Zaloguj się, aby obserwować  
zawor1

Chemia

290 postów w tym temacie

A my mamy nową chemiczkę. Jest okropna! Robi nam co lekcję kartkówkę i mówi, że się nie uczymy, a tu same kujony w klasie....

A jak dla mnie to chemia jest świetna, bardzo mi się podoba, jestem na profilu fizyczno-chemicznym w gimnazjum i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:17, cybekziom napisał:

Ej,mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w "Zapisie Reakcji Chemicznych"???
Jak to się wykonuje (krok po kroku).


Uuu...to nie jest takie proste, wszytsko zależy od rodzajureakcji, od katalizatorów, nie ma ogólnie przyjętego schematu zapisywania reakcji chemicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jutro spr z chemii. Mógłby mi ktoś pomóc, bo nie wiem paru rzeczy:

-Sposoby wykrywania glukozy, skrobi, białka
-Wykrywanie azotu w białku

W Google nic nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 18:59, lukmistrz napisał:

-Wykrywanie azotu w białku


Odnośnie azotu, to nie wiem czy o to Ci chodzi, ale po dolaniu kwasu azotowego do białka, białko się ścina

Dnia 14.05.2007 o 18:59, lukmistrz napisał:

-Sposoby wykrywania glukozy, skrobi, białka


Glukozę wykrywa się przez próbę Trommeta i Tollensa - o tym powinieneś znaleźć na necie
Na skrobię polewa się płyn Lugola i miejsce, które polałeś zmienia kolor na niebieski
Białko można ściąć kwasem azotowym (reakcja ksantoproteinowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:10, Belegdil napisał:

Glukozę wykrywa się przez próbę Trommeta i Tollensa - o tym powinieneś znaleźć na necie


Sry za dubla, ale chodziło oczywiście o próbę Trommera i Tollensa. Mój błąd. Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 16:26, Adamzzz napisał:

A my mamy nową chemiczkę. Jest okropna! Robi nam co lekcję kartkówkę i mówi, że się nie uczymy,
a tu same kujony w klasie....


Nie zadroszczę Ci, serio. Jak można zmieniać nauczyciela pod koniec roku? Patologia...

Dnia 15.04.2007 o 16:26, Adamzzz napisał:

A jak dla mnie to chemia jest świetna, bardzo mi się podoba, jestem na profilu fizyczno-chemicznym
w gimnazjum i jest super.


Ja jestem w "normalnym" gimnazjum (kończę) i lubię chemię. Mimo, że w dwa lata pod rząd ledwo dociągałem do 4, teraz walczę o mocną "piątkę". To dzięki mojej pani z chemii, którą tu pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- sprawdziłem w zeszycie i wszystko się zgadza, mam tylko to trochę inaczej i dokładniej wyjaśnione, chciałem się upewnić czy na pewno dobrze mam napisane. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:27, Wieśniakoo napisał:

Ja jestem w "normalnym" gimnazjum (kończę) i lubię chemię. Mimo, że w dwa lata pod rząd ledwo
dociągałem do 4, teraz walczę o mocną "piątkę". To dzięki mojej pani z chemii, którą tu pozdrawiam!
:-)


Normalnym? To znaczy, że moje jest nienormalne? Ech, to, że są profile to nic takiego - po prostu mam więcej godzin laboratorium i teorii chemicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:36, Adamzzz napisał:

Normalnym? To znaczy, że moje jest nienormalne? Ech, to, że są profile to nic takiego - po
prostu mam więcej godzin laboratorium i teorii chemicznej.


Sorry, nie chciałem cię urazić, brygadzisto! ;-) Wracając do tematu - ja jeszcze nie miałem nigdy (NIGDY!) eksperymentów chemicznych! Nie jestem taki, co musi je mieć, ale wszystko to mamy wyłącznie w teorii... Aż chciałoby się wylać Wodę Królewską na moją panią dyrektor! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 11:03, kpt Nemo napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czym do cholery jest związek chemiczny N2


Dwuatomowa cząsteczka azotu, czyli standardowy spotykany w naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie
moja siora chodzi 1 gimpl i w cwiczenia z żaka jest takie zadanie:
zadanie 2.31. korzystajac z symboli pierwiastkwpodanych w układzie okresowym rozwiaz zagadke (w nawiasie podano liczbeliter w wyrazie)
a-e potrafi
f) wszystko co żyje z 4 metali z ktorych jeden ma gestosć wiekszą od 22g?cm3 drugi odkryła mria curie sklodowska trzeci produkuje huta im. t. Sędzimira (8)

przepraszam za błedy i prosze o szybka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 20:23, C-BOOL2 napisał:

mam pytanie
moja siora chodzi 1 gimpl i w cwiczenia z żaka jest takie zadanie:
zadanie 2.31. korzystajac z symboli pierwiastkwpodanych w układzie okresowym rozwiaz zagadke
(w nawiasie podano liczbeliter w wyrazie)
a-e potrafi
f) wszystko co żyje z 4 metali z ktorych jeden ma gestosć wiekszą od 22g?cm3 drugi odkryła
mria curie sklodowska trzeci produkuje huta im. t. Sędzimira (8)

przepraszam za błedy i prosze o szybka odpowiedź


Nie rozumiem za bardzo pytania, strasznie chaotyczne - drugi to polon (Po), trzeci Antymon do łożysk (Sb) i nie produkuje ale izoluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować