Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 gier, których rodzic kupować dziecku nie powinien

226 postów w tym temacie

Najbardziej brutalna gra to WORMS!!
Ja osobiście niedługo rocznikiem będę mieć 17 lat od 8 lat gram na pc i konsolach i jakoś nie czuje się mieć zdołowanej psychiki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hitman: Blood Money "Ochrzczona jako "najbrutalniejsza" gra serii." - No ja nie wiem. W zasadzie ta gra zniechęca do stosowania taktyki "jeśli się rusza - zabij to". Wręcz przeciwnie - do pewnego poziomu mordowanie wszystkiego na oślep jest trudniejsze, niż zrobienie misji po cichaczu. Mówię "do pewnego poziomu", bo przejście niektórych misji na "Silent Assassin" może doprowadzić do frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tej liście nie ma tak okrutnych i brutalnych gier jak ''zagadki lwa leona'' - prawie jak leon zawodowiec :D albo ''barbie'' - dammit jak widziałem te szokujące obrazki to krew w mych żyłach się ścięła dosłownie jak typowi którego właśnie przed chwilą skasowałem jako hitman :D:D:D UWAGA! apeluję do graczy stwórzmy własną listę najbrutalniejszych gier ;] proponuję zacząć od ''barbie'' za lasowanie mózgów młodych dziewcząt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie w stylu: "Zabił, bo grał w Dooma" jest wg mnie bez sensu. Morderstwa wcale nie zaczęły się gdy powstały kompy! Komputery nie namawiają do przestępstw(przynajmiej kogoś o normalnej psychice). Wręcz przeciwnie. Gdy wracam z budy po ciężkim dniu jem obiad, siadam przy kompie i odstresowywuje sie. Wielu ludzi po furii nagromadzonej na lekcjach mógłby wyjść na ulicę i np. rozpocząć bójkę. Kompy i konsole pozwalają wyładować się w wirtualnym świecie co nikogo nie skrzywdzi. "Gry mogą wywoływać agresję". Wk*rwiają mnie takie wypowiedzi. Gdy dorosły psychol(Lynch?) zobaczy np.kota- to może w nim wywoła furię. Gdy ktośma dobrze poukładane pod sufitem to nawet Postal go nie ruszy. Ja osobiście miałem 8-9 lat gdy grałem Fallouta(także dwójkę) i nic ze mną nie jest. Ważne jest żeby zaachować granicę. Wiedzieć kiedy jest sie w realu a kiedy w wirtualnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale jak widzę taki drwiący artykulik na stronie wydawcy gier, to jakoś mi się nie chcę wierzyć w szczerośc wypowiedzi. A co mają inszego napisać? Racja, taki 10-12 latek nie powinien grać w gry pełnych przemocy. Nie powinien tez oglądać filmów pełnych przemocy.
Nie mam 13-lat, nie czerpię zysku z handlu grami, których kupcami są dzieciaki.
Każdy 13-latek zawsze będzie uważął, iż ma dobrze poukładane w głowie i nic mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram projekt listy dziesięciu "najbrutalniejszych" gier! ale chciałbym również żeby powstała lista 10`ciu najbardziej brutalnych filmów i aby ta lista mogła być gdzieś opublikowana tak aby te cholerne świętoszki przestały się wytrząsać nad grami. Ok, zgadzam się, że granie w brutalne gry może mieć wpływ na psychikę(np. znieczulić) ale to tylko kropla w morzu w porównaniu z telewizją! Dlaczego pani Worthy i jej podobne widzą problem głównie w grach? moim skromnym zdaniem jest to spowodowane między innymi dlatego że ta pani nie gra, nie grała i prawdopodobnie nie zagra w gry na komputerze inne niż np. solitare (bo saper to już chyba nie...). A najbardziej boimy się tego czego nie znamy(i łatwiej jest atakować gry niż produkcje filmowe).
Na zakończenie powiem tak: wiele osób podziela zdanie pani Worthy ale jak na razie nic z tego nie wynikło!.
Ps.: W razie czego zejdę do podziemia :)
Ps2.: Naprawdę chciałbym zobaczyć takie listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że, jak zawsze, prawda leży gdzieś pośrodku. Mój młodszy brat grywał w różne gry jako dziecko, czasem rodzice się zgadzali na gry dla dorosłych (mimo jego wieku), czasem nie. W moim przypadku było to samo. I chyba wyrośliśmy na normalnych ludzi, tak mi się przynajmniej wydaje. Ale z drugiej strony wśród dzieci i młodzieży rośnie agresja i znieczulica. Pracuję jako nauczycielka w szkole podstawowej i wiem, że dzieci inaczej się zachowują niż te kilka(naście) lat temu, kiedy byłam w ich wieku. Czy to jest wina gier? Nie wiem, pewnie częściowo tak, ale jeśli nawet, to nie tylko one są przyczyną. Zgadzam się z Woogiem, to jest tylko kropla w morzu zalewającej nas przez media przemocy. Szynszyl napisał: "ważne, by zachować granicę", jasne, ale rzadko które dziecko to potrafi. To rodzice powinni wyznaczać tę granicę i pilnować jej, ale coraz częściej po prostu się tym nie interesują. Dlatego popieram pomysł powstawania takich list. Niech sobie je tworzą, one zawsze są tematem dyskusji, często nagłaśnianych, i mam nadzieję, że to zwróci uwagę rodziców na to, co robią ich dzieci. I nie chodzi mi tylko o gry, ale o ogół tego, czym pociechy się w czasie wolnym zajmują.

PS Na dzieci różne oznaczenia (np. 18+) działają jak magnes i to jest normalne. Każdy przez to przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem tytuł i wiedziałem, że na czele listy zastane GTA :P
A co do brutalności w grach to myślę, że bardziej rygorystyczne przestrzeganie kategorii wiekowych powinno wystarczyc. Albo zrobic coś takiego jak zakazy stadionowe tylko, że na gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tacy eksperci są głupi czy coś jeszcze ich musialo przejechac :D ? I do tego te opinie na temat danej gry :DD...super naprawde gratuluję uzycia mózgu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie stworzyli znakomitą i obiektywną listę...:) Ja bym dorzucił jeszcze Football Managera - jak ktoś przegra parę meczów, to ma ochotę zniszczyć wszystko co ma w zasięgu ręki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hura gta na pierwszy miejscu xD aaa to chodzi które są najgorsze?? uuuu! Sam nie wiedziałem ,że gta jest najbrutalniejsza?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a według mnie z tej 10 wybiorę moją 3 :

1.Hitman: Blood Money (sie wie,dlaczego...)
2.Resident Evil 4 (te 900 wrogów wygląda na pół fikcyjnie a pół realistycznie...)
3.Scarface (tych narkotyków tam wcale nie powinno być!)

Zresztą... i tak ta cała 10 jest najbrutalniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura, że gry wywołują agresję... PIERDOŁY! Jak już napisał Szynszyl3 takie gry wręcz pomagają wyzbyć się agresji nagromadzonej w ciągu dnia. Nikt normalny nie wszczyna bójek, nie morduje ani nie jest agresywny dlatego, że grał w Munhunt''a.

Faktycznie nie są to tytuły w które powinny grać małe dzieci, ale jak oni mówią, że "14-latek zabił kolegę bo grał w brutalną grę" to normalnie cholery można dostać.

Po za tym lista sama w sobie mi się podoba, ale dziwię się, że skoro są tam trochę starsze tytuły, to gdzie się podział Postal II? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo... Gry mogą wywoływać agresję , tak samo jak picie wody może powodować zadławienie a nawet śmierć! A jednak jest niewiele przypadków śmierci z powodu picia wody. Ta lista jest nie do końca dobra. Kilka tytułów bym usunął , dodał parę innych no i sensownie to uzasadnił. Prawda jest taka że media ukazują gry jako źródło przemocy dlatego ,że same są tym źródłem i chcą zwalić winę na gry. W przeciętnym filmie akcji ginie około 100 osób , czasem całe miasta czy planety i nikt jakoś hałasu nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TE GRY Z LISTY TO CHYBA KPINA JAK można nie uwzględnić GEARS OF WAR przecież w żadnej grze do tej pory nie kroiło się typa na drobne a później jeszcze można przeciez podręczyć scierwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować