Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Po pobycie w Lipsku na GC i zabawie z DS-em, postanowiłem w końcu zakupić to cacko, bo PSP mi już nie wystarcza (a dokładnie to mi bateria podczas podróży nie wystarcza xD). I tak oto wczoraj kupiłem DS-a Lite Guitar Hero Special Edition za $200 z wysyłką, także teraz tylko czekać na paczuszkę z USA ;) A mam jeszcze pytanko, jakie fajne gry polecilibyście na DS-a, oprócz Guitar Hero, które będzie w zestawie, zamierzam kupić jeszcze Pokemon Diamond, no i w grudniu GTA, ale chciałbym coś jeszcze ciekawego, gatunek obojętny, gram we wszystko co leci, byleby było niezłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą edycję od niedawna :) Polecił bym Ci GH, ale już zamówiłeś, więc... Mało mam gier na DSa. Z tych, których posiadam, to polecam Elite Beat Agens. Trochę trudny, ale dostarcza dużo zabawy. Jednak GH jest lepsze :P Nie polecam natomiast Star Wars Lethal Alliance. Jako że lubię SW skusiłem się na tę gierkę. Nuda kompletna, nic tylko robi się jedno i to samo. Naprawdę nie warto kupowac. W najbliższym czasie chcę się zapatrzyc w Super Mario 64 DS i Mario Kart DS. Grałem w oryginalne wersje z Nintendo 64 i strasznie mi się podobały. A teraz będę miał na DS :D Te gry na ślepo mogę Ci polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci moge polecic zestaw z posta ponizej:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=307&pid=196

Co do Elite Beat Agents to zawsze i wszedzie bede mowil/pisal, ze to pozycja OBOWIAZKOWA. Fakt, niektore piosenki daja popalic, ale hardcore zaczyna sie dopiero w okolicach ostatnich dwoch piosenek na trzecim poziomie trudnosci i tak od 3-4 piosenki na czwartym poziomie trudnosci - tam to juz trzeba caly czas trafiac dokladnie w rymt i ZADNYCH bledow ;).

Jesli chodzi o liste dobrych gier to mozna rowniez zajrzec tutaj:
http://metacritics.com/games/ds/scores/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako mus:
Elite Beat Agents (muzyczna, imo najwięskzy hit na dsa, spędziłem pewnie nad tym ponad 200h)
Advance Wars: Dual Strike (strategiczno-taktyczna) lub Adwance Wars: Days of Ruin (nowsza, bardziej zbalansowana jeżeli chodzi o multi, z lepszą grafiką i większą ilością map, ale tak naprawdę bardzo obcięta w porównaniu z Dual Strike).
Final Fantasy Tactics A2 (taktyczny jRPG, miód, mam +100h played, a jeszcze muszę zacząć drugi raz na hardzie).
Phoenix Wright, od Ace Attorney po najnowszą część, która zmienia nazwę na Apollo Justice (można to nazwać przygodówkami sądowymi, doskonała fabuła, humor, i bardzo trzymają w napięciu)
The World End With You (bardzo oryginalny jRPG, również +100h)

Inne dobre gry, ale raczej po poprzednich ;p
Dowolna Catlevania jeżeli chodzi o platformówki.
Professor Layton and the Curious Village (doskonała gra w zagadki)
Picross (logiczna), Meteos (DSowski odpowiednik Lumines)
Yu-Gi-Oh World Championship 2008 (jeżeli lubisz karcianki, to ta jest najlepsza na DSa, u mnie 200h+).
Trauma Center 1/2 - zabawa w chirurga

To moje typy z głowy, które pamiętam, resztę możesz sprawdzić np. http://www.gamespot.com/games.html?type=top_rated&platform=1026&mode=top&sort=score& page_type=games&dlx_type=all&date_filter=all&sortdir=asc&official=all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem zobaczyć na YouTube''ie co to jest ten "Elite Beat Agents", po kilku minutach wydobyłem z siebie tylko "Woooooow!" i zacząłem przeliczać kasę w portfelu :D Zastanawiam się też nad Super Mario 64, Mario Kart, Advance Wars, Zeldą, Castlevanią i Trauma Center, ale niestety nie starczy mi kasy, aby wszystkie te gry kupić teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupowac nic innego jak EBA (Elite Beat Agents) Ci sie z filmikow spodobal. Pozniej jest juz tylko lepiej :). Tylko jest jeden problemik z ta gra ;/. CHOLERNIE trudno ja dostac w PL :(. Ja na swoja czekalem jakis miesiac i ogolnie to sprowadzalem ja na zamowienie ...

Update - kurcze. Jeszcza raz przeczytalem Twojego posta i przypomnialem sobie, ze kupujesz konsolke w stanach, wiec pewnie i gry bedziesz sprowadzal. W takim wypadku nie ma o czym pisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja swoje EBA kupiłem w Niemczech w jakimś tam sklepie za 15 euro (u nas widziałem za 160 zł!). Ale zgadzam się z tobą - każdy posiadacz DS'a musi miec EBA, czy mi się podoba czy nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 23:15, Mac Cry napisał:

Heh, ja swoje EBA kupiłem w Niemczech w jakimś tam sklepie za 15 euro (u nas widziałem
za 160 zł!). Ale zgadzam się z tobą - każdy posiadacz DS''a musi miec EBA, czy mi się
podoba czy nie ;]


A ja za miesiąc będę miał swojego DS-a i jak na razie nie mam najmniejszego zamiaru kupować sobie tej gry. ;P I nie widzę żadnego powodu aby miało być inaczej , jak oglądam filmiki z tej gry to tym bardziej nie chce w to inwestować. xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 21:51, DragonLord napisał:

Advance Wars: Dual Strike (strategiczno-taktyczna) lub Adwance Wars: Days of Ruin (nowsza,
bardziej zbalansowana jeżeli chodzi o multi, z lepszą grafiką i większą ilością map,
ale tak naprawdę bardzo obcięta w porównaniu z Dual Strike).


Jak masz Advance Wars: Days of Ruin, to podaj mi twój friend Code. Czasami moglibyśmy w jedna partyjkę pograć ( oczywiście, gdy masz routera bezprzewodowego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam (tak samo z punktem dostępowym jest trudno), ale myślę nad zakupem takowego. Ale raczej po załatwieniu nowej klawiatury (ile taki router kosztuje?).

Co do kupowania w Polsce - tego się po prostu nie robi, bo w Polsce są popieprzone ceny, mamy gry w przeliczeniu dwa razy droższe niż na zachodzie przy niższych zarobkach, paranoja... a jeszcze się dziwią, czemu DS nie jest u nas tak popularny... tylko w Saturnie czasem widzę normalne ceny w granicach 50-60zeta, ale głównie raczej średniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 12:18, DragonLord napisał:

Niestety nie mam (tak samo z punktem dostępowym jest trudno), ale myślę nad zakupem takowego.
Ale raczej po załatwieniu nowej klawiatury (ile taki router kosztuje?).


jeśli masz Neostradę to możesz chyba mieć Liveboxa za 5-10 zeta miesięcznie ( lub coś w tym stylu ) o innych routerach i ich cenach to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 15:14, szczepcio napisał:

1 gra dla którek warto kupic nintendo ds to Guitar Hero on tour


głupota... To nie jest gra, dla której kupuje się DSa...
Mam ten tytuł i jest to dobra gra, ale praktycznie nie brałem jej pod uwagę myśląc o zakupie konsolki (a kupiłem ją na początku miesiąca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci idzie? Ja wczoraj ukończyłem hard. Jeszcze mi expert został, ale na razie go sobie odpuszczą. GH OT jest bardzo dobrą grę, ale jeśli ktoś chce kupic DS''a specjalnie dla niej, to lepiej jak kupie wersję na "duże" konsole lub PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 16:23, Mac Cry napisał:

I jak Ci idzie? Ja wczoraj ukończyłem hard. Jeszcze mi expert został, ale na razie go
sobie odpuszczą. GH OT jest bardzo dobrą grę, ale jeśli ktoś chce kupic DS''a specjalnie
dla niej, to lepiej jak kupie wersję na "duże" konsole lub PC.


hmmt to GH jest za łatwe... Specjalnie gram powoli (gram w Apollo Justice, a potem przed snem 1, 2 piosenki w GH :p) żeby szybko nie skończyć... Medium mam za sobą, połowę Easy (bo mi się nie chce :p) Hard i Expert. Fajna gra, ale nie jako must have na DSie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Przechodzac drugi raz Zelde natknalem sie na problem z bossem w swiatyni odwagi (taki duzy zly zolwik co jest niewidoczny ;)). Czy ktos moze mi podpowiedziec jak go pokonac? Tak, wiem, ze sa poradniki na necie, ale jak raz zajrze to bede coraz czesciej zagladal, wiec nie chce tego robic...

PS. Niestety nie pamietam jak go pokonalem za pierwszym razem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 15:14, szczepcio napisał:

1 gra dla którek warto kupic nintendo ds to Guitar Hero on tour

Dla mnie guitar hero na nintendo DS to okrojona wersja tej gry na inne platwormy. Wydasz na GH i DS''a około 800zł, a przecież na kompa tą grę masz za 250zł. A na Xboxa około 900zł wydasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za miesiąc będę miał swojego DS-a , ale już teraz bardzo intensywnie planuje zakup gier. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mógłby mi odpowiedzieć na kilka nurtujących mnie pytań.

1. Jestem fanem Gwiezdnych Wojen i zastanawia mnie czym się właściwie różni LEGO Star Wars II: The Original Trilogy od Lego Star Wars: The Complete Saga i czy warto kupić takie gry jak Star Wars Episode III: Revenge of the Sith oraz Star Wars: Lethal Alliance ?

2. Jak oglądam filmiki z gry Dementium: The Ward , wydaje się to całkiem porządny FPS. Czy rzeczywiście jest to taka fajna gra i czy w ogóle jest straszna ?

3. Jeżeli lubię gry wojenne to w co lepiej zainwestować Brothers in Arms: DS czy Call of Duty 4: Modern Warfare ?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować