• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Także część osób niestety bawiła się wymuszaniem filtrowania w sterownikach, co także w niektórych konfiguracjach może generować problemy.

Najlepiej w takim przypadku ustawić wszystkie ustawienia na "domyślne" ewentualnie ustawić wszędzie "pod kontrolą aplikacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WItam serdecznie wszystkich i prosil bym o odpowiedz na jedno pytanie...

Oto miejwiecej moj kumputer:
3200 athlon+ (podkrecony)
geoforce 5900xt
1giga ramu
komputer byl formatowany nie dawno wiec nie jest zasmiecony i sterowniki rowniez sa najnowsze
I teraz w czym problem? Gra przez to ze karta jest juz stara momentami potrafi skakać ale mimo to da rade grac i czerpac przyjemnosc z rozrywki ale WCZYTYWANIE lokacji jest tak nie milosiernie dlugie ze rece opadaja i teraz pytanie z mojej strony: czy ta sytuacje poprawi dokupienie jeszcze 1 giga ramu czy to nic nie da:/? Procesora i Karty nie bardzo moge zmienic gdyz musial bym jescze zmieniac plyte a tyle kasy juz nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 09:52, cinek966 napisał:

WItam serdecznie wszystkich i prosil bym o odpowiedz na jedno pytanie...

Oto miejwiecej moj kumputer:
3200 athlon+ (podkrecony)
geoforce 5900xt
1giga ramu
komputer byl formatowany nie dawno wiec nie jest zasmiecony i sterowniki rowniez sa najnowsze
I teraz w czym problem? Gra przez to ze karta jest juz stara momentami potrafi skakać ale mimo
to da rade grac i czerpac przyjemnosc z rozrywki ale WCZYTYWANIE lokacji jest tak nie milosiernie
dlugie ze rece opadaja i teraz pytanie z mojej strony: czy ta sytuacje poprawi dokupienie jeszcze
1 giga ramu czy to nic nie da:/? Procesora i Karty nie bardzo moge zmienic gdyz musial bym
jescze zmieniac plyte a tyle kasy juz nie mam...



specjalnie zalozylem na takie rzeczy specjalny temat a Ty dalej swoje, umiesz czytac ?? a kto niby takie rzeczy ma wiedziec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 09:44, Akashi napisał:

Także część osób niestety bawiła się wymuszaniem filtrowania w sterownikach, co także w niektórych
konfiguracjach może generować problemy.

Najlepiej w takim przypadku ustawić wszystkie ustawienia na "domyślne" ewentualnie ustawić
wszędzie "pod kontrolą aplikacji"


hmm w moim wypadku ustawienia domyślne - to max ustawienia, jednak podczas gry, stwierdziłem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i przestawiłem na ustawienia średnie.
Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami filtrowania, może coś pomoże, dziś przetestuje.
Od razu powiem, że sterowniki zaktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 09:54, Jagged napisał:

> WItam serdecznie wszystkich i prosil bym o odpowiedz na jedno pytanie...
>
> Oto miejwiecej moj kumputer:
> 3200 athlon+ (podkrecony)
> geoforce 5900xt
> 1giga ramu
> komputer byl formatowany nie dawno wiec nie jest zasmiecony i sterowniki rowniez sa najnowsze

> I teraz w czym problem? Gra przez to ze karta jest juz stara momentami potrafi skakać
ale mimo
> to da rade grac i czerpac przyjemnosc z rozrywki ale WCZYTYWANIE lokacji jest tak nie
milosiernie
> dlugie ze rece opadaja i teraz pytanie z mojej strony: czy ta sytuacje poprawi dokupienie
jeszcze
> 1 giga ramu czy to nic nie da:/? Procesora i Karty nie bardzo moge zmienic gdyz musial
bym
> jescze zmieniac plyte a tyle kasy juz nie mam...


specjalnie zalozylem na takie rzeczy specjalny temat a Ty dalej swoje, umiesz czytac ?? a kto
niby takie rzeczy ma wiedziec ??

Tak zalozyles ten temat w momencie jak ja pisalem swojego posta i gdy jeszce nie bylo na forum twojej wiadomosci (zobacz czas po jakim pojawil sie moj post) wiec prosze mi tutaj nie wytykac ze czytac nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 09:52, cinek966 napisał:

WItam serdecznie wszystkich i prosil bym o odpowiedz na jedno pytanie...

Oto miejwiecej moj kumputer:
3200 athlon+ (podkrecony)
geoforce 5900xt
1giga ramu
komputer byl formatowany nie dawno wiec nie jest zasmiecony i sterowniki rowniez sa najnowsze
I teraz w czym problem? Gra przez to ze karta jest juz stara momentami potrafi skakać ale mimo
to da rade grac i czerpac przyjemnosc z rozrywki ale WCZYTYWANIE lokacji jest tak nie milosiernie
dlugie ze rece opadaja i teraz pytanie z mojej strony: czy ta sytuacje poprawi dokupienie jeszcze
1 giga ramu czy to nic nie da:/? Procesora i Karty nie bardzo moge zmienic gdyz musial bym
jescze zmieniac plyte a tyle kasy juz nie mam...



Ja bym się wstrzymał z zakupami do następnego (a może i kilku następnych) patchy. Oczywiście o ile jesteś w stanie tyle wytrzymać :) Liczę (wierzą?) że następne poprawki poprawią stabilność i wydajność Wiedźmina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 30.10.2007 o 09:58, cinek966 napisał:

Tak zalozyles ten temat w momencie jak ja pisalem swojego posta i gdy jeszce nie bylo na
forum twojej wiadomosci (zobacz czas po jakim pojawil sie moj post) wiec prosze mi tutaj nie
wytykac ze czytac nie umiem



widze wlasnie, cale 5 minut :) wiec mogles nie zdazyc, zwracam honor i prosze o wybaczenie ;) to moze napisz tez tam niech ludzie nie zasmiecaja :) i moze sam Ci pomoge bo testiowalem Wiesia na kilku kompach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 09:54, Jagged napisał:

specjalnie zalozylem na takie rzeczy specjalny temat a Ty dalej swoje, umiesz czytac ??


Kolega zapytał w temacie o Wiedźminie, bo interesuje go Wiedźmin... Co w tym dziwnego? Nikt nie ma obowiązku zaglądania do twojego tematu, więc może trochę grzeczniej?
Poza tym, twój post jest zdecydowanie nie na temat - upomnienie...

cinek966 - u mnie w podobnej konfiguracji gra działała na minimalnych ustawieniach... [aczkolwiek bez rewelacji]

UWAGA!
Czytajcie przypięty post!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mnie też ta pikseloza wkurzała i tez mialem na srednich wszystko ale antialiasing na max i anizo tez, wiec pobawilem sie tym i jest ok do teraz ;)

Ogolnie po defragmentacji, instalacji najnowszych sterów oraz patcha 1.1a i wylaczenia z tla wszystkich uprzykrzaczy pamięci - Wiedźmin działa bezproblemowo - raz w walce z bestią zminimalizowało mi na pasek gre ale nie wykrzaczylo jej. Sprzet mam jak na te czasy średni: P4 3,2 GHz; 2GB Ram; Geforce 7600GT 256 na PCi Express. Ładowanie Wyzimy ok 10 sekund, zapis ok 7-10 - jak dla mnie moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 10:02, Wodzasty napisał:

> specjalnie zalozylem na takie rzeczy specjalny temat a Ty dalej swoje, umiesz czytac ??


Kolega zapytał w temacie o Wiedźminie, bo interesuje go Wiedźmin... Co w tym dziwnego? Nikt
nie ma obowiązku zaglądania do twojego tematu, więc może trochę grzeczniej?
Poza tym, twój post jest zdecydowanie nie na temat - upomnienie...

cinek966 - u mnie w podobnej konfiguracji gra działała na minimalnych ustawieniach...
[aczkolwiek bez rewelacji]

UWAGA!
Czytajcie przypięty post!


chcialem troche pomoc, a wydaje mi sie ze taki temat by sie przydal, w nim ludzie by sie pytali ogolem czy jakas gra im pojdzie na jakim sprzecie i jak bedzie chodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiedyś miałem podobne problemy i zużyłem naprawdę strasznie dużo czasu na poszukiwanie diagnozy. W moim przypadku pomogła wymiana zasilacza. Mam słabszą kartę od Ciebie (6600 GT), ale za to kilka dysków i napędów. Komp chodzi mi bez problemow na zasilaczu 450 W. Moze moglbys od kogos pozyczyc mocniejszy zasilacz na probe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 10:10, Akashi napisał:

Chodzi o ustawienia domyślne w konfiguracji sterownika karty graficznej a nie w grze :P


Z tym że konfiguracja sterownika karty graficznej pod kontrolą aplikacji, więc to nie ma nic do rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba w dobrym temacie to pytanie zadaję. Czy zainstalowanie patcha 1.1a jest możliwe na wersję 1.0? Czy spowoduje to konieczność gry od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam zainstalowenego patcha 1.1 i na niego 1.1a i chyba (ale moge sie mylic) przez tego patcha 1.1a mam wiecej problemow niz przed jego instalacja mianowicie na bagnach (gdzie aktualnie jestem) gra 2 razy zrestartowala komputer przed restartem pojawia sie jakis niebieski systemowy ekrani i cos tam pisze ale nie dam rady przeczytac bo zaraz jest klik i restart troche sie zdenerwowalem bo bylo wszystko piekni ani razu mi nie wywalilo do windy nic az do patcha 1.1a moze to czegos innego wina jesli macie jakies pomysly prosze o odpowiedz z gory dziekuje a moj sprzet to:
AMD athlon 64 x2 dual core 4200+
2048 MB ram
Geforce 8800 GTS 640MB
SO WIN XP Professional z SP 2
Na tym sprzecie Wiedzmin chula na MAX detalach i sie nie tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 11:01, heyboy napisał:

Chyba w dobrym temacie to pytanie zadaję. Czy zainstalowanie patcha 1.1a jest możliwe na wersję
1.0? Czy spowoduje to konieczność gry od początku?


jest mozliwe i nie bedziesz musial grac od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 12:35, Jagged napisał:

> Chyba w dobrym temacie to pytanie zadaję. Czy zainstalowanie patcha 1.1a jest możliwe
na wersję
> 1.0? Czy spowoduje to konieczność gry od początku?

jest mozliwe i nie bedziesz musial grac od nowa...


No niestety ale : (info z patcha)

4. Znane problemy
======================================================

Gra Wiedźmin może wyczerpać wirtualną przestrzeń adresową w 32-bitowej wersji systemu Windows Vista. Microsoft opublikował poprawkę naprawiającą ten problem. Pobierz ją z następującego adresu, jeśli używasz 32-bitowej wersji systemu Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/940105
Następujące karty graficzne nie są obecnie obsługiwane: S3 Colt, S3 S27, S3 S8
Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron.
W przypadku niektórych spośród powyższych poprawek konieczne jest rozpoczęcie gry na nowo od początku, w przypadku innych wystarczy rozpoczęcie od nowa odpowiedniego rozdziału.
W Instrukcji użytkownika, na str. 21 podany jest błędny podział na tryby kamery. Jest: Izometryczna, Hybrydowa i TPP. Powinno być: Izometryczna Wysoka, Izometryczna Niska, TPP.


Moze ktorys z niebieskich wypowie sie na 100% ktore to punkty patcha wymagaja powtornego startu gry.

Jezeli okaze ze do poprawnego działania nalezy zaczac gre od nowa to baaardzo dzieki za wprowadzenie w blad oraz 16h gry w plecy.(ktorys z niebieskich zapewnial ze patch 1.1 nie wymaga gry od nowa).

Gdy porawka wychodzila konczylem akt1 teraz zaawansowany 3 wiec grac od poczatku to !@#$!@#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować