Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 13:08, Mac Cry napisał:

Myślałem i myślałem, aż kupiłem wersje z GH (za takim fajnym logo
na obudowie). I nie żałuje kupna GH.


Ehh... Ja zamówiłem TWEWY i wiele wskazuje na to, że gry nie dostanę przed wyjazdem... ;x

Dnia 31.07.2008 o 13:08, Mac Cry napisał:

Moze sie nauczę grac.


No wiadomo, wszystko przychodzi z czasem ;)

Dnia 31.07.2008 o 13:08, Mac Cry napisał:

Nie wiem tylko gdzie jest opcja pisania i rysowania (czy jakoś
tak)


To chyba chodzi o PictoChat, można się z nudów pobawić samemu (ja sporo tam rysowałem :P) , ale całość ma sens tylko w dużych skupiskach NDS''ów ;)

>i gdzie ustawić, by gdy wyjdę z opcji konsolka mi sie nie wyłączała.

Nie da się ;x Konsola, jak komputer, po wykonaniu zmian musi się zresetować :)

Dnia 31.07.2008 o 13:08, Mac Cry napisał:

No i aby wyjść
z gry trzeba zresetować NDSa?


Niestety tak ;x

Gratuluję zakupu... (Ja chcę moje TWEWY :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:40, Von Bolt napisał:

> Ja chcę moje TWEWY :P

Wytrzymaj bo warto na taką grę poczekać!


Sprawa załatwiona, kocham Empik ^_^
Zadzwoniłem do nich i jutro, po drodze na zbiórke do Bułgarii tam wpadam i biorę, mam zarezerwowaną ostatnią kopię tej gry, a i jeszcze książka, której szukałem się znalazła, więc luzik ;)
I dzięki za dodatkowe potwierdzenie mojego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mam mieszanych uczuc do Elite Beat Agents. Trudno bylo, poniewaz gralem na wyzszym poziomie trudnosci. Na pierwszym jest super (co nie znaczy, ze nie trzeba sie starac). Naprawde super gierka. Wlasnie dla takich warto kupic NDS ;)

P.S.
Co fajnego jest w tym TWEWY? Ogladajac gameplaye w ogole mi sie nie podobala. To jest jRPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:50, Mac Cry napisał:

P.S.
Co fajnego jest w tym TWEWY? Ogladajac gameplaye w ogole mi sie nie podobala. To jest
jRPG?

Fabuła, "urban cruising" zamiast kolejnego nudnego świata fantasy, fe-no-me-nal-ny system walki (wymaga niezłej podzielności uwagi), kojarzący się mocno z Guild Wars dobór "skilli" do walki (tutaj w formie pinów/badży - praktycznie nieograniczona liczba kombinacji, skille aktywowane kreśleniem/dotykaniem/rytmicznym uderzaniem stylusem lub mówieniem/dmuchaniem w mikrofon), nieprzeciętny design przeciwników, wysoki współczynnik "jeszcze-raz-sobie-przejdę".
jRPG pełną gębą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 23:50, Mac Cry napisał:

Juz nie mam mieszanych uczuc do Elite Beat Agents. Trudno bylo, poniewaz gralem na wyzszym
poziomie trudnosci. Na pierwszym jest super (co nie znaczy, ze nie trzeba sie starac).
Naprawde super gierka. Wlasnie dla takich warto kupic NDS ;)

P.S.
Co fajnego jest w tym TWEWY? Ogladajac gameplaye w ogole mi sie nie podobala. To jest
jRPG?


Co ja będę się rozpisywał ponownie, raz napisałem, czytaj:
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=gra,25,13182,4102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JRPG pełną gębą powiadasz? Czyli nie dla mnie, nie znoszę jRPG (głownie przez system walk, ale tez za kosmiczna nudę). W dodatku klimat mi nie odpowiada.

Chciałbym kupić jakąś zręcznościówkę (strzelanka lub platformowka). Mario nie musicie mi polecać, lubię i kupie, ale później :) Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do World Ends With You naprawdę da się przekonać. Sam nie jestem jakimś fanem jRPG, zazwyczaj wolałem zwykłe, ale WEWY mnie zaczarował. Fabuła w tej grze jest taka podobna jakby do Piły, ale bez przesady ;D W Pile, jak to wiadomo, ludzie byli graczami jednej wielkiej gry. Tutaj tak samo, też zwykli ludzie zostali wybrani do gry, w której polega na tym, by wszyscy wykonywali różne zadania. Mają na to ograniczony czas, który tam się pojawia na ręce itp. ;P Oj, troszkę się zapędziłem, miałem nie pisać mini-recenzji :D

Co do tej gry, której szukasz, to polecam bardzo Metroida. Zdecydowanie najlepsza strzelanka na DS''a ;) Co do zręcznościówek wybrałbym Castlevanie, taki jakby slasher, z niezłą fabułą i naprawdę wciągającym gameplay''em. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca o te same "jRPG" się tu rozchodzi. To nie jest Final Fantasy, gdzie masz 2 strony - po jednej twoje postaci, po drugiej wrogowie, i "naparzacie" się na przemian w systemie turowym. Walki w TWEWY są toczone całkowicie w trybie rzeczywistym i polegają głównie na zręczności (i podzielności uwagi - w końcu walczy się na dwóch ekranach). A klimat.. nie wiem, jak możesz mówić, czy Ci odpowiada, bo jest na tyle oryginalny, że osobiście nie pamiętam innej gry w takim otoczeniu.

Co do zręcznościówek/platformówek to najlepiej wyjdziesz na Castlevanii, najlepiej Castlevania: Dawn of Sorrow, kolejna część - Portrait of Ruin, nie jest zła, ale jednak zebrała nieco niższe oceny. Są to bardzo dobre platformery ze sporą ilością elementów RPG, ciekawymi skillami (specjalnymi atakami, które pochłaniasz od wrogów), odznaczającymi się bossami, znakomitą, budującą klimat muzyką i bardzo dobrą grafiką. Możesz też poczekać na Order of Ecclesia, który wyjdzie za 2 miesiące, ale imo lepiej zaopatrz się wcześniej w jedną z poprzednich odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 12:32, DragonLord napisał:

Co do zręcznościówek/platformówek to najlepiej wyjdziesz na Castlevanii, najlepiej Castlevania:
Dawn of Sorrow, kolejna część - Portrait of Ruin, nie jest zła, ale jednak zebrała nieco
niższe oceny. Są to bardzo dobre platformery ze sporą ilością elementów RPG, ciekawymi
skillami (specjalnymi atakami, które pochłaniasz od wrogów), odznaczającymi się bossami,
znakomitą, budującą klimat muzyką i bardzo dobrą grafiką. Możesz też poczekać na Order
of Ecclesia, który wyjdzie za 2 miesiące, ale imo lepiej zaopatrz się wcześniej w jedną
z poprzednich odsłon.


Widzialem gameplay i srednio mi sie podoba (tak wiem, jestem wybredny). Najbardziej wkurzala mnie muzyka. Moze bym zaryzykowal gdyby nie ta cena (100 zl).

Zastanawiam sie nad STAR WARS: LETHAL ALLIANCE. Gral ktos? Lubie SW, a gameplay wygladal interesujaca. I do tego nie drogo (20€).

Edit: Jeszcze za ta cene moge miec nowe Tony Hawks Proving Ground. Dobra gra? Jest bardziej jak THPS czy THAW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę, że rozmawiacie o TWEWY :)

Ja kupuje NDSa prawdopodobnie w poniedziałek (jako pierwszą grę wezmę chyba Guitar Hero) i tytuł powyżej jest na mojej liście "szybko zakupić". Aczkolwiek mnie do NDSa zachęcił inny tytuł: Professor Layton and the Curious Village - przeczytałem recenzje tej gry i po prostu przestałem się zastanawiać, którą konsole wybrać - DS Lite jest jedynym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam tylko, ze GH jest bardzo krotki. Na sile mozna ukonczyc w jeden dzien. Co prawda mozna przechodzic wszystkie poziomy trudnosci (jest ich chyba 4), ale to nie to samo. Jednak trzeba przyznac, ze gierka potrafi wciagnac. Piosenki sa niezle, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Co tam do cholery robi Tokio Hotel? Pol biedy, ze wersja angielska jest piosenki, ale i tak nie chce sluchac glosu Billa. Najsmieszniejsze jest to, ze miast faceta, za Billa spiewa babka xD Tak wiec polecam kupic GH na DSa (ja jeszecze chyba kupie na PC), jednak nie za 250 zl. Nawet cena na allegro (189 zl) nie zachwyca. Ja bym nie dal ta nia wiecej niz stowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 23:09, syriusz.b napisał:

Aczkolwiek mnie do NDSa zachęcił
inny tytuł: Professor Layton and the Curious Village

Doskonały wybór!
Professor Layton to zacna giera. Połączenie różnych (naprawdę RÓŻNYCH) zagadek z eksploracją miasteczka i świetną fabułą to coś, co tygryski lubią najbardziej.
Japońce mają już sequel, my musimy jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 23:40, Mac Cry napisał:

ciach


hmm to może jednak poczekam z tym GH... Jeśli mówisz, że za 189 nie warto... Najwyżej we Włoszech poszukam, może będzie taniej, a teraz kupię coś innego (może Zelda?)...


Z Laytonem na razie się wstrzymuje, bo trudno go u nas dostać, a na czekanie aż jakiś sklep dla mnie sprowadzi nie mam czasu, bo muszę mieć coś na wyjazd xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 10:01, syriusz.b napisał:

hmm to może jednak poczekam z tym GH...

Dokladnie. GH na pierwsza/jedna z pierwszyh gier na NDS to NAPRAWDE niefajny wybor. Wierz mi. Kupilem sobie, ale jakos zaluje chyba - na szczescie mam inne gry do pogrania. Jest duzo wiecej lepszych pozycji ;). Kupi sobieMario/Zelde czy TWEWY.
Zawsze mozesz tez zajrzej tutaj:
http://metacritics.com/games/ds/scores/ - z pierwszej 50 na pewno cos fajnego sie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 10:38, Piotrek K. napisał:

> hmm to może jednak poczekam z tym GH...
Dokladnie. GH na pierwsza/jedna z pierwszyh gier na NDS to NAPRAWDE niefajny wybor. Wierz
mi. Kupilem sobie, ale jakos zaluje chyba - na szczescie mam inne gry do pogrania. Jest
duzo wiecej lepszych pozycji ;). Kupi sobieMario/Zelde czy TWEWY.
Zawsze mozesz tez zajrzej tutaj:
http://metacritics.com/games/ds/scores/ - z pierwszej 50 na pewno cos fajnego sie znajdzie


generalnie teraz patrzę głównie na to, żeby gra szybko do mnie dotarła - już nawet przepłacę te 20 zł :p Jak na razie upatrzyłem w Wirtusie Zelde za 130 zl... Jakoś przeżyję :) W Ultimie wole nie zamawiać, bo Mr M mówił, że różnie to z czasem dostawy u nich jest, no ale drugą grą jaką kupię będzie prawie na pewno Professor Layton (liczę, że na wyjeździe gdzieś znajdę i kupię za euro). Co do listy: to ja na razie mam swoją dłuuugą (mnóstwo tytułów, z czego 20 zaznaczyłem takich, które po prostu muszę mieć), ale dzięki zaraz zobaczę na metacritic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 16:15, syriusz.b napisał:

zamówiłem NDSa wraz z Apollo Justice: Ace Attorney, teraz tylko się modlę, żeby do piątku
all dotarło :)

Mogłeś zacząć od Phoenixa Wrighta, ale też niezły wybór. Apollo to niezły kawałek dobrej przygodówki (sądowej ;) ).

EDIT: jak się spodoba, to polecam jeszcze Hotel Dusk: Room 215.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:02, Krejt napisał:

Mogłeś zacząć od Phoenixa Wrighta, ale też niezły wybór. Apollo to niezły kawałek dobrej
przygodówki (sądowej ;) ).


mój wybór bardziej polegał na tym, że już nie chciałem kombinować bardzo i w jednym sklepie all zamówiłem, a tam mały wybór był, a że Apollo jest nam mojej liście gier, w które muszę zagrać, więc czego nie? :):):) A Phoenixa też kupię ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, ktorzy maja Guitar Hero: On Tour. Mozna gdzies zmienic jezyk w grze? Na pudelku pisze, ze jest w calosci po Niemiecku, ale po wlaczeniu jest Wloski czy Hiszpanski. W sumie nie jest to problem, bo wszystko umiem wloaczyc, ale ladniej wyglada po Angielsku (czy tam Niemiecku).

Strasznie krotkie to GH. Ukonczylem najlatwiejszy poziom w pare dni i do tego grajac nie wiecej niz kilkanascie minut dziennie. Jednak 25 utworow to za malo. Jestem juz w polowie poziomu normalnego i na poczatku trudnego, przy ktorym wymiekam. A Experta chyba sobie odpuszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować