• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.11.2007 o 15:17, mixiu napisał:

Jestem przekonanyw 95% ze to problem radeonow, bo na nvidi obraz jest czysciutki,a przynajmiej
na 7600gt i 7300 gt bo na tych z ciekawosci sprawdzalem. Moze uda sie cos progrmaista wykombinowac
w przyszlosci zeby posiadacze radeonow nieczuli sie poszkodowani hehe:P

to prawda słyszałem że Wiedźmin na karcie Geforce 7900GTX lepiej chodzi niż wiedźmin na Radeonie X1800 XT CrossFire troche to dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z natury graficznej. Kiedy włącze w opcjach rozmycie ekranu podczas dialogów to podczas rozmowy miecze, oczy, otwór gębowy i różne elementy otoczenia takie jak wozy, beczki są jasnoniebieskie. A tak swoją drogą gra świetna, nie mogę się od niej oderwać, nawet jej jeszcze nie zarejestrowałem, ale zaraz to zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy tan sprzęt wystarczy na wiedźmina, jeżeli tak to czy na wysokie detale?
http://www.allegro.pl/item267652563_zestaw_intel_dual_core_2x1_60ghz_8400_gigabyte_1gb.html

i tak muszę kupić nowego kompa, ale kładę głównie nacisk na wiedźka ale też na jakieś noweg gry lecz nie baaaardzo wymagające (vide Crysis) lecz np. Assassin''s Creed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
mam pytanie w sprawie problemów ze startem gry. Czasami gdy rusza nie wykrywa oryginalnej płyty czasami robi się blue screen, kolejne próby pozwalają na uruchomienie gry. Zaznaczam, że w żadneym innym przypadku nie zauważam blue screena. zainstalowano nowy patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 19:35, silenthill napisał:

witam
mam pytanie w sprawie problemów ze startem gry. Czasami gdy rusza nie wykrywa oryginalnej płyty
czasami robi się blue screen, kolejne próby pozwalają na uruchomienie gry. Zaznaczam, że w
żadneym innym przypadku nie zauważam blue screena. zainstalowano nowy patch

w uzupełnieniu nie mam programów klonujących napędy, windows oryginalny, win instaler 3.1 zainstalowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 15:09, RakuPL napisał:

>Tak to po prostu wygląda w tych filmikach. Nic nie wiadomo na temat usprawnień.
Ooo, czyli ja z podobnym problemem niepotrzebnie wysyłałem zgłoszenie do Pomocy Technicznej?
:)

Poprawka do mojej poprzedniej wypowiedzi: można zlikwidować pikselozę ;)

Ale nie wiem czy nie tylko na kartach nVidii. W sterownikach można wybrać ogólnie w czterech stopniach (wysoka wydajność, wydajność, jakość i wysoka jakość) czy stawiasz na jakość czy wydajność jeśli chodzi o generowany obraz. Miałem ustawione na "jakość", ale po próbnym przełączeniu na "wysoką jakość" okazało się, że pikseloza zniknęła. Szczęka mi opadła, bo nie spodziewałem się żadnego efektu :).

Jeśli w sterownikach ATI jest podobna opcja zawsze można pokombinować.

Teraz obraz w czasie rozmowy wygląda wygląda jak na screenie i raczej lepiej już nie może (chyba? :)).

20071115194552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 18:30, przemcio256 napisał:

czy tan sprzęt wystarczy na wiedźmina, jeżeli tak to czy na wysokie detale?
http://www.allegro.pl/item267652563_zestaw_intel_dual_core_2x1_60ghz_8400_gigabyte_1gb.html

i tak muszę kupić nowego kompa, ale kładę głównie nacisk na wiedźka ale też na jakieś noweg
gry lecz nie baaaardzo wymagające (vide Crysis) lecz np. Assassin''s Creed


helo ;)

Zapomnij o graniu w max detalach, może na minimalnych nie będzie chodziło z większymi zacięciami. Mimo że jest to nowy sprzet, te komponenty należą do najniższej półki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 19:47, Melchah napisał:

Jeśli w sterownikach ATI jest podobna opcja zawsze można pokombinować.

Owszem, da się. Zobaczę co to da :)

Dnia 15.11.2007 o 19:47, Melchah napisał:

Teraz obraz w czasie rozmowy wygląda wygląda jak na screenie i raczej lepiej już nie może (chyba?
:)).

Wiesz, czasem screen zupełnie nie oddaje tego co na ekranie widać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Moja konfiguracja sprzętowa :

system operacyjny:Windows VistaT Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.070627-1500)

typ procesora i prędkość:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ (2 CPUs), ~2.2GHz

pamięć RAM:2046MB RAM

karta graficzna:NVIDIA GeForce 7900 GS - 744 MB

wersja sterowników graf.:7.15.0011.5824 (English) - nvd3dum,nvd3dumx.dll,nvwgf2um,nvwgf2umx.dll

wersja DirectX:DirectX 10

Mam problem w 5 akcie, otóż gra wyłącza się po mniej więcej 10 min grania w starej wyzimie przez całą grę grałem na full detalach bez zacięć, próbowałem zmniejszać jakość grafiki do minimalnych, lecz to nie pomogło proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Jestem w akcie 2 i 3 i zaczęły mi się pojawiać drobne artefakty. Trudno to wytłumaczyć bo wygląda to trochę jakby coś siało, pojawiają się drobne figury geometryczne (np. trójkąty) w losowych miejscach na ekranie. Nie wiem co jest? Epilogi akt 1 przeszedłem bezproblemowo. Dopiero pod koniec 2 aktu zrobiły mi się te artefakty, a im dalej gram w akcie 3 tym większe są te artefakty (albo przynajmniej ulegam złudzeniu takiemu). Zmiana ustawień graficznych nic nie daje.

Gaming rig:
Time of this report: 11/16/2007, 00:44:35
Operating System: Windows Vista™ Business (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.070828-1515)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Memory: 2046MB RAM
Page File: 1221MB used, 3086MB available
DirectX Version: DirectX 10
DxDiag Version: 6.00.6000.16386 32bit Unicode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.11.2007 o 00:48, Galileo napisał:

Witam,
Jestem w akcie 2 i 3 i zaczęły mi się pojawiać drobne artefakty. Trudno to wytłumaczyć bo wygląda
to trochę jakby coś siało, pojawiają się drobne figury geometryczne (np. trójkąty) w losowych
miejscach na ekranie.


A nie są to przypadkiem drobne czerwone plamki?
Bo jak tak to jest efekt uboczny wypicia dużej ilości eliksirów. Poziom Toksyczności przekracza połowę paska. Miałem to samo:) ale spojrzałem do instrukcji na stronę 54 punkt 8.6 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, nie :) są to czarne plamki i pojawiają się wszędzie na ekranie, czy to w czasie medytacji, rozmowy, poza tym poziom toksyczności mam na 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zacznij od tego: Karta graficzna
http://us.download.nvidia.com/Windows/169.09/169.09_forceware_winvista_32bit_english_beta.exe dla 32 bitowej wersji systemu Vista http://us.download.nvidia.com/Windows/169.09/169.09_forceware_winvista_64bit_english_beta.exe dla 64 bitowej wersji systemu Vista

Więcej informacji na temat aktualizacji sterownika karty graficznej mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej:
http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=542&t=s


Po instalacji nowych sterowników zalecane jest ponowne zainstalowanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyłącz uruchamianie automatyczne i zobacz co pojawia ci się na BSD? tam będziesz miał info czy to czasem nie sprawka sterowników do płyty głównej ewentualnie innego podzespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwijając myśl Akashiego:

Panel Sterowania/System/Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie (Ustawienia) => Awaria Systemu (odznaczyć Automatycznie Uruchom Ponownie)

To tak na wszelki wypadek. Może zbędnie, ale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 19:49, Jack Bauer napisał:

> czy tan sprzęt wystarczy na wiedźmina, jeżeli tak to czy na wysokie detale?
> http://www.allegro.pl/item267652563_zestaw_intel_dual_core_2x1_60ghz_8400_gigabyte_1gb.html

>
> i tak muszę kupić nowego kompa, ale kładę głównie nacisk na wiedźka ale też na jakieś
noweg
> gry lecz nie baaaardzo wymagające (vide Crysis) lecz np. Assassin''s Creed

helo ;)

Zapomnij o graniu w max detalach, może na minimalnych nie będzie chodziło z większymi zacięciami.
Mimo że jest to nowy sprzet, te komponenty należą do najniższej półki ;)

ok. a wiedźmin też nic poza najnizszymi detalami?? przeciez wg. zalecanych wymagan te sa b.dobre a dokladam jeszcze 1GB swojej pamieci RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm... oglądałem wczoraj poraz kolejny płyte DVD z materiałami dodatkowymi. Autory powiedzieli tam, ze gra dziala na silniki NWN (no i dobrze), ale pzebudowali go dla wlasnych potrzeb wywalajac obsluge OpenGL (?!?) i rozbudowaujac obsluge DirectX. No z tego co ja sie orientuje OpenGL o wiele lepiej dziala niz DirectX. Moze powodem wiekszosci bledow graficznych jest wlasnie ten komponent. Poza tym jak by gra dzialala na OpenGL to pewnie nie bylo by klopotow by pchnac ja na systemach *xowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wspólnie ze znajomym znalazłem parę rzeczy, które eliminują lub skutecznie przedłużają odstępy czasu mieszania się tekstur w cutscenkach na kartach GeForce 8500-8600. U mnie występował ten problem, ale nie przez przegrzewanie się karty jak to niektórzy sugerowali (choć co prawda to jest najczęstszym powodem). Są 3 dobre metody na usunięcie tego problemu:
- granie w okienku
- wyłączenie w opcjach grafiki rozmycia tła
- w ustawieniach panelu NVIDIA ustawić wydajność na High Performance (wysoka wydajność)
Nie obiecuje, że każda zadziała, ale jest wielce prawdopodobne, że któraś wam pomoże. U mnie błąd znikał w 2 i 3 przypadku, a koledze w 1 i 2. Mam nadzieję, że problem ostatecznie się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OpenGL jest mniej elastyczny i trudniejszy w obsłudze.
W tej chwili prawie wszystko opiera się o DX.
Więc raczej nie tu węszyłbym złą wydajność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować