Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Tak się ostatnio zastanawiam, czy nie sprawić sobie do duetu z PSP De-eSa. Jakiś czas temu udało się na nim trochę pograć i wrażenia nawet pozytywne. Widziałem gdzieś ofertę kupna używanego DS''a za jakieś 250zł. Warto brać waszym zdaniem? Czy sobie odpuścić? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 18:13, Taikun napisał:

No to ja się dzisiaj zabieram za FF IV :)

Tylko przed tym poczytaj o tym ;):

| Section 11: Game Glitches [GLI00] |

Currently, Square-Enix has confirmed the existence of two game breaking glitches that will cause your game save to not work correctly. These are listed below along with ways to prevent them from happening.

The first glitch involves the Event Theater in the Fat Chocobo menu. There is a movie that you can watch called:

"Mirai e no Prologue" (–¢—ˆ‚ւ̃vƒ�ƒ�& #65533; ;[ƒO).

If you watch this movie and then save your game, there is a scene during the game's ending that will cause your game to lock up. This means that your save will be unable to be used for New Game+ and that you cannot watch the entire ending. There are two workarounds to this glitch. The first is simply to never watch the movie at all from the Fat Chocobo viewer. The second is to ensure that you do not save after watching it. I would go so far as to suggest that you turn off your DS after watching it.

The second glitch is much less likely for you to do but is explained anyway. If at any time you are playing and you have your airship landed in the underground area and then return to the Main Menu straight from the game without saving and then you start a New Game, your save will become corrupted when you first acquire the airship after the events in Baron. To explain further, if at any time you travel underground and land your airship then either manually return to the title screen from the save menu or you die and get returned that way, you DO NOT want to start a New Game. The easiest workaround to this glitch is to ensure that you never start a New Game unless you have just turned on your DS. To be completely safe, if you ever die in the underground and you haven't saved since arriving there, turn off your DS and then turn it back on. To be even more safe, every time you land in the underground, save your game and turn off your DS then turn it back on. These last two are a little overboard, but better safe than sorry, right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 21:03, Piotrek K. napisał:

> No to ja się dzisiaj zabieram za FF IV :)
Tylko przed tym poczytaj o tym ;):

| Section 11: Game Glitches [GLI00] |


OOooo :) dobrze wiedzieć ... ale to jest powodowane przez M3, R4, itd czy po prostu błędy gry ?

edit.

1. czyli nie mogę oglądać tego filmiku? OK
2. hmmm, nie łapie. To znaczy że jak wyląduje statkiem w podziemiach to powinienem zapisac grę, wylaczyl i wlaczyc, i tak za kazdym razem gdy robie save podczas przebywania w podziemiach ?

shit ... trzeba bedzie robić kopie zapasowe save'ów ... do czego to dochodzi ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamierzam kupić sobie konsole Nintendo DS i mam takie pytanie. Czym dokładnie różni się normalna wersja Nintendo DS od wersji Dual Screen Lite i w co bardziej opłaca się zainwestować ? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź i z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 01:07, Sebat1 napisał:

W tym roku zamierzam kupić sobie konsole Nintendo DS i mam takie pytanie. Czym dokładnie
różni się normalna wersja Nintendo DS od wersji Dual Screen Lite i w co bardziej opłaca
się zainwestować ? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź i z góry dzięki.

Jak nietrudno się domyślić, to wielkością i wagą. Lite ma również żywsze kolorki. Oczywiste jest, że lepiej kupić Lite. Miałem to cudo 2 razy i polecam ze szczerego serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 01:11, bojanzaw napisał:

Jak nietrudno się domyślić, to wielkością i wagą. Lite ma również żywsze kolorki. Oczywiste
jest, że lepiej kupić Lite. Miałem to cudo 2 razy i polecam ze szczerego serca ;)


Wielkie dzięki na informacje. A DS w wersji Lite zmieści się do kieszeni dżinsowych spodni , czy nie jest aż tak mały ? ;P

Najbardziej mnie martwią ceny gier , jeszcze jednorazowo za konsole mogę zapłacić 600 złotych , ale już 160 złotych za jedną grę to już jest zdzierstwo... :/ Przez to w miesiącu nie będę mógł sobie pozwolić na więcej niż dwie gry... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 11:05, Sebat1 napisał:

Wielkie dzięki na informacje. A DS w wersji Lite zmieści się do kieszeni dżinsowych spodni
, czy nie jest aż tak mały ? ;P


Mieści się spokojnie w kieszeni :)

Dnia 25.07.2008 o 11:05, Sebat1 napisał:

Najbardziej mnie martwią ceny gier , jeszcze jednorazowo za konsole mogę zapłacić 600
złotych , ale już 160 złotych za jedną grę to już jest zdzierstwo... :/ Przez to w
miesiącu nie będę mógł sobie pozwolić na więcej niż dwie gry... :/


Są na to sposoby :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 13:21, bojanzaw napisał:

Mieści się spokojnie w kieszeni :)

Skoro konsole jest aż tak mała to czy aby na pewno te dwa ekraniki nie są za małe tzw. czy chociaż odrobinę nie przeszkadza to w graniu ?

Dnia 25.07.2008 o 13:21, bojanzaw napisał:

Są na to sposoby :>

Wiem , pewnie czatować na wyprzedaże i promocje w supermarketach i sklepach internetowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:21, bojanzaw napisał:

Nie, bo nie ma rysika i ładowarki.

ale koszt ładowarki + 2 rysiki z dostawą to jakieś 40-45zł
E: folię ochronną zakłada się na 1 czy 2 ekrany? chyba 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:18, krl.krl napisał:

> Nie, bo nie ma rysika i ładowarki.
ale koszt ładowarki + 2 rysiki z dostawą to jakieś 40-45zł
E: folię ochronną zakłada się na 1 czy 2 ekrany? chyba 1?


Najlepiej na oba ekrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:18, krl.krl napisał:

E: folię ochronną zakłada się na 1 czy 2 ekrany? chyba 1?

Niby tylko dotykowy jest wrażliwy na zarysowania, ale ten u góry lepiej też mieć zabezpieczony przed niefortunną rysą. Zresztą i tak są zawsze sprzedawane w zestawach. Poszukaj folii Hori, które są uznawane za najlepsze na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, z powodu chęci kupna gry na wyjazdy sierpniowe, zacząłem szukać jakichś ciekawych tytułów. W oko wpadło mi The World Ends With You , które może być ciekawym tytułem, szczególnie że chyba można w niego grać na dwóch konsolkach z jedną grą. Dalej zauważyłem Guitar hero On Tour, jednak o tej grze praktycznie niczego nie wiem, mam nadzieję, że coś mi o niej powiecie :) No i końcowa propozycja to jakiś Kirby, ze względu na sympatię :)
Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TWEWY jest jedną z najbardziej oryginalnych gier na DSa, z wspaniałym systemem walki, niesztampową fabułą i niezłą muzyką (ja osobiście nie słucham j-pop, ale ten jest całkiem znośny i pasuje klimatem do rozgrywki). Z drugiej strony, jest to gra z tych, które albo kochasz, albo nienawidzisz, chociaż tych pierwszych jest znacznie więcej. Co do grania w jedną grę na dwóch DSach - tak można pograć tylko w minigierkę, nie w aktualną grę. Za to na jednym DSie walczysz jednocześnie na 2 ekranach i to jest fajne ;p. Co prawda przez pierwsze 10-20 godzin nie będziesz mógł tego pewnie opanować (nic nie szkodzi, bo komputer może sterować jedną postacią), ale potem jest już lepiej i można kontrolować oba ekrany wykonując potężne kombosy. Osobiście mam na niej 100+ godzin gameplayu, więc polecam.

O Guitar Hero się nie wypowiem, póki co jedyną grą muzyczną w jakie grałem było EBA/Osu1-2, ale to jest w zupełnie innym stylu. Ale jeśli go chcesz wybrać - poszukaj na Allegro, w oficjalnych sklepach gra kosztuje 250zł (!), podczas, gdy za taką kasę możesz dostać Guitar Hero na PS2/PC. Na Allegro ludzie sprzedają po 150zł (bo tyle wychodzi po przeliczeniu dolar->zł).

W Kirby grałem tylko w Canvas Curse i choć na początku dość ciekawa i grywalna, to krótka i dość szybko się mi znudziła (bodajże 15-20h zaledwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz. "Rhythm games" na NDS zaczynaja chyba przezywac swoj rozkwit. Ostatnio pojawil sie Guitar Hero (opisze wrazenia troche pozniej, na razie nie mam czasu jakos przysiasc na dluzej :/), a przed sekunda przeczytalem o grze, fanfary!!:

MUSIC MONSTARS

Czym jest ta gra? No coz. To ... niby niewiele... taka w sumie.. Elite Beat Agents do drugiej potegi :D. Zasady podobne jak w EBA. Mamy piosenke, okregi w ktore trzeba nacisnac w odpowiednim momencie i... co najmniej trzy rozne instrumenty: gitara, perkusja i organy. Do tego co najmniej 15 piosenek (w tym Can''t get you out of my head, I Want to Break Free czy The Final Countdown) i naprawde fajna grafike. Coz, zapowiada sie niezle, a premiera juz niebawem, bo we wrzesniu :)

Aha. Warto tez wspomniec o chyba NAJCIEKAWSZEJ rzeczy. Bedzie mozna tworzyc wlasne piosenki. Murowany hit? Jak nicnie spiernicza to pewnie tak ;)...


http://tnij.to/monstars <<-- tutaj zapowiedz

A filmiki z gry mozna znalezc tutaj: http://www.youtube.com/user/OneMonstar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować