Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Time: Top 10 gier 2007

59 postów w tym temacie

Taaak. Co by tu skomentować...

Po pierwsze - uszami już mi to całe Halo 3 wychodzi. Myślałby kto, że to straszliwa rewolucja, która wstrząśnie branżą na dekady... Podobny mam stosunek do Zeldy i Maria. Stwierdzam (z charakterystyczną dla się przesadą, a co), że jak wydadzą symulator sterowania łyżką do zupy i zatytułują ją "Halo 4" albo "Legend of Zelda: The Spoon That Never Was", ewentualnie "Super Mario Spoon Racing", to ogłoszą to hitem.

Po drugie - zgadzam się z Zaitsevem - chyba tylko u was, na Gry-Online i w specjalnym wydaniu konsolowym CDA (...chociaż nie, tam był podpis do obrazka z nawiązaniem) nie znalazłem wzmianki. W ogóle uzasadnienie do Mass Effectu mam za durnowate...

Po trzecie - gdzieś mam to, że lobby konsolowe naciska, że naprawdę inaczej się nie dało. Mam to gdzieś! Gdzie Wiedźmin?! Gdzie World in Conflict?! Gdzie te wszystkie gry, które wyszły tylko na PC?! Gdzie one są, do jasnego nosa Rudolfa Rogacza?! Czy PC naprawdę nawet w Top 10 musi być dyskryminowane?!

I po czwarte - gdzie Assassin''s Creed?!

Podsumowując: do kitu ta toplista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo?! <lol> xD Do tego grona dorzuciłbym:
-Wiedźmina (a jak! ;D)
-Crysisa
-Assasin Creed''a
Ale to oni wybierali, więc to ich wybór i nie należy tego komentować. ;)
Nie wszyscy mają podobne gusta. ^^
Pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, lista taka trochę dziwna i to na dodatek układana przez serwis, a nie jego użytkowników. Dziwi mnie *dopiero* 6 miejsce Call of Duty, moim zdaniem powinno ono trafić na podium gdyż jest to świetna gierka. Szkoda też, że prawie na żadnej liście gier roku nie ma Wiedźmina... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL jakaś głupia ta lista jakiś mario lepszy niż takie gry jak BioShock ?? n/c
A wogole ta lista to syf, gdzie Wiedźmin ? gdzie Crysis ? gdzie Assasins Creed ? Gdzie Gears of War ?
Bez sensu, ludzie muszą mieć nieźle powywracane w głowach żeby coś takeigo zrobić ;/
A według mnie i tak Crysis to najlepszy FPS jaki powstał a nie jakieś tam szity przereklamowane jak halo 3 albo CoD4. A Wiedźmin to najlepszy RPG i tyle koniec kropka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do tego można strzelać do ludzi... i jest pikantna scena z obcym".

Zgadzam się z autorem. Uzasadnienie dla tej gry jest idiotyczne. Mass Effect rządzi przede wszystkim ze względu na klimat i interakcję z NPCami. Osobiście umieścił bym ją kilka oczek wyżej i nadał etykietkę: Gra zasłużyła sobie na tak wysokie miejsce ze względu na umożliwienie graczowi wcielenie się w skórę kosmicznego żołnierza. Wspaniały klimat i rewelacyjny gameplay nie pozwala na oderwanie się od ekranu.", ale nie... oni nagradzają grę za to, że można sobie postrzelać i uprawiać seks z kosmitą... gratuluję jury tej listy i pytam, czy kiedykolwiek grało w gry cRPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:08, Mariax napisał:

LOL jakaś głupia ta lista jakiś mario lepszy niż takie gry jak BioShock ?? n/c
A wogole ta lista to syf, gdzie Wiedźmin ? gdzie Crysis ? gdzie Assasins Creed ? Gdzie Gears
of War ?


Najlepiej najpierw zagraj w tego "jakiegoś" Mario, a potem oceniaj...
Super Mario Galaxy to prawdziwy HIT i mega grywalność na najwyższym poziomie, porównywanie tej gry do takich średniaków jak Assasin''s Creed czy Wiedźmin to istne bluźnierstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:43, Szperacz Robson napisał:

A ja mam gdzieś te ich podsumowania, jak będę miał ochotę pograć w dany tytuł to choćby był
na liście najmniej udanych tytułów świata, to i tak bym w niego zagrał. Już wszyscy sie oburzają
i krzyczą "Gdzie jest Wiedźmin??!!", "Co tu robi Legend of Zelda?!". Przecież to jest ICH wybór,
to ICH zdaniem te tytuły zasługują/nie zasługują na miano bycia w Top 10 gier 2007. Nam to
nie pasuje? To ułóżmy sobie własne Top 10 i będziemy zadowoleni. O gustach się nie dyskutuje.


Nie zupełnie się z Tobą zgadzam z jednego powodu: Time''a czytają miliony, a taki ranking jest brany przez ogól jego czytelników za wiarygodny właśnie przez to, że firmuje go powszechnie znana marka. W ten sposób ten ranking nabywa cech OBIEKTYWNYCH, choć oczywiście taki nie jest. To zestawienie świadczy o tym, że to lamerzy przez duże ly, ale my jesteśmy graczami - a czytelnicy Time''a niekoniecznie nimi są, więc zwyczajnie biorą to za dobrą monetę. Z drugiej strony trudno wymagać od tych dziennikarzy (a nie przypuszczam by byli to harcore''owcy), by zaprezentowali nam bardzo dobry ranking. Nie wiadomo też, jakimi dokładnie kryteriami się kierowano - czy ogólną miodnością połączoną z grafiką i muzyką, czy może dodatkowo rewolucyjnością itd. To wszystko stwarza bardzo niedobre wrażenie... dla graczy, ale już nie dla szarego ludu. Ranking ten jest dla tych, którzy wiedzą, że gry po prostu istnieją. Polski "Newsweek" też ma coś podobnego i myślę, że poważni gracze wszelkie podobne inicjatywy powinni brać z przymrużeniem oka. W najnowszym np. napisali, że Medieval Total War jest niezwykle realistyczny w porównaniu do tego, co się dzieje w filmach/książkach - przykładem byli tu "Krzyżacy" Sienkiewicza i Forda. Od razu mi się przypomniał niedawny news na gram.pl i dyskusja o tej grze właśnie w kotekście realizmu. Ale nie wymagam od laików, aby pisali z precyzją Froggera. Przeciętny zjadacz prasy i literatury tego w ogóle nie potrzebuje. Biorąc to pod uwagę mogę stwierdzić, że z tym rankingiem mogło być dużo gorzej - grunt, by media branżowe dobrze przygotowywały podobne teksty.

Zgadzam sie rowniez z tym, ze mieszanie gier konsolowych i pecetowych to bzudra. Identyczna sytuacja ma miejsce w czasie przyznawania przeróżnych nagród branżowych - mieszanie platform jest moim zdaniem niedopuszczalne, bo to nie tylko zupełnie inna specyfika, ale też dyskryminacja. Pewne gatunki zawsze są faworyzowane, stosunkowo rzadko wygrywają turówki, nie wspominając o przygodówkach czy symulatorach. Ot po prostu - żer dla ludu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szanuję ich wybór. Wiadomo, że w Polsce, gdzie większość gra na PC ten ranking nie ma racji bytu. Ale negatywnie o nim nie powinny wypowiadać się osoby, które nie grały we wszystkie w/w tytuły. Wolałbym przeczytać opinię kogoś, kto ma kilka platform w domu, grał w w/w tytuły i ma swoje sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie tego rodaju rankingów jest conajmniej bezsensu ponieważ wrzucanie gier ze skrajnie różnych gatunków do jednego worka mija sie z celem. Uzasadnienia są niezbyt konkretne i mało profesjonalne zresztą tak samo jak cały ten psełdo ranking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować