• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pewien problem w koncowce III aktu. Jak zabijam krolowa kikimor to na granicy zwalin a wyjscia tworzy sie bariera nie do przejscia. Gdy wiec zawalajac belki stoje w srodku to nie moge wyjsc(o dziwo mnie nie przysypuje) a jak (na screenie) stoje poza grota to nie moge podejsc by zebrac rzeczy z ciala krolowej(widac, ze stoje obok ale podejsc juz nie moge). Bez tego nei ukoncze III aktu a wiec i gry ;/

20071104125503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 12:34, LUIGI93 napisał:

struksik
23.10.2007, 17:50
Mam problem.
Zrobiłem już dwa pierwsze zadania i jest filmik w którym następuje pożegnanie. Trris wchodzi
do portalu, wczytywanie i... wywala mnie to windy że błąd i muszę kliknąć nie wysyłaj.
Co jest?
Robson47
23.10.2007, 17:55
Dla twórców gry do wyeliminowania jest błąd wyrzucający do windowsa pomiędzy prologiem a rozdziałem
pierwszym (po rozdzieleniu wiedźminów).

A ja mam ten problem, który przedstawiłem na górze.
Mój komp spełnia wymadania gry.
Nie wiem co zrobić, i przez to nie mogę grać w wiedźmina :(

Mam dokladnie to samo, jak ktos sobie z tym poradzil to proszę o wpis tutaj, strasznie to denerwujace bo calkowicie uniemozliwia dalsza gre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 12:44, kosmo13pk napisał:

czy tez jest mozliwosc na obejscie tych zabezpieczen


Pewnie jest - ale po co je obchodzić, skoro gra i tak Ci nie zadziała? No chyba, że jakoś minimalnie nie spełniasz wymagań, wtedy rozumiem. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 13:43, ad0 napisał:

> czy tez jest mozliwosc na obejscie tych zabezpieczen

Pewnie jest - ale po co je obchodzić, skoro gra i tak Ci nie zadziała? No chyba, że jakoś minimalnie
nie spełniasz wymagań, wtedy rozumiem. <;


no własnie tylko troche w tym RAM-ie nie spełniam wymagań. no i chcialbym jednak zaryzykowac i uruchomic gre. tak wiec ponawiam moja prosbe. czy mozna ominac te zabezpiecznia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam pytanie czy ktoś gra w wiedźmina na podobnym sprzęcie:
procek:Athlon 3000+
ram:1024mb ddr
grafika:ATI radeon x700 256mb ddr2

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam wersję 1.1.0.1119
Goniłem w kanałach Yaevina (misja Złoto dla zuchwałych w III akcie)
i w momencie gdy pojawiła się informacja że Yeavin zdołał uciec przypadkiem nacisnąłem pauzę i
teraz nie mogę z niej wyjść. Menu nie działa, tylko kursorem mogę sobie jeździć po ekranie a gra siedzi na procesorze i tylko z menadżera zadań można ją wyłączyć.

A poza tym u mnie gra działa bardzo stabilnie, zero zawieszek i wywalania do windowsa- nawet jak grałem 14 godzin (!) bez przerwy
Na moim kompie troche skacze w Wizimie Handlowej ale da sie grać. Nie narzekam bo mój cpu nie jest oficjalnie wspierany.
Gram na 1024x768@85Hz (ustawienia najniższe) , win XP, Athlon XP 2500+ Barton, 1GB DDR 333 CL2.5, Ati X700LE, dysk 40GB Maxtor ATA133 2MB keszu
dzielnice wczytują się około 1-1,5minuty, karczmy itp. 0,5-1minuty, zapisywanie zazwyczaj poniżej minuty

20071104153620

20071104154411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie cz y wiedźmin będzie mi chodził komfortowo na 4800 athlon,geforce 8600 i 2gb ram.
Pytam się bo nie chce kupować kota w wrku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 13:43, ad0 napisał:

> czy tez jest mozliwosc na obejscie tych zabezpieczen

Pewnie jest - ale po co je obchodzić, skoro gra i tak Ci nie zadziała? No chyba, że jakoś minimalnie
nie spełniasz wymagań, wtedy rozumiem. <;

to samo pytanie jezeli ktos wie jak to obejsc bylbym bardziej niz wdzieczny u mnie gra wysypuje sie na tym ze moj geforce 6600 jest na mini pci-e i ma tylko 64mb natomiast wiem ze jak juz tylko sie wlaczy to powinna gra chodzic znosnie wczesniej gralem w nwn2 dark messiah i oblivion na tym sprzecie zawsze medium/high i wszystko chodzilo plynnie a teraz nwet nie moge nawet odpalic. jezeli ktos wie jak to obejsc dzisiaj praktycznie juz 6 godzin siedze na przeroznych forach szukajac rozwiazania bez zadnego skutku...
z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hehe wiele osob pisalo mi ,że nie pogram sobie na tym sprzecie
procesor Intel Celeron 2.4ghz
1.5 giga ramu
karta graficzna GeForce FX 5200

Ja natomiat dzisiaj kupilem Wiedzmina i chodzi mi oczywiscie na minimalnych ustawieniach bardzo dobrze ani razu mi sie nie scial a gralem 30 minut wiec pocieszam tych ktorzy maja kompy nie spelniajace wymagan gry jest duza szansa ze sobie pogracie.Aha mam pytanie jak sie walczy bo ja robie:
Ctrl i PPM nie wiem czy dobrze bo zadkp udaje mi sie zadac cios wiec nie wiem czy tak czy inaczej prosze o szybka odp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ponawiam moje pytanie: czy na moim komputerze będzie chodził wiedźmin(core2duo e4300 1,8 ghz, geforce 7300gs 256 mb, 1gb ram, vista home premium 32 bit)? mogą być minimalne detale, chodzi o to, żeby działał płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 13:47, Mati051191 napisał:

Gra będzie działać na core2duo e4300, 1gb ram, geforce 7300gs i vista home premium 32bit?


Może się często wysypywać bo masz viste (wiedzmin po prostu robi wszystko żeby się wysypać) ale i tak warto. I ramu troche mało u mnie się często wysypuje przy 2gb jutro zobacze jak będzie przy 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 19:38, Graffis napisał:

> - Blokowanie się postaci podczas poruszania, na szczęście WSAD pomaga.
Nie zrozumiałeś mnie - nie chodzi mi o to, ze postać nie może się ruszać, ale nie może atakować,
gdyż kursor blokuje sie w ustawieniu uniemożliwiającym podjecie jakiejkolwiek akcji. Można
sobie biegać ile bądź, ale dopóki nie zmieni sie stylu lub broni to nie można atakować.

Uff.. długo mnie nie było. Zrozumiałem na czym polega... po prostu dopisałem swoje

Dnia 31.10.2007 o 19:38, Graffis napisał:

> sygnalizacja możliwości zadania ciosów jest niedopracowana - można uderzyć gdy kursor
jest
> w postaci pięści, pięści z żółtym krzyżykiem, czy przekreślonej strzałki...
Po raz kolejny nie rozumiesz czego dotyczy problem - mi chodzi o wyświetlanie pod przeciwnikiem
pierścienia wskazującego jego stan zdrowia, czasem go nie ma a gdy się pojawi to jest niepoprawnie
zaktualizowany. Oznaczenia ciosów i bloków to zupełnie inna kwestia.

j.w.

OK. Gra przejdziona. Z problemów technicznych zauważyłem jedynie wywałki przy ładowaniu lokacji - ok 10. przez całą grę + 1 przy quick save. Co pozytywne (nie dla lokalizacji błędu) nigdy za drugim podejściem problem sie nie powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 13:43, ad0 napisał:

> czy tez jest mozliwosc na obejscie tych zabezpieczen

Pewnie jest - ale po co je obchodzić, skoro gra i tak Ci nie zadziała? No chyba, że jakoś minimalnie
nie spełniasz wymagań, wtedy rozumiem. <;


W 95% gier możesz odpalić tytuł i sprawdzić, czy jednak poniżej tych wymagań chodzi dobrze - tutaj ludzie z mocnymi kompami wypowiadają się, że chodzi "klatkowo", ze słabymi, że chodzi dobrze - gdy nie ma dostępnego dema po wydaniu kasy na grę fajnie by było mieć pewność że się włączy, a nie tylko nadzieje że przejdzie "tajemniczy test"
P.S. Wygląda jakby twórcy zwyczajnie nie potrafili zaimplementować innych rozwiązań i poszli po najmniejszej linii oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 19:14, Xell san napisał:

- tutaj ludzie z mocnymi kompami wypowiadają się, że chodzi "klatkowo"


Kto się tak wypowiada? Mi tam wiedźmin chodzi płynnie i bezproblemowo. JEDYNIE przy dzielnicy handlowej z niezrozumiałych dla mnie powodów zwalniał [ale nie jakoś specjalnie klatkował...], poza tym to gierka działa naprawdę rewelacyjnie, czego nie mogę powiedzieć o słabiej wyglądającym NWN2 opartym o ten sam silnik... i zacinającym mi się na minimalnych detalach XD.

Co do Visty - ja mam 64 bit i nie mam problemów, a Ci, którzy mają 32 bitową Vistę [i jak się domyślam 32 bitowego procka... czyli co najmniej słabego ;p] powinni chyba pobawić się z Windowsem XP, bo Vista to tylko zbędne graficzne bajery i DX10, którego i tak płynnie nie tkniecie ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 16:02, bartoszłowicki napisał:

Gram na 1024x768@85Hz (ustawienia najniższe) , win XP, Athlon XP 2500+ Barton, 1GB DDR 333
CL2.5, Ati X700LE, dysk 40GB Maxtor ATA133 2MB keszu


Mierzyłeś ilość klatek? Ja na swoim, porównywalnym chyba, sprzęcie (Cel 1.4 M, x600, 1GB - ~4200 marków 2003) w miarę komfortowo mogę grać przy 800x600 przy ustawieniach na low. Pytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować