• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Siemka mam mały problemik, a mianowicie: czy w Wiedźminie można chodzić czy Geralt cały czas musi biegać ?? Ja steruje "wsadem" (W,A,S,D)<{jak by ktoś nie wiedział co to wsad} :P więc jeżeli da się chodzić to jak ?? co trzeba przycisnąć bo próbowałem controlem, altem, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na sys vista 32bit ultimate byly problemy z gra patch nawet nie pomógł gra nadal wychodzila na pulpit :[ na cfg:
Pd820 2.8Ghz
asus p5k
8600GE HP
OCZ ddr2 1gb

Na XP sp2 żadnych problemów i o wiele lepiej chodzi na full detalach w 1680x1050.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio nikt nie raczył mi odpowiedzieć więc piszę jeszcze raz:

Mój problemik jest taki: Gram sobie chwile, a czasem uda się dłuższą chwilę i nagle najczęściej w przerywnikach filmowych ale w normalnej grze też, nagle obraz staje w miejscy po prostu się zacina, a po chwili głos zaczyna się przycinać i zaraz po tym zaczyna jakby "pierdzieć" i nie ma na to innej rady jak zresetowac kompa bo czekanie aż się "odetnie" nic nie daje ponieważ to się przycina na dobre. Mam w ogóle tak z każdą grą obojętnie jaką. Mój komp na spokojnie spełnia wymagania Wiedźmina bo działa mi na najwyższych ustawieniach i sie nie tnie.

Ponadto wczoraj sformatowałem kompa wszystkie dyski i to samo mi się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka mam mały problemik, a mianowicie: czy w Wiedźminie można chodzić czy Geralt cały czas musi biegać ?? Ja steruje "wsadem" (W,A,S,D)<{jak by ktoś nie wiedział co to wsad} :P więc jeżeli da się chodzić to jak ?? co trzeba przycisnąć bo próbowałem controlem, altem, itd... ODPOWIEDZCIE PROSZĘ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie mozna zarejestrowac gry. Juz temat przez ludzi byl poruszany, ale nikt nic nie odpisal. Nie dochodza maila aktywacyjne dla serwisu thewitcher przez co nie ma mozliwosci zarejestrowania gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem, a mianowicie na stosunkowo nowym zestawie Wiedźmin chodzi delikatnie mówiąc tragicznie. Mój sprzęt w skrócie C2D 6420, GeF 8800 GTS 320MB, 2GB DDR2 800MHz system WinXP Pro SP2, sterowniki najnowsze. Wyprzedając odpowiedzi, że coś jest nie tak z komputerem: Bioshock osiąga ok.55FPS, Lost Planet podobnie, Call of Duty 4 ok.60-70FPS. Granie w niektórych momentach jest naprawdę uciążliwe, bo ilość klatek spada poniżej 10. Dodam również, że zmiana rozdzielczości czy ustawień cieni, tekstur nie wprowadza wielkich zmian. Jeśli ktoś ma podobne problemy niech się dopisze.

Cut-scenki w rozdzielczości 1024x768 wyglądają tragicznie i tak samo chodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[M]
to jak jest w końcu ? mam wersję podstawową i chce pobrac aktualizacje do wersji 1.1. i 1.1a i czy teraz będą działac stare zapisy czy nie ? nie wiem co robic bo nie chcę gry od nowa zaczynac ale przydało by sie błędy zlikwidowac w grze , prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WITAM
Mój problem je4st taki: W momencie przejścia z Kerar Morhen do Wyzimy w sumie pocza5ek gry wyskakuje mi jakiś bląd i wywala gre. Moze coś poradzicie?? spręt mam w sumie dość sprawny i do tego momentu gra chodzi bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[M]

Dnia 28.10.2007 o 10:25, Half-Devil napisał:

Cut-scenki w rozdzielczości 1024x768 wyglądają tragicznie i tak samo chodzą...


Wyłacz trawe,napisz czy pomoglo ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie czy jak ściągne patch przez autoupdate to ściągnie się wszystko po kolei czy tylko najnowszą wersja zostanie ściągnięta ? i drugie pytanie co od tych zapisanych stanów gry czy będzie działac z wersji podstawowej na wersji 1.1 i 1.1a bo ktoś tam pisał że spokojnie ruszy ale przecież na gram.pl pisało coś takiego :"Mnóstwo poprawek lokalizacyjnych (niektóre z nich nie będą działać ze starymi zapisami gry!)." hmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z instalacja Wiedzmina - podczas proby instalacji instalator sie wiesza i trzeba restartowac komputer. Probowalem zainstalowac wiele razy, zawsze byl zwis. Skopiowalem na dysk, ale to nic nie dalo. Zrobilem wszystko co Akashi napisa w poscie na 3 stronie (uruchamianie seletktywne, zmiana nazwy etc.) i nic nie pomoglo.

Zawsze wiesza sie mniej wiecej na tych samych, najwiekszych plikach.

Sprobowalem zainstalowac na drugim komputerze i tam sie udalo (niestety tam mam slabsza konfiguracje i gra przypomina slide-show). Sprobowalem przekopiowac zainstalowana wersje przez siec lokalna na drugi komputer, ale - niespodzianka - kopiowanie wiesza sie i to znowu na tych najwiekszych plikach.

Moj komputer:
Pentium 4 3.4GHz, Radeon 1950PRO, 2GB RAM, płyta glowna ASUS P5K
Komputer byl wczoraj zlozony, zainstalowalem na niego czystego windowsa z service packiem 2, do tego ArcaVir 2007 i najnowsze sterowniki do grafiki. Wiec raczej to nie jest wina jakiegos smieciowego oprogramowania. Jedyne co jest stare to dysk twardy, ktory byl juz wczesniej intensywnie uzywany. Czy jest mozliwe, ze to problem z dyskiem? Np. Quake Wars zainstalowalo sie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 10:55, Valentino S.A. napisał:

na pewno ?? cytat z gram.pl :"Mnóstwo poprawek lokalizacyjnych (niektóre z nich nie będą działać
ze starymi zapisami gry!)." hmmm ?

ja gram na saveach z 1.0. Poza tym pisze na stronie redów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 11:40, dur napisał:

> na pewno ?? cytat z gram.pl :"Mnóstwo poprawek lokalizacyjnych (niektóre z nich nie będą
działać
> ze starymi zapisami gry!)." hmmm ?
ja gram na saveach z 1.0. Poza tym pisze na stronie redów


czyli coś innego pisze na stronie grma.pl a co innego na CDPR to kto ma racje ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czasami po dwudziestu sekundach, a czasami po dziesięciu minutach gry wyskakuje mi błąd systemowy (screen). Mój komputer to sempron 2500+, 1GB ramu i Radeon 9600Pro (wiem, troszkę słaba karta graficzna - ale gra chodzi przyzwoicie na najniższych detalach).

Ma ktoś jakieś rady? Czym może być to spowodowane?

20071028120211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przymieżam się do kupna Wiedźmina - zastanawiam się czy będzie działał na moim sprzęcie:
Procesor: Sempron 2800+ 1,8GHz@2,0Ghz (w programie Everest widziany jako Sempron 3400+)
Pamięć 512MB (zamierzam powiększyć do 1GB)
Karta GeForce 7600GS 256MB

Czy ktoś uruchomił Wiedźmina na Sempronie 2800+???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 12:03, mateusz_3_1_3 napisał:

Przymieżam się do kupna Wiedźmina - zastanawiam się czy będzie działał na moim sprzęcie:
Procesor: Sempron 2800+ 1,8GHz@2,0Ghz (w programie Everest widziany jako Sempron 3400+)
Pamięć 512MB (zamierzam powiększyć do 1GB)
Karta GeForce 7600GS 256MB

Czy ktoś uruchomił Wiedźmina na Sempronie 2800+???

Wg. informacji z pliku readme do patcha Wiedźmin nie działa na m.in. na Sempronach. Ilość pamięci RAM nie spełnia minimalnych wymagań, co może powodować, że gra się nie uruchomi. Kartę graficzną mam taką samą i nie narzekam - spokojnie daje radę, aż jestem zdziwiony.

Reasumując: dwa punkty w konfiguracji Twojego kompa zgrzytają i to dość poważnie. Poczekałbym na demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować