• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.10.2007 o 21:16, nieuwjaar napisał:

nie no ale to nie kurz chyba bo to w grze:) tak jakby coś się z grafiką działo ale nie wiem
co:) w sumie to nie jest jakoś takie bardzo uporczywe i raz to wiedziałem a potem nie zwracałem
uwagi :0


Też tak mam. Chyba chodzi o wysoki wskaźnik toksyczności ale nie grałem na tyle dużo, żeby to dokładnie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WAŻNA INFORMACJA DLA POSIADACZY KART GRAFICZNYCH OD ASUS''A
Wyłączenie programu ASUS GAMER OSD dość znacząco przyśpiesza grę (dla przykładu w miejscach gdzie miałem 15 teraz jest 50). Program można wyłączyć Panel sterowania>Ekran>Ustawienia>Zaawansowane>[Zakładka]ASUS>[Zakładka]ASUS OSD>Settings - i odznaczamy "Enable ASUS OSD". Proponuje spróbować również posiadaczom kart innych producentów, może zadziałać.

nieuwjaar spróbuj innych sterowników do karty graficznej, nawet starszych. Niestety sterowniki nowsze, nie oznaczają lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To już jest naprawdę wkurzające... Odinstalowałem Daemona (choć dodam, że wcześniej z nim Witcher chodził), ściągnąłem stery, grzebałem w rejestrze, tryby odczytu... i nic. Kup se pan grę za 200 zł i nie pograj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 21:31, Half-Devil napisał:

nieuwjaar spróbuj innych sterowników do karty graficznej, nawet starszych. Niestety
sterowniki nowsze, nie oznaczają lepsze...


nie chce mi się bawić bo coś zepsuję jeszcze:) gra chodzi mi dobrze na max ustawieniach ew jakieś tam wygładzania na niepełne ...nie wywala wogóle a tną się tylko te filmiki no i jak zamieć zarzucę a wkoło za bardzo czarują...ale ogólnie jest git:) jutro jeszcze zobaczę czy to faktycznie nie toksyczność:)

a co do Twoich ustawień średnich to zobacz czy nie jest podobnie jak z gothikiem 3...bo tam wbrew pozorom czasami na niższych ustawieniach chodziło słabiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 21:39, nieuwjaar napisał:

a co do Twoich ustawień średnich to zobacz czy nie jest podobnie jak z gothikiem 3...bo tam
wbrew pozorom czasami na niższych ustawieniach chodziło słabiej:D


Jeśli chodzi Ci o mnie, to już po sprawie (czytaj kilka postów wyżej), chciałem dostać chociaż 30klatek teraz mam 60 i to na max ustawieniach, nawet filmiki się nie tną :D. Jeśli byś się zdecydował na zmianę sterowników(na 80% nic się nie popsuje) to zainstaluj najnowszą wersję DX9 z listopada.

Tak przy okazji interfejs przy rozdzielczości 1024x768 wygląda kiepsko. Wszędzie widać piksele na krawędziach, nawet w menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ktoś już może kombinował z konfigiem do tej gry? Np. jakieś sposoby na obniżenie wymaganej ilości pamięci, wyłączanie pewnych efektów, itp. W przypadku takiego Gothica można było sporo namieszać i uruchomić grę na słabszych maszynach. Kwestię wyglądu pomińmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

znalazlem maly blad w grze, a konkretniej pdoczas walki na piesci z "silnym przeciwnikiem" w karczmie Miś Kudłacz (Akt II). Zalatwilem go dwoma ciosami i potem na cut-scence jest "dobicie" i zadanie 10 hp, po czym normalnie gosc wstaje i daje kase za wygrany pojedynek. A tutaj tyci problem - tez cios z cut-scenki go zabil ^^. No i cala gra sie zawiesila, nie idzie cut-scenki wylaczyc. Załączam screena.

P.S. Gra rewelacyjna ^^

20071028222236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm...Ja mam taki problem(już ktoś był łaskaw go umieścić ale odpowiedzi nie otrzymał...)Po zainstalowaniu i próbie uruchomienia pojawia się komunikat,że minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione...Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie to ze mam Intela Core duo 1.73,Kartę 128 Mb (Mobile Intel 945GM) i 1Gb RAM-u...no i nieszczęsną Viste...Ale Ludziska piszą,że na gorszym sprzęcie im hula...:/Czy możliwe,że w ogóle nie chce odpalić przez brak RAM-u czy też problem leży gdzieś głębiej???Jednak karta graficzna?Niech ktoś coś z tym rozkmini:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 03:01, Gibson44 napisał:

Hmmm...Ja mam taki problem(już ktoś był łaskaw go umieścić ale odpowiedzi nie otrzymał...)Po
zainstalowaniu i próbie uruchomienia pojawia się komunikat,że minimalne wymagania sprzętowe
nie zostały spełnione...Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie to ze mam Intela Core
duo 1.73,Kartę 128 Mb (Mobile Intel 945GM) i 1Gb RAM-u...no i nieszczęsną Viste...Ale Ludziska
piszą,że na gorszym sprzęcie im hula...:/Czy możliwe,że w ogóle nie chce odpalić przez brak
RAM-u czy też problem leży gdzieś głębiej???Jednak karta graficzna?Niech ktoś coś z tym rozkmini:/


To chyba problem karty. Ta chipsetowa może nie obsługiwać jakiś tam bajerów typu S.M 2x/3x i system gry nie odpali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Juz nie wiem gdzie zamiescic tego posta ale mam taki problem. Moze ktos dac ktoś mirrora z patchem 1.1a ????bardzo prosze bo ja nie moge go pobrac (pisze ze cos jest nie tak z serwerem ...:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miło mi donieść iż po ostatnim patchu (tym z literką "a") gra wreszcie nie wywala się do windy. Dla przypomnienia posiadam Viste Home Premium i 8800 gts. Bardzo się cieszę bo gra jest czym dalej to lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 03:01, Gibson44 napisał:

Hmmm...Ja mam taki problem(już ktoś był łaskaw go umieścić ale odpowiedzi nie otrzymał...)Po
zainstalowaniu i próbie uruchomienia pojawia się komunikat,że minimalne wymagania sprzętowe
nie zostały spełnione...Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie to ze mam Intela Core
duo 1.73,Kartę 128 Mb (Mobile Intel 945GM) i 1Gb RAM-u...no i nieszczęsną Viste...Ale Ludziska
piszą,że na gorszym sprzęcie im hula...:/Czy możliwe,że w ogóle nie chce odpalić przez brak
RAM-u czy też problem leży gdzieś głębiej???Jednak karta graficzna?Niech ktoś coś z tym rozkmini:/


NO wlasnie. Tak mi sie wydaje, a raczej pewien jestem ze chodzi o twoja karte. masz zintegrowana z MB. Nie pojdzie bo pewnie nie obsluguje polowy rzeczy, ktore sa w minimalnych wymaganiach (sprawdz pixel shadera...). Co jeszcze mozesz sprobowac to zainstaluj sobie DX 9.0c moze, ale MOZE pojdzie ale bedziesz mial obraz jak po przejechaniu przez ekran Armii Czerwonej. A po konfiguracji to wnioskuje ze probujesz ja na laptopie odpalic. Za prawde powiadam Ci: NIE POJDZIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra nie uruchomi się na żadnej zintegrowanej karcie typu Inte SIS czy VIA, nie wspierają one technologi pixel shader, ogólnie rzecz mówiąc są za słabe i nie poradzą sobie z generowaniem grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem, Wiedźmin ciągle mi się wiesza na intrze w różnych miejscach (przeważnie gdy na ekranie są napisy) raz udało mi się obejrzeć prawie do końca, ale wtedy pojawiły się niebieskie smugi i kolejny raz musiałem restartować..

Gdy pominąłem intro gra zawiesiła się po kilkunastu minutach na jednej z cutscenek w tutorialu. W między czasie gra chodziła płynnie i bez zastrzeżeń.

Do tego raz zawiesiła się przy wyborze poziomu trudności i raz wywaliło mnie na pulpit jak chciałem wejść w opcje zaawansowane..

Mam Windowsa XP z SP2, ściągnąłem forceware 163.71 i najnowszego directx

Mój komp:
AMD Athlon 64 3200+
MSI K8N Neo2 Platinum
GF 7800GS 512 Gainward (AGP)
2 Gb Ramu (4x512 GeIL)
Realtek AC97
Zasilacz 450W

Jakieś sugestie co może być przyczyną? Ktoś miał podobny problem? I najważniejsze ktoś wie jak tym zwisom zaradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam problem:
Gra wywala się na poczatku - gdy na dziedzincu chce otworzyc brame i wciskam "alt" zeby podswietlic aktywne przedmioty
Mam juz łatke - gra oczywiscie orygnalna
System Vista ultimate 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 01:36, flymar napisał:


Porównanie - proc C2D 6600 (2.4GHz)
2GB RAM Kingstone 800MHz
GF 8800 GTX 768MB inno3d na sterach 163.71
Płyta Asus Commando
napęd LG
zainstalowany Alcohol120% i jeden dysk wirtualny
XP Pro SP2 ze wszystkim zalecanym
SB Audigy
DirectX z 2007-09-17
w tle NOD32, gg, steam, karta TV (włączona!)
gra 1.1a
1600x1200, wszystko na max-a bez EAX.
...i śmiga. Dubbing jest niezły tylko lip-sync chyba do wersji angielskiej jest. Czasy ładowania
znośne.
Nadzwyczaj dobrze znosi Alt+Tab


Dziwne prawda? u nas gra działa bez problemów, nawet z alkocholem i deamonem w tle :P:P nie wiem co jest takiego w naszych komputerach czego brakuje w innych i tworzy masę problemów?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zależy od wersji tych 2 programów oraz tego czy bardzo zmodyfikowały ci wpisy na temat fizycznych napędów.
przy najnowszych wersjach Alcochola 120% wersja bodajże 1.9.6 nie ma poroblemów natomiast przy wersji 1.9.2 już są :)

o tym pisałem wcześniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co jest??? Chcialem zainstalowac patcha 1.1a i wyrzucilo mi komunikat, ze Wiedzmin nie jest prawidlowo zainstalowany (???) a przeciez caly czas gram z patchem 1.1...Czy ten nowy 1.1a nie jest kumulacyjny? Mam przeinstalowac gre, zeby zainstalowac nowego patcha? Porazka...please, help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować