Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Może ktoś powiedzieć jakąś strategie, by pokonać ostatniego bossa ( chyba ) w Ninja Gaiden?

Spoiler

Chodzi mi o tego, z którym się walczy w jakiejś krainie śmierci, lub coś takiego. To chyba jest 12 rozdział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:15, Mr.M napisał:

:) Mam taki mały problem. Szukam ciekawej gry, najlepiej platformówki i najlepiej nie
z Mario, chyba że jakaś wybitna :P Kirby''ego MA zaliczyłem na 100% za pierwszym razem
(ekhm... :P) , wiec mam ochotę na coś równie fajnego :) Pomożecie?

Jak może być 3D to fajny był Tak pierwszy. Szczególnie grafika przyjemna, ale za to gra króciutka. Z takich RPGowych to oczywiście Castlevania [osobiście najbardziej podoba mi się Order of Ecclesia]

osobiście też szukałem czegoś ciekawego typowo platformówkowatego ale im więcej szukam tym bardziej wydaje mi sie że DS to platforma głównie dla głupich eksperymentalnych gierek na 10 minut i jRPGów

sprawdź może tutaj

http://www.gamespot.com/games.html?type=games&category=Platformers&platform=1026&mode=all&sort=score&dlx_type=all&sortdir=asc&official=all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby któs pomóc?Szukam jakiegoś rpg''a lub jrpga,final fantasy IV i Final Fantasy CC:Ring of Fates odpada.
Może to też być gra podobna do LoTR:Conquest.


Ps.Słyszał ktoś może jakieś info na temat wyjścia Ragnarok Online w USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:16, Nemoris napisał:

Mógłby któs pomóc?Szukam jakiegoś rpg''a lub jrpga,final fantasy IV i Final Fantasy
CC:Ring of Fates odpada.
Może to też być gra podobna do LoTR:Conquest.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=307&pid=797

Dnia 07.02.2009 o 22:16, Nemoris napisał:

Ps.Słyszał ktoś może jakieś info na temat wyjścia Ragnarok Online w USA?


na chwile obecna nie ma nic na temat versji angielskiej. Nie napawa optymizmem fakt ze GungHo Works jak dotad nie wydalo nic po angielsku (na koncie maja już Eiyuu Senki Laevatein ktory sie smacznie zapowiadal), a w lutym wychodzi Mimana - rowniez brak zapowiedzie anglozjezycznej. No coz pozostaje liczyc na "amatorow" ktorzy bywaja lepsi niz zawodowi tlumacze gier ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:38, Piotrbov napisał:

Może ktoś powiedzieć jakąś strategie, by pokonać ostatniego bossa ( chyba ) w Ninja Gaiden?

Spoiler

Chodzi mi o tego, z którym się walczy w jakiejś krainie śmierci, lub coś takiego.
To chyba jest 12 rozdział



http://www.gamefaqs.com/portable/ds/file/938848/52270 ;)

dokladne opisy walk z bossami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem konsolę PSP, ale czuję też zapotrzebowanie na NDS. Mam pytanie do posiadających i obcykanych już w temacie. Opłaca się brać tą konsolkę? Pytam pod kątem dziennej żywotności, która to byłaby wykorzystywana do oporu. I oczywiście gry, a w szczególności dobre i wystarczające jRPGi na więcej niż 10h zabawy (jednego już sobie upatrzyłem: Chrono Cross : P). Nie wspominając już o nadchodzącym GTA. A może lepiej poczekać na nową wersję konsolki, która to miała/będzie mieć dopiero premierę (mowa o NDSi [o ile się nie mylę])? Potrzebne są jakieś karty pamięci? Niezbędne dodatki? Granie wieczorami? - jest podświetlenie? Proszę o w miarę klarowną odpowiedź i z góry dziękuję wszystkim tym, którzy doradzą : ). Muaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam DS''a i go sprzedaję. Już gdzieś to pisałem, ale się powtórzę. W Polsce nie jest w ogóle wspomagany, a to co na allegro jest, to otarcie łez się nadaje. Większośc gier trzeba z zagranicy sprowadzac, a jak u nas wyjdą to w astronomicznych cenach. Dochodzi też sprawa jakie gry lubisz. Napisałeś, że jRPG, to już mocny argument za DS, bo na niego ich jest dużo i większośc bardzo dobra. Niestety mało jest gier dobrych na DS''a. Może inaczej, większośc dobrych gier to te, które są robione specjlanie na tą konsolkę. Gry multiplatformowe są po prostu słabe i nie warte zakupu. Jednak te dobre to już perełki, niestety te co mi się podobają policzyłbym ręcę jednej (może dwóch) ręki. Oczywiście nie muszę pytac, że jest wiele innowcyjnych gierek, które przynoszą mnóstwo zabawy (czasami i frustracji, patrz: EBA). Inna sprawa, że oprócz grania praktycznie nic innego na DSie nie zrobisz. Fakt, możesz specjalne oprogramowanie kupic i miec odtwarzacz muzyki, ale to mija się z celem ze względu na jakośc. Jednak jeśli masz osobny odtwarzacz lub PSP (jak ty), to nie licz tego jako minus (dla mnie niestety to jest minus, bo nie mam mp3, a jak nie miałem żadnych ciekawych gier to konsolka się kurzyła).

Coż, ja teraz przesiadam się na PSP i mam nadzieję, że będę bardziej zadowolony. DSa nadal będzie dla mnie fajną konsolką, ale przez brak porządnego wydawcy i paru gadżetów muszę z niego zrezygnowac. Co do Ciebie, jeśli masz na niego kasę i bardzo lubisz japońskie gry (jRPG, Mario [akurat jego lubię]), przygodówki, gry logiczne i w ogóle innowacyjne, do DS będzie dobrym wyborem. A pustki w postaci słabej grafiki (3D) oraz braku gadżetów wypełni Ci PSP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

W Polsce nie jest w ogóle wspomagany

To mnie właśnie najbardziej martwi.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

a to co na allegro jest, to otarcie łez się nadaje.

Tutaj nie byłoby problemu. Nie jestem przekonany do Allegro.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

Większośc gier trzeba z zagranicy sprowadzac, a jak u nas wyjdą to w astronomicznych cenach.

To też najbardziej boli.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

Inna sprawa, że oprócz grania praktycznie nic innego na DSie
nie zrobisz. Fakt, możesz specjalne oprogramowanie kupic i miec odtwarzacz muzyki, ale
to mija się z celem ze względu na jakośc. Jednak jeśli masz osobny odtwarzacz lub PSP
(jak ty), to nie licz tego jako minus (dla mnie niestety to jest minus, bo nie mam mp3,
a jak nie miałem żadnych ciekawych gier to konsolka się kurzyła).

Tutaj też nie widzę problemu. Nawet posiadając PSP nie ma mowy, że będę na nim słuchał muzyki. Mam swój własny [stary i wysłużony, bez wyświetlacza, ale ciągle działający] odtwarzacz. Oglądanie filmów to moim zdaniem w ogóle porażka tak jak oglądanie zdjęć na PSP. Tego typu funkcje są mi zbędne. Zależy mi tylko na rozrywce w postaci grania.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

jeśli masz na niego kasę

Tutaj to już wolę się nie wypowiadać. Ledwo odłożyłem na samo PSP :P.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

gry (jRPG, Mario [akurat jego lubię]), przygodówki, gry logiczne i w ogóle innowacyjne,
do DS będzie dobrym wyborem.

Przede wszystkim jak już wspomniałem szukam gier, które są grywalne [w szczególności jRPG], wystarczające na długie dni i z ciekawą fabułą.

Dnia 14.02.2009 o 22:31, Mac Cry napisał:

A pustki w postaci słabej grafiki (3D) oraz braku gadżetów
wypełni Ci PSP :P

Wiadomo, że ta jest lepsza na PSP, ale jak już wspomniałem stawiam bardziej na grywalność.

Naprawdę zastanawiam się nad kupnem tej konsolki. Jestem nią bardzo zainteresowany : |.

PS: Zdziwiłem się dzisiaj przeglądając różne sklepy internetowe. DS Lite stoi praktycznie po tyle samo co PSP ... sądziłem, że konsolka będzie o wiele tańsza :S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 23:04, Damianuss1 napisał:

Tutaj nie byłoby problemu. Nie jestem przekonany do Allegro.

To źle, bo na allegro jeszcze coś tanio wyrwiesz, albo ktoś coś z zagranicy sprzedaje. W sklepach to już w ogóle bida na kółkach jest.

Dnia 14.02.2009 o 23:04, Damianuss1 napisał:

Tutaj też nie widzę problemu. Nawet posiadając PSP nie ma mowy, że będę na nim słuchał
muzyki. Mam swój własny [stary i wysłużony, bez wyświetlacza, ale ciągle działający]
odtwarzacz. Oglądanie filmów to moim zdaniem w ogóle porażka tak jak oglądanie zdjęć
na PSP. Tego typu funkcje są mi zbędne. Zależy mi tylko na rozrywce w postaci grania.

Niektórzy korzystają z takich funkcji ;] No ale jak Ci w PSP to nie jest potrzebne, to w DSie tym bardziej.

Dnia 14.02.2009 o 23:04, Damianuss1 napisał:

> jeśli masz na niego kasę
Tutaj to już wolę się nie wypowiadać. Ledwo odłożyłem na samo PSP :P.

Gdybym ja miał też kasę, to DSa jednak bym sobie zostawił, bo to zacna konsolka, ale niestety muszę wybierac... Jak chcesz to Ci sprzedam mojego DSa :P

Dnia 14.02.2009 o 23:04, Damianuss1 napisał:

> gry (jRPG, Mario [akurat jego lubię]), przygodówki, gry logiczne i w ogóle innowacyjne,

> do DS będzie dobrym wyborem.
Przede wszystkim jak już wspomniałem szukam gier, które są grywalne [w szczególności
jRPG], wystarczające na długie dni i z ciekawą fabułą.

Czyli jesteś w lepszej sytuacji ode mnie, bo nie trawię kompletnie jRPG, a tych na DSa jest pełno.

Dnia 14.02.2009 o 23:04, Damianuss1 napisał:

PS: Zdziwiłem się dzisiaj przeglądając różne sklepy internetowe. DS Lite stoi praktycznie
po tyle samo co PSP ... sądziłem, że konsolka będzie o wiele tańsza :S.

Nowej w sklepie nie opłaca się teraz kupowac, za drogo. Lepiej na allegro jakąś używkę wyrwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 22:11, Damianuss1 napisał:

Niedawno nabyłem konsolę PSP, ale czuję też zapotrzebowanie na NDS. Mam pytanie do posiadających
i obcykanych już w temacie. Opłaca się brać tą konsolkę? Pytam pod kątem dziennej żywotności,
która to byłaby wykorzystywana do oporu. I oczywiście gry, a w szczególności dobre i
wystarczające jRPGi na więcej niż 10h zabawy (jednego już sobie upatrzyłem: Chrono Cross
: P). Nie wspominając już o nadchodzącym GTA. A może lepiej poczekać na nową wersję konsolki,
która to miała/będzie mieć dopiero premierę (mowa o NDSi [o ile się nie mylę])? Potrzebne
są jakieś karty pamięci? Niezbędne dodatki? Granie wieczorami? - jest podświetlenie?
Proszę o w miarę klarowną odpowiedź i z góry dziękuję wszystkim tym, którzy doradzą :
). Muaa


1. czy oplaca sie ? zdecydowanie tak!
2. zywotnosc? gram ponad rok regularnie i kosola bez sladow uzytkowania, wszystko dziala jak w nowce, bardzo wytrzymaly sprzet.
3. gry ? maaaasa swietnych pozycji w roznych gatunkach. Na allegro kupisz nawet niezle pozycje za dobra cene, no i co to za problem sprowadzic gry z USA ? [DS nie ma regionow] Pare dolarow za przesylke - a gry sa tam tansze. Co wiecej na horyzoncie wiele wysmienicie zapowidajacych sie gier na DSa, czego nie mozna powiedziec o PSP ;)
4. nowa versja DSa (DSi) bedzie drozsza niz lite - zaplacisz wiecej, imo nie oplaca sie czekac - zbedne bajery wprowadzaja w DSi
5. karty pamiecy sa potrzebne do programatorow, gry sklepowe ich nie potrzebuja - wkladasz karta i grasz. Programator => patrz allegro=>ds=>sprzet sa opisy co to jest i z czym to sie je.
6. jest podswietlenie, pare poziomow, nawet w pelnym sloncu mozna grac w parku. w nocy oczywiscie tez.
7. dodatki? nakladka na ekran dotykowy ktora przeciwdziala rysowaniu sie ekraniku - koszt? 10-20pln (na PSP tez sa takie folie, wiec wiesz o co chodzi). Ewentualnie etui do transportu ~30pln.
8. inne zastosowanie DSa - zapomnij, DS to konsola do gier a nie filmow czy muzyki. Co prawda odtwarza je ale jakosc pozostawia wiele do zycznia. Ja na moim DSie czytam ksiazki przez Moonshella, czasem tez czytam komixy - do niczego innego go nie uzywam.

btw - w najblizszym czasie zakupie PSP - ale DSa za nic w swiecie nie oddam ;] PSP bedzie dla mnie przenosnym odtwarzaczem gier z PSX''a - do niczego innego sie nie nadaje, bo ma bardzo uboga liste gier :/

jak jescze jakies pytania pytaj ;] dodam ze majac porzadnego kompa i sporo nowych gier na niego i tak wiecej gram na DSie, duzo fajniej sie gra i gry sa ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest lepszy od PSP. A PSP nie jest lepsze od DSa. Obie konsolki są bardzo fajne, ale po prostu inne. Najlepiej miec obie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:16, zbysheck napisał:


malo pokazali, zbyt malo zeby oceniac, no i gameplay jakis taki nienaturalnie szybki na moje oko - szybszy niz gta1 czy gta2, mam nadzieje ze to dlatego ze pokazano bardziej dynamiczne elementy gry. I w dialogach brakuje voice actingu, same napisy z srednio dobrana czcionka (kolorystycznie) + hmmm watpliwej urody arty (sa poprostu brzydkie, mozna bylo zrobic je bardziej po ludzku) to malo porywajace combo. Czekam na filmiki z dialogami (mam nadzieje ze beda na poziomie) i jakiegos normalnego gameplaya ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj kupiłem sobie super mario world. Gra też chodzi na moim DSie. Trochę wystaje. Kupiłem ją na allegro. Sprzedawca ma 10 takich gier, ciekawe jak on to zrobił? Grę polecam fanom mario, tylko domy ducha są głupie, zawsze trudno się z nich wydostać, jest jakiś ikryty przycisk albo coś w tym stylu. We wszystko trzeba udeżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować