ja wybrałem LO bo wiedziałem że w technikum bym mógł polec z przedmiotów zawodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:59, PtaQ15 napisał:

i z tego co wiem jest ciężko a jeżeli chodzi o matury to zdaje ją w mojej szkole 91% uczniów


Hehe. U mnie w technikum (ja chodzę do LO) maturę zdaje 100% xD Poważnie! To chyba świadczy o dosyć niskim poziomie. Każdy olewa tą szkołę i za byle gó*** dostaje się dobre oceny. Ja wybrałem LO, bo jest jakiś poziom :) Chociaż moje podejście do nauki jest jak tych w technikum xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować